Как от SONY се подиграха с мен.

От: От: От: Как от SONY се подиграха с мен.

Според слуховете и към любовниците е щедър Амун. Може за там да пробваш да се класираш, няма нужда да завиждаш на жена му.

Щедростта ми в леглото е още по-голяма... толкова вдигам летвата, че после се налага да си сменям телефона.
 
От: От: От: Как от SONY се подиграха с мен.

Nortran? че ти си предишния алан форт и скорпиас така ли?

Тцъ не е той - ReminD е Алан Форт. Тоя е един трол дето е купил на нортрант акаунта. :)
 
От: Как от SONY се подиграха с мен.

Здравейте,

понеже темата за това какво е успех винаги ми е била интересна ще се включа е разговора.

Успех е щастие. Най-кратко. На битово ниво успеха са пари и следователно щастието е пари.

Поне в нашето западно общество е така.

Щастие без преодоляване на препятствия обаче рядко има. Или иначе казано човек може да е успял (щастлив) и за 3 събрани чаши с капачки от кока кола и с 1 милион спечелен с труд.

Както знаем и богатите също плачат и са податливи на депресии. За да се чувства човек успял и щастлив е необходимо да получава усещането за нещо повече от това, за което се е борил.

В еволюционно отношение богатство не съществува (защото преди държавата човек е имал само това, което може да носи) и ние не сме се развили с наличието му, така че няма нищо материално на света, което да ни направи щастливи.

За да сме щастливи трябва да чувстваме че успяваме в това, което искаме независимо дали са капачки от кока кола или милиони.

Историята познава много богати хора отказали се от богатство и положение (дори принцове) за да правят нещо, от което ще се чувстват успели.

Другото, на което бих искал да ви обърна вниманието е една особена защита, с която сме екипирани.

Човек е същество развило способността да чувства какво чувстват другите (състрадание, емпатия). Не защото във вселената съществува висша сила на справедливост, а защото е важно да пребориш най-близките си конкуренти за ресурси т.е. другите хора. А за да надхитриш същество способно да се самосъзнава е необходимо да можеш да знаеш какво мисли и чувства.

Проблемът с това да можеш да се поставяш на мястото на другия за да разбереш какво мисли и чувства е, че тогава ти е по трудно да го нараниш.

Затова собствения ни мозък е развил и друга интересна способност. А именно да прави другите лоши.

Когато не получаваме това, което искаме от другите то е защото те или нарочно не искат да ни разберат т.е. са лоши и зли или защото са глупави и тъпи. И в двата случая заслужават това, което ще им причиним за да получим каквото искаме.

Това особено ясно се вижда в състояние на война, когато съседите, с които доскоро сме търгували и споделяли една вяра, се превръщат в зли и лоши, и затова ние трябва да ги нараним за да се предпазим (Нацистите срещу еврейте, които са "взимали" работата и хляба на обикновения немец).

Реално обаче повечето хора сме добри (без психопатите, които са генетично лишени от възможността да изпитват съчувствие). Ако не беше така вече щяхме да сме се самоунищожили. :)

Така че, когато не получаваме подкрепа, може да не е защото другите са завистливи или тъпи(99,999% не са нито едното). Възможно е да се опитват да ни дадат собствената си перспектива за нещата, но ние да не искаме да я видим, защото се различава от нашата. В такива моменти е хубаво, човек да знае как собствения му мозък се впуска в защита и какви мисловни пътеки поема. Много врати и възможности се отварят щом започнеш да разбираш себе си. Възможности към по-щастлив живот и удовлетворяващ живот.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Sky
От: Как от SONY се подиграха с мен.

Прав си за всичко в този дълъг пост, но надали много хора ще го прочетат.Вместо на всеки дда обяснявам всичко това за добрия и лошия, по лесно е да му теглиш една майна и да заявиш че е тъп.
Хем е по-нетрудоемко, хем по- забавно.
А и не е за подценяване химикала който се отделя като осъзнаеш колко си добър и как този лош свят не те заслужава 8)
 
От: Как от SONY се подиграха с мен.

Стивън Хокинг казва, че вселената, в която живеем е детерминирана и няма свободен избор. Всичко, което сме е предварително заложено в нас. Всяко наше действие е предварително предопределено от всичко, което сме преживели от момента на раждането ни. Няма такова нещо като свободен избор. Живеем само с илюзията за него, защото не можем да видим в цялост всичко, което ни е повлияло някога.

Дори и да е така и да не може да избираме дали ще направим нещо или не и всичко да е само илюзия за мен избора съществува. Избора да изберем защо правим дадено нещо. За себе си вярвам, че живея в свят, в който повечето хора са добронамерени. И аз самият избирам да съм добронамерен към другите. Това не ми пречи да съзнавам, че ако Хокинг е прав то просто съм се родил предразположен на това и средата ми ме е оформила.

Някой би казал, че няма разлика, след като и при двата случая бих правил същите неща. Но разликата е в практиката. Когато някой се възползва от добронамереността ми, ако вярвах, че съм се родил такъв щях да съм жертва. Докато, след като съзнателно избирам да съм такъв, то аз сам съм творител на битието си и това ми позволява да не се затворя за света и да остана щастлив. Това ми позволява да гледам на загубите като на нови възможности.

Мисълта ми е, че да вярваш, че си твърде добър за този свят в дългосрочен план не е устойчиво, защото след като ти си твърде добър, то другите са твърде лоши. А кой би могъл да е щастлив заобиколен от лоши хора?
 
От: От: От: От: Как от SONY се подиграха с мен.

Пълен ми е графика и няма къде да го вместя. Може пък в следващия си живот да имам късмет да съм му поне домашния любимец :-o

Лели, каква си директна обаче! Я си признай, ти свали гаджето си, нали? Натресе му се като птиче говно на рамото сигура! :lol:

С какво ти е пълен графикът? С някакви от парка, от работата и от улицата, дето те погледнали по веднъж (или ти така си си въобразила)?
Аз, че съм директна, директна съм. Но не съм толкова влюбчива и наивна, че след 2-минутно запознанство да си мечтая, че някой ще ми подари кола или ще ме чака в обредната зала да се ожени за мен. По-вероятно е да се преродиш в нечий домашен любимец всъщност.
 
От: Как от SONY се подиграха с мен.

Стивън Хокинг казва, че вселената, в която живеем е детерминирана и няма свободен избор. Всичко, което сме е предварително заложено в нас. Всяко наше действие е предварително предопределено от всичко, което сме преживели от момента на раждането ни. Няма такова нещо като свободен избор. Живеем само с илюзията за него, защото не можем да видим в цялост всичко, което ни е повлияло някога.

Дори и да е така и да не може да избираме дали ще направим нещо или не и всичко да е само илюзия за мен избора съществува. Избора да изберем защо правим дадено нещо. За себе си вярвам, че живея в свят, в който повечето хора са добронамерени. И аз самият избирам да съм добронамерен към другите. Това не ми пречи да съзнавам, че ако Хокинг е прав то просто съм се родил предразположен на това и средата ми ме е оформила.

Някой би казал, че няма разлика, след като и при двата случая бих правил същите неща. Но разликата е в практиката. Когато някой се възползва от добронамереността ми, ако вярвах, че съм се родил такъв щях да съм жертва. Докато, след като съзнателно избирам да съм такъв, то аз сам съм творител на битието си и това ми позволява да не се затворя за света и да остана щастлив. Това ми позволява да гледам на загубите като на нови възможности.

Мисълта ми е, че да вярваш, че си твърде добър за този свят в дългосрочен план не е устойчиво, защото след като ти си твърде добър, то другите са твърде лоши. А кой би могъл да е щастлив заобиколен от лоши хора?

Много хубави философски разсъждения - и двата ти поста са чудесни. В седващия ако цитираш и Ричард Доукинс съвсем ще ми вземеш ума.:):|
 
От: Как от SONY се подиграха с мен.

Много хубави философски разсъждения - и двата ти поста са чудесни. В седващия ако цитираш и Ричард Доукинс съвсем ще ми вземеш ума.:):|

Всъщност разсъжденията ми почиват точно на неговите идеи за себичния ген. :) За мен е факт, че човек не се ражда празна черна дъска. Единственото безсмъртно нещо са гените и индивидите са без значение за вида. Както Докинс казва думите са само инструменти. Щастие, успех, Бог - това са измислени от нас думи инструменти, които ни позволяват да се организираме за да предадем гените си по ефективно.

Не е случайност, че в темата се засегнаха и сексуалните умения на AMOUN. Секса, като единственото което позволява на гените да се предават, предпазвайки се от болести и унищожение, е в основата на цялото ни общество. Религията не е отживелица и едва ли някога ще бъде, тя е позволявала и продължава да ни позволява (на нас мъжете) да контролираме възпроизвеждането т.е. поведението на жените*.

Затова, не е случайно, че в тема за телевизори се говори и за секс...

На фона на съществуването на себичния ген е нормално толкова хора да са нещастни. Екипирани сме да продължим вида перфектно (7 милиарда сме!), но не сме щастливи по подразбиране. Трябва да се борим за това, защото е без значение дали индивида ще е щастлив. Дори ако сме нещастни е по вероятно да търсим щастие при различни партньори, което води до по-голямо генетично разнообразие. Затова и въпроса за щастието занимава човечеството откакто свят светува от Епикур до Ницше...

*неуспешно разбира се. В САЩ една от страните с най-силно вярващите християни, всяко четвърто дете отглеждано в семейството не е от съпруга и той го отглежда без да знае, че не е негово. Жените са много хитри същества :)
 
От: От: Как от SONY се подиграха с мен.

Аз не се имам за успял

Тогава защо ми държиш сметка? Аз може да се имам за успял... но за разлика от теб, аз нямам пренебрежително отношение към останалите.
Силно се съмнявам, че много са разбрали смисъл на темата...
но да направя един последен опит: искал си специално отношение - така ли?
направил си 0.000008% от оборота им за годината и искаш да те свързват с шефовете?
ако ти престанат на акъла, знаеш ли какво трябва да направят за останалите милиони клиенти...най-малкото паметници... в централата на компанията..МИНИМУМ! :D
не знам за какъв се имаш, но едно е сигурно - за тях си прост клиент
за теб 10к може да са малко, а за тях със сигурност са нищо
 
От: От: От: Как от SONY се подиграха с мен.

направил си 0.000008% от оборота им за годината и искаш да те свързват с шефовете?
ако ти престанат на акъла, знаеш ли какво трябва да направят за останалите милиони клиенти...най-малкото паметници... в централата на компанията..МИНИМУМ! :D
не знам за какъв се имаш, но едно е сигурно - за тях си прост клиент
за теб 10к може да са малко, а за тях със сигурност са нищо

Колко е годишния оборот на Сони? и колко е за бг оборота годишния?
милиар - 10 ? -20?
 
От: От: От: От: Как от SONY се подиграха с мен.

Колко е годишния оборот на Сони? и колко е за бг оборота годишния?
милиар - 10 ? -20?

направих едно бързо търсене и се оказа, че световния оборот е доста повече отколкото мислех - около 100 млрд долара
за България няма лесно намираема информация, но съотношението няма да е в твоя полза
купил си 1-2 телевизора от София, в България има още хиляди такива...така, че може да имаш претенции когато купиш минимум 10-20! :mrgreen:
 
От: От: От: От: От: Как от SONY се подиграха с мен.

направих едно бързо търсене и се оказа, че световния оборот е доста повече отколкото мислех - около 100 млрд долара
за България няма лесно намираема информация, но съотношението няма да е в твоя полза
купил си 1-2 телевизора от София, в България има още хиляди такива...така, че може да имаш претенции когато купиш минимум 10-20! :mrgreen:

виж вече са глупости това което пишем, но помисли малко.
колко клиента имат според теб които са им направили 20 бона за година?
100 - 1000?
 
От: Как от SONY се подиграха с мен.

Въпроса ти е дебилен и е Все едно аз да те питам:
Ако те изнасилят, за теб ще има ли значение дали са те лашкали 1 минута или един час?

има значение за нортран дали са го тутуруткали с вазелин или без.

Отностно темата сони губи ме, като клиент
щях да си купя Sony Xperia Z Ultra, но се отказвам да дам толкоз пари, а после сервиза да не поеме гаранцията с предтекст, че сателитите за GPS позициониране облъчват мощно и от това телефона е загрял и изгорял.Сателитите виновни!!! иИне ми се ще да звъня на Джеймс Бонд да ми ходатайства за НАСА да намалят сигнала над Карлукво.


Успех!

пс.Ако те накарат да си платиш пускай по твоите сайтове да ги откажеш хората да купуват от тях.10000 клиента да откониш голям кеф
 
От: Как от SONY се подиграха с мен.

Боже, боже, колко мъка има по тоя свят боже...
А ме накарахте да адвокатствам на марка която откровено не харесвам. На сони имам само телефони...
 
От: Как от SONY се подиграха с мен.

Боже, боже, колко мъка има по тоя свят боже...
А ме накарахте да адвокатствам на марка която откровено не харесвам. На сони имам само телефони...

адвокат ли си?


този тел щях да купувам, линк

но сега щеси взема LG L BELLO от мтел линк

LG преди беше GOLD STAR
 
От: От: Как от SONY се подиграха с мен.

адвокат ли си?


този тел щях да купувам, линк

но сега щеси взема LG L BELLO от мтел линк

LG преди беше GOLD STAR

Боже мои...
Тип на дисплея: TFT / капацитивен
Резолюция: 854 x 480 пиксела

Да не разваляме темата на човека... И аз с интерес ще следя развитието на казуса...
 
От: От: Как от SONY се подиграха с мен.

Боже мои...


Да не разваляме темата на човека... И аз с интерес ще следя развитието на казуса...

6.4'' Triluminos full HD и ще има лолипоп за него
 
От: От: Как от SONY се подиграха с мен.

виж вече са глупости това което пишем, но помисли малко.
колко клиента имат според теб които са им направили 20 бона за година?
100 - 1000?

не са малко според мен...
но ти не си клиент на Сони, а на технополис

този тел щях да купувам, линк

този пък все ще купува нещо
бас ловя, че с последните десет теми които си пуснал все купуваш нещо :oops:
 
От: Как от SONY се подиграха с мен.

Не четох цялата тема, само първия пост на автора. Мен преди време един локален бизнес като ме беше преебал със стока и след това направо ми се подиграха, бях напечатал 1000 брошури с клиентското ми ревю и бях наел човек да седи там и да раздава брошура на всеки, който минаваше покрай магазина. След това решиха, че ще им излезе по-лесно ако ме компенсират.

Разбира се, ти ако го направиш това пред Сони, едва ли ще стане нещо, все пак не е локален бизнес, но може да купиш реклама в Адвордс на ключовите думи за техните продукти, след това да покажеш това на човека, който има достатъчно влияние, че да ти помогне. Пращай например в централата на Сони всяка седмица документ с трафика към сайта, в който описваш преживяването си и също така добави снимки в документа как си купил реклама от Адвордс например, така ще мислят, че трафика идва от там, а ако реално идва от там, тогава ще губят наистина. В крайна сметка ще се свържат с теб най-вероятно.
 

Горе