Как печели zamunda и arenabg

Как печелят е ясно, но аз не се чудя как има толкова много хора, които качват торенти и превеждат субтитри за слава. За та знам, че ако си някакъв ''висш'' потребител е много престижно. Има страшно много хора, които се борят за ранг, а реално парите отиват в един джоб. Прилича ми на Северна Корея...
 
Да, и аз винаги съм се чудел, но в интерес на истината някой хора разполагат с този ресурс, а реално филмите, които искат хората да гледат на база тези хора със свободно време и умения са достатъчно, дори и повече, за да може да е реалност това. ;) И аз не виждам какво точно се печели от това да го правиш, но съм забелязвал, че някой си слагат т.нар. "подпис" накрая или в началото на субтитрите. За сидването е ясно - просто си кибичат отворен муторента им, а архива им на компютъра е завиден. :)
 
Замунда нали имаха някаква драма където се разцепиха на две замунди.
Едната замунда (zamunda.se) си остана на garga като рекламна платформа.
Другата замунда (zamunda.net) си е на пряко договаряне рекламата.

Преди години (още преди гарга.биз и разцеплението) ми искаха около 2 бона за една рекалмна позиция за една седмица.
 
Историята им беше по спомен следната - бяха повече от един собствениците. Единият бил повече алчен и искал възможно най-много реклами да се показват. Другият пък искал умерено количество реклами. И са се скарали за пари. Единият от които се махнал, но преди това направил копие на сайта и така са се появили две еднакви замунди.. :)
 
Историята им беше по спомен следната - бяха повече от един собствениците. Единият бил повече алчен и искал възможно най-много реклами да се показват. Другият пък искал умерено количество реклами. И са се скарали за пари. Единият от които се махнал, но преди това направил копие на сайта и така са се появили две еднакви замунди.. :)
Горе-долу това е историята. Само не съм наясно за това с финансовите неразбирателства. Но си печелят добре, според мен. Да, не са стотици хиляди, но може би някои други десетки хиляди на месец може и да им се връзва. Аз лично много рядко минавам натам, да не кажа въобще.
 
Е добре де, кой луд плаща за реклама като потребителя стои в сайта 10 секунди?
Ще се учудиш какви бюджети набиват големите фирми за такъв тип "брандинг" реклама. :) Говорим за хиляди левове бюджет. А както знаем замундата е от топ сайтовете след абв.бг, вбокс и такива. :)
 
Е отворете замунда и вижте как е брандирана в efbet. Българинът е тъп комарджия, затова в момента просперират всякакви affiliate хазартни сайтове.
 
Е отворете замунда и вижте как е брандирана в efbet. Българинът е тъп комарджия, затова в момента просперират всякакви affiliate хазартни сайтове.
Всъщност не е такъв. Просто гледа без много труд и повечко късмет да удари кьоравото, та за това върви това толкова. :) Очакваме скоро да се пуснат и сайтове, където да търкат по монитора пирамидки. :)
 
Аз на скоро се чудих дали да искам оферта точно от замунда, но не знам какъв ефект ще има над моя бизнес.

Тук дали има някой, който е плащал и има лични наблюдения за ползата от тази реклама?
 
Аз на скоро се чудих дали да искам оферта точно от замунда, но не знам какъв ефект ще има над моя бизнес.

Тук дали има някой, който е плащал и има лични наблюдения за ползата от тази реклама?
То тази реклама е за масовка и сериозна бранд кампания. Все пак говорим за трафик, който си тегли филми фри. Някои от тях не им се дават пари (за филми, музика софтове и прочие), други - са го изпуснали (филма или сериала), трети - просто го правят на някой друг. Във всеки един случай от споменатите, трафика трудно ще го причислиш към много качествен. :) Колкото до ефективност, тук определени неща биха вървели в пъти по-добре от други. Например, планове за безплатен интернет с лаптоп за еди кво си на месец вноска. Екскурзии с ваучери, фри неща, що не и кредити.
 
Как печелят е ясно, но аз не се чудя как има толкова много хора, които качват торенти и превеждат субтитри за слава. За та знам, че ако си някакъв ''висш'' потребител е много престижно. Има страшно много хора, които се борят за ранг, а реално парите отиват в един джоб. Прилича ми на Северна Корея...
Значи година 2005 говорим си с мой приятел относно някои сайтове.И той- защо ги правят, като не печелят.Зачудих се.А кефа от направата, кефа от хобито - знаеш ли колко много ентусиасти има - му казвам.Аз бях такъв - сърбят те ръцете да направиш нещо твое.А той не вярвам да е без пари.Никой няма да седне да го направи.Ама сакаш някой крак за дадена програма, точно такива ентусиасти го правят.Викам си значи има 2 типа едни дето се раздават за собствено удоволствие-така си живеят Раздавайки се.И други, който им се свиди .айното да си го дадат в канализацията, защото е техен продукт.Така е и с преводачите дават им малки суми или без пари.Казва се удовлетворение.

п.с. Сетих се -по това време бях направил за кеф. Сайт за секс услуги. Абе страхотен бе!
Значи влизаш в сайта и едно разкошно дамско дупе т.е задни части със скъсани бикини и надпис Вход. Краста какво да се прави-толкова време и пари загубих, за да се почеша. Де тогаз 70-80 биткойна да бях купил, ама кой знаеше, че таз пирамида толкоз хора ще набълбука.Все още не и вервам!
 
Последно редактирано:

Горе