Как се маха крипто вирус

MartinHR

Member
Здравейте
Опитвам се да оправя един лаптоп с уйндовс 7 незнам какво са правили ама са хванали някаъв вирус
вижте какво собщение излиза
някой знае ли това как се маха
 

Прикачени файлове

  • virus.jpg
    virus.jpg
    114.4 KB · Преглеждания: 98
От: Как се маха крипто вирус

Няма шанс. Формат на харда , инсталиране на нов уиндоус и този път по хубава антивирусна...... И сложи вин 10
 
От: От: Как се маха крипто вирус

Няма шанс. Формат на харда , инсталиране на нов уиндоус и този път по хубава антивирусна...... И сложи вин 10

Само това помага :)
 
От: Как се маха крипто вирус

Ако има важна информация може да платиш.
При всички приложения компютъра се изключва, и не се пипа докато на решиш какво ще правиш.
Всеки един опит за бърникане по файловата система от неспециалист, обикновено води до ЗНАЧИТЕЛНО намаляване на шанса за възстановяване...

Справка: последния клиент с крипто вирус които ни се обади преди около 2 седмици, в крайна сметка реши да плати за файловете си, но се оказа, че тотално е омазал всичко, и вече и плащането не помага...
 
От: Как се маха крипто вирус

Ако има важна информация може да платиш.
При всички приложения компютъра се изключва, и не се пипа докато на решиш какво ще правиш.
Всеки един опит за бърникане по файловата система от неспециалист, обикновено води до ЗНАЧИТЕЛНО намаляване на шанса за възстановяване...

Справка: последния клиент с крипто вирус които ни се обади преди около 2 седмици, в крайна сметка реши да плати за файловете си, но се оказа, че тотално е омазал всичко, и вече и плащането не помага...

Това с плащането не работи - едни мои познати хем си платиха, хем 2 седмица правиха ревизия на склада си.
Беше им се омазал сървъра в склада, с цялата база от продукти ...
По-добре си преинсталирай ...
 
Излизат антихак, но за последния още няма. За предишните излизаха на месец, месец и малко и се оправяха заразените компютри. За последния още няма излязъл. Познати админи още го чакат на последния да му излезе фикса, седи един изключен от мрежата и тока и си чака. Ако нямаш ценна информация на него - почвай на ново. Но ако имаш, порови още малко, може да поизчакаш да видиш дали ще излезе, но като цяло не е оптимистично положението. ;)
 
От: Как се маха крипто вирус

Добре, аз не мога да разбера защо не си правите бекъп? За 200-250 лв. може да се вземе един 4TB външен хард и периодично да се правят архиви на него. При един такъв проблем (и не само) проблема се решава безболезнено и безплатно, при това за няколко часа.

За тия крипто вируси има и друг начин (който не съм тествал, но си мисля, че е ОК. Ако някой има повече инфо да каже). Правите си архива на PC-то и сменяте разширението на .4edsjm примерно или .sys/.dll. До колкото съм запознат такива файлове крипто вирусите не ги барат. И след това спокойно може "архива" да се изтегли дори с един живо СД.
 
  • Like
Реакции: CTAH
@Maverick, това е до култура, не толкова като някакво задължително условие. Аз се научих да правя бекъпи, точно след някакъв голям краш, който ме върна в началото. За жалост, този вирус е пълзи точно по станции, зад които не седят хора с това мислене. Най-честите жертви са счетоводители, адвокатски кантори и малки бизнесчета, които използват компютъра за водене на складова наличност и записки. С две думи това са си обикновени потребители и за жалост там не може да се очаква твоето мислене. :)
 
От: Как се маха крипто вирус

архивираш всичко важно - снимки документи и всичко друго което ти е скъпо и се молиш в следващите 1-2-5 години да има решение за да си ги разкриптираш.
все пак не написа с какво разширение са заразените файлове.
 
От: Как се маха крипто вирус

Koлко пари искат тия боклуци, че не става ясно от съобщението?
 
От: Как се маха крипто вирус

като не знаеш какво правиш, поне не разваляй!
 

Горе