Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Това няма как да стане, фб отдавна не е както преди. Ако го направя има голяма вероятност да баннат цялата страница. На един познат със същатата тема (модели, почти всички фенове са мъже) го баннаха за един месец по същата причина.

:Д, аз го правя това от няколко месеца в страница с 30к и си бачка.. не виждам поради каква причина ще те баннат :), за спам ли ? То цялата платформа е изградена върху спам :Д
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Това няма как да стане, фб отдавна не е както преди. Ако го направя има голяма вероятност да баннат цялата страница. На един познат със същатата тема (модели, почти всички фенове са мъже) го баннаха за един месец по същата причина.

Баннаха профила или страницата? Освен това страница не съм чул да затриват заради спам , а главно заради репорти....
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Това няма как да стане, фб отдавна не е както преди. Ако го направя има голяма вероятност да баннат цялата страница. На един познат със същатата тема (модели, почти всички фенове са мъже) го баннаха за един месец по същата причина.
Винаги има вероятност да ти баннат страницата. Във всеки един момент. Или да и умре рийча. За това пускай, докато можеш - 24/7, през час не е толкова досадно.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Винаги има вероятност да ти баннат страницата. Във всеки един момент. Или да и умре рийча. За това пускай, докато можеш - 24/7, през час не е толкова досадно.
Така е, обаче става въпрос за страница с 3 000 000 харесвания, което хич няма да е добре, ако я загуби при наличност на добра активност.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Така е, обаче става въпрос за страница с 3 000 000 харесвания, което хич няма да е добре, ако я загуби при наличност на добра активност.

Е по тази логика дай да не я ползва за да не я загуби... блъскай докато можеш като те баннат правиш нова и така.. то със всичко е така днеска го има утре го няма, носи си новите дрехи..
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Така е, обаче става въпрос за страница с 3 000 000 харесвания, което хич няма да е добре, ако я загуби при наличност на добра активност.
Занимавам се с фейсбук от години. До сега съм губил една страница (9 милионна!) по някакви причини, според мен защото пусках директно амазонски афф линкове, а това се явява като някакъв вид рекламиране през фейса, което е против правилата им. Дали обаче това е причината, един Господ знае. До сега не съм видял човек пускащ линкове към сайта на страницата си да е имал проблеми. И в крайна сметка, не знаеш утре какво ще им скимне и какво ще преебат. Няма за къде да пазиш страницата. Виж какво правят големите и прави като тях. Фейсбукът е до време, но колко е това време, никой не знае :)
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Занимавам се с фейсбук от години. До сега съм губил една страница (9 милионна!) по някакви причини, според мен защото пусках директно амазонски афф линкове, а това се явява като някакъв вид рекламиране през фейса, което е против правилата им. Дали обаче това е причината, един Господ знае. До сега не съм видял човек пускащ линкове към сайта на страницата си да е имал проблеми. И в крайна сметка, не знаеш утре какво ще им скимне и какво ще преебат. Няма за къде да пазиш страницата. Виж какво правят големите и прави като тях. Фейсбукът е до време, но колко е това време, никой не знае :)

Аз от година се занимавам с фейсбук страници (големи, големи - 10 000 фена :D, ама имам време, още не съм пълнолетен). Големите страници, да речем 9gag примерно на всеки час публикуват ту снимка, ту линкната такава от сайта им.
Не си виждал човек, ползващ този метод да е имал проблеми, но ето - познат на "purpleseo" е имал такъв. Ще е добре, ако сподели малко повече, пък може и да разгадаем причината. Иначе да, и аз мисля така, че е до време. До колкото си спомням 2012 имаше слух, че ще го спират FB. Няма и да се учудя, ако стане в бъдеще. :)
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Не мога да повярвам, че имаш 3 милионна страница, пълна са американци и да не правиш пари от това! Аз на твое място ще пускам минимум 4 поста с връзка към сайта плюс 4 поста с картинки за самия фейс. Да те баннат? Че те може и от един пост да те баннат, ако сложиш някоя голотия или насилие например...
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Исках да пусна тази тема за да науча нещо от хора, които се занимават сериозно с фб, а и аз да пускам ъпдейти на това какво се случва за да може и други хора да трупат опит, а не хора, които никога не са се занимавали да дават акъл...

НЯМА никакъв смисал да се пускат по 4+ поста на ден защото генерират същия трафик както и един пост. Това са нови алгоритми на фб и по този начин се опитват да лимитират спама, а и да си продават рекламите. Ако не сте чули преди 3-4 месеца печалбите им се увеличиха драстично и това е следствие от тези алгоритми. За постове на всеки един час не може да се говори вобще, защото няма никакъв риич. Пример на фен страница с 500к фена - https://www.facebook.com/BroBible , харесванията на ВСЕКИ пост са по 20, което означава, че всеки пост е достигнал до 100 човека. От 500 000 ?!?!?!?

redrum, наистина заради дирекните афилейт линкове са те баннали, някъде го четох в условията им.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Исках да пусна тази тема за да науча нещо от хора, които се занимават сериозно с фб, а и аз да пускам ъпдейти на това какво се случва за да може и други хора да трупат опит, а не хора, които никога не са се занимавали да дават акъл...

НЯМА никакъв смисал да се пускат по 4+ поста на ден защото генерират същия трафик както и един пост. Това са нови алгоритми на фб и по този начин се опитват да лимитират спама, а и да си продават рекламите. Ако не сте чули преди 3-4 месеца печалбите им се увеличиха драстично и това е следствие от тези алгоритми. За постове на всеки един час не може да се говори вобще, защото няма никакъв риич. Пример на фен страница с 500к фена - https://www.facebook.com/BroBible , харесванията на ВСЕКИ пост са по 20, което означава, че всеки пост е достигнал до 100 човека. От 500 000 ?!?!?!?

redrum, наистина заради дирекните афилейт линкове са те баннали, някъде го четох в условията им.

Няма как да научиш нещо, когато си мислиш, че знаеш всичко. След като твърдиш, че знаеш как работят "новите алгоритми" не виждам смисъл от темата и държанието ти е високомерно :) Аз няма да се включвам повече, успех!
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

НЯМА никакъв смисал да се пускат по 4+ поста на ден защото генерират същия трафик както и един пост.

Не си наясно с нещата. Не си прав. Не подвеждай и другите. Тествал съм на мои страници различни методи и най-печелившия засега е постове през около 40-60 минути (при това всички с линкове!!!?!!). Драстично скачат посещенията към сайта и рийча.

На различните ми страници работят различни "тактики", но зависи и от аудиторията.
 
Последно редактирано:
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

НЯМА никакъв смисал да се пускат по 4+ поста на ден защото генерират същия трафик както и един пост... За постове на всеки един час не може да се говори вобще, защото няма никакъв риич.

Говориш простотии, но това вече ти го казаха.
 
От: От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Не си наясно с нещата. Не си прав. Не подвеждай и другите. Тествал съм на мои страници различни методи и най-печелившия засега е постове през около 40-60 минути (при това всички с линкове!!!?!!). Драстично скачат посещенията към сайта и рийча.

На различните ми страници работят различни "тактики", но зависи и от аудиторията.


sunstorm, можеш ли да пратиш на лично някакъв скорошен пример? може и само фен страница, по харесванията на даден пост може да се изчисли ориентировъчно колко е риича.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Сам направи теста на твоята страница . Пусни днес само един линк към сайта си, а утре всеки час по 1 линк.
После виж кое е донесло повече трафик - многото линкове или този дето е 1 за деня.
 
От: От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Направи тест както ти казва BurnX. Аз и да ти пратя моя статистика, тя няма реално да ти даде представа, кое е вярното. Но и аз в началото си "щадях" феновете и не им пусках много линкове и по-рядко публикувах - по 2-3 публикации на ден, като мислех, че ще се вдигне рийча... ама не е така. Има и други тънкости, ама трябва да тестваш постоянно докато нацелиш правилният начин на публикуване. Тествай един ден с 1 статия и ден с 10 през час и пиши пак как се е получило.


sunstorm, можеш ли да пратиш на лично някакъв скорошен пример? може и само фен страница, по харесванията на даден пост може да се изчисли ориентировъчно колко е риича.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Фейсбук достатъчно щади потребителите като е стегнал рийча на макс. Това , че пускаш 10 линка примерно за деня , не означава , че дори 1 от всичките ти фенове , ще ги види всичките 10..... та бълвай , колкото може повече.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Вариант е също да накараш потребителите да коментират и като се насъберат доста и ти да постнеш заинтригуващ коментар, съдържащ линк към сайта. Така на всички коментирали им праща известие. Виждал съм доста страници да го правят, а и ще е доста ефективно, ако самия пост се плъзне като вирус из мрежата.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Вариант е също да накараш потребителите да коментират и като се насъберат доста и ти да постнеш заинтригуващ коментар, съдържащ линк към сайта. Така на всички коментирали им праща известие. Виждал съм доста страници да го правят, а и ще е доста ефективно, ако самия пост се плъзне като вирус из мрежата.

Това е нещо много дребно и лесно, а не се бях сещал. Мерси! :)
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Има едни картинки дето събират маса коментари и харесвания . От рода на Можеш ли да решиш задачата 1+3+5-(3-2)х2 и тн.... Или Нека всеки сподели от коя държава е ... и други подобни....
 
От: От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

sunstorm, можеш ли да пратиш на лично някакъв скорошен пример? може и само фен страница, по харесванията на даден пост може да се изчисли ориентировъчно колко е риича.
С този коментар показваш, че не разбираш абсолютно нищо от фейсбук.
Capture.png


Не можеш да изчислиш колко е рийча по някакви харесвания. По-скоро споделянията са доста по-важни.
 

Горе