Как се мотивирате за работа ?

От: Как се мотивирате за работа ?

Най доброто за мотивацията:
1. Клиент или шеф мечта - ясно изразена задача за вършене, без тъпи претенции, добро и навремено заплащане.
2. Самата работа да е на интересна и/или полезна на мен тема - абе един вид да ти е кеф да работиш.
3. Но не и последно - да си струва - или да имаш достатъчно работа за да ти стигат кинтите, или работата да е малко но добре платена по същата причина.
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Ами слагам си на бюрото мотивационна табела, като тази:

100-at-work.jpg
 

Прикачени файлове

  • 100-at-work.jpg
    100-at-work.jpg
    47.9 KB · Преглеждания: 1
От: Как се мотивирате за работа ?

Виждам, че пишете за шефове.

Идеята на предприемача e да подема нова инициатива, и той сам да я управлява, че над 95% от бизнесите фалират след 10 години това е друга бира.

Аз от малък знам съм обучаван да нямам шеф и да работя за себе си, след стечения на обстоятелсттвата в моя живот, а и знанията които съм получил, това е една от големите ми мотивации, да знам съм независиим и всичко зависи от моите действия и постъпки и разбира се вината за грешките е моя.

Има една много хубава мисъл за лидерите( както искате ги наричете водачите/шефовете/собствениците) и другите/изпълнителите - Изпълнитителят трябва да прави нещата правилно, а лидерите трябва да правят правилните неща.

Друго, което ме мотивира е успеха, успеха от успелите хора - аз тях гледам, и от тях се уча. Моята философия е щом някой го е направил значи и аз мога, а щом никой не го е направил значи ще съм първия.

Мотивацията е комплекс от много неща, тя е движещата сила на развитие. Мотивацията съставя в себе си целеполагането, целеустремолостта и успеха + уроците, които учиш докато вървиш по пътя.

Давам ви линкове на едни от най-мотивиращите клипчета, които съм гледал.

Как са направени победителите

http://vbox7.com/play:713041dd

I'm the champion

http://www.youtube.com/watch?v=yX39J_YyKbs за тези, които изпитват трудности с английския ето със субтитри http://vbox7.com/play:ba44e1d7


Ако след това, което видите не ви подейства, значи сте непоправими лешпери :D :D :D
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Ми аз превърнах хобито си в работа и вече не се налага да се мотивирам.
Ако зема да почивам, след 1-2 деня ме засърбява и зафащам отново.
Пък и кат виждаш че валят банкноти докат прайш тва дет ти е кеф, хептен не ти дотрябва мотивация..
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Noke това на снимката ти ли си или брат ти?
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Най доброто за мотивацията:
1. Клиент или шеф мечта - ясно изразена задача за вършене, без тъпи претенции, добро и навремено заплащане.
2. Самата работа да е на интересна и/или полезна на мен тема - абе един вид да ти е кеф да работиш.
3. Но не и последно - да си струва - или да имаш достатъчно работа за да ти стигат кинтите, или работата да е малко но добре платена по същата причина.
Абсолютно подкрепям мнението на rombeca. И мен именно това ме мотивира.
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Това е най-мотивиращата реч за мен - http://vbox7.com/play:457eef73 - Стийв Джобс и неговите 3 истории от живота му.Изгледах този клип преди няколко месеца и ме накара да настръхна като си помисля колко от нас биха познали себе си в неговия живот.Колкото и да сме били мотивирани понякога сме стигали до задънена улица.Е този човек е живият пример за няколкократно падение и издигане до върха и то само с ум.
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Ако не ви се работи и ви е нужна мотивация, значи не сте открили правилната работа. Аз пък постоянно гледам да върша нещо и ако не съм правил нищо някой ден, имам чувството че тоя ден е минал напразно.
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Anyone who says money is the root of all evil doesn't fucking have any. They say money can't buy happiness? Look at the FUCKING smile on my face.

[video=youtube;RIIDseg7Gr8]http://www.youtube.com/watch?v=RIIDseg7Gr8&feature=player_embedded[/video]


[video=youtube;Y6hz_s2XIAU]http://www.youtube.com/watch?v=Y6hz_s2XIAU&feature=player_embedded[/video]
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Мотивирам се като си помисля, че няма 2 стотинки днеска за кафе. Определено това върши работа. Ама пък като има работа уиски уиски уиски :D:D

По-добре би ме мотивирало да видя накой без 2 ст. за кафе и да си пожелая да не я докарам до там.
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Аз се мотивирам по следния начин.
Например искам да си купя нещо. Отивам до магазина да го видя и да си помечтая за него. Колкото повече си мечтая за него, толкова съм по-надъхан да работя. И когато седна вече да работя, пускам си да слушам Хилари Дъф и започвам да бачкам.
Само ви моля да не ми се подигравате, че харесвам Хилари Дъф.
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Моята мотивация за работа са двете ми деца :) Като си помисля колко неща искат постоянно да им купувам, и как не ми се иска да им отказвам...
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Аз пък се мотивирам ,като са сетя за красивите какички как ще ми паднат ,когато направя некой друг милион :Д И ще ме глезят много :Д
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Шом усетим, че ми се бачка, веднага легам, докат не ми мине :)
Не съществува по-разнообразна работа. Скуката ми убива мотивацията за всичко :) Старая се да се забавлявам, даже и да върша нещо досадно , тогава мотивация не трябва, а само въображение, за да измислиш, как да се забавляваш, докато събмитваш в 500 социалки, ръчно :), примерно :) Няма работа, която да не е тежка, независимо дали е с шефчета или без. Важното е да имаш желание за работа, и да се забавляваш докато работиш, трудно е, но всичко става по-лесно, ако се комбинират тези две неща, според мен .
 
От: Как се мотивирате за работа ?

Моята мотивация идва от това, че съм работил тежка работа за малко пари и следователно знам алтернативата каква е...

Едит: За тези, които не знаят, искам да ви покажа пирамидата на потребностите на Маслоу. Започва се от дъното. При задоволяването на физиологичните потребности целта на индивида става постигането на сигурност. И така до върха на пирамидата. Естествено, това е само едно от тълкуванията за човешките потребности, но на мен ми е любимото.

motivaciqtaisyvremenniteupravlenskiteoriimasloumaklelandhercbergvrum_html_326de102.jpg
 
Последно редактирано:

Горе