Как се обадя от Skype на стационарен телефон?

waldes

Well-Known Member
Купих си скайп кредит за 5.75 евро,но като звъня на мобилен телефон не чувам събеседника си:).

Някой който ползва тази услуга би ли ми пояснил къде греша:(Трябва ли от SkypeIn да си купя телефонен номер?То там няма България де...
 
От: Как се обадя от Skype на стационарен телефон?

Това, че не чуваш събеседника е 99% сигурно - софтуерен проблем!

Обади се на някой по скай и виж дали тогава те чува.
 
От: Как се обадя от Skype на стационарен телефон?

Звънях си на моя си номер за проверка,но не се чува и в двете посоки нищо,само звъни:).Нямам си и на идея защо:)
 
Да, няма причина да не работи скайп разговорите. Направи няколко проби на сухо. Аз лично ти препоръчвам докато правиш видео връзка или само аудио с някой да почовъркаш по настройките на компа и скайпа, за да установиш къде точно е проблема. После той да те набере. Виж си в акаунта на скайп (онлайн) и прегладай дали там всичко е наред. И пробвай пак. И каквото се сещаш за тестове направи ги, но като чувам, най-вероятно проблема е при теб.
 
От: Re: Как се обадя от Skype на стационарен телефон?

100% проблема е в настройките на твоя скайп. Редовно говоря със стационарни телефони и никога нямам проблеми. Линукса ми губи настройките на скайп и понякога се случва да не ме чуват а аз да чувам. При теб нямам идея какъв е казуса, но най-вероятно настройка на микрофон или самия микрофон.
 

Горе