Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

A.Grigorov

Member
Здравейте колеги.

Много ми е любопитно, някой запознат ли е, по какъв начин се дава финансова оценка на един онлайн магазин.
Как да разберем колко струва до момента магазина ни, кои са факторите и какво определя моментната му цена?
Всеки случай, едва ли е оценката "ами мисля, че струва ХХХХ лева" <-примерно.
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Ами много е важно колко е разработен магазина и има ли приходи има ли сео. Така колко ми струва ами де да го знам колко ти струва. Няма как да разбереш колкото е склонен да даде клиента толкова струва друго е колко му искаш или колко човек си мисли че струва.
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Ако магазина е много актуален, едва ли има някой, който да плати толкова пари колкото го оценя собственика му! Плюс това ако магазина ти изкарва пари, защо ще го продаваш? В повечето случаи се продават сайтове, които нямат приходи
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Значи ако говорим абстрактно без да влизаме в подробности реалната цена може да варира
А човека е писал, че иска точна оценка, пък аз все още не съм завършил курса за гледачка :mrgreen:

Ако можеш дай ти критериите за оценка, без да знаеш за печалби и други подробности
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Ти що не прочетеш пак какво е писал човека
някой запознат ли е, по какъв начин се дава финансова оценка на един онлайн магазин.

и

Как да разберем колко струва до момента магазина ни, кои са факторите и какво определя моментната му цена?

Не се чувствайте длъжни да пишете във всяка тема. Или още не си си събрал бройката постове
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Сега по въпроса.

Като всяко нещо онлайн магазина струва толкова колкото някой е склонен да плати а него. Като изключим многобройните онлайн оценители, под внимание трябва да се вземат няколко неща:

Магазина , системата, името , хоста, дизайна, стоката, нишата, уникалното описание на продуктите, статии , регистрирани потребители, майл лист, социални контакти, сео оптимизацията, афилиейти, приходи за миналата година, договори с доставчици и куриери,

и освен всичко това да се предвиди на къде ще иде пазара и газил ли го е панда или кълвал пингвин



Здравейте колеги.

Много ми е любопитно, някой запознат ли е, по какъв начин се дава финансова оценка на един онлайн магазин.
Как да разберем колко струва до момента магазина ни, кои са факторите и какво определя моментната му цена?
Всеки случай, едва ли е оценката "ами мисля, че струва ХХХХ лева" <-примерно.
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Ти що не прочетеш пак какво е писал човека


и



Не се чувствайте длъжни да пишете във всяка тема. Или още не си си събрал бройката постове

Мда, копирал си двата реда и ма питаш, дали съм прочел
Аз пък ще ти копирам третия ред
Всеки случай, едва ли е оценката "ами мисля, че струва ХХХХ лева" <-примерно.
Което значи, че търси точна оценка, от професионален оценител
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Аз пък не виждам да се иска точна оченка и тя да е дадена от професионален оценител на сайтове. За мен оценката е тази която е склонен да плати клиента а това какви плъгини какви теми какъв дизайн има може и да не се оценява от купувача. Всичко си зависи от самия магазин, може и адски грозна тема и никакво сео и да се продаде от нагласен магазин със дизайн и прилично сео.
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

@pgplamen:
Като е склонен клиента да даде 1лв, на нещо което струва 15лв, а ти му търсиш 10лв и идва време за реалната оценка, която да плясне зад врата човека с големия кръгъл лев!

@jordan3214:
Защото рано или късно, на хората им писва да се занимават с нещо.
А какво по-хубаво, ако имаш нови идеи и насоки и примерно годишно прибираш +20,000лв, да прибереш +50,000лв, което по-проста сметка е 2г и половина и да се захванеш свободно с новата материя?!?!

@blaster:
Колега, мисля, че спамът ти е напълно излишен.
Ако бях решил да продавам на момента, повярвай щях да търся специалисти и професионални оценки на момента!
Въпроса ми е ясно конкретизиран! А това за което си се хванал "Всеки случай, едва ли оценка.......", имах предвид, че
не можеш да искаш 10,000лв на нещо което реално струва 5000лв! <- това е примерно, моля не се хващай и за него.
Имам предвид, че оценка не се прави от това, че се събуждаш с дадена цена в главата.

@CTAH:
До момента най-добрия съвет, пост, идея и вид/начин за оценка е на този колега.
Ще помоля хората със сърбел в пръстите, да почешат клавиатурата другаде, тъй като темата ако стигне до някакво прилично развитие, ще е от полза на много хора!!!
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Ами видиш ли аз имам малко сърбел между пръстите и ще ти отговоря.
Първо имаш сайт в който си набил рари за теми за сео правил го е програмист но нещата не вървят няма посещения няма и поръчки. Мен лично ме боли за това колко пари си дал и за какво си ги дал макар че магазина е хубав. Значи не бих дал много пари по- скоро не бих дал нищо. Така другия магазин е пуснат на готова платформа зен карт няма оптимизация дизайн под всякаква критика. Сайта се отваря доста бавно абе примитивна работа но има посещения хората го знаят и си поръчват. Сега разбра ли защо казвам че е много относително това за дизайн сео и други подобни оценки. Дори ти давам реален пример от съществуващи магазини а не на теория.
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Оплескахте темата и въпроса на човека !!!
Аз лично исках да разбера отговорите на въпросите му, прочетох ги внимателно и се записах за темата. Исках ако не науча нещо ново то поне да си сверя часовника. И какво стана. Ще взема да я пусна на чисто с същия въпрос. И този пут моля хората на които страшно много им трябват постове да не ги набиват тук.
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Господина с относителностите, ще те помоля без повече излишни коментари и тъпни, не ни каза нищо ново!
Знаем, че имат значение тези неща, но ако има някой наистина запознат, нека той ни просветли.
Такива като теб в други посещавани форуми от мен, до 3/4 такива изцепки биват пращани на "разходка" за известно време.

Ще помоля някой от модераторите, на добра воля, да очисти темата без коментара:
Сега по въпроса.

Като всяко нещо онлайн магазина струва толкова колкото някой е склонен да плати а него. Като изключим многобройните онлайн оценители, под внимание трябва да се вземат няколко неща:

Магазина , системата, името , хоста, дизайна, стоката, нишата, уникалното описание на продуктите, статии , регистрирани потребители, майл лист, социални контакти, сео оптимизацията, афилиейти, приходи за миналата година, договори с доставчици и куриери,

и освен всичко това да се предвиди на къде ще иде пазара и газил ли го е панда или кълвал пингвин


И ще помоля колегите, малко по-сериозно. Когато няма какво толкова да напишете по темата и да сте полезни, направете едно добро дело и я отминете.
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Защо питаш като не искаш да ти се отговаря. Ето прочети как хората оценяват и тогава искай да ти модерират темата.
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=48861
Като собственик на сайт, разбирам те защо му искаш толкова пари и ги смяташ така. Като реалист обаче, ще ти кажа, че никой не го интересува колко пари си дал за сайта и колко ти е струвал до момента. Може да си втънал и с 10 бона, но когато не можеш да предложиш възвръщаемост на инвестицията, сам разбираш, че няма смисъл някой да рискува да втъва по същия начин, след като може да плати много по-малко пари и да получи същия резултат.

Шокиращо е и, че си платил 1200лв на някой да ти инсталира един wp и да ти сложи темата, платена също от теб ($125 за wp тема WTF?!). Като един потенциален купувач обаче, мен ме интересува колко откриваем е сайта, какви посещения има, откъде са посещенията, какви приходи прави, откъде ги прави, какви са шансовете за развиване и покачването на приходите и т.н. Според мен единствената реална стойност, която има вмомента е домейна и статиите в него. Не става да пуснеш един неразработен сайт за няколко хиляди лева с обяснението, че който искал можел да го разработи - щом може, разработи го и го пусни тогава.
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

+1 за цитата и -1 за това, че си ебахти и дразнителя! Сега прочети още 1 път първоначалния пост най-горе, ако не ти стане ясен, прочети го още веднъж и така отново, докато или не схванеш или не се научиш да четеш!!!

Моля за модериране на темата, а ти колега, бъди разумен и се спри с глупостите, единственото смислено до момента, беше цитата който сложи и той също беше поднесен с ирония!
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Не става дума дали си прав или не с примерите ти, туак става дуам за това че човека пита какви са критериите и как се оценяват.
Стигаше само да пуснеш линка с цитата и да напишеш едно :Виж как се прави: примерно. щеше да има много повече тежест от всичките тея писания.


Стан ако ми кажеш че не съм прав за оценяването за тези два примера. Всичко е много относително.
 
От: Как се оценява, на колко да се продаде един магазин?

Здравейте колеги.

Много ми е любопитно, някой запознат ли е, по какъв начин се дава финансова оценка на един онлайн магазин.
Как да разберем колко струва до момента магазина ни, кои са факторите и какво определя моментната му цена?
Всеки случай, едва ли е оценката "ами мисля, че струва ХХХХ лева" <-примерно.
Факторът за моментната финансова оценка на един магазин, за мене е само един, и това е пазара
Търсиш някаква формула за изчисляване на резултат с много неизвестни, и на мене ми стана любопитно
Аз не ги разбирам работите, може някой експерт да направи алгоритъм за изчисляване на моментната цена на онлайн магазин, на базата на домейн, пейджранк, оптимизация, брой продукти, видове продукти и т.н., но ако този алгоритъм ти даде цена 10к за дадения магазин, а ти реално не може да му вземеш 1к, ебем ти и факторите и изчисленията

Ако не си доволен пак от отговора ми, черпи ме пак цървено, наздраве за предната почерпка
 

Горе