Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

Здравейте,
Знам, че принципа за оценяване на малки сайтове е по приходите за 6-12 месеца.

Но как се калкулира цена на сайт с приходи 3 000лв. - 5 000 на месец, приходи които могат да се докажат по банкова сметка, счетоводство и админ панел - напълно реални за над 18 месеца назад. Това е супер минимум в доходите, средна идват дори повече. Трафика е 40 000 - 60 000 силно таргетирани посещения на месец, сайта е с десетки хиляди регистрирани потребители, десетки хиляди във фейсбук страницата и има договори за месеци напред с фирмите от които до момента печели и е печелил. Страничните разходи на месец са средно около 350лв. като това не включва заплати.

Каква е реалната цена на сайта ме интересува, а не за колко трябва или може да се продаде.

Моля философи да не си губят време в темата ми, ако някой може да ми отговори без други въпроси - благодаря, ако не по-добре да не си губим взаимно времето.

Просто казано - повече инфо не мога да дам за сайта, а и сайта може да се поддържа от един човек, не е нужен персонал и разбира се всичко е напълно законно.

Благодаря предварително.
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

По-добре си преправи въпроса има много неясноти. Все едно да те питам колко струват 1 килограм овошки - ама за череши ли става дума, за джанки ли, това не се разбира
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

Страничните разходи на месец са средно около 350лв. като това не включва заплати.
Пиши и като включиш разходите за заплати. Да не се окаже, че плащаш по 1000-2000 лв. заплати и отделно осигуровки и т.н. и да стигнеш колкото са ти приходите. Иначе зависи от дейността с която се занимава сайта.
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

Каква е реалната цена на сайта ме интересува, а не за колко трябва или може да се продаде.

Няма как да ти отговори някой на този въпрос, особено и като се вземе предвид, че част от информацията липсва. Трябва да се научиш, че в бизнеса с покупкопродажбата цената на една стока е толкова, за колкото можеш да я продадеш. Ако продадеш сайта си за 1 000 000 - значи реалната му цена е толкова, ако го продадеш за 1 лв. - значи реалната му цена е толкова. Ама, че била надвишена цената, че била надута или била ниска - винаги ще се говори това, но такива са правилата: на каквато цена може да намериш купувач за сайта ти - толкова струва.
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

До преди 5 минути не исках да пиша тук защото проявявах интерес към сайта който се коментира така загадъчно тук.
Но ако приликата в темите не е случайна искате да ми кажете че агрегаторчето е правило по 5000 лв. на месец и вие го продавахте за 5000... при това всичко автоматизирано само вкарваш едни пари за реклама и хост дето да жули по 80 000 мейла на ден и прибираш парите.
Сега няма да мога да спя че съм оттървал.
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

Мисълта ти хич, ама хич не тече гладко.
Не можах да разбера дали се радваш, че си продал сайта или съжаляваш, или си го спрял от продажба да може да го продадеш за по-висока цена после.
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

Писах, сайта се върти от един човек и той си прибира печалбата. Ако обаче някой го мързи и иска да наеме 3-ма човека по 2000лв. заплата на месец, със сигурност ще е на загуба, особено след заплащане и на осигуровките.
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

Агрегатора е продаден и съвсем ясно го написах в съответната тема. Няма начин да има прилика, най-малкото защото домейна беше ясно изписан... Все пак за да се успокоиш сайта за който питам не е агрегатор. Става въпрос за съвсем друг сайт. Оставили са ми за продажба няколко сайта, страници и т.н.
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

За сериозен и развит сайт 4-5 пъти нетната годишна печалба, и зависи от коя страна е инциирана сделката - това е груба оценка - Трябва се оценят редица фактори, като пазар, пазарен дял, ЖЦП на продукта, както и възвращемостта от такъв клас актив, но накрая остават пазарния приницип търсене и предлагане
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

Моята мисъл тече перфектно...

Въпроса ми беше съвсем прост и ясен, но ще опитам да го опростя още повече.

Ако малък сайт се оценява по реалната му печалба за последните 10 месеца, то важи ли същото правило за сайт с десетки пъти по-голяма печалба?

Да или не?
 
Последно редактирано:
От: От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

А колко ще ти струва да дойдеш в офиса ми или да се видим където ти е удобно с лаптопи, да ти покажа и обясня всичко, а ти д ми дадеш реална оценка? От София съм.
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

Аз ти писах по-горе,

Принципно ако процента възвращаемост е 20% на година, няма значение 5к или 50к е - важното е процента и затова процента се гледа не абсолютната стойност.

Всеки клас активи е различен, приема се че в сайтове динамиката е по-голема и риск е по-голям и респективно възвращемостта е по бърза, не можеш сравняш ИТ клас на развит продукт, примерно с Сторйтелство на нова жилищна сграда и отдаване под наем или пък да участ с венчър кепитал в нов проект с мега ултата възврщамеост при който за 5 години може искара 1к %

Така че приеми го 4-5 годиники на развит сайт, при абстрхиране на различни фактори
 
От: От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

А колко ще ти струва да дойдеш в офиса ми или да се видим където ти е удобно с лаптопи, да ти покажа и обясня всичко, а ти д ми дадеш реална оценка? От София съм.

Това към кого е адресирано
 
От: От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

А колко ще ти струва да дойдеш в офиса ми или да се видим където ти е удобно с лаптопи, да ти покажа и обясня всичко, а ти д ми дадеш реална оценка? От София съм.


Бате, към кой са тези въпроси и квалификации.
Искрено се надявам да не съм към мен:mrgreen:
Айде моля те прочети си писанията от начало и ми ги обясни:cry:
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

Моята мисъл тече перфектно, но вашата параноя е за медицинско лице.
Отдавна знам, че тук с огромна част от хората не се говори, именно за това пиша за лични срещи при сериозен интерес.
Но това няма връзка със сегашната тема, за това няма да продължавам в тази посока.

Въпроса ми беше съвсем прост и ясен, но ще опитам да го опростя още повече, барем някой схване.

Ако малък сайт се оценява по реаалната му печалба за последните 10 месеца, то важи ли същото правило за сайт с десетки пъти по-голяма печалба?

Да или не?

И отново ще помоля, ако не знаете отговора на въпроса ми, моля не си трупайте постинги в темата от нямане какво да правите, защото нямам излишно време за губене да чета умности!

Ако пък по случайност се намери някой да отговори адекватно и нормално му благодаря предварително.

И аз нямам много време да ти чета умностите ама айде от мен да мине
Как прецени че ти тече нормално мисълта като даже не си написал въпросният сайт на БГ или ЕН пазара работи.
Също така не си написал колко % от трафика идва от Г. колко % е директен трафик и тн. това последното е особено важно когато става въпрос за регистрирани потребители и е много важен фактор при ценообразуването, защото колкото един сайт е по малко зависим от Г. толкова цента му е по висока.
Тоест ако например говорим за форум който редовно директно го посещават регистрираните потребители - цената е една ако е сайт който потребителите го посещават само например за да получат някой промокод и след това го забравят е съвсем друга.

Така че след като не искаш да ти губят хората времето недей да губиш ти тяхното - Ако наистина ти е необходима такава оценка се отнеси с необходимото уважение към техният труд и се постарай да дадеш максимално полезна информация.
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

Ако имам сайт, който изкарва по 3 хиляди лева на месец (чисто) не бих го продал за по-малко от прихода му за една година напред.
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

И аз бих заложил на 3xгодишната печалба на сайта.
В интернет нещата се менят много бързо и може да се окача, че след 1 година бизнеса на сайта е замрял като цяло и интереса на потребителите се е преориентирал към други теми. В този случай инвеститова си поема отговорност да си проучи пазара и да си гарантира няколкото години напред интерес към темата.
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

Всичко е много относително. Може за сайт, който в момента изкарва по 10К месечно, никой да не даде повече от 50К например, ако се сметне че няма потенциал за развитие. Може и сайт без никакви приходи да бъде продаден за милиони, ако дадена компания прецени, че ще спечели от него и от идеята.
 
От: Как се оценява сайт? Сайт с големи приходи.

Абе вие кво се еб*те, я гледайте ИПО-то на Фейса - тука говорим за потенциал - най-голямата ебвака за да купиш нещо което е с невероятна стойност спрямо реалността и само заради един потенциал даваш огромна сума пари, нереална - така че цената субективно понятие - има редица фактори, които трябва се вземат и всичко е спрямо инвеститоира един може каже това е боклук др да каже златна мина - справка вижте борсите при едни и същи цифри различни оценки, ако всички мислиха еднакво нямаше да съществутват пазарите - а и да не забравя емоционалната оценка на актив и ако стане емоционално решение за инвестиране ей тогава си ебало мамата, но масовката точно така инвестира, редица са факторите туко така без наличе на оснони фактори няма как се оцени каквото и да е
 
Последно редактирано:

Горе