Как се променя класиране след 301 редирект

kirilbug

Member
Здравейте,
ситуацията е следната: има един сайт на 7-ма позиция и един на 15-16 позиция. Този втория искам да го махна, няма да го поддръжам вече (по причини, които не искам да излагам сега) и мисля да сложа редирект 301 към първия.

Въпрос 1: как ще се промени класирането на първия (говорим за една и съща дума)?
Въпрос 2: как да редиректна всички страници на втория към root домейна на първия?

Мерси на всички!
 
ами ще е положително но не можем да кажем точно

всеки път е различно а ти на 15 позиция може да си със няколко пъти по малко линкове отколкото на първа страница

значи мисли за редирект 301 като за да си прехвърлиш линковете от единия към другия домейн след като ги отчете... ще се промени по същи начин като да ги добавиш тези линкове по отделно

на неясен въпрос малко неясен отговор (ама е напълно коректен)
 
От: Как се променя класиране след 301 редирект

Здравейте,
ситуацията е следната: има един сайт на 7-ма позиция и един на 15-16 позиция. Този втория искам да го махна, няма да го поддръжам вече (по причини, които не искам да излагам сега) и мисля да сложа редирект 301 към първия.

Въпрос 1: как ще се промени класирането на първия (говорим за една и съща дума)?
Въпрос 2: как да редиректна всички страници на втория към root домейна на първия?

Мерси на всички!

Здравей!
Понеже съм правил няколко пъти редирек (301), ще ти споделя опита си, а ти ще си прецениш дали ще ти бъде полезно:
Преди да пристъпя към първия си редирект четох доста и на много места казваха, че чрез редиректа се прехвърля: линкове, PR и SERP позиции. В първия си опит за редирект пренасочих сайт с PR3 и позиции около 3-7 място за определени ключови думи (различни от тематиката на другия сайт), към току що регистриран домейн, който имаше PR0 и почти никакви линкове, но за някой ключови думи излизаше в топ10. След няколко седмици резултата от този редирект бе, че на домайна с PR3, който пренасочих вече беше с PR0 и спадна в позициите за неговите ключовите думи. Подобрения в класирането на втория сайт не се наблюдаваха. Т.е. получи се обратно прехвърляне (негативно)...

Вторият редирект направих преди няколко месеца като при него пренасочих домейн с PR3 и с позиции 1-5 за ключовите думи, към нов домейн на същата тематика, като използвах препоръките на cloxy за прехвърляне на сайт към нов домейн. До момента не са се прехвърлили всички линкове, а новият домейн се изкачи до 10-та позиция за една от ключовите думи. Явно е необходимо доста време за да се направи пълно прехвърляне, но в никакъв случай не прекратявай редиректа, защото Гоогле може да те накаже...

Като за финал ще ти кажа, че според мен щом домейна към който искаш да пренасочваш е по-напред от този, който ще бъде пренасочен е по-добре да праснеш няколко статии във втория с линкове към първия и ми се струва че ще ти свърши много повече работа!

Каквото и да решиш, просто не спирай да оптимизираш първия сайт!
 
От: Как се променя класиране след 301 редирект

пренасочих 2-3месечен домейн който беше на първа позиция към стар домейн който го нямаше по тази дума и след няколко седмици се появи на втора
не съм си експериментирал много защото понякога не се получава това което искаш

аз на твое място бих използва домейна който е на 15-та позиция за статии към първият
едва ли той ще помогне много на другия като го пренасочиш?
 
От: Как се променя класиране след 301 редирект

Мерси на всички за отговорите.

Ето малко резултати (дано са полезни и за вас):
От домейна на 15-та позиция махнах изцяло сайта и направих редирект 301 (само на домейн.цом) към сайта на 7-8 позиция. 3 дни след това, пренасочения домейн го няма в първите 100 резултат, а този, който беше на 7-8 позиция се изкачи до 3-та.
 

Горе