Как се справяте с лятната суша?

stoineff

Well-Known Member
Юни, Юли и август са най - яловите месеци в годината. Нема адсенс, нема рекламодатели, няма хора пред компютрите... мъртвило.. никой не иска да взема решения, на никой не му се правят пари праз лятотоооо ... ама на мен ми се правят.. как се справяте с традиционната лятна суша .. при мен лично около 30% спад в приходите навсякъде... бира ли да продавам ... остров ли да купувам... или да взема два месеца отпуска и да не го мисля въобще :) :shock::shock::shock::shock::beer:
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Бира няма да продаваш, а ще купуваш и се излягаш с нея на някой шезлонг в очакване да дойде есента. Така се преживяват най-лесно кризисните периоди. :)
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Бира няма да продаваш, а ще купуваш и се излягаш с нея на някой шезлонг в очакване да дойде есента. Така се преживяват най-лесно кризисните периоди. :)
Ма направо е ужасно.. всички около мен са с размекнати мозъци .. миришат на узо и винарки се въртят около тях.. май трябва да спираме да се напъваме :)
 
От: Как се справяте с лятната суша?

И аз съм се отпуснала. Да взимаме почивка и да правим team building на морето!
 
От: Как се справяте с лятната суша?

За някои сега е жътва пак :) ако имаш и сезонно-ориентирани сайтове спадове няма ;) ... лято, пясък, вода ... не говоря за бетонови възели :)
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Да, навсякъде е летаргия. Старите уебмастъри са го отиграли това. Говоря в случаите, в които не почиват. Работят по техни си проекти. Днес си писахме по не толкова сходна с тази тема, но за работа (то се подразбира, че става дума за лятото), та пича беше поел 1-2ма клиента и силно работеше по неговите си също, за да не губи ритъм. Това препоръчвам аз. ;)

Мисля, че е идеален момент за всеки (все пак има цели 3 месеца на разположение) да вдигне нещо свое. Знаем, че ресурса е на лице. Въпрос на отдаденост и креативност. А след добрата работа, отиваш за няколко бири и сядаш на верандата и си пийваш. ;)
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Моите сайтове лятото са мъртъвци. Отивам на морето, и няма да барам компютър изобщо. Само чаши, бутилки и жени :).
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Аз пък не мога да се оплача от липса на реклами и рекламодатели. Прав е Ivo94 - много зависи какви са ти сайтовете.
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Аз пък не мога да се оплача от липса на реклами и рекламодатели. Прав е Ivo94 - много зависи какви са ти сайтовете.
Нишите, които могат да се подберат за летния сезон са страшно много. Ето един кратък пример с подобни: хотели, почивки на море, екскурзии, бански, яхти, мотори (знаем, че се управляват предимно в този сезон), курорти, надуваеми играчки (за море или плаж), плажни стоки, работа на морето и още хиляди :)
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Нишите, които могат да се подберат за летния сезон са страшно много. Ето един кратък пример с подобни: хотели, почивки на море, екскурзии, бански, яхти, мотори (знаем, че се управляват предимно в този сезон), курорти, надуваеми играчки (за море или плаж), плажни стоки, работа на морето и още хиляди :)
Е те резервациите приключиха.. останаха ласт момент офертите... ама те са толкова надолу ...че нема леб :)
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Е те резервациите приключиха.. останаха ласт момент офертите... ама те са толкова надолу ...че нема леб :)
Е някои не са с достатъчно търсения вече, но имах предвид, че винаги може да се навлезе в нови територии на бизнес :) , ако имате време
 
От: Как се справяте с лятната суша?

И една антикризисна мярка от мен тук за такива на които бирата още не им е изстинала... а мацките са им прекалено потни..
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Лятото всеки иска да почива, но пък това е предпоставка да избуташ позаспалите конкуренти
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Лятото всеки иска да почива, но пък това е предпоставка да избуташ позаспалите конкуренти

Определено. Няма такъв умрел сезон. Най-лошото е, че есента почват на скорост и се започва с мазалото на ново. Никога не е по малко, систематизирано и добре обмислено. Винаги е в двете крайности и от там нищо.

Като ще почиват, почивайте и вие. Но ако трябва да препоръчам нещо конкретно и сериозно, идеята да си пооправите собствените сайтове ми допада най много. ;)

Нека другите спят, вие недейте. Те всички мързеливи кретени с това ми излизат винаги...лято е, отпускарски сезон...не знам си какво. Шибани кретени, спестявал цяла година, за да отиде на море. Ебаси кретивната персона. Отелил и пари за един вибратор, че 3-4 месеца са много време, има време за експерименти с анатомията си. Сори, ама като започнат некви да ми обясняват, че 4 месеца няма дда си мръднат пръста, защото е отпускарско, направо полудявам. :)
 
От: Как се справяте с лятната суша?

При мен най силно е октомври и ноември... когато се сещат, че иде Коледа и Нова година... разбира се това им изиграва лоша шега, защото предприемчивите вече са хванали клиентелата, а после февруари искат да хванат абитуриентите.. това показва колко слаби предприемачи има в България.. както каза Блинки по - горе лятото е добър сезон да затвориш конкуренцията с една обиколка... и на плажа да сте ... работете по малко де... сега не е задължително от офиси да се работи...
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Лятото си е отпускарски сезон за по-голямата част от онлайн бизнеса
И без друга работата трябва да се редува с почивка, според успелите бизнесмени, щото иначе ще земеш да прегориш от работа, а не от слънце8)
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Ето ви идея. Пускате чуждестранен сайт, насочен предимно към рускоговорящите страни и обяснявате как България е идеална дестинация за алкохолен туризъм, почвате да продавате евтина ракия и готово :) избивате даже парите за зимния сезон :lol:
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Зимата покрай коледа скачат ли доходите от affilate сайтовете ви ? И с колко ? :|
 
От: Как се справяте с лятната суша?

Все си мисля, че ако спра тотално ще сбъркам... казвам го от опита с тренировките.. като спра да тренирам, или като пропусна тренировка после няма връщане в залата.. та и с бизнеса същото се получава.. ваканцийка и после се оставяш по течението..
 

Горе