Как се справяте с проблема с очите?

От: От: Как се справяте с проблема с очите?

Човешкото око е създадено да функционира като 80% от времето гледа надалеч и само 20% наблизо. Така че задължително на всеки 5-10 мин. стоене пред компютъра трябва да се измества за малко погледът към някоя далечна точка в стаята.
 
От: Как се справяте с проблема с очите?

Здравейте.

Току що докато загризвах сварена царевиця и гледах през прозореца, измислих лесен начин за практикуване на едно от основните упражнения за очи. Става дума за упражнението за близко-далечно гледане, което се прави за късогледство и далекогледство и тренира мускулите за фокусиране.

Вземате една ябълга и заставате до прозореца гледайки през него, примерно към улицата. Между временно си гризете ябълката. При всяко гризване поглеждате и фокусирате към ябълкага, наслаждавайки се на нейните цветове, форми, ухание и вкус, а през останалото време гледате на вън и фокусирате на далечни предмети (примерно се опитвате да видите регистрационните номера на колите, които минават или лицата на хората, които минават). Така съвсем незабелязано правите едно от упражненията и на всичкото отгоре ядете всеки ден по 1 ябълка, което няма да изреждам за колко много неща ви помага (Дори американците имат поговорка че една ябълка на ден държи доктора надалеч - An apple a day, keeps the doctor away.) Като свърши ябълката, продължете работа.

(Естествено е по-добре да правите самото упражнение както трябва, но е много досадно и много малко хора имат достатъчна воля).

Поздрави.
 
Последно редактирано:
От: Как се справяте с проблема с очите?

E винаги трябва да се търси и второ лекарско мнение, за по - голяма сигурност.
Преди 3 години ходих на преглед и ми изписаха очила 3 диоптъра. Докторът се пляскаше по краката и ме питаше-"Ама вие виждате ли изобщо"?
А аз виждам доста добре. На работа от единия компютър виждам текста до другия-примерно на два метра.
Нали съм послушно добиче, отидох да си купувам очила. Докато чаках лекаря в оптиката/защото и аз мисля, че трябва второ мнение/ си харесах рамки и т.н. Дойде докторката и ме прегледа. Оказа се, че очите ми са с диоптър 0.5.
Ако не бях се прегледала още веднъж, днес наистина нямаше да виждам.
Ето защо, винаги търсете друго мнение!
 
От: Как се справяте с проблема с очите?

@beni7574
Викаш оказа се, че доктора не вижда добре ;)
 
От: Как се справяте с проблема с очите?

В аптеките има изкуствени сълзи, в едни малки пипетки, не струват много, лесни са за слагане, преди ползвах визин, но нещо не ме кефи, след отваряне има кратък срок на годност, а тези ампулки са много малки, за по два-три пъти слагане и си ги отваряш, когато имаш нужда.
 
От: Как се справяте с проблема с очите?

аз имам проблем със сенките под очите от много висене пред компа и не пия много ..........вода четох в нета че ако не пиеш вода и ти се появяват сенки под очите иначе виждам още :)
 
От: От: Как се справяте с проблема с очите?

аз имам проблем със сенките под очите от много висене пред компа и не пия много ..........вода четох в нета че ако не пиеш вода и ти се появяват сенки под очите иначе виждам още :)

Почна ли с водата? :mrgreen:
кажи дали има ефект
 
От: От: Как се справяте с проблема с очите?

От личен опит - спрях цигарите и алкохола за около шест месеца, защото имах много ужасни сенки, торбички, кръгове, а бе, изглеждах "добре",не се промених, въпреки въздаржанието... Отново след година направих същото, и няма ефект. На мой много близък приятел (му) откриха рак. Изплашихме се, тези, които сме около него. И започнахме да готвим и ядем неща с малко сол. Заради него. След месец и половина, докато бях при него, а и сега, дори да си пия и пуша отново, наистина нямам лилави кръгове, а торбичките ми са като на тийнеджър. Не съм лекар, нито "маняк" , не знам как и защо, но май това ми помогна. Намалих солта. Преди не ми беше вкусно, ако ястието не е много солено, сега ми е добре.
Пробвай да намалиш солта, ако ядеш солено, а може би има други причини.
P.S. Седя пред компа повече от 12 часа, погледнах се преди малко, нямам сини/лилави кръгове, имам леко уморен вид, но това е заради настроението.
 
От: Как се справяте с проблема с очите?

Очила с нужно покритие за компютър (ако носиш очила, естествено), 2 пъти в година изпивам опаковка витамини за очи, и ползвам изкуствени сълзи (капки за очи).
 

Горе