Как се справяте с проблема с очите?

galinstefanov

Well-Known Member
Здравейте, колеги!
Всички в този форум прекарваме прекалено много време пред компютъра, все пак с това изкарваме паричките си.В далечната 2001 получих първият си компютър с интернет и от тогава до ден днешен прекарвам прекалено много време на компютъра, малко или много взеха да се обаждат и очите.По принцип в нашият род хора с проблемни очи няма и към момента с това натоварване продължавам да виждам добре с тях, в сравнение с мои приятели, които не ползват компютъра толкова,а не виждат нищо.Та въпроса е как съумявате да опазите очите си, все пак те са много ценни, а няма как да не се работи по 10-12+ часа на компютъра.
 
От: Как се справяте с проблема с очите?

Има едни капки за очи в аптеките - май френска морска вода бяха, ама не съм много сигурен - с тях си промиваш очите. Другото е на всеки час си затваряш очите за 3-4 минути
 
От: Как се справяте с проблема с очите?

[video=youtube;lCL_mttN1oM]http://www.youtube.com/watch?v=lCL_mttN1oM&feature=player_embedded[/video]

ПочивкИ и хубав монитор му е майката...
 
От: Как се справяте с проблема с очите?

Това клипче е чудно :] Благодаря nortrant , една репичка от мене !
 
От: Как се справяте с проблема с очите?

Полезни съвети:!:
 
От: Как се справяте с проблема с очите?

Сълзи му е майката и често мигане. Аз се прозявам редовно и така ми се насълзяват очите. От време на време на терасата ,гледам полето с бира в ръка.Проблем ми са ръцете, тръпнат постоянно и имам болки в китките . Някакви идеи ? Очила не ползвам въпреки че първия ми комп беше Правец 8Д 1987 г май беше
 
От: От: Как се справяте с проблема с очите?

Сълзи му е майката и често мигане. Аз се прозявам редовно и така ми се насълзяват очите. От време на време на терасата ,гледам полето с бира в ръка.Проблем ми са ръцете, тръпнат постоянно и имам болки в китките . Някакви идеи ? Очила не ползвам въпреки че първия ми комп беше Правец 8Д 1987 г май беше
Защо не пробваш да вързваш китките с разтегателни бинтове(има ги в аптеките).

@nortrant
Мерсаж за клипчето :)
(П.С. Този човек от клипчето пише ли във форума, че ми е интересно? ^^)

Аз преди като ходих на фитнес, и ме боляха СТРАШНО много китките.. И тогава един инструктор ми беше казал, да си вързвам китките с разтегателни бинтове.. И да ти кажа имаше ОГРОМЕН ефект.. :)
Поне за фитнеса де.. ся за компютъра незнам как ще е..

Също така имаше 1 снимка в нета как трябва да ти е клавиетурата.. смисъл не тряя да ти се криви китката, а трябва да ти е права.. Но немога да я намеря деба..
 
От: От: Как се справяте с проблема с очите?

@nortrant
Мерсаж за клипчето :)
(П.С. Този човек от клипчето пише ли във форума, че ми е интересно? ^^)

За съжаление мисля че не. (90%)

личният му блог е http://gatakka.eu/ човека много ме кефи...

не се занимава с онлайн бизнес и за това мисля, че тук го няма... да се обади ако греша :mrgreen:


----

Иначе за сълзите да, капките оправят нещата...
 
С цигари и бири :Д Защо - ами понеже се нервирам когато омармаладя нещо - пуша. Пуша на терасата, което ми гарантира поне 2 ставания в час за по 3-4 минути, което е напълно достатъчно за очите ми да се отпуснат поне мъничко.
А бирите - ами колкото повече време прекараш с приятели на бири, толкова по-малко ти остава да киснеш пред монитора :)
 
От: Как се справяте с проблема с очите?

Прекарвам по над десет часа на компютъра дневно. Това ми е работата. Не ме болят очите, не нося очила, нямам диоптър... И с ръцете нямам проблем въпреки, че пиша много (не по форумите). Просто трябва да се спазват определени правила и няма да има проблеми. Мониторът ми е разположен на около 80-90 сантиметра от очите. За целта съм си поръчал специална стойка, която е зад бюрото. Освен това е много важна и височината на монитора. Благодарение на малко по-високата стойка очите ми са на нивото на средата на монитора. Така не гледам нито нагоре, нито надолу когато работя и очите ми не се уморяват. Не на последно място е важна светлината в стаята. LCD мониторите са ярки и с тях трябва да се работи при наличие на достатъчно странична светлина. Ако е тъмно и свети само мониторът е зле за очите.

Ползвам подложка за мишка, която има едно нещо за подпиране на китката. Така напрежението се намалява много. Самата мишка е Microsoft с дизайн, който ми е много удобен. Клавиатурата също е важна. Трябва да е удобна и да не се налага бутоните да се натискат прекалено слабо или силно. Ако се спазват няколко прости изисквания практически се елиминират професионалните заболявания от работа на компютър. Аз вече много години нямам никакви проблеми.
 
От: От: Как се справяте с проблема с очите?

Защо не пробваш да вързваш китките с разтегателни бинтове(има ги в аптеките).

@nortrant
Мерсаж за клипчето :)
(П.С. Този човек от клипчето пише ли във форума, че ми е интересно? ^^)

Аз преди като ходих на фитнес, и ме боляха СТРАШНО много китките.. И тогава един инструктор ми беше казал, да си вързвам китките с разтегателни бинтове.. И да ти кажа имаше ОГРОМЕН ефект.. :)
Поне за фитнеса де.. ся за компютъра незнам как ще е..

Също така имаше 1 снимка в нета как трябва да ти е клавиетурата.. смисъл не тряя да ти се криви китката, а трябва да ти е права.. Но немога да я намеря деба..

Мерси много! Ще го пробвам.
 
аз само да ви кажа за защитните очила не трябва да са толкова скъпи колкото са му казали (по време на балона 2007 в софия може и за толкова да са ги продавали хубавите стъкла) 300 лева хъммммм.... Например производители с традиции Карл Цайс www.zeiss.com чиито продукти имат лазерно гртавиране вътре в стъклото за да се позмнват че са оригинални оригинали (като диамантите) Вносителят им има дебел каталог с цени на дребно които дават на опитките така че отиватете до някоя оптика и поискаиите каталога.... мисля че са около 20-30 лева спред спецификациите стъкло (без фотосолар за компютър не ви трябва) + цена за куриер да ги достав до оптиката... може да са поскъпнали но имаше софииски оптики които не ти показват каталога а те скубя направо с по 150 лева на стъкло (и ти си мислиш щом е марково трябва да е много скъпо а крал цайс са си марка те даже са нарицателно :))... не че има лошo оптиките да печелят ама не по този начин (лишават клиентите си от най доброто като са му надули 5 пъти цените и сьъздават лошо име на марката - тои вносителя понеже ни познава затова сие направил каталог с цени на дребно)има си цени за изработка има си процент за тях от стъклата има си и процент за рамката,...

за ръцете зависи къде се опираш на бюрото / масата ако се опираш на ръбовете с китките сложете някаква подложка или накитници или блузка с голями ръкави като е по хладно
 
Последно редактирано от модератор:
От: Как се справяте с проблема с очите?

Аз си взех очила и определено усещам ефект.
 
От: Как се справяте с проблема с очите?

260 лева, като казаха че очилата са подходящи и за нощно шофиране, с антирефлексни стъкла и т.н, някакви японски стъкла.
 
мога да ви препоръчам една малка оптика в София ако не е фалирара де задето държи ниски цени в не съм бил отдавна там... Слатина бл. 17 оптиката е на гърба на блока във вход от към улица генерал нещо си http://www.bgmaps.com/link/C8A4AF3528F5B6DD74C0FAA0DDE8F0F5

точно с антирефлексни стъкла и всички екстри без фотослоар с гравировка вътре в стъклото на карл цайс + рамка не скъпа нали е за комп само + за изработка имаше и японски стъкла се връзва по евтино мисля че около 150 лева но стъклата бяха по 30тина лева едното и показваха каталога на вносителя
 
Последно редактирано от модератор:
От: Как се справяте с проблема с очите?

Аз ги взех от една оптика на ъгъла на бул. Н. Вапцаров и Черни Връх - срещу Кошарите. Там също е с каталог и 1 година гаранция (макар че така и не прочетох какво включва гаранцията). Стъклата почват точно от 30 лева хубавите до 65 лв за брой. В зависимост от вида на рамките с най-скъпите стъкла може да се редуцира цената, но добре е и рамките да са хубави и леки.
 
Re: От: Как се справяте с проблема с очите?

бтв и мен веднъж преди години беше прищракало нещо и си направих едни очила с титаниева рамка от средните трицифрени суми(не бях толква изтрещшял да си взема 4 цифрена рамка ;))дето се сгъваха както си искат но въпреки всичко споиката на носа не издаржа при няколко поредни сядания върху тях и едно настъпване :)

а и очила нося само пред компа не навън... даже си се чудя на акъла кави пари за глупости набих... от тогава само стъклата гледам да са ок :) другото е консуматив като не се показваш много пред хора с тях а има и леки прично изглеждащи рамки които не са толкова марка но не са скъпи kwiat как и дае


изводите от тази тема е да искате каталго на вносителя с цените :)
 
Последно редактирано от модератор:

Горе