Как си търсите работа?

От: Как си търсите работа?

Уча лингвистика (английски), но това не е от особено значение, защото и с китап, пак няма да мога да си намеря работя по специалноста.
Хората завършват къде по-търсени специалности и са без работа. Затова и не го споменах първоначално. Дори не знам за какво си губя времето да го уча.

Имам що-годе добро ниво на английски и опитах в тези кол центрове с езика, но нямам комуникативни умения, както вече споменах.
Пратих CV на няколко обяви за преводи, дистанционно, но не очаквам да ме огрее.
На едно-две места видях, че търсят хора с опит с MS Office и Photoshop, отново дистанционно, но и там не съм някакво про, и най-вече второто, но ми звучи и супер несериозно. И това не си заслужава да го споменавам.
Имам и някакви бейсик умения по уеб програмиране, но във всички фирми искат опит с 10 различни фреймуорка, които не съм и чувал дори.

С други думи от всичко по малко, но накрая нищо. Какви умения и способности очаквате да имам? Не съм се родил програмист, математик или инжинер. Не мога да пея или свиря на цигулка.
Грамотен съм и знам къде се поставят точки и запетаи (поне в повечето случаи). Технически също съм грамотен, но кой случаен се урежда на позиции като поддръжка на компютри и системи, примерно. :) Не, че няма да мога да се справя, просто такива обяви не се намират в джобса.

Аз мога да ти предоставя работа. Може да ме потърсиш на телефон 0888 44 34 67, Пламен се казвам. Мисля, че имам дори няколко длъжности за теб :)
 
От: Как си търсите работа?

Научи как се инсталира ВордПрес и ще изядеш хляба на cross.

То не че е голям крайшник, ама се пак е начало някакво...
 
От: Как си търсите работа?

Имам що-годе добро ниво на английски
Това какво значи? Ако искаш да правиш преводи, можеш да почнеш от тук. Ако смяташ, че няма да те огрее, хващай голямата писалка (сиреч метлата) и почвай като мениджър чистота.
 
От: Как си търсите работа?

Ако тази тема се случваше в реалния живот щях да си помисля, че става въпрос за скрита камера или друг опит за шега. Никой не е чак толкова тъп, че да търси работа, заявявайки гордо, че не умее нищо полезно и не ходи на училище, защото нямало какво да научи там.
 
От: Как си търсите работа?

Тази тема нещо петъчно + 1 ден ли е?
Пробвай се нещо в платената любов дори и без умения все ще си намериш таргет - подбиваш малко от цените и си ти, дори и джобс.бг няма ти трябва, а и повече пари ще направиш от 2/3 от предлаганите работи ...
 
От: Как си търсите работа?

Ако тази тема се случваше в реалния живот щях да си помисля, че става въпрос за скрита камера или друг опит за шега. Никой не е чак толкова тъп, че да търси работа, заявявайки гордо, че не умее нищо полезно и не ходи на училище, защото нямало какво да научи там.
Всъщност, хората са по-тъпи и от това.
 
От: Как си търсите работа?

Ако тази тема се случваше в реалния живот щях да си помисля, че става въпрос за скрита камера или друг опит за шега. Никой не е чак толкова тъп, че да търси работа, заявявайки гордо, че не умее нищо полезно и не ходи на училище, защото нямало какво да научи там.

Явно си далече от реалноста и положението в българските университети. Ако знаеше как стоят нещата, щеше да си на друго мнение.
Имаме общо 3 часа седмично преводи (англ<->бълг., по час и половина всеки) и останалото няма какво да го коментирам, защото е запълване на програмата, колкото да има работни места за преподавателите.
Ти в такова положение не би ли предпочел да работиш на пълен работен ден, вместо да чакаш цяла седмица за едни три часа, където я ще научиш нещо ново, я не?

Не съм горд, че нищо не умея, ако така е произлезло. Аз съм реален със себе си и искам останалите да не ме надценяват. Ако бях се изкарал специалист по програмиране, щяхте да ме вземете за overqualified и да ми предлагате работа в Наса. Доста бях критичен към себе си и кво стана - за да избегна едната граница, ударих другата.

ПС: И мога да инсталирам "ВордПрес."
 
От: Как си търсите работа?

Вече седмици наред преравям джобс.бг и освен обяви за кол центрове, сервитьори и хамали в ресторанти и складове, друго няма. Предлагат ли се работни места и в други сфери в тази държава или да се ориентирам за чужбина, където ако ще съм хамалин, поне да вадя повече пари? Какъв друг сайт освен джобс.бг мога да ползвам, за да си намеря нещо свястно дори да е за няколко месеца? Студент съм, ако това е от значение и нямам таланти или друг тип умения в която и да е сфера, че да се ориентирам на някъде.

Ако си сервитьор или барман на правилното място ще вадиш повече пари отколкто голяма част от потребителите на този форум. От хамалин в склад пък за 2-3-4 годни можеш и управител на склада да стигнеш.

Опции много, но май желанието го няма.
 
От: Как си търсите работа?

Ако си сервитьор или барман на правилното място ще вадиш повече пари отколкто голяма част от потребителите на този форум.

Не само пари ще вади, но това може да го научи да работи правилно с хората, даже да стане бизнесмен. Разбира се, ако умее да учи.
 
От: Как си търсите работа?

Вече седмици наред преравям джобс.бг и освен обяви за кол центрове, сервитьори и хамали в ресторанти и складове, друго няма. Предлагат ли се работни места и в други сфери в тази държава или да се ориентирам за чужбина, където ако ще съм хамалин, поне да вадя повече пари? Какъв друг сайт освен джобс.бг мога да ползвам, за да си намеря нещо свястно дори да е за няколко месеца? Студент съм, ако това е от значение и нямам таланти или друг тип умения в която и да е сфера, че да се ориентирам на някъде.

На изброените от теб работни места е нормално да има голямо търсене на хора. Хората напускат бързо, защото може би им писва или не им харесва заплащането и трябва да намерят нови, които да заменят напусналите.
 
От: От: Как си търсите работа?

А ти кой си, че да идвам при тебе? Инсталираш wordpress и подаряваш домейни и вече се имаш за бизнесмен? Не искам да бъда груб, но половината коментирали тук се имате за някакви кадърни, проспериращи личности, и със самочувствие, сякаш безработицата в държавата не може никога да Ви достигне, защото пръщите от акъл и умения, а в същото време най-вероятно препродавате китайска стока в olx.

Останали сте с доста грешно впечатление. Аз съм студент, който не ходи на лекции и упражнения, защото са загуба на време и си търся работа, за да си запълвам времето и да изкарам някой лев. Мисля, че е напълно нормално да имам претенции. Колко от вас биха подреждали щандовете в Кауфланд при моето положение? Не съм останал на улицата, за да падам на най-ниското, но и очакванията ми не са за хиляди левове. И на 300 лв бих се съгласил, стига да е нещо, което да не ме натоварва. :) Въпреки, че докато работих в кол център, взимах 900+.

Както и да е, тази тема няма да я бъде сред хора (имащи се) от високата класа.

Отиди на студентска бригада. Каквото и да работиш в чужбина ще изкараш много повече отколкото ако работиш същото нещо в България.
 
От: Как си търсите работа?

Вместо да си регватев по 10 акаунта и да питате кое защо, застанете със своето си аз бе колеги...
Мишки.....
 
От: Как си търсите работа?

Защо не учиш програмиране? Има ужасно много безплатни ресурси

Гледал съм ги и преди, но и сега разцъках и какво да гледам - как рисуват елхички с елементарни фор цикли, че и на всичкото отгоре тренера вика, че било най-гадната и най-трудната задача за изпита - 5 реда код на кръст. Така ли се става програмист?
Пита ги тренера какво са бисквитки и всички мълчат.... неща, които от елементарна компютърна грамотност трябва да знаеш. Че нали във всеки втори сайт се съгласяваме с използването на бисквитките?
Ама и този тренер какво обяснение даде за cookie disclaimer-ите.. дали, за да обясни възможно най-просто или не, направо кринджа ми дойде в повече.

Вместо да си регватев по 10 акаунта и да питате кое защо, застанете със своето си аз бе колеги...
Мишки.....

Това ми е единствената регистрация. Ти по себе си ли съдиш, че правиш такива заключения?
 
От: Как си търсите работа?

https://www.youtube.com/playlist?list=PLF4lVL1sPDSnPFe_Kq1p1evaCm0GcIr_E

Нагъл ми звучиш, след като казваш, че нищо не знаеш, а пък така да критикуваш? Сега програмист ли си или не си не разбрах? Избрал си лекция за начинаещи и критикуваш, последно начинаеш ли си или не си? Ако не си защо не се развиваш в тази сфера?
 
От: Как си търсите работа?

Хем се оплакваш, че не можеш да си намериш хубава работа, хем хвърляш пари на вятъра за университет, който не знаш защо си записал. Не мога да ти схвана логиката. Единствено обяснение за това би било ако харчиш не свои пари, а на мама и татко и ако е така, го правиш без срам. Някои хора така и не научиха, че дори обикновената работа (тази от 8:00 до 17:00) е като другите бизнес дейности - размяна на стоки и услуги. За да искаш нещо, трябва да предложиш нещо. Ако от двете страни са съгласни с това, което предлага другата страна, има сделка. Ако не можеш да предложиш нищо, трябва да измислиш как да можеш, защото най-малкото ти трябва храна. Придобиването на знания и умения става с учене. Може да учиш сам с уроци и ръководства от мрежата (аз съм самоук програмист), а може да пробваш и чрез образователната ни система. Колкото и да ти е странно, има какво да се научи там. Предната година и аз станах студент, макар и с бая години закъснение и съм доволен от това. Бедна ти е фантазията колко може да е забавно на лекции и упражнения, а и интересни неща се научават стига да не си задремал прекалено дълбоко когато ги споменават.


Доста мрачна статистика, ако е истина:

Всеки пети младеж у нас не учи и не работи
Надали е вярно. Най-вероятно в групата на неучещи и неработещи включват все по-голямата част от населението, която навлиза в сивия сектор. Не е вярно, че младите са бедни. Заведенията са пълни с такива клиенти.
 
От: Как си търсите работа?

ами измисли си работа, аз така направих и сега съм си сам господар :)
пп. работих 6 м. във фантастико преди 5 години - перфектен урок, че с работа пари не се изкарват :D
 

Горе