Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

darkenergy_

Active Member
Здравейте, реших да направя една анкета със заглавие "За коя политическа партия ще гласувате", която е публично достъпна и всеки може да гласува анонимно и да види едни истински неподправени резултати , които не са повлияни от врачки (социолози). Нарочно съм избрал да бъде във външна услуга като polidaddy, тъй като по този начин имам възмоижност да я разпространя и в сайтовете ми, за да гласуват повече хора.

Ето URL на анкетата http://poll.fm/4284p

За кои партии няма да гласувам и защо (това не е агитация, а изразяване на лично мнение):

"Атака" - те превърнаха патриотизма в мръсна дума. Да си патриот не значи да мразиш българските турци, мюсюлманите, цигани, да ги потискаш и обиждаш, да ги нападаш безпричинно... Аз имам много добри приятели сред хора от всички тези етноси и ми е много неприятно да чувам провокации. Освен това най-добрия ми приятел е от ромски произход, но без колебание бих му доверил живота си.

"ВМРО" - мислех ги за истинска патриотична партия, но след като видях с очите си как техни симпатизанти от моя град се събираха да ядат кюфтета незнайно на чия сметка, вместо да обсъждат идеи, се отказах да гласувам за тях.

"НДСВ" - ама как ни оправиха за 800 дни :)

"ДПС" - никога не бих гласувал за тази етническа партия, докато не се реформира основно. Не са убедителни, че работят за интересите на България.

"РЗС и Марешки" - е няма такава шега... кой разумен човек би гласувал за тези?

"Синята коалиция" - жалко, че тази партия се разпадна. След като не подкрепиха дори Петър Стоянов явно, че вътре няма никакво съгласие. Не бих гласувал за тях в момента, тъй като са твърде нестабилни.

"ДСБ" - въобще не мога да понасям Костов....

----------------------------------------------------------------------------------------

Още не съм решил за коя от следните три партии ще гласувам. Всичко зависи от поведението им в следващите няколко месеца.

Моята лична класация за момента:

България на гражданите - разумни са, аргументират позициите си и не са имали сериозни политически скандали

ГЕРБ - Бойко е доста по-решителен в действията си от тройната коалиция. Европейските фондове се усвояват в пъти по-добре. Напоследък се заговори и за отмяна на визите за САЩ. И да не забравя - въвеждането на държавния стандарт за храните (БДС, Стара Планина и т.н.) много ми допада. Не знам защо това не беше въведено още преди години. Вярно е, че животът сега е много по-труден, отколкото през управлението на тройната коалиция, но обективно погледнато в началото на управлението им нямаше световна икономическа криза, а всички държави на запад имаха растеж и купуваха повече. Сега положението коренно се различава.


БСП - считам, че въпреки всичко в БСП има потенциал. Този потенциал обаче от подкопан от управлението с НДСВ и ДПС. Да го кажа направо - нямаше как да бъде координирана цялостна обща политика, тъй като трите партии имаха различни виждания за управлението. Не се наказваха грешки, тъй като наказването можеше да доведе то оттеглянето на единия партньор от коалицията и до разпад на правителството.

От друга страна имам примера на управлението на кмета на Благоевград Костадин Паскалев - той три пъти печели изборите в Благоевград с абсолютната подкрепа на съгражданите и управляваше добре града - аз също съм гласувал за него. Искам да кажа, че когато имаш възможност да управляваш самостоятелно можеш да се разгърнеш.

А вие какво мислите по въпроса?
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Както и да гласуваш, гласуваш за един и същи политически кръг, но с различно име... БКП с различна абревиатура
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Да, когато става дума за хора, които са участвали в предишни правителства и не съвсем, когато говорим за по-новото поколение политици или експерти :)
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

По-новото поколение са синове и дъщери, внуци и внучки, племенници и племеннички на същите тези, които са участвали и участват в управлението на държавата... така, че по-ново поколение след може би още 50 години, ще влезне в политическия живот на България!
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Интересно ми е как в личната ти класация са включени партии, които са в коренно различна част на спектъра и нямат нищо общо като платформи и посоки на действие. Как точно успяваш да ги подредиш?
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Аз съм пояснил защо. Ако въпроса ти е по-скоро от типа дали предпочитам левите или десните в политиката, то тогава отговора ми е десните, но всичко зависи от конкретната политическа ситуация... По-скоро личната ми класация е на партиите, които според мен в момента биха могли да се справят с управлението, но съм посочил своите причини. Има значение и поведението на лидерите.
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Аз лично бих искал да се въведе мажоритарен вот ( особено за общински съвет и кмет ). На изборите не знам за кои ще гласувам. Аз лично подкрепям Меглена Кунева. Колкото и да се плюе по неин адрес ми изглежда доста интелигентна и способна жена. Хората в инициативния й комитет са открито показани. Освен това ми харесва сайта й. Поздравления за колегите. Много открито се дава нужната информация. Не ми се вярва да хване повече от 8 % :) Даже 6 са й много.
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

И аз искам мажоритарна система, а също искам да си построя къща с басейн на Марс, но е по-вероятно да получа второто :)
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

От друга страна имам примера на управлението на кмета на Благоевград Костадин Паскалев - той три пъти печели изборите в Благоевград с абсолютната подкрепа на съгражданите и управляваше добре града - аз също съм гласувал за него. Искам да кажа, че когато имаш възможност да управляваш самостоятелно можеш да се разгърнеш.

А вие какво мислите по въпроса?


Задаваш ли си въпроса защо не се кандидатира за нов мандат ?
Паскалев управляваше добре донякъде. Имаше напълно реален шанс да повдигнат дело за злоупотреби с общински поръчки срещу него. Той толкова много се насра, че накрая не знаеше къде се намира. Краде наравно с Причкапов и вече е милионер. Но тук идва въпроса заслужаваше ли си, като беше на крачка от панделата. А за това, че е бил от БСП не мисля, че имаше голямо значение. На последните избори спечели не особено известния представител на ГЕРБ. Мисълта ми е, че Паскалев по никакъв начин не може да бъде за пример на БСП.

Иначе всички партии крадът. Като се почне от Костов, който разпродаде държавате на безценица. Царя който дойде и си върна горите. По негово
време мафията си легализира бизнеса. Министъра на финансите играе карти на яхтата на доказан престъпник ?!. ... След това тройната коалиция тук
се достигна до нови висини. Крадяха като за последно. БСП горките знаят, че с всеки ден електоратът им намалява. Възрастните хора комунисти си отиват един по един. ГЕРБ - високи очаквания за съжаление не оправдани. Корупцията според мойте виждания не е намаляла, а даже се увеличава. Гръбнака на престъпността както казва Ц.Ц е здрав все едно сме средата на 90-те.

Е после защо толкова мн. хора не гласуват.
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Аз ще гласувам както го прави всеки един българин. С надежда и скептицизъм.
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

ГЕРБ повече няма да управляват България, това е сигурно. За 4 години едно хубаво нещо не видях. Кой кретен ще гласува за тях ?
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Анкетата се развива интересно, БСП водят, следвани от Атака :)
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

За ГЕРБ е ясно, че няма да гласувам. По тяхното управление само милиционерщина и лъжи по медиите. Дребният бизнес се заГРОБи.
Червените за момента също са ми в черния списък, тъй като те имаха достатъчна възможност за орезиляване и като гледам се справиха идеално с тази задача. Дори референдума, който спретнаха беше меко казано идиотски.
Кунева може да създава впечатление за интелигентност, но заради участието ѝ в НДСВ и някои по-конкретни действия, които помня, трудно ще я подкрепя.
Атака и ДПС също отпадат, тъй като нямат реална програма освен да обясняват колко си героичен ако мразиш тези от другата фракция.
Малко партии остават, но ще помисля. Ако някой ме убеди, че заслужава гласа ми, ще го получи.
Негласуването е равносилно на гласуване на за Бойко или СърГ*й, така че ще трябва да гласувам все някак.
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

БСП - считам, че въпреки всичко в БСП има потенциал. Този потенциал обаче от подкопан от управлението с НДСВ и ДПС. Да го кажа направо - нямаше как да бъде координирана цялостна обща политика, тъй като трите партии имаха различни виждания за управлението. Не се наказваха грешки, тъй като наказването можеше да доведе то оттеглянето на единия партньор от коалицията и до разпад на правителството.

От друга страна имам примера на управлението на кмета на Благоевград Костадин Паскалев - той три пъти печели изборите в Благоевград с абсолютната подкрепа на съгражданите и управляваше добре града - аз също съм гласувал за него. Искам да кажа, че когато имаш възможност да управляваш самостоятелно можеш да се разгърнеш.

Къв потенциал видя пък ти в Р. Овч. или в другия Руменчо или пък в някой от БСП. Това е антинародна партия. Колкото пъти управляват толкова пъти осират положението. Още повече че Станишев не е мъж и не може да тропне по масата и да нареди - а само хъка и мъка. Тоя референдум си беше чиста проба опит за трупане на точки от страна на Станишката в очите на неговите избиратели и боричкане с Първанов за власт в БСП и евентуално кой ще краде с големия черпак следващия или по-следващия мандат.

А относно Паскалев - и в БСП има кадърни - но са много малко.

Ако става за въпрос Томислав Дончев си беше добър кмет и сега е много добър министър. Паскалев мисля беше известно време министър - ама се отказа сам, като видя къв цирк е Станишев и ко.
 
От: От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Негласуването е равносилно на гласуване на за Бойко или СърГ*й, така че ще трябва да гласувам все някак.

Също и гласуването за разни екзотики, дето няма да минат 4%-та бариера е същата работа. Така, че изборът ти не е голям. :)
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Айде да издигнем една форумна кандидатура :D :D
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Говорейки за какво е разпродал Костов е добре да си отговорите на въпроса колко голяма и силна е била икономиката и дали изобщо е имала нещо.

По-старите помним. По-младите може да питате родителите си.

Когато дойде демокрацията и свалиха Тодор Живков и Луканов направи правителство. Та тогава България имаше 10 милиарда долара външен дълг. Въпросът е как като сме имали толкова силна и могъща икономика сме задлъжнели толкова. Отделно ей така икономиката ни не можеше да обслужва този дълг. Хем силна, хем го натрупала, хем не можеше да го обслужва. И Луканов обяви фалит на България. В същия този момент България, която е имала много развито селско стопанство и е изнасяла с тонове продукция. Ама в този същия момент хранителните продукти изчезват от магазините и правителството се вижда в нужда да въведе купонна система.

За повечето едва ли това ви говори нещо. Но това значи по магазините няма храна. Отиваш в кметството и ти дават купончета подпечатани с печати - примерно за 1 кило сирене месечно на човек и 1 кг месо месечно и 20 л. бензин. И като пуснат някъде по магазините клюпачка - ставаха километрични опашки, но хората можеха да си вземат само по 1 кило там с/у 1 купонче и така имаше уж за всички. Тогава хората, които имаха село и дворове по селата имаха за ядене и не се лишаваха. Ама другите разчитаха на родата по селата.

Та как така като сме имали такава силна икономика и такова развито селско стопанство изведнъж се оказва - че не може да се изхранваме.

Толкова за митовете - после планът Ран бил виновен. ;)

Чехите си приватизираха Шкода 92 година. При нас Виденов говореше за масова приватизация - която си беше вид кражба през 96.


Реално когато Костов дойде на власт - България беше фалирала 2 пъти в рамките на 7 години. Веднъж си беше подпалила партийния дом и веднъж си беше изгонила депутатите с камъни. Въпросът е кой нормален човек ще дойда да инвестира в България. И кво точно има да купува - като то няма нищо работещо. Щото не може да имаш нещо работещо и да не можеш да се изхранваш. Единствените, които имаха пари, а и искаха да инвестират в България бяха кредитните милионери създадени при втория фалит на България.


И всичко това беше направено и донякъде планирано от БСП (ДС).


Та Костов нямаше избор, тогава управляваше МВФ. И Костов трябваше да продава, за да може да получи следващия транш от МВФ и да плати заплати на държавни чиновници и пенсии. И така докато почнем сами да изкараме пари за заплати и пенсии.


Ето интересно четиво - http://minfin.co.uk/bank/125
 
  • Like
Реакции: bioz
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Ако се замислите, Костов колкото и да го плюете е единствения политик дето е дърпал нагоре държавата.
2001 г. щеше да вземе 2-ри мандат, но тогава комунистите измислиха НДСВ.
След това тройна коалиция.
През това време десницата се разпадна.
А сега комунистите вкараха троянски кон в СДС.

Лично аз виждам нещата така. Костов срещу Герб, БСП, НДСВ, Кунева, СДС и тн партийки, които се измислят за да обират вота.
Кунева е по същата схема измислена, както и НДСВ , да обере каквото може от гласовете и после да влезне в колаиция.
Това всичко се прави СДС + ДСБ да имат възможно най-малко гласове. А и сега с тоя троянски кон в СДС, те стават подлога на гробарите и следващите 4 години ще са още по тежки.
Очаквам масови фалити на дребен и среден бизнес, Безцеремонна наглост на монополите, картелите и тн.
 
От: От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Също и гласуването за разни екзотики, дето няма да минат 4%-та бариера е същата работа. Така, че изборът ти не е голям. :)
Това какво ме убеждават да гласувам платените социолози мен не ме интересува. Не следвам стадния принцип да гледам какво гласуват другите и аз като тях. Моят вот си е мой и го давам на който счета, че го е заслужил все някак.
 
От: Как ще гласувате на следващите избори? (плюс анкета)

Аз смятам че вече няма за кого да се гласува... Много се надявах ГЕРБ да е нещо по различно, но те са същата помия....
 

Горе