Катастрофи!

Maverick

Well-Known Member
УжасТ! Направо немога да повярам и много се радвам, че не ходя по кафета!

Всички са живи, за сега. Старозагорския не го видях, а в другата кола имаше жена която имаше нужда от медицинска помощ. Дано да се оправи. Странното беше, че полицията е на 30 метра. А аз видях катастрофата, прибрах си колата в гаража и се върнах. Малко след това дойде и полицията, след нея и линейката.

2015_09_19_17_06_35.jpg


Останалите снимки!

Предлагам всеки който стане очевидец на катастрофа да ги поделия в тази тема.
 
От: Катастрофи!

Има проблем със светофара на това кръстовище. И другия проблем в нашия град са шофьорите. Тя полицията е на 30 метра обаче те пред РПУ-то паркират на забранено.
 
От: От: Катастрофи!

Има проблем със светофара на това кръстовище. И другия проблем в нашия град са шофьорите.

В 99,99% от случаите проблемът е в задкормилното устройство.
 
От: Катастрофи!

Сори, ама какъвто и проблем да има със светофара не можеш да ме убедиш, че той е причината да минеш през тротоара и бетон 50/20. И да се врежеш в масите и столовите на заведение.
 
От: Катастрофи!

Добре, че е бил този дебел бетон.
Кажи причината ако разбереш... иначе "мъжете знаят защо" - както е видно от снимката

55fwxAyfGkHEpoAuasFY_WRC0mtdkF0HWCTYhw6TXbE
 
От: Катастрофи!

Според мен причината е, че старозагорския е карал много бързо и е искал да премине кръстовището преди да светне червено или направо е минал на червено или не е работил светофара както предложи epiqe. При всички случай скоростта е била голяма 80-100 км./ч. може и повече. Перпендиколярно е минавала пазарджиклийката и са се ударили г/д в средата на кръстовището. Защото от там започваше диря от разлята течност. Предполагам антифриз. В следствие на този сблъсък траекторията на старозагорския е била отклонена и се вижда резултата. Не останах дълго за да разбера повече, полицая тъкмо разпитваше някакъв. Не знам очевидец ли е бил ли старозагорския, но така или иначе мълчеше и не казваше нищо.
 
От: Катастрофи!

Не не. Имах предвид че тука някои гледат пешеходните сигнали, а има разлика. Много често стават катастрофи на това място, това имах предвид. 100% вина имат водачите. Не твърдя друго. Обаче, ако не ги мързеше полицаите и "Организация на движението" щяха да се вземат мерки. Все пак се води статистика.
Има един друг светофар на "6-ти септември" и "Детелин войвода" следобяд слънцето така свети, че заблуждава все едно си на зелено. През ден се удрят. Светофара е доста стар и проблема е от това. Пак не му се обръща внимание.
 
От: Катастрофи!

При удара, младият шофьор загубил контрол над автомобила, който прелетял няколко метра, ударил се в 15-сантиметровия бордюр, минал през дървената ограда и спрял между масите , на които били насядали десетки клиенти.

Къде я видяха тая дървена ограда? Оградата е бетон + метална рамка, а 15 см. бордюр от бетон е на самия тротоар, ама не е този на оградата. Там е друго. И на масите нямаше никой, а аудито беше буквално на масите отгоре, ако е имало хора там щеше да всичко в кръв.
 
От: Катастрофи!

Значи доколкото разбрах този боклук с аудито удря нисанчето и продължава към кафето там разбива тва бетонното, металната оградка и паркира върху масите :shock: С колко е карал този олигофрен????!!! Жалко, че явно е бил с колан...
 
От: Катастрофи!

Друго ми прави впечатление. Тук ако има катастрофа, за секунди ще е опъната лента и ще са наслагани 20-30 конуса и никой няма да се допуска близо до мястото, докато не приключи следствието. А на снимката гледам хора се разхождат на 1 метър от колите
106iibl.jpg
 
Нещо ми прави впечатление в последно време а именно прекалено бавното каране също е рисково когато правите колона ... понеже избягвам магистралите а предпочитам по малките пътища го виждам доста често значи по тези пътища са разрешени 90 може да се кара безопасно с тях ( в завоите по бавно) но понеже не познават пътя или са по не опитни карат шофьори карат със 60-70 съответно се образува колона .... => колоната почва да надпреварва такива водачи в някой случай доста рисково... лошото е че ако някой ви надпреварва и се удари в насрещното до вас с висока вероятност ще ви увлече и вас в катастрофата и ще ви постави в рискова ситуация... затова ако правите колона спрете на някоя отбивка или на някоя права забавете и с десен мигач пропуснете колоната ...

Пример как се случва това пак руските видео регистратори

https://youtu.be/0raCjDYDNkM?t=5m27s

както още от едно време казваха в ауди форума трябва докато шофирате да мислите за колата пред вас колата зад вас и колите около вас ....
Аз докато ме надминават пускам газта за да улесня надминаващия независимо дали е идиот или не... важно е аз да пътувам комфортно и без рисково ...

Също така много внимавайте за камионите дори с много сигурна кола мушкането под тях е много опасно понеже краш зоните на колата не може да сработят понеже преградите който не позволяват мушкане са чупливи след като гледах долното клипче взех да обръщам внимание и се загледах стари зилове и газки даже нямат никава преграда за удар отзад от лека кола (директно ви убиват ако се натресете) в спрял / аварирал и освен това имат много слаби стопове

35 мили са 50 километра

[video=youtube_share;Xo0W3Z-9YL0]https://youtu.be/Xo0W3Z-9YL0[/video]
 
От: Катастрофи!

Между другото вчера минах от там. Изгоряла е червената светлина. Има само една и изглежда, че светофара не работи. Грешки стават. Добре, че няма сериозно пострадали...
 
От: Катастрофи!

Между другото вчера минах от там. Изгоряла е червената светлина. Има само една и изглежда, че светофара не работи. Грешки стават. Добре, че няма сериозно пострадали...

Аз всеки ден минавам по 2 пъти през това кръстовище. Включително и няколко секунди след (може би 1 светофар време) катастрофата и си работеше нормално. Аз как можах да спра на време и да тръгна на зелено а той не можа? И на 2та светофара ли е изгоряла червената светлина? Малко невероятно ми звучи. > https://www.google.bg/maps/@42.1246...03&h=100&yaw=45.822273&pitch=0!7i13312!8i6656
 
От: Катастрофи!

А добре. Значи си е работил нормално. Аз минах по- късно и не работеше. За това предположих да не се е заблудил тоя, че не работи.
 
От: Катастрофи!

Вчера чух по новините че сме трети в света по смъртност при ПТП, от което страната ни гуми 1.2 милиарда от БВП :(

Обаче ако се поразтърсиш из нета и веднага лъсва гадната и долна пропаганда на нашите купени медии. Изобщо не сме на трето място ами сме доста назад. Обаче некадърните журналисти недоучили толкова си могат. USA са по зле от нас в проценти ето и малко статистика https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_traffic-related_death_rate
 
От: От: Катастрофи!

Обаче ако се поразтърсиш из нета и веднага лъсва гадната и долна пропаганда на нашите купени медии. Изобщо не сме на трето място ами сме доста назад. Обаче некадърните журналисти недоучили толкова си могат. USA са по зле от нас в проценти ето и малко статистика https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_traffic-related_death_rate

на челната 3-5 на европа/европейския съюз сме
 
От: Катастрофи!

В света тръбят журналистите. Не казвам, че сме добре в тази класация но не сме тройката, което пък ме е успокояващо, никак.
 

Горе