Китайските дронове

От: Китайските дронове

Абе дроновете спрямо 3-то поколение самолети къде се котират?

Блеки, самолетите вече са 5-то поколение, две държави имат действащи и на въоръжение, и още една има, но е замразен проекта поради технически проблеми. ;)
 
От: Китайските дронове

Блеки, самолетите вече са 5-то поколение, две държави имат действащи и на въоръжение, и още една има, но е замразен проекта поради технически проблеми. ;)

Знам, за пето поколение, затова и питах спрямо 3-то защото масово са 3-то.
За коя държава визираш с технически проблеми?
Коя е тази другата държава с пето поколение, като държавата с действащ от 5-то поколение е само една.
 
От: От: Китайските дронове

Знам, за пето поколение, затова и питах спрямо 3-то защото масово са 3-то.
За коя държава визираш с технически проблеми?
Коя е тази другата държава с пето поколение, като държавата с действащ от 5-то поколение е само една.

J-20 Китай
ПАк Фа- Русия
Ф 35- САЩ(замразен проект заради технически проблеми).
Американците се опитват да пробутат Ф 22-Раптор-а за 5-то поколение, но реално е леко подобрено 4-то и отстъпва по показатели и възможности на повечето руски и не само руски самолети от 4-то поколение.
 
От: От: Китайските дронове

J-20 Китай
ПАк Фа- Русия
Ф 35- САЩ(замразен проект заради технически проблеми).
Американците се опитват да пробутат Ф 22-Раптор-а за 5-то поколение, но реално е леко подобрено 4-то и отстъпва по показатели и възможности на повечето руски и не само руски самолети от 4-то поколение.

Брей ти да не си шпионин :shock:
 
От: Китайските дронове

Сукхой-а се очаква 2016-7 да го пуснат, J 20 се очаква 2017-2019 да е в действие.
Самолет от 21 век е различен от 20 век - по показатели на манвреност сигурно отстъпва, като още някой друг но не е създаден за това - много добре знаеш, че вече няма dog fights в небето.
Когато излезнат техните самолети тогава ще ги гледаме какво могат но не се чуди, че в някой отношение 4-ти ще е по-добре от 5-ти.
 
От: Китайските дронове

Блеки, ето ти 4-то поколение самолет., който бие Раптора по всички показатели.
След като имат поне по 1 ескадрила на въоръжение, действащи, летящи, показващи ги на парадите си и готови да летят по предназначение, значи имат.
 
От: Китайските дронове

По какво ги бие въоръжение, електроника, стелт технология, обхват, скорост или че е по манервен? Когато те засекат от 100+ км какво ще те спаси? Пак казвам въздушният бой вече е просто мит.
 
От: Китайските дронове

По какво ги бие въоръжение, електроника, стелт технология, обхват, скорост или че е по манервен? Когато те засекат от 100+ км какво ще те спаси? Пак казвам въздушният бой вече е просто мит.

По-добре щеше да е като едно време да се въздушните, морските и сухоземни битки, че сега с тези модерните методи ни напълниха с бежанци, храни продукция на химическата индустрия и пикаещи клекнали...
 
От: Китайските дронове

То сигурно щеше да е по-добре едно време с рицарите и доспехи ако питаш някой ... стига го мисли нарича се иновация, а до емигрантите и всичко останало точно иновацията да ни е проблема малко странно ми се вижда.
 
От: Китайските дронове

А нещо от към 21 век да имат, което да не изглежда толкова допотопно?
 
От: Китайските дронове

Визията обикновено няма нищо общо с ефективноста.

Принципно можеш да видиш къде са локирани всички наблюдателни прибори(както и редица други характеристики) на нещо от 20 и 21 век, на дали са по ефективни тези гемии от 20 век.
 
От: Китайските дронове

Сега чух по радиото, че руски учени са изобретили дрон готов за 3Д принтиране, с размах на крилата 2м и тегло 4кг. Летял като оса и щял да излезе серийно през 2017г. :lol:
Явно е въпрос на време да пуснат серийно и 3Д автомобили, ама аз като се замисля, не бих си взел такова нещо. По-добре да е някой стар таралясник от метал, отколкото някое пластмасово нещо...
 
От: Китайските дронове

[video]http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2134024/FPSRussia-shows-flying-drone-fitted-machine-gun.html#v-1579114389001[/video] Ето и супер модерен с картечница
 
От: Китайските дронове

Четох преди време, че още около 2010 или пред запустелите гранични райони в Афганистан Хамериканците са ги пускали такива куадкоптери с картечници и сещате се сами после какво е оставало (при режим и пиле да не хвръкне).

@Владко не знам какво толкова се празниш от кеф като бутнеш нещо руско от пред, трябва ти просто един 3д принтер и някой да измоделирал 3д всички модели дали 2 метра или 20 метра или 20 санта няма никаква разлика - това вече е стандарт и не от днес:

[video=youtube;p90nzXEVj9o]https://www.youtube.com/watch?v=p90nzXEVj9o[/video]

[video=youtube;D0vh3Jle41Q]https://www.youtube.com/watch?v=D0vh3Jle41Q[/video]

Трябва ти приятел авио инжинер, електришън и приятел 3д моделиер и един 3д принтер и можеш да си имаш собствена флотилия докато руските учение изкарат прототипа.
 
От: Китайските дронове

Хаха, голяма драка си Блеки, честно. Питаш за нови руски неща, показват ти ги и почваш да храниш.... Ето и иранците имат дронове ЦЪК И един руски амфибия ЦЪК

Харесва ти или не руснаците са на десетилетия напред във военните разработки. Това, че дизайна им е кофти или не ги показват не означава липсата или проблем в ефективността им. Сещай се сам кое е най-разпространеното стрелково оръжие в света
 
От: Китайските дронове

Ти обаче не се спря да лъжеш какво съм казал, нещо по линия на любовта на живота ти русия?

Ти си някво безмозъчно същество даваш линк на хамерикански куадкоптер аз ти казвам какво съм чел и после ме нападаш:

Missile-carrying robot drones have been used for years by the U.S Army - but they’re deployed against large targets and need a runway to take off from.

Това го пише от линка ти, потвърждава думите ми!

Малко ми е смешно да говориш, кой напред кой на зад - като в момента виждам обективно всеки къде е(пича от видеото, че каза 1 десетилетие и като видя че е руснак и веднага направи 2 и 2 4 и това е руска технология десетилиетия напред ... поне гледай какво пускаш преди да доказваш способността си на сивото вещество

Технологията да прави собствени дронове - от къде е дошла само за начало?
 
От: Китайските дронове

Нямам представа тея дронове за какво ще ги ползват (между другото мисля че правилното и оригинално име на това е БЛА), след като от космоса може да се снифи с чудесна резолюция.
 

Горе