Китай блокира Gmail

svilenov

Member
Линк към новината

Как бихте коментирали това? Интересно е и твърдението "иска да се изолира от останалата част от света в свое собствено интернет пространство." В Северна Корея си имат направо собствен интернет, дали и Китай не върви в тази посока?
 
От: Китай блокира Gmail

Според мен правят много голяма грешка с тази изолация, която си налагат.
 
От: Китай блокира Gmail

Опитват да задържат режима...без цензура е просто НЕВЪЗМОЖНО.

Китай рядко правят грешки. Точно за това са вече най-отпред сред големите държави.

и как точно са "най-отпред сред големите държави", като по-голямата част от населението работи за една паница ориз?
 
От: Китай блокира Gmail

Съгласен съм с nortrant и irgy. Това, че вече станаха първа икономика, не означава, че народът им живее идеално. Но тук става въпрос за съвсем други неща. Това е нещо както при нас казват "вън от ЕС, вън от НАТО, самодостатъчни сме си" само че в още по-груба форма. Изолацията не е на добре. Доколкото имам спомен, в Китай и търсачката на Google е забранена (поправете ме ако греша). Но ако стане изолация, това означава спиране на всякаква форма на еволюция в Китай само заради властовите амбиции на шепа хора.
 
От: Китай блокира Gmail

Е как ще блокират гмаила, това са глупости. Те имат егаси износа на стока за света, ибеи, амазони, алибаби, аладини, всичко това се захранва предимно от там.... Тва се едно мечо пух да бръкне с десната си ръка в кацата с меда и после да си я отреже. Колко от търговците на дребно и едро ползват гмеила и коя сила ще ги накара да си сменят меил провайдъра без това да доведе до сериозни загуби за Китай
 
От: Китай блокира Gmail

Офнюз решили да правят сензация и тук да ги дъвчем.Та това е просто поща,за какво да я спират?!..Ей затова не ги чета такива измекяри-лъжат,измислят си,а хората им вярват,цитират ги и ги коментират.Днес щатски еквивалент на долните новини писа,че чичо Хеф умрял,а той си е жив човека.И как ги четат после хората,не знам....
 
От: Китай блокира Gmail

Аз не мисля, че забраната е с цел изолация.
По-горе беше направено грешната съпоставка със Северна Корея. В Китай за разлика от С. Корея, хората може да имат частна инициатива, както и да пътуват навсякъде. Това разбира се е все тая, особено за второто, тъй като повечето работят само за една паница ориз. Или иначе казано - няма нужда да затварят границата, те няма да избягат.


Е как ще блокират гмаила, това са глупости. Те имат егаси износа на стока за света, ибеи, амазони, алибаби, аладини, всичко това се захранва предимно от там.... Тва се едно мечо пух да бръкне с десната си ръка в кацата с меда и после да си я отреже. Колко от търговците на дребно и едро ползват гмеила и коя сила ще ги накара да си сменят меил провайдъра без това да доведе до сериозни загуби за Китай

на търговците които търсят китайски боклуци ще им се наложи да си сменят мейла...нямат друг избор
 
От: Китай блокира Gmail

Трафика към гмайл от китай

Screen-Shot-2014-12-29-at-10.20.21-520x198.png


To турция си блокират каквото искат, а вие за китай където все още има лагери за политически затворници мрънкате...
 
От: Китай блокира Gmail

Китай е отделна планета. Стандарта на живот е като нашият, цените са абсолютно същите и отдавна не работят за паница ориз. С повишаването на стандарта им се увеличава и вътрешният им пазар. Дали им се отразява световната криза?! Светът продължава да ги търси, така че той ще се съобразява.
 
Дреме им на Китай за гмайл. Както каза колегата това е друга планета. Взимат малко повече от нас, но цените са им китайски 3-4-5 пъти по-ниски от тук. А градовете им са като от бъдещето. А Шан Хай е най-невероятния град в света.
 
От: Китай блокира Gmail

То и на мене ми дреме за Гмейла в Китай и не знам за какво е тази тема, защото и дума не може да става да сравняваме Северна Корея с Китай
Забраната на Гмейл, най вероятно ще донесе загуби на Китай, но това си е тяхна политика, все пак това не е демократична държава и не се съобразява със свободния пазар, който не е свободен.
А Шан Хай е най-невероятния град на света, но доскоро беше под чуждо управление, както и да е, ама гледате много чернобяло
 
От: Китай блокира Gmail

Динкс то и Хонконг не е като Шанхай ама това не ти пречи да бъркаш двата града

Гмайла действително е блокиран в Китай днес не можаха да ми изпратят едно писмо от там но това не е болка за умирачка и като гледам не ги трогва особено.
 
От: Китай блокира Gmail

Стандарта на живот е като нашият.

на база какво проучване направи това заключение?
и тук не говорим за 100-200 милиона, а за милиард и половина човека
 
От: Китай блокира Gmail

Това блокиране на джимейл е направено с цел потребителите да използват услугите на някоя китайска фирма.
 
От: Китай блокира Gmail

И докато чакам @zarrini да сподели кога е правил проучване, нещо интересно за четене:

What is China's future in the next 25 years?

Well, let's begin with an understanding that China is an extraordinarily poor country. About 600 million Chinese, according to Chinese statistics, live in households earning less than $2 a day. Another 400 million live in households earning between $2 and $4 a day. That means 1 billion Chinese live in abject poverty. The China we think of, the China where people are earning more than $20,000 a year, well, that China's maybe 60 million people.

It's large, it's the size of France, but it is a tiny fraction of China. And the reality is that China has entered a period of uneven development again where the coastal region—which is far more linked to Wal-Mart than it is to the rest of China—has done relatively well. The interior of China really hasn't participated to a great extent. And more to the point, China's hostage to its customers.

It's an export-oriented economy, and if Wal-Mart isn't buying, if Carrefour isn't buying—the Chinese really can't sell those products in the interior. So China's a country that has had a tremendous bounce—of course, because it bounced back from Maoism where China was shattered. It has done magnificently well in the past 30 years, recovering.

Now it's hitting the hard part. And that hard part is going to mean a lot of internal tensions, much slower growth, and we shouldn't criticize China for this. They're just returning to being a normal country, like Japan did before them.

------------------------------------------------------------------------

"China will never be a democracy. I'm convinced of that. It's not in their DNA."

What are the big stories for the coming 25 years?

One of the big stories is going to be Africa. We don't realize, but Africa is going to be the future.

Everybody speaks about China, but what I've seen in Africa is the beginning of something.
And in 25 years, it may be the New China. I know the Chinese are already there, by the way, because they have the feeling that this is where it is going to be. But I think it's going to be very interesting to see what is going to happen in Nigeria, in North Africa versus Central Africa and South Africa.
 
Re: От: Китай блокира Gmail

на база какво проучване направи това заключение?
и тук не говорим за 100-200 милиона, а за милиард и половина човека

Да ти кажа аз ако искаш? На база 15 дни в Китай. В градовете им средната заплата е към 1000 лв. Билет за метро е 50 ст, в ресторанта да хапнеш 7-10 лв, и тн. Цените са доста ниски независимо, че ми бяха дадени цените за чужди туристи, т.е. не съм се пазарил. По тур. обекти цените са еднакви за всички - напр ден в сафари парк е 120 лв на човек. И беше тъпкано с китайци.

Горното е преувеличено, чак $2 ден не е, поне към $120/месец. Баба ми взима в БГ 170 лв пенсия.
 
От: Китай блокира Gmail

Чудесно... :oops: бил си две седмици в някой град и правиш заключение за цялата държава.
Мнението което цитирах по-горе не е мое, а на човек чиято работа е именно това. Не знам дали ти се спори с него... :D (щом човек седял 15 дни в Китай го обвинява в лъжа...не знам какво би казал ако беше стоял в китай ЦЯЛ месец :mrgreen:)

ти сигурно говориш за тези:
The China we think of, the China where people are earning more than $20,000 a year, well, that China's maybe 60 million people.

а аз акцентирах върху мнозинството:
About 600 million Chinese, according to Chinese statistics, live in households earning less than $2 a day. Another 400 million live in households earning between $2 and $4 a day. That means 1 billion Chinese live in abject poverty.
 
От: Китай блокира Gmail

Аз не вярвам на тези числа. Бил съм в три големи града. Наблюденията ми са че в големите градове, живеят по добре от нас, следователно и печелят повече от нас.
Естествено, масата която тъне в мизерия не се вижда, хората от селата, които изхранват напредналите в градовете, но тези градове растат буквално с часове, и броят на благоусторените се увеличава.
Какво друго да си мисля след като ние уж европейците, правим по 2-3 кубика карго, руските офиси стоят почти празни, без видимо да имат работа, а всички останали офиси за китайско карго, които бяха стотици, цял квартал, гърмят от динамика, товарят огромни камари със стока, тъпчат камиони, всичко това заминава за провинцията, където уж се радват на паница ориз!
 
Последно редактирано:

Горе