1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Класация на рекламните мрежи за български сайтове

Дискусията в 'Pay Per Click Management - PPC Advertising' стартирана от slavchev, Септ 21, 2017.

1. slavchev

slavchev Well-Known Member

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    1,600
    Харесвания:
    202
    Точки:
    63
    Професия:
    CEO
    Място:
    Sofia
    Здравейте колеги,

В последно време гледам, че много хора недоволстват от AdSense, така че реших да отворя тази тема, за да направим една класация на рекламните мрежи за България, както и техните предимства и недостатъци. Подреждам ги според моите наблюдения за приходи и ефективност. Някои са с реф линкове, ако решите ги ползвайте :)

1. AdSense - естествено най-голямата мрежа, която искаме или не трябва да използваме.

Предимства: голямо разнообразие от рекламни формати и рекламодатели, лесна платформа и редовни плащания.
    Недостатъци: Понякога много ниски цени за клик, премахване на реклами от "неподходящи страници", орязване на приходите в началото на месеца (смятам, че всички сте наясно) и нулев съпорт:)

2. Mediavenus - мрежа, която се наложи доста в България и се ползва от почти всички независими издатели (не включвам големите сайтове).

Предимства: Висок CTR и CPM, редовни седмични плащания, сравнително добър съпорт от персоналния мениджър, възможност за печалби от реферали, адаптивни реклами + popup и blindclick формати.
    Недостатъци: Неприятни реклами (поне за издателите) и липса на български рекламодатели.

3. Etarget

Предимства: Редовни месечни плащания, добър съпорт, доста рекламни формати + риспонсив. сравнително добри цени на клик.
    Недостатъци: Малко разнообразие от рекламодатели.

4. PopAds - Една мрежа, която много хора подценяват, а не трябва

Предимства: Подходящи за всякакъв вид сайтове - новинарски, хазарт, игри, филми, 18+. Имат много добър рейт на рекламите (средно 3$ за 1000 импресии), нямат почти никакви изисквания и одобряват бързо, ежедневни плащания по PayPal, възможност за няколко рекламни формата (всички изкачащи).
    Недостатъци: Нямат опция за банери, съпорт на български и са малко дразнещи за мобилни устройства.

5. Adnow

Предимствата и недостатъците са почти като на MediaVenus, като понякога се бавят малко в плащанията, но като цяло са добра алтернатива ако се чудите какво да ползвате. Лично аз предпочитам приходите да бъдат разпределени между няколко рекламни мрежи и да не се чака само от 1 място :)

6. EasyAds

Предимства: Много рекламни формати с комбинация CPC + CPM, възможност за партньорство с Гугъл (Double click for publishers), редовни плащания и перфектен съпорт.
    Недостатъци: Ниска цена на клик в последно време, трудно одобряват нови сайтове ако вече нямате активен такъв, имат изисквания за минимален брой импресии на месец.

7. На 7-о, но не последно място добавям една рекламна мрежа, която малко хора ползват, поради едни или други причини. Става въпрос за изкачащи реклами на водещи букмейкъри, най-вече Bet365 и то само за декстоп устройства. Плащат средно по 1$ на 1000 импресии, като това зависи изцяло от трафика и поведението на потребителите. Ако желаете да ги пробвате можете да се свържете с мен, но срещу 15% комисионна от първото плащане :)

Това са най-добрите мрежи според мен. Ако желаете добавете и вие, като задължително посочете предимства и недостатъци, за да могат и новите издатели да са запознати с всичко, преди да започнат да печелят пари. Забравих да отбележа, че всеки, който ми стане реферал може да ме пита за всичко и да получи помощ при първоначалното настройване на рекламите.

veni8 и kamentk харесват това.
  2. zlatko0o

zlatko0o Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2011
    Съобщения:
    347
    Харесвания:
    35
    Точки:
    28
    Коя е на 4-то място?
    Аз наскоро почнах да ползвам adsterra.com като допълнителни реклами и като цяло съм доволен. Плащат два пъти в месеца.
    Супер класация, aз лично бих сложил adnow още по-надолу.

3. slavchev

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    1,600
    Харесвания:
    202
    Точки:
    63
    Професия:
    CEO
    Място:
    Sofia
    Наредил съм ги според приходите. Adsterra преди бяха доста зле, но говоря за преди повече от година. Скоро не съм ги ползвал.

4. bbb12

bbb12 Active Member

Рег.:
    Март 10, 2013
    Съобщения:
    208
    Харесвания:
    38
    Точки:
    28
    Поздравления за темата. Бих добавил adwise. Предимства: добра цена за клик на бг мрежа, различни рекламни формати, рекламите не са жълти тип "Той научи за 2 часа английски и вече говори като иконома на кралицата". Недостатъци: Комисионните се чакат доста дълго в сравнение с другите рекламни мрежи. На мен ми даваха зор да им изпратя една фактура, за да ускорят нещата и така ги ускориха, че минаха 2 месеца и още ги чакам. :) За да си получите парите, трябва да сте данъчно изрядни. Тоест, не е като в някои чужди рекламни мрежи, пращат ти ги в пейпал и не искат никакво осчетоводяване.

5. slavchev

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    1,600
    Харесвания:
    202
    Точки:
    63
    Професия:
    CEO
    Място:
    Sofia
    До колкото знам за adwise трябва и фирма или се лъжа? Пробвал съм ги, но и от тях не бях доволен, самите формати са им куци за моята аудитория :)

6. bbb12

bbb12 Active Member

Рег.:
    Март 10, 2013
    Съобщения:
    208
    Харесвания:
    38
    Точки:
    28
    Да, трябва или фирма, или като в моя случай да си регистриран по прословутия чл. 97а ал. 2 от ЗДДС.

7. slavchev

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    1,600
    Харесвания:
    202
    Точки:
    63
    Професия:
    CEO