Климатични

Поствайти за западнити климатични изманици, поствайти, таман и мен да ме осведомявате, че руските повече ги следя аз. Вий за западналяците, аз за руските - супер ше стане! Разбрахме са значи.
____
19.06.2023 г
Дигитализацията на градовете ще помогне за контролиране на емисиите на парникови газове

Международният екологичен конгрес "Невски" очерта перспективите за развитие на икономиката и обществото


6-15-2480.jpg

Проектът „Умен град“, вече реализиран в Железноводск, беше представен на конгреса Невски. Снимка от фондация Росконгрес

В края на май в Санкт Петербург се проведе Х Невски международен екологичен конгрес. Основната тема на Деня на младежта на X Международен екологичен конгрес „Невски“ тази година е „Екологията е моята идеология“. Събитието се превърна в притегателна точка за повече от 2 хиляди представители на различни екологични и младежки общности: студенти, екоактивисти, екологични организации и бизнес.

Организатори на X Невски международен екологичен конгрес са правителството на Руската федерация, Съветът на федерацията на Федералното събрание на Руската федерация, Междупарламентарната асамблея на държавите-членки на ОНД (IPA CIS) и Министерството на природните ресурси и екологията на Руската федерация, операторът по подготовката и провеждането на събитието е фондация Росконгрес. Сред съорганизаторите бяха Федералната агенция по въпросите на младежта и държавната корпорация Росатом. Деловата програма включваше панелни дискусии, проектна сесия и кръгли маси. Събитието събра участници от всички региони на Русия, студентски общности, представители на университети и неправителствени организации, обществени и федерални структури.

Тази година 1,5 хиляди души, включително представители на медиите, станаха гости и участници в Международния екологичен конгрес "Невски". В сравнение с 2021 г. броят на участниците се е увеличил почти двойно. Присъствието на представители на 52 чужди държави и територии свидетелства за международното значение на конгреса. Сред участниците са повече от 300 представители на бизнеса от Русия и чужбина, делегирани от над 150 компании.

Основните експерти на събитието бяха представители на научната общност.

Обществото се състои от около 100 специалисти, включително повече от 50 местни и международни екологични организации.


Невският международен екологичен конгрес се провежда от 2008 г. в Санкт Петербург и е платформа за решаване на следните въпроси:

– укрепване на междупарламентарното сътрудничество в областта на екологичната безопасност и хармонизиране на екологичното законодателство на страните-членки на ОНД;

– развитие на диалога и обмена на опит между представители на публичните власти, бизнес средите, образователните и изследователски институции, обществени организации за подобряване на екологичната ефективност на икономиките на страните-членки на ОНД;

– подобряване на законодателството в областта на управлението на природата и опазването на околната среда, като се използват механизми за правно регулиране на въвеждането на ресурсоспестяващи, енергийно ефективни и нискоотпадъчни технологии, дълбока преработка на суровини и отпадъци;

– повишаване на ролята на екологичното образование и образованието на населението, насърчаване на идеите за здравословен начин на живот;


– Формиране на международен дневен ред, свързан с политиката за екологична сигурност в сътрудничество със специализирани институти от системата на ООН.

Международният екологичен конгрес "Невски" се провежда веднъж на две години (в съответствие с Резолюцията на Съвета на IPA CIS от 28 ноември 2013 г.).

„Екологията: право, а не привилегия“ стана ключова тема. Трябва да кажа, че на всяко свое заседание конгресът си поставя спешни задачи, обединявайки държавата, бизнеса, науката и експертите в дискусии за решаване на острите екологични проблеми. Конгресът е основното държавно събитие с международно значение в областта на околната среда, което обединява специалисти от различни страни и решава глобални проблеми на цялото човечество.

Председателят на Съвета на федерацията Валентина Матвиенко отбеляза в речта си, че правото на всяка страна и народ е да живее в здравословна среда и това не е привилегия на отделните държави. Според нея екосистемата на Земята е глобална и уникална, така че ако бъде унищожена, никой няма да може да се скрие никъде.


Интерес предизвика проектът за интелигентен град, предложен от Rusatom Infrastructure Solutions JSC (RIR, който е част от държавната корпорация Rosatom). Компанията сподели своя опит в реализирането на екологични проекти, включително използването на съвременни дигитални решения. Компанията активно развива дейности в областта на консултациите за намаляване на емисиите, както и валидиране и проверка на парникови газове.

В Санкт Петербург, в Деня на младежта на X Невски международен екологичен конгрес, се проведе панелна дискусия „Урбанизмът на еко-градовете: удобна среда на новото време“, където експертът от проектния офис за устойчиво развитие на RIR Винера Кашапова представи доклад „Климатичните инициативи на града по пътя към декарбонизация“. В речта си лекторът подчерта ефективността на единен интегриран подход за инфраструктурно и цифрово развитие на градовете, за да се осигури устойчиво развитие на територията.

RIR обръща голямо внимание на проблемите на екологията и опазването на природата за бъдещите поколения. Компанията има натрупан богат опит в управлението на топлоелектрически централи и реализирането на екологични проекти, включително с използване на цифрови технологии. RIR също е акредитиран орган за валидиране и проверка на емисиите на парникови газове в Русия. Една от приоритетните задачи на екологичните дейности е намаляване на отрицателното въздействие на производството върху околната среда, включително намаляване на емисиите в атмосферата. В същото време решенията на RIR в областта на цифровизацията на градската среда, жилищно-комуналните услуги и публичната администрация се използват в повече от 100 града на Русия. Синергията на „интелигентния град“ и програмата за опазване на околната среда е стъпка към бъдещето, която има реални случаи днес.

Председателят на RIR разгледа основните предпоставки и двигатели на климатичната програма, инициативите за намаляване на парниковия ефект и климатичните проекти в Русия. Въз основа на опита компанията разкри механизма и методологията за изпълнение на климатичния проект. Винера Кашапова говори за функционалността на цифровата платформа Smart City, сподели пример за успешното изпълнение на цялостен инфраструктурен проект в Железноводск. Към днешна дата тя няма аналози: работата на общината, услугите за гражданите и туристическите услуги са обединени в една цифрова платформа. В курортния град има "умни" спирки и "умни" пешеходни пътеки. Има система за интелигентно отчитане на потреблението на общински ресурси и натрупването на твърди битови отпадъци („умни“ кофи за смет). В детските градини и училищата са инсталирани сензори, които отчитат потреблението на вода, топлина и електричество - благодарение на денонощния мониторинг е възможно да се спестят около 20% от използваното преди това количество ресурси.


Не е тайна, че Росатом, както отбеляза ораторът, се превърна в един от признатите лидери на екологичния дневен ред. Това се свежда преди всичко до обмен на уникален опит от проекти, които се изпълняват в среда на базата на цифрови технологии. „Рационалното използване на електроенергия не е само грижа за федералния, регионалния, местния бюджет или може би семейния бюджет. Това е съзнателен принос към опазването на околната среда, който не изисква изоставяне на обичайното ниво на комфорт, “ каза Винера Кашапова.
 
Етикетите на мойта тема са най-готините в целия форум, между другото само да отбележа. Смятам, че е очевидно и всички сме съгласни.

студено топло
 
Тия на мен изобщо не ми ги отваря. Пробвай да постнеш линка в таба ''медия'', да видим дали няма да се визуализира директно. ;)
Oops! We ran into some problems.
The specified URL cannot be embedded as media.


За авокадото, че много повече енегия излизало да стигнело до на ена кака веганка чинията във Флорида, околкото ако си рупа сладко СВЕЖО МЕСЦЕ. И така убивала планетата повече.

Давай да слагаме софрата, Нанде, махни ги тия средни истории с яйца и зеленчуци и такова. Давай агънцето направо.
 
Oops! We ran into some problems.
The specified URL cannot be embedded as media.


За авокадото, че много повече енегия излизало да стигнело до на ена кака веганка чинията във Флорида, околкото ако си рупа сладко СВЕЖО МЕСЦЕ. И така убивала планетата повече.

Давай да слагаме софрата, Нанде, махни ги тия средни истории с яйца и зеленчуци и такова. Давай агънцето направо.
Ами ей ся някой хора ще зареват да спрем да ядем месо. Направо ни направиха овце
 
Давай агънцето направо.
Никога!!! Мен именно поредното убито агънце ме амбицира да спра тотално консумацията на трупове.

Ще паса тревата по двора, ще подяждам овчиците, но няма да им ям децата. Точка! :mad:
 
Никога!!! Мен именно поредното убито агънце ме амбицира да спра тотално консумацията на трупове.

Ще паса тревата по двора, ще подяждам овчиците, но няма да им ям децата. Точка! :mad:
А риба не ядеш ли ?
 
Ами ей ся някой хора ще зареват да спрем да ядем месо. Направо ни направиха овце
Аз по принцип, честно казано, съм съгласен с Нанди Вегетарианди (не Вегананди, нали така), напълно разбирам и приемам идеята да не се трепят животни. (Ся малко сложно ше стане с размножаванетро може би, ако спрем да ги ядем, не знам..) Гадно ми е да гледам животно и да си мисля как го колят да го ям. Не го мисля.

Ма не мога да го напрая, само идеен вегетарианец съм. Иначе си ги ям стабилно, вече готови, опечени, с подправките, гарнитурата, ох бабачкаа, ушите ми пръщат.
 
Аз по принцип, честно казано, съм съгласен с Нанди Вегетарианди (не Вегананди, нали така), напълно разбирам и приемам идеята да не се трепят животни. (Ся малко сложно ше стане с размножаванетро може би, ако спрем да ги ядем, не знам..) Гадно ми е да гледам животно и да си мисля как го колят да го ям. Не го мисля.

Ма не мога да го напрая, само идеен вегетарианец съм. Иначе си ги ям стабилно, вече готови, опечени, с подправките, гарнитурата, ох бабачкаа, ушите ми пръщат.
Аз много рядко ям, защото не обичам. Да гледам как го убиват не мога. Всъщност така са се изхранвали хората преди.
 
А риба не ядеш ли ?
Не. Рибата винаги е била в категория ''фауна'' в моите представи за света. :)
 
  • Like
Реакции: OSH
Аз много рядко ям, защото не обичам.
Ми с кво си компенсираш и си набавяш така необходимите и ценни вещества за организма? Ти нали ги знаеш тия работи, пропорции, туй-онуй, кое колко.
Да гледам как го убиват не мога. Всъщност така са се изхранвали хората преди.
Ох и аз Мите, не знам... Нанди да ни ги коли, тя нали будистка, или хундуистка - се тая, въпроса е, че там живот и смърт реално няма: ягинцето дефакто не живее/вечно живее, не е живяло и няма да умре. Така че не знам наща кво се прави на две и половина. Ножа да хваща.
 
  • Haha
Реакции: OSH
Ох, не знам, дано поне на 9876-то му тръгне с рускинчето; аз го предупредих за вас...
 
Борба с изменението на климата... от космоса!



Виж файлът 30080
Щитът, който ще бъде направен от ултраздравия „чудотворен материал“ графен , ще блокира енергията от слънцето и ще охлади нашата планета.
73845431-12360681-image-a-1_1690901938144.jpg

Юхууу, бамааму, Парти. Работата е сериозна...


Ква беше тая градушка в Немско бе бате? (Новата затва ли спря да пише?) От топлото ли нещо? От глобалното кипене? Мехурчета?
 
Кипя от затопляне и умора. Лягам.

Вие пълнете темата, по още 5-6 поста на човек ви е нормата неска. (По поне 4-5 от Мите и Парти, а Нанди има цяла норма да покрива, че неска много на философия на живота и смъртта го удари и нищо не е постнала.) Да минем ваксукрайните поне бе, да не се излагаме. (Аз после ше си покрия нормата.)
 
Юхууу, бамааму, Парти. Работата е сериозна...
След като го прочетах, не съм мигнал цяла нощ. Бойлер на изплащане съм взел от тези "слънчевите" дето греят вода от слънцето и тва ако го направят ще ми развалят далаверата...:confused:

Имат и план Б коп**тата:
„Винаги може да се разгърне прикачен щит, ако се провалят други усилия за смекчаване на изменението на климата.“

Да идват извънземните и да се свърши :mad:
 
Преди години имаше зими с големи снегове а сега през зимата, като завали сняг се разтопява до 3 дни.
Лятото винаги е било горещо.
Строят се блокове на места където е имало дървета и зелени площи.
Секат се дървета на поразия и после хората викат, че е горещо. Унищожа се природата на България след години ще заприличаме на пустиня .
 
Ако попитате няколко десетки души дали Земята е пренаселена, то 99% от тях твърдо биха заявили, че планетата ни е пренаселена и растежът на населението трябва да се ограничи.
Представете си квадрат, с дължина на страната 88 километра.
Сега си представете, че всички хора на Земята са се събрали и са застанали на един метър един от друг в този квадрат.
Всички те биха се поместили в него и той би изглеждал така /снимка/.
88 километра = 88 000 метра
88 000 м. Х 88 000м. = 7 744 000 000 метра. Точно колкото е населението на Земята в момента.
За улеснение, вижте как изглежда този квадрат върху глобуса - онова едва забележимо жълто квадратче.
Спомняйте си тази картинка, когато ви кажат, че планетата ни е пренаселена.
Особено, когато го казва някой психопат - милиардер "филантроп" или шведско недоучило детенце-психопат!

242152057_904471623524528_7579279207297747057_n.jpg

3 блондинки си говорят:
– Леле момичета, чух че утре ще вали сняг-казала първата.
– Аз пък чух, че ще е жега 40 градуса – казала втората.
А третата учудена казала:
– Лелее, как ще го ринем тоя сняг в тая жега…
 
Последно редактирано:

Горе