Климатични

Ако попитате няколко десетки души дали Земята е пренаселена, то 99% от тях твърдо биха заявили, че планетата ни е пренаселена и растежът на населението трябва да се ограничи.
Представете си квадрат, с дължина на страната 88 километра.
Сега си представете, че всички хора на Земята са се събрали и са застанали на един метър един от друг в този квадрат.
Всички те биха се поместили в него и той би изглеждал така /снимка/.
88 километра = 88 000 метра
88 000 м. Х 88 000м. = 7 744 000 000 метра. Точно колкото е населението на Земята в момента.
За улеснение, вижте как изглежда този квадрат върху глобуса - онова едва забележимо жълто квадратче.
Спомняйте си тази картинка, когато ви кажат, че планетата ни е пренаселена.
Особено, когато го казва някой психопат - милиардер "филантроп" или шведско недоучило детенце-психопат!

Виж файлът 30100

3 блондинки си говорят:
– Леле момичета, чух че утре ще вали сняг-казала първата.
– Аз пък чух, че ще е жега 40 градуса – казала втората.
А третата учудена казала:
– Лелее, как ще го ринем тоя сняг в тая жега…
Мъ, Криска, те са малко, ама яде яко тая гмеж, брат, за трима, даже някои за четрима. Агнета, супички, таратори..
Партито специално е точно такъв, беше показал да се похвали цяло агне на шиш за нова година, и ако не се лъжа въртя 4 часа чеверме на живо. Във форума! Без капка срам, без да помисли за гладните предприемачи.. (Не всеки върти процъфтяващ бизнес с европата, да не мислиш, осново май е само $INEED$. Захапал е и върти яко нещо, ама не го знаем кво точно. За бизнес говорим.) Няма да е чудно ако тоя бойлер Партито го ползва за казан, пести ток чрез слънцето и сега затова така съжалява.

Ядат и нищо не оставят, колкото може повече да натъпчат. Безотговорно, нагло. Започват да свършват дори базисните продукти от първа необходимост. Вчера например в магазина нямаше дори Белуга, стоях гладен. И после някой да ми каже че нямало затопляне.

Ядат, изчерпват ресурсите, които полу-унищожената природа изнемогва да възстанови, и пърдат двуокис, нанасяйки й втори смъртоносен удар. Горката с последни сили опитва да поеме въздух, да абсорбира двуокисите, и тогава идват най-долните убийци, като като тая наща джайнистката* - зеленопасните, които буквално ядат белите дробове на наща Майка. Природа.
(*дето си й вдигнал палец, а на мен, който съм собственика и ви осигурявам цялото това място за радост и отмора, което е най-доброто тук и единственото под най-дебелата сянка в мръсната жега, си ми се намръщил два пъти..... Не знам дали е толко френдли, дано поне да е по ГДПР-то..)

Така чее, Криско, аз разбирам и всичко точно, 15 години стаж имаш, дрът програмист, уважение и такова, ама чай ся са разберем ся. Тони Гутето ти го казва, бате, не аз. ГЕНЕРАЛНИЯТ СЕКРЕТАР НА НАТО! Тва колко години стаж мислиш че са? Мислиш ли сериозно, че ще почне да ти говори глупости? Тва не е сериозно.

"Жегата е непоносима.
Въздухът не може да се диша.
И това е само началото..."


Ние кипим, Крис, тва е истината, и това е само началото..

Трябва да се понамалим, смятам, че всички са съгласни след перфектната ми аргументация. И не само Гутето го казва, а и Медузата открай време предупреждава. Денис.


Специалистите са съгласни с него и го признават отдавна.

24/11/2004
Денис Медоус - почетен професор на Московския държавен университет

24_11_04_2.jpg


В четвъртък, 18-ти ноември, на тържествено заседание на Академичния съвет професорът от Университета на Ню Хемпшир Денис Медоус беше удостоен със званието почетен професор на Московския университет и връчен на диплома и медал.

Това решение беше взето от Академичния съвет във връзка с изключителните постижения на професор Медоус в създаването на модели на световната динамика на развитието на цивилизацията и дългогодишното успешно сътрудничество с Московския държавен университет.

Коментирайки решението на Академичния съвет, ректорът на Московския държавен университет В. А. Садовничий по-специално каза, че Денис Медоуз е ръководител на първия проект на Римския клуб и съавтор на „Границите на растежа“ (1972 г.) - първият и най-известен доклад на тази организация. Изследванията, проведени под ръководството на професор Медоус, всъщност предопределиха развитието на световната мисъл, концепции и методи за глобално прогнозиране и управление. The Limits to Growth има най-големия тираж на книга за компютърно моделиране, чието единствено рускоезично издание е публикувано от Московския държавен университет през 1990 г. Тя е включена в списъка на десетте най-влиятелни произведения за околната среда на 20 век и получава световната награда в Германия.

Денис Медоус е академичен съветник на Международната програма за подкрепа на лидерството в над 30 страни, включително Русия. Бил е и член на редакционните колегии на много професионални списания. Произведенията на Д. Медоус са преведени на повече от 35 езика.

Професор Медоус многократно посещава Московския държавен университет с лекции, демонстрации на създадените от него симулационни прогностични модели, продуктивно организирано сътрудничество с Московския държавен университет в областта на управлението на природните ресурси и състоянието на околната среда.

В речта си в отговор проф. Медоус изрази своята благодарност за оказаната му чест. След това думата беше дадена на декана на Факултета по публична администрация Алексей Викторович Сурин и декана на Географския факултет Николай Сергеевич Касимов.

В заключителната част на срещата проф. Медоус, по установена традиция, остави паметен запис в Книгата на почетните гости."
 
Последно редактирано:
И кво стана с тия климатични прочени ся ?
Етериум дай повече инфо ? Кво ще искат от нас ? Например да употребяваме по-малко енергия ли какво ? Пиши нещо! Не че не знам ама ми е скучно
 
Последно редактирано:
Тони Гутето ти го казва, бате, не аз. ГЕНЕРАЛНИЯТ СЕКРЕТАР НА НАТО! Тва колко години стаж мислиш че са? Мислиш ли сериозно, че ще почне да ти говори глупости? Тва не е сериозно.
Стаж в SS или Гестапо? Почети малко колко нацисти са се намъкнали на ръководни длъжности в ООН и НАТО ;)
И кво стана с тия климатични прочени ся ?

Ядеш месо - 200 точки? Пръцкаш - 100 точки?
"Китай узакони точкова система за социален рейтинг.
Сега се появи нова информация, че всеки китайски гражданин започва със стартов рейтинг от 1000 точки. Единен информационен център с мощни сървърни системи анализира всеки китаец по твърде сериозните 160 000 различни параметри, подавани от 142 държавни учреждения. Мениджъри на записите в тази огромна база данни, които имат право да дават оценки и да намаляват точки от рейтинга, са Националната комисия за развитие и реформи на Китай, съдебната система на страната и Народната банка на Китай. Те управляват базите данни въз основа на данните, които постъпват от финансовите, съдебните и правителствените документи, от органите за регистрация на семейните отношения и от кредитните платформи. Вземат се под внимание и различните аспекти на участие в обществения живот – от поведението в социалните мрежи до написаното в трудовата книжка.

Ако рейтингът ти е над 1050 точки, то системата те счита за образцов гражданин и те маркира с индекс ААА. С точно 1000 точки индексът е вече А+, а при 900 – индексът става В. Ако рейтингът ти е под 849 точки, то вече си твърде подозрителен представител на категорията С, който свободно може да бъде уволнен от държавните и общинските структури. А тези, които имат 599 точки и по-ниско, попадат в група D, което е един черен списък, и ако някой китаец е стигнал до толкова малко точки от кредитния рейтинг, не го взимат за работа дори и като таксиметров шофьор.

Хората с рейтинг D не могат да си намерят нормална работа, банките не им дават кредити, на тях не се продават билети за обществения транспорт и дори им се отказва даването на велосипед под наем. За сравнение, хората с рейтинг А+ мога да вземат същия велосипед за определено време без да плащат каквото и да било и дори могат да пробват велосипеда дали им харесва в продължение на половин час без да платят нито един китайски юан. Хората са среден рейтинг С могат да вземат същия велосипед под наем от 200 юана.


С хората от категория D останалите дори се страхуват да разговарят, понеже някой може да съобщи на властите, че си общувал с човек от черния списък, Аюа това води до понижаване на рейтинга. И още, твърде ниският рейтинг води до публично порицаване и масово осмиване. Намиращите се наоколо хора дори получават в смартфоните си съобщения, че се намират твърде близо до човек с нисък рейтинг.

Възможно е излизане от черните списъци. За тази цел е необходимо за определен срок от време да се поддържа добра кредитна история и разбира се, да се изплатят всички кредити и дългове или най-малкото да се наваксат закъсненията по вноските. Но това се отнася само за незначителните провинения. При сериозните нарушения това няма как да стане.

Според новия кодекс китайците ще получават точки за:
Участие в благотворителна дейност
Грижа за възрастните членове на семейството
Добри отношения със съседите и оказване на помощ на бедните
Кръводаряване
Поддръжка на правителството в социалните мрежи
Наличието на добра финансова и кредитна история
Извършването на каквото и да било геройска постъпка
И други

Според същия кодекс точките от социалния кредит се намаляват за:
Нарушение на правилата на Закона за движение по пътищата
Участие в протести срещу властта и поместване на антиправителствени съобщения в социалните мрежи
Неудовлетворителна помощ на възрастните родители
Разпространение на слухове и фалшиви новини в интернет
Неискрени извинения за извършено престъпление
Участие в секти и мошеничество в онлайн игрите
И други..."
 
 
Лягаш на плажа и гледаш перки“: парламентът прие закона за ВЕИ в морето

 
Лягаш на плажа и гледаш перки“: парламентът прие закона за ВЕИ в морето


Няма да ги гледаш от плажа. Свирчев каза, че ще са на 500км навътре. Със сигурност тази ''зелена'' енергия ще бъде много полезна за морската екосистема. Хвала на таквизи лобисти.
 
не се ли виждат от плажа ?
Не знам, аз съм късогледа и, така или иначе, няма да ги виждам.
 
Плащаме нов данък за въглеродни емисии за автомобилите и жилищата си

 
Това ти трябваше.. Късогледа, живее на село с 20 котки и пияница, която пуши по 2 кутии цигари. Друга тъпотия имаше ли че вече забравих ?

То май само едното от тия изброените не е вярно 🫢🤫
 
То май само едното от тия изброените не е вярно 🫢🤫
Aaaa, две са. Котките все още не са 20. Все още...
 
А някой дали си направи труда, да прочете статията и да се замисли ?
Да. Замислих се. Файда няма.
 
Аз просто използвах стилистика на контрата, така че той да отговори.
 

Горе