Клинично Доказано SEO

От: Клинично Доказано seo

Съгласен се с това, не познавам някой който да се е ограничавал в контента. И тези 250 не са много все пак. А и ще ти е адски трудно с оптимизирането с толкова контент, оцобедно ако иска някой да се оптимизира за поне 10 дими. За страница (отделна) става дума. Вярно е че ще се хванат и разширения на главните думи, което е бонус. Но на всеки оптимизатор в главата му е как да хване главния си keyword.;)
 
щото имаше масов бан в нишата миналия месец затова така и покраи тях и хербал саитове отлетяха... иначе гледаи даните от адурдс киурд тула и гледаи броиката на сайтовете ръчно въпреки че веб соето е добър софтуер откакто адуердс показва цифри това е топ иснтрумента :)
 
От: Клинично Доказано SEO

Благодаря! :)

А идеята да докарвам търсещи Виагра и др. под. и да им предлагам по-готини хапчета добра ли е? :) Почти се навих да пробвам нещо такова само чакам експертно мнение, защото може да няма смисъл от него :D
 
Благодаря! :)

А идеята да докарвам търсещи Виагра и др. под. и да им предлагам по-готини хапчета добра ли е? :) Почти се навих да пробвам нещо такова само чакам експертно мнение, защото може да няма смисъл от него :D
Еми добре е като идея, даже е супер добре. И предлагаш хербал виагра, която е по-евтина и с не толкова отрицателни ефекти в преспективи от използването на обикновената.

Но там кункуренцията е адски голяма, както и излизането за такава думичка е много трудно. Мисля, че повечето занимаващи се с хербал продукти знаят.

Ако питаш мен и имаш добър план, мисля че е доста добра идея, ако изпълнението й не те плаши. Както казах, говорим за много трудно пробивен пазар, но носещ добри дивиденти на база посещения и продажби. ;)
 
От: Клинично Доказано SEO

излизането за такава думичка е много трудно

От този пост разбирам, че е по-добре да се ориентирам към keyphrases с по-малък KEI но и с по-малко competitors - така шансът ми да изляза е по-голям. И въпреки това резултатите са ми странни. Ако не ти преча, ще ти пратя ЛС да погледнеш какви думи отбрах, тъкмо се надявам да получа отговор и на снощното ми писмо до теб, Blinky :)
 
От: Клинично Доказано SEO

Бихте ли споделили какво мислите за болднатите думи и линковете в контента. Знам че са полезни, но има ли някъкво съотношение за количество ? Мислч си, че ако се прекали може да се зачете от бота като "натякване" на ключова дума и може да има обратен ефект.Разбира се това е само теория от моя страна, нямам доказателства.
 
От: Клинично Доказано SEO

Въпреки, че не съм дърпал напред много сайтове в БГ, може би десетина на приятели и техни познати, безплатно естессно - винаги съм успявал да ги забия в 10-ката по всички ключови изрази БЕЗ ЕДНА СТОТИНКА (еднократните регистрации в каталози за по 10-20 долара не ги броя)

наблюдение: няма такова нещо като конкурентни SEO-ниши в БГ - моето предположение е, че средностатистическият БГ-оптимизатор действа по един и същи шаблон:
а) обяснява надълго и нашироко на клиента колко е важна оптимизацията на сайта
б) прибира допълнителни пари за целта
в) чуди се 2-3 дена: а ДАЛИ няма да го санкционира Гугъл АКО вложи ПОНЕ МАЛКА ЧАСТ от тях за линкове, и завършва дилемата с решението "абе що не си е## майката тоя клиент - ще караме на вътрешна оптимизация, пък ако не го устройва - да дава ОЩЕ ПАРИ!"

резултат: нещо като състезание по вдигане на щанги между хърби ;)

извод: докато БГ-оптимизаторът не се научи, че дадените от клиента пари са признак на ДОВЕРИЕ, което трудно се спечелва, но много лесно се губи - няма как да излезе на чуждия пазар! не може само да се лапа без да се плаща - както казваше Васил Михайлов в един филм "за да получиш - трябва да дадеш"!
 
От: От: Клинично Доказано SEO

Въпреки, че не съм дърпал напред много сайтове в БГ, може би десетина на приятели и техни познати, безплатно естессно - винаги съм успявал да ги забия в 10-ката по всички ключови изрази БЕЗ ЕДНА СТОТИНКА (еднократните регистрации в каталози за по 10-20 долара не ги броя)

наблюдение: няма такова нещо като конкурентни SEO-ниши в БГ - моето предположение е, че средностатистическият БГ-оптимизатор действа по един и същи шаблон:
а) обяснява надълго и нашироко на клиента колко е важна оптимизацията на сайта
б) прибира допълнителни пари за целта
в) чуди се 2-3 дена: а ДАЛИ няма да го санкционира Гугъл АКО вложи ПОНЕ МАЛКА ЧАСТ от тях за линкове, и завършва дилемата с решението "абе що не си е## майката тоя клиент - ще караме на вътрешна оптимизация, пък ако не го устройва - да дава ОЩЕ ПАРИ!"

резултат: нещо като състезание по вдигане на щанги между хърби ;)

извод: докато БГ-оптимизаторът не се научи, че дадените от клиента пари са признак на ДОВЕРИЕ, което трудно се спечелва, но много лесно се губи - няма как да излезе на чуждия пазар! не може само да се лапа без да се плаща - както казваше Васил Михайлов в един филм "за да получиш - трябва да дадеш"!
:) цитатчето е от Маргарит и Маргарита" обаче Михайлов в случая Беше в Ролята на Българския Оптимизатор ;)
аз лично нямам нищо против да давам и да правя услуги ама от цялата тая работа само ям дръвцето накрая.
по темата :
Разбирам че СЕО оптимизацията е в основата на цялата история обаче, дали някой може малко по- конкретен пример да даде защото вече ми е абсолютна каша тая работа с оптимизацията .... един казва че трябва да се оптимизира кода на сайта , друг обяснява за ключовите думи, трети казва че трябва да имаш линкове..... обаче липсва малко повече яснота или аз вече не я виждам...... :oops:
спретнах един сайт , платен домейн и хостинг ( поне това разбрах че било добре ) обаче не мога да се насоча конкретно към потребителска аудитория поради простата причина че това с печеленето чрез интернет го научих от ТУК ( този форум )и хал хабер си нямам от HTML , PHP , MSQL, пук и сум с скапан английски :oops: та става още по-трудно но се старая и може и да се получи накрая .... правя го сам и без каквито и да е познания и естественно се наложи да сменям хостинг сервиза че нашите юнаци са много зле.... и да съчинявам по-лесно за помене и писане име на домейна.... после се абонирах за всевъзможни програми , домогнах се и до адсенсе и започнах да се зверя на каде да хвана..... в крайна сметка се пръкна нещо( не мога да нарека сайт) обаче като разгледах вашите сайтове ..... направо ще го изтрия това мое извращение .... както и да е ....
молбата ми е следната : понеже ще го трия и ще правя нов сайт който няма да е ШАРЕН и труден за гледане и ще се постарая да е много добре организиран ( с малко или без "дълбоки" max lvl 2 вътрешни връзки така разбрах че било добре) моля някой просветен да удари едно рамо за тач пуста оптомизация направо ме е срам ама не мога да я схвана и ми иде да се гръмна ( то не е лесно стрителен работник да прави сайт ама :eek: ) моля ПМ едно лично ако има хора които могат и имат нерви и време да обясняват като за човек дето познава само Фронт Пеидж и то не напълно БЛАГОДАРЯ и извинете за дългия пост :oops:
 
ами аз смята че като начинещ може да започнеш за сео Web CEO най добрия безплатен софтуер в областа към него има безплатен курс в които ще ти станат ясни основните понятия
един казва че трябва да се оптимизира кода на сайта , друг обяснява за ключовите думи, трети казва че трябва да имаш линкове

специално за това сеото е онпеидж (на сайта) и офпеидж (линковете) навсякъде има пинизи и тънкости но отдели няколко дни на курса и ще ти стане ясно
 
От: Re: Клинично Доказано SEO

ами аз смята че като начинещ може да започнеш за сео Web CEO най добрия безплатен софтуер в областа към него има безплатен курс в които ще ти станат ясни основните понятия


специално за това сеото е онпеидж (на сайта) и офпеидж (линковете) навсякъде има пинизи и тънкости но отдели няколко дни на курса и ще ти стане ясно
Благодаря Мен - почвам го .... свалих програмката и сега ще се зверя :) :eek: но конкретно питането ми беше за кода на сайта .... някои казват че PHP е просто задължително - това вярно ли е ( дано не е ... че ми е спукана работата )
а относно афилиате програмите и оптимизацията - демек таргетирания трафик , се сблъсквам с следния проблем :
няма как да постигна тематично разпределение на продуктите-без да направа огромен сайт с поне 8 раздела ?!?! ужас....
бе ще го направя .... колкото и неграмотен строител да съм :lol:
само оптимизацията да схвана... :(
 
От: Клинично Доказано SEO

Еми аз лично мисля че не е много длъжно, те и тези <meta name="domain" content=""> е гори долу със същата тежест - както се знае коефицета на тежеста идва от целиат мета таг, и си мисля че заглавието и ключовите думи играят най-голяма степен, което ме навежда на мисълта че процента на този таг няма да се осети.

Но си мисля че може ако си на 79% оптимизация да те бутне с 1%. Така че е по-добре да се насочиш към тези които ти дават по-голям процес. :) . А това за робота съм го срещал - не съм имал време да го проверя по-сериозно. Някой запознат да сподели мнение за това? Всички мнения са важни - знаете :)
-----------------------------------------------------------------
Според мен това време е по-добре да го оплзотворите в пускането на 1 линк повече към сайта. Ако разгледаш топ сайтовете в някоя област с много висока конкуренция ще видиш че почти никой няма такива неща, тези по-назад, да. Те на знаят как да се класират и експериментират.
Какви ли не щуротии съм виждал в мета-та :eek:
 
От: Клинично Доказано SEO

az izpolzvam v <body> div s visibility visible i display none i vytre slagam h1 tagove i dosta text. taka vsichkite h1 i tekst ne se vijdat na site, no se skenira ot google i site dyrpa nagore v search rezultatite
 
От: Клинично Доказано SEO

Аз лично не използвам. Пробвах на един хотелски сайт преди около година и ме тряснаха в санд бокса... е може да е било и за друго
 
От: Клинично Доказано SEO

има някой много интерсни трикчета за robots.txt, само да ги намеря и ще си постна тука.
 

Горе