Кога смятате да емигрирате?

От: Кога смятате да емигрирате?

Ами учил съм в две западно европейски държави, в една презокеанска и работил съм в една западноевропейска и съм живял и в една африканска. Няколко годинки общо всичко. Това дето фърчи не се яде, и не агитирам никой, а търся отдушник от болката си защото съм се родил българин, а съм виждал как може да са нещата и как тук не са и много ме е яд и ме боли. Ти отговори ли на въпросите ми по-горе? А, Славейков не е ли голям българин? А, знаеш ли какво стихотворение е написал..., сигурно е било голяма борба защото след това пише стихотворение извинение, но това не значи, че първото му е невярно. Докато не спрем да бъдем лицемери нищо няма да се промени. Просто боли...това е.
 
От: От: Кога смятате да емигрирате?

leonssss , не мисля че начина им на живот е хубав . Да , имат пари , и какво ? Едното е за сметка на другото . Къде съм казал че се кефя на българските простотии ?
Ти виждал ли си немец 40 минути с кабрио най-новия модел на Мерцедес , декември месец при снеговалеж , с пуснат гюрук да чака приятелката си в колата , докато си прави маникюра ? И после само в БГ са ставали абсурди . Айде , моля . Диваци и празноглавци навсякъде има .
Така , темата с каква цел я отвори , че не се изясни ? Искаш побутване да промениш живота си , морална , финансова подкрепа ? Щото информация за страните бол , а и ако си ходил или някои твой приятел , пак ще си наясно за какво иде реч . Така зададен въпрос , кога ще правите еди си какво , по-скоро го редактирай на "кога ще ми поникнат топки и няма да питам непознати по форумите дали може и кога" .
Аз съм обикалял доста по Европа , работил съм , и нивга няма да се върна . Все пак , някои трябва да се грижи за приръста на бялата част от бг населението .
 
От: Кога смятате да емигрирате?

има 2 типа хора

тези които режат мостове след себе си
и други ,които не могат
тези няма смисъл да емигрират

Недей ряза моста, че като отидеш и не ти допаднат гърбенето и ценностите на "първия свят", бързо ще искаш да се прибереш "удома" по същия мост - знам го от опит :) . Па може и да ти 'ареса де, знайш ли, на много други им харесва ;)

Пожелавам на който е решил да емигрира да открие щастието в "страните на неограничените възможности", само че да не вини никого, че го е "изгонил". Сами сте се изгонили и сте част от проблема, това е истината.
 
От: От: Кога смятате да емигрирате?

А, знаеш ли какво стихотворение е написал..., сигурно е било голяма борба защото след това пише стихотворение извинение, но това не значи, че първото му е невярно. Докато не спрем да бъдем лицемери нищо няма да се промени. Просто боли...това е.

Петко Р. Славейков

***

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша


Така , темата с каква цел я отвори , че не се изясни ?


Темата я отворих след , като примиера откри „Белокопитово“ :lol:
а целта бе да направя стат проучване , колко са с топки за имигриране
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Първо, емиграцията е лично решение. На никой не трябва да му пука за хейта на непознати хора по повод на такова лично решение, което засяга само човека, който го е взел. Второ, за хората, които имат амбиция да правят бизнес има смисъл да емигрират, тъй като в по-богатите и развити държави е по-лесно. Това не е предположение, прогноза, разсъждение или нещо такова, а неоспорим факт. Ако за даден малък бизнес е възможно да съществува в САЩ или Германия, у нас е невъзможно. Среден по размер бизнес в развита държава, пренесен в България би могъл да крета, но ще е под формата на малък семеен бизнес. И т.н. Съгласен съм, че няма особен смисъл да се емигрира по икономически причини, ако човек има желанието само да работи на заплата, да живее на социални помощи или нещо от сорта. Изключение от това правило са спечелилите от лотарията за американски зелени карти.

Емиграцията е просто част от живота. Винаги я е имало и е нещо нормално. Не трябва да се изпада в крайности, когато се разсъждава по въпроса. Често явление е да се говори със страхопочитание за хора, които са емигрирали и са успели по някакъв начин да си уредят живота. Всъщност това не е нищо особено и не заслужава внимание, освен ако не става въпрос за някой, който е направил милиони или милиарди навън. Тогава вероятно ще има какво интересно да се научи от него.
 
От: От: Кога смятате да емигрирате?

Първо, емиграцията е лично решение. На никой не трябва да му пука за хейта на непознати хора по повод на такова лично решение, което засяга само човека, който го е взел. Второ, за хората, които имат амбиция да правят бизнес има смисъл да емигрират, тъй като в по-богатите и развити държави е по-лесно. Това не е предположение, прогноза, разсъждение или нещо такова, а неоспорим факт. Ако за даден малък бизнес е възможно да съществува в САЩ или Германия, у нас е невъзможно. Среден по размер бизнес в развита държава, пренесен в България би могъл да крета, но ще е под формата на малък семеен бизнес. И т.н. Съгласен съм, че няма особен смисъл да се емигрира по икономически причини, ако човек има желанието само да работи на заплата, да живее на социални помощи или нещо от сорта. Изключение от това правило са спечелилите от лотарията за американски зелени карти.

Емиграцията е просто част от живота. Винаги я е имало и е нещо нормално. Не трябва да се изпада в крайности, когато се разсъждава по въпроса. Често явление е да се говори със страхопочитание за хора, които са емигрирали и са успели по някакъв начин да си уредят живота. Всъщност това не е нищо особено и не заслужава внимание, освен ако не става въпрос за някой, който е направил милиони или милиарди навън. Тогава вероятно ще има какво интересно да се научи от него.

Много точно казано, зависи какво цели даденият човек, дали да ми стигат парите да живее нормално, дали иска да направи нещо повече, зависи как е скроен човека, как е възпитан, колко недоволства жена му, че нямат пари и т.н. факторите са много за отделните хора. Но аз ако съм на 20 години сега, имам семейство, нямам собствено жилище, нямам добре платена работа, парите все не стигат и това води до много други проблеми...няма да стоя в България. И всъщност така става и с повечето хора. Всеки търси някакво спокойствие и нормален живот. Съгласете се, че не всички хора са предприемчиви, не всички могат да развият бизнес тук, не всички са се изучили. Представете си ако всеки тръгне да прави собствен бизнес и да работи за себе си, еми то няма да има работници, не че сега бликат, особено младото поколение откъде дъвчат пари незнам не ми стига акъла, но това е друга тема.
 
От: От: Кога смятате да емигрирате?

Представете си ако всеки тръгне да прави собствен бизнес и да работи за себе си, еми то няма да има работници, /QUOTE]

казано :за да има богати трябва да има бедни:)
 
От: Кога смятате да емигрирате?

За бога братя не емигрирайте ще оставите мафията без приходи:D
Според теб, от къде ще дойдат заселници, ако се стигне до там, че броя на населението падне до 2 000 000 примерно?
 
От: Кога смятате да емигрирате?

За бога братя не емигрирайте ще оставите мафията без приходи:D
Според теб, от къде ще дойдат заселници, ако се стигне до там, че броя на населението падне до 2 000 000 примерно?

China.. Скоро и това ще изнасят, Индия след тях.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Според мен ще налазят съседите, част от бежанците за които тук е супер в сравнение с там от където идват, преселници от африка, други ще се внесът по-работливи свикнали на ниско заплащане може и китайци да, нещо такова си представям, а може и по-оптимистично Холивут и Боливут вземат та купят България и се оправим веднъж за винаги;)
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Мине не мине и leonss пусне тема за Емиграция.

Ами ако му се маха, да се маха и споделя как е по чужбината. Защото някак си ми изглежда, че бързо ще му залипсва България - специално на него.

Иначе, че е трудно в България - трудно е. Прекалено малко останаха интелигентните, нормални хора. И няма значение колко пари вадиш, ако трябва всеки ден да живееш в тази среда. Някои това не го разбират.

Мнозинството от хората са мърша та мърша. Ограничаваш кръга, примиряваш се и оцеляваш. Това е. Докато не натрупаш достатъчно, за да можеш да прекарваш колкото си време искаш в държава различна от България.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

И аз до скоро вземах помощи?!? Мангал ли съм?
Ако си взимал социални, въпросът ти е риторичен.

За останалите, това сигурно съм го писал около 1000000 пъти. Работете в интернет, там граници и държави НЯМА.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Мине не мине и leonss пусне тема за Емиграция.

Ами ако му се маха, да се маха и споделя как е по чужбината. Защото някак си ми изглежда, че бързо ще му залипсва България - специално на него.

Иначе, че е трудно в България - трудно е. Прекалено малко останаха интелигентните, нормални хора. И няма значение колко пари вадиш, ако трябва всеки ден да живееш в тази среда. Някои това не го разбират.

Мнозинството от хората са мърша та мърша. Ограничаваш кръга, примиряваш се и оцеляваш. Това е. Докато не натрупаш достатъчно, за да можеш да прекарваш колкото си време искаш в държава различна от България.

прав си много ми липсваше България 87, когато още като малък 17 годишен исках да видя света, скрит в един превоз се добрах до Пирея още тогава ми залипсва всико българско , но гърците ме върнаха непълнолетен съм бил и оттогаз крепим димокрация у България.

колега значи следиш темите ми, което ме радва, но сякаш след всяка имиграционна тема желаещите за имиграция се увеличават, като при изборите-не харесваш тези сменяш партията.:wink:
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Здравейте,
Искам и аз да се включа в темата. Някой да има някакви впечатления от някоя държава където е бил или още е?
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Аз също съм бил в Англия.. 3 пъти по няколко месеца и определено не искам да живея там. И това беше преди 6 години последно... ся вече съвсем не искам.
В Италия също имат много бежанци.. не е гот така.
В Барселона ходих преди месеци - много ми допадна.. ако ще бягам някъде ще е там. :))
 

Горе