Кога смятате да емигрирате?

leonssss

Well-Known Member
Зачетох се в http://ec.europa.eu и направих сравнение между няколко държави
скоро в бг няма да останат хора линк и да ви задам резонния въпрос
Кога смятате да емигрирате?
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Когато хептен не става вече за живеене и най-вече, когато не остане с кой да си пия ракията на двора лятото.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Кога ма настъпят по мазола, до месец отивам да бера червени тухли в бяла държава ..
 
От: Кога смятате да емигрирате?

добре де май на политиците желанието му е да мигрираме да има по-малко социо бунтове
значи познат се върна от Германия взима помощи 1800 евро.Има две деца, които учат там, а той с жена си учи немски.След това ще си намери работа, как става този номер там а тук в България мизерия е?
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Не смятам да емигрирам.

В чужбина чисто интелектуално е easy mode, ставаш си западен робот-консуматор, купуваш айфони и макбуци цял живот, правиш барбекюта в 10те квадрата заден двор на къщата си, която е същата като другите 60 в квартала, хващаш някое друго раче от здравословната храна и си креташ докато не умреш.

Тука има тръпка, всичко е на хард, и като успееш се чувстваш много по-възнаграден и напреднал от тълпата хленчещи мързеливци наоколо, които само говорят как ще емигрират щото тука няма лев и държавата ти пречи и не ти дава помощи.

Реално си зависи от това какво искаш да постигнеш в живота и как.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

значи познат се върна от Германия взима помощи 1800 евро.
На тия с помощите тук им викаме мангали.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Сега стартирам собствен бизнес, ще мъча и ще бутам една година, ако не се получат нещата плановете ми са другата година към май месец да заминавам :)
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Обезщетението за безработица не е социална помощ.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

На тия с помощите тук им викаме мангали.

не е мангал и през 90 бачкаше по нефтени плантации.Парите се стопиха жената избяга и се ожени за друга.Сподели, че тук децата му нямат бъдеще, а там те приемат, като свой. От глад нема да умрем, за разлика в България !Смята да отвори закусвалня догодина там имало доста хляб.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Вече съм емигрирал и не мисля че съм направил грешка защото тук нещата са на съвсем различно дередже.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Харесва ми хаоса тук, мога да отида където си искам тук и никой не ми държи сметка за това какво правя:).
Колеги, това тук е изчезващ Дивия Запад и дайте да му се насладиме:)
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Нивга няма да емигрирам . Свикнал съм на гадното , така , малко хубаво като стане , взимам големия черпак и си сипвам обилно . Малко ракиджоз и на корем . Наздраве!
И къде ще отидете бе , драги ? Айде малко са успокойте , че не останаха българи в България .
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Образование 0
Здравеопазване 0
Защита от държавата 0
Правосъдие 0
Поле за изява 0
Пенсии 0
Заплати 0
Раждаемост при мангалите 11 :)
Рушвети 10
Бетон по морето 10
Магистрали 8
забравих интернте 12:) от западните страни !
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Аз ще емигрирам като на жената и увре акъла в главата...аз не я карам нищо да прави, нека си седи у дома, да прави салата и да си избира какво секси бельо да си сложи, а като вечерта да ентусиазирана ама нейсе...ех колко жени си мечтаят за това. Ама мойта неще...тука много хубаво.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Бил съм една година в една малка Западноевропейска държава,
6 години в една голяма пак в западна Европа,
и още 13 години в една още по-голяма презокеанска държава, където имам и гражданство.
Сега съм в България, но мога да се връщам, да живея и работя легално и на трите места.

През годините съм срещал и говорил със стотици българи, като вас -
канещи се да емигрират,
току-що емигрирали
на няколко години имигрантство
на десетки години имигрантство
канещи се да се връщат в България
върнали се в България
повторно емигрирали
повторно канещи се да се върнат
и други подобни безкрайни варианти на съдби. Бил съм свидетел на различни житейски драми, разводи, женитби, уволнения, назначения, престъпления, затвори, бизнес успехи и добри кариери - причини или следствия от емигрантството.
Ако започна да ги разказвам ще се събере материал за един сериал с 5 сезона.

Та, като си говорим със стари емигранти за новите - изводи, с които се съгласяваме всички е че ако някой е калпав и неможе да се оправи в България той си остава некадърен и в чужбината.
Така че ако вие неможете да завъртите успешен бизнес в България така че поне да храните семейство , вероятността да го направите в чужбина клони още по-бързо към нула.
И обратно ако сте специалист в нещо, имате добра работа или успешен бизнес в БГ , има голяма вероятност да успеете и в чужбина.

И второто наблюдение с което всички стари емигранти се съгласяват е, че ако сте мрънкало в БГ , няма да минат и 6 месеца в чужбина и ще започнете да мрънкате и мърморите и там за същото.

Ако в България се оплаквате от:
българите
държавата,
политиката,
Образование
Здравеопазване
Защита от държавата
Правосъдие
Поле за изява
Заплати
Паркиране Задръствания Движение по пътищата

....(знам че това ще ви изненада, но) 6 месеца след като поживеете в Чужбина ще започнете да се оплаквате от
местните + българите
държавата,
политиката,
Образование
Здравеопазване
Защита от държавата
Правосъдие
Поле за изява
Заплати
Паркиране Задръствания Движение по пътищата
и куп още правила, които в БГ ги няма или може да не се спазват.

И това е неизменно. Срещал съм десетки такива и съм говорил с хора които са срещали десетки такива мрънкалници.
Казвам им: "Ти сега се оплакваш от същите неща като в БГ"
"Не аз не се оплаквам, аз ти казвам каква е истината"
:)
Тук в този форум ги има също.
Живи и здрави да са, да емигрират и после да се обадят :)
 
Последно редактирано:
От: Кога смятате да емигрирате?

Колега, идея,

Добре казано. Като цяло съм съгласен - калпавия си остава калпав и там, кадърния си остава и кадърен там. Мрънкалото и там ще намери за кво да мрънка.

Понеже съм живял и работил доста време в две големи западни държави - едната зад Океана, другата в Западна Европа, мога да добавя някои наблюдения.


1. Нещата там стават по-лесно. Било по-малка бюрокрация, било по-малко битовизми, било по-организиран живот като цяло. При което хабиш доста по-малко време да се занимаваш със странични глупости и се фокусираш върху работата си или пък разпускаш вместо да се занимаваш с битовизми и бюрокрация.

2. Някак си там държавните служби са настроени да ти помагат и да ти решават проблемите. Тук не мога да се съглася, че е така. По-скоро не им пука за теб, освен ако не смятат да приберат някои рушвет - тогава вече може и да почнат да ти пречат.


Та това са двете основни разлики. И там някак си животът е по-лесен и с по-малко битовизми и простотии.


Ако сложим и някои екологични проблеми. Примерно тук е доста прашно - трябва да лъскаш обукви и миеш кола редовно, в къщи също забърсваш праха редовно. Там не знам кво правят ама прахоляк почти няма. Колата може да не я миеш с месеци и пак си е чиста. Но пък да кажем там не можеш да излезеш и да си лиснеш 2 кофи вода на колата - ще те глобят. Трябва на автомивка да отидеш.
 

Горе