Кога ще стигнем... Беларус

biaaro

Well-Known Member
Някой от бойкозомбитата във форума беше споменал, че в Русия и бившите републики било кочина. Та днес попаднах на тая статия дето говори съвсем друго... Също ще помоля икономистите да коментират антипазарните действия на беларуското правителство за подпомагане на местните предприемачи, които са описани от автора....


Белоруско селце 22 години след края на СССР


Контраста с нашите села е просто потресаващ...
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Не и в този живот! Затова реших, че трябва да емигрирам. Вярно не съм се насочил към Беларус, но определено тук не се живее ...
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Те белоруси направиха най-добрата онлайн игра за 2012 и 2013 (World of Tanks) и сега разширяват игрите. Така, че не се изненадвам и за селото. Wargaming (същите тези белоруси) вече съперничат на големите играчи в гейминг индустрията и правят МИЛИОНИ евро оборот годишно.
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Всяка държава сама решава за какво да харче насилствените взети ресурси чрез данъци и такси.

Докато едните си субсидират едното други другото. Различни държавни различни субсидии.

Ние си отглеждаме милион циганете, и решаваме да бъдем социални и да пръскаме там някой друг лев им отгоре на края на месеца, до като ни заробват с нови и нови креди. Докато се бием с голямата ни социална политика си играем якооо на едро с Белен и Козлоду + още няколко големи проекти. Та щото сме толкова големи и си го позволяваме. Докато едните с една идея по умно субсидират, нашите .... абе не ми се пише пълен ЦИРК.

За протокола Беларус е на дотация от Русия, щото и тя изпофалира културно и сега се влачи на едно ниво от няколко години. За разлика, от нашите Политици, техните са с няколко идеи по добре, но това е и функция от общестовото. Но пътя на антипазар е ясен до къде ще ги доведе в бъдещето, а и те вече разбират - все пак без Русия са загубени. Беларус е доста важен за Русия и хранилката не изненадваща де.

ПП.След 1-2 години ще имаме големи проблеми с тока до там ще ни докарат политиците, че да завиждаме на макета и албанците...... Сигурно ще има такива теми тогава.
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Я им покажете и девойките. Да се допълни картинката. Че само тез полета и сгради... :)

пп: май нямат цигани :/

Етнически състав

(1999)

81,2 % - беларуси
11,4 % - руснаци
3,9 % - поляци
2,4 % - украинци
0,3 % - евреи
0,1 % - арменци
0,1 % - татари
0,1 % - цигани
0,1 % - литовци
0, % - азербайджанци
0,3 % - други
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Ще стягам куфарите май, там на какъв език се говори(колко е различен от руския)
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Скоро ще има и тема "Кога ще ги стигнем ескимосите". :lol: Мен ми се струва, че всяка държава е мръднала малко или много напред през годините, само ние сме ръгнали на задна с мръсна газ. :)
 
От: От: Кога ще стигнем... Беларус

Скоро ще има и тема "Кога ще ги стигнем ескимосите". :lol: Мен ми се струва, че всяка държава е мръднала малко или много напред през годините, само ние сме ръгнали на задна с мръсна газ. :)


Имах приятели ескимоси, във всяко семейство има по няколко атв-та за лятото и поне 2 снегомобила за зимата + някой от по-богатите семейства имат малък самолет, все пак най-близския магазин може да е на 2-3 часа със самолет, дори и повече ако са малко по на север.
В градчетата има библиотека, която е и интернет клуб, обикновенно има 3-4 компютъра и теглиш билетче за да ползваш 1 час интернет.
В градчетата има по 2 кръчми + магазин, в който обаче всичко е на космически цени - един сникърс или марс 6-7 долара...
Говоря за град с около 150 жителя.

Мисля, че селцата на ескимосите са доста по добре от наще и въпроса ти е неуместен.....
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Преди 24 години в България не беше ли така? Безплатно лечение, образование, преференци всякакви
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Преди 24 години в България не беше ли така? Безплатно лечение, образование, преференци всякакви

стига си копирал чуждите мнения бе
ако ГЕЯ разбере ще спре да ти плаща, напъни се малко и напиши 5 думи сам
:lol:
 
От: От: Кога ще стигнем... Беларус

Всяка държава сама решава за какво да харче насилствените взети ресурси чрез данъци и такси.

Докато едните си субсидират едното други другото. Различни държавни различни субсидии.

Ние си отглеждаме милион циганете, и решаваме да бъдем социални и да пръскаме там някой друг лев им отгоре на края на месеца, до като ни заробват с нови и нови креди. Докато се бием с голямата ни социална политика си играем якооо на едро с Белен и Козлоду + още няколко големи проекти. Та щото сме толкова големи и си го позволяваме. Докато едните с една идея по умно субсидират, нашите .... абе не ми се пише пълен ЦИРК.

За протокола Беларус е на дотация от Русия, щото и тя изпофалира културно и сега се влачи на едно ниво от няколко години. За разлика, от нашите Политици, техните са с няколко идеи по добре, но това е и функция от общестовото. Но пътя на антипазар е ясен до къде ще ги доведе в бъдещето, а и те вече разбират - все пак без Русия са загубени. Беларус е доста важен за Русия и хранилката не изненадваща де.

ПП.След 1-2 години ще имаме големи проблеми с тока до там ще ни докарат политиците, че да завиждаме на макета и албанците...... Сигурно ще има такива теми тогава.

Блеки писнало ми от спекулации на тема цигани

Айде кажи колко помощи средно на глава получават циганите в БГ и го сравни с останалите държави в ЕС кефти в абсолютно изражение кеф ти като процент от БВП

Както спомена всяка държава преценява как да харчи данъците си - Първо данък печалба е един от най ниските в ЕС второ и социалните помощи са едни от най ниските

Така като ви чета писаниците и почвам да се чудя дали няма някакви специални помощи за цигани дето да не съм чул за тях - Да ама не до колкото знам те си получават същите както и българите проблема може би е че просто си имаме в повечко и решението далеч не е в това да ги оставиш гладни.
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Манта, няма как ти отговоря просто циганите са огормна част тук и малка другаде. Ти си в УК-ско 100% джипситата са 0,001 и толкова нямат и влизат в групата на нам си кой етнос. Тук са си солиден процент.
Явно преценката ти е притъпена от странство.

Я ми кажи ти тогава как над 5% от БГ като са цигани, ако не и повече, та тези хора нямат никакъв принос към обществото. Как така те живеят при положение, че не работят, нямат знанията и уменията. Та аджеба на какво стъпва тяхното благополочуе, ако няма системно инвестиране на пари по тази линия?

В това, което коментираш отметвам лошите политики на политиците, нима не си съгласен? Само недей като Мая Манолова да вярваш наивно в правотата на държавата, че тя никви пари не дава те сами си коват живота и с труд и пот без да пипат и грам пари от детски, майчиснки, социални и други помощи, че не ми се изброява.

От над 32 милиарда по консолидираната фискална програма отиват 36,5% за социално oсигуряване, подпомагане и грижи - около 10 милиарда, от тях познай колко заминат по линия на циганите, ще се сетиш ли сам или не? Сметни средна пенсия по 150 лв и за една година го закръгляме на 4 милиарда, останалите 6 милиарда къде отиват :) Бих ти сметнал и калкулацията на безработните, но не мързи смятам схващаш какво се получава. А да и че нямат циганите работа за държавната статистика, те не влизат в безработицата - държвата си е измислила една компонентна "обезкуражени" и всички ще ги намериш там :)

Не искам спорим за това, темата е съвсем различна - нашите политици наливат оскъдни средства за корпционни схеми, после що едните са напред. БГ е май единствата страна от соца, с най-силните октоподи от сигурността. То и сега чета КГБ е ценяла нашето ДС като най-близко из целият СССР. Няма ли сходство в Русия олигарси и дикататура, тук същото.
 
Последно редактирано:
От: Кога ще стигнем... Беларус

Блеки 5% са си много ама питаш ли ги румънците :)

В БГ е невъзможно да преживява човек от помощи за разлика от повечето страни в ЕС - Циганите са си напаст но ако бъдат оставени и без пари за хляб вервай ми БГ няма да е по приятно място за живеене
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Те 5 по официални, ама правени преди нам си колко години....... по неофициални са до 1 милион, но и 5% са си е голям %!

Блеки 5% са си много ама питаш ли ги румънците :)


В БГ е невъзможно да преживява човек от помощи за разлика от повечето страни в ЕС - Циганите са си напаст но ако бъдат оставени и без пари за хляб вервай ми БГ няма да е по приятно място за живеене


Е това и викам, че си имат чадър и си ги отглеждаме. Против тях нямам, имам против това, че трябва ги оставим се научат ако не да напускат, тези пари са много важни и трябва ефектвно се управляват.

Колко смешно звучи, ефективно управление на пари в една от най-корумпираните държави с най-тежките админстративни и бюрократични привички.

Сегашната тройна пое по пътя на предишните(ББ и ко до 89г), че и ще ги задмине ударно - до 15 милиарда ще увеличи сега дълга ни. А догодина до 18. (Да не споменавам за ел. популизма и огромният дефицит за няколко месеца, който направиха. Сърдим се на ЕС на не знам си кой, теории на конспирациите се правят особенно от националисите из форума, а пък то кво модела на политиката ни е най-голямото зло ..... )Тези пари, пак ще отидат знаеме къде и още повече ще се отдалечаваме от другите страни. Не е толкова трудно се досетим какво чака масата в БГ.
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

стига си копирал чуждите мнения бе
ако ГЕЯ разбере ще спре да ти плаща, напъни се малко и напиши 5 думи сам
:lol:

хареса ми коментара бе, какъв проблем има
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Не хващам въпроса....

ако е нещо нормално, защо правят новина от това?

в оригиналната статия пише - "културен шок" т.е. не само ние изживяваме такъв
не си мисли, че в цялата страна е по този начин
отвори един друг сайт със същите снимки и прочети коментарите - сравни ги със нашите и ще видиш разликата

@петела публикува някакви снимки и всички започват да се псуват и плюят колко зле е България
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Чесно не те разбирам какво искаш да кажеш... Новината е българска и си е новина. Едва ли много хора подозират колко сме изостанали дори от Беларус. И да културния шок си е само за нас...




ако е нещо нормално, защо правят новина от това?

в оригиналната статия пише - "културен шок" т.е. не само ние изживяваме такъв
не си мисли, че в цялата страна е по този начин
отвори един друг сайт със същите снимки и прочети коментарите - сравни ги със нашите и ще видиш разликата

@петела публикува някакви снимки и всички започват да се псуват и плюят колко зле е България
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Блеки когато за 4 години успееш да унищожиш дребният и средният бизнес нищо добро не те очаква - След управлението на Виденов и Костов на БГ и бяха необходими 8 години за да почне да се възстановява - След управлението на ГРОБ сигурно ще ни трябват 18

Няма как да си заличил 100 000 дребни фирми и на утре ден да искаш всичко да цъфне и върже само щото вече Дянков не е финмин - Щетите които нанесоха герберастите на икономиката няма да бъдат заличени поне още едно десетилетие.
 

Горе