Кога ще стигнем... Беларус

От: Кога ще стигнем... Беларус

Чесно не те разбирам какво искаш да кажеш... Новината е българска и си е новина. Едва ли много хора подозират колко сме изостанали дори от Беларус. И да културния шок си е само за нас...

новината не е българска
копирана е от чужд сайт и дори текста е 1:1

добавили са тъпи подмятания като:

Знаейки мащабите на мизерията в българските села, видяното изглежда нереално.
иначе всичко друго е буквален превод
както и това:

Всеки, който попадне в това беларуско селце изпитва истински културен шок.

едва ли не с тази статия искаш да кажеш, че навсякъде в Русия и бившите републики е по този начин
разбира се всеки разумно мислещ човек не би ти повярвал
това е новина - нещо ново за всички (не само за нас -българите..затова ти казах да влезеш в някой чужд сайт - руски, беларуски и т.н. за да прочетеш коментарите!)
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Манта моля ти се, стига си писал глупости
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

мога да потвърдя за Беларус, даже бях писал една тема за там. Ходил съм не веднъж и е много уредено и спокойно. Нещо като Финландия, но без негри и араби :D
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Няма да споря с тебе. Само ще ти кажа, че на жена ми половината роднини живеят в Нефтикумск(виж го де е на картата). Даже балдъзата се върна наскоро от там, след като живя 5 години в 20 хилядния град. Самия аз съм живял няколко години в Петербург.... Ама няма да ти обяснявам къде е по-голяма мизерията, защото ти знаеш по добре:)





новината не е българска
копирана е от чужд сайт и дори текста е 1:1

добавили са тъпи подмятания като:


иначе всичко друго е буквален превод
както и това:



едва ли не с тази статия искаш да кажеш, че навсякъде в Русия и бившите републики е по този начин
разбира се всеки разумно мислещ човек не би ти повярвал
това е новина - нещо ново за всички (не само за нас -българите..затова ти казах да влезеш в някой чужд сайт - руски, беларуски и т.н. за да прочетеш коментарите!)
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Седнете и прочетете тази статия:
http://e-vestnik.bg/16368

Общо взето след разпада на СССР Беларус си е като в едно време. Вярно получават по-малко пари, но за сметка на това всичко е уредено. Болниците са безплатни, университетите също и т.н. Вярно бият "негрите" отвреме на време, но горе долу живеят демократично. ОБАЧЕ това не се харесва тук-там затова се пишат фермани как онзи бил Диктатор, ял малки деца и бил милиярдер. Проблема е, че ако го смъкнат моментално ще затънат по-зле и от нас.

В момента се правят подобни циркове в Украйна, но това е др. тема.

Имаше идея преди няколко години (И СЕ РАБОТИ ЗА НЕЯ!) за един вид мини СССР, тип ЕС между Беларус, Украйна, Русия и още няколко държави (Армения и т.н.). Разбира се единия персонаж играе ролята на мечка в стъкларски магазин и се дърпат тук-там, но дърпат каруцата в една посока.
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Лукашенко е лидер за пример, който редовно бърка в аналните отверстия на европедерастите. Един от малкото в света.
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Това е интересно.

Апропо, голяма част от продуктите (около 85%) са белоруско производство. И всичко това е благодарение на програмата за импортна подкрепа. При тази програма всеки производител има право да произведе стока, идентична на импортната. И ако не отстъпва на качеството на импортния продукт и предприемачът може да обезпечи достатъчен обем от стока, то импортният аналог временно се забранява да се внася в страната.
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Това е причината да са на това положение, има ли производство има и пари

Като ги гледам такива коментари и ми иде 10 пъти да погледна дали съм в сайт, който се казва предприемач.ком или някъде другаде...

Сериозно ли хора, които уж развиват бизнес се застъпват за подобно потъпкване на конкуренцията?
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Е, че кво лошо има да се ползват местни продукти? У нас как е ? Местните дори и да могат да предложат качество няма къде да си продават стоката заради всички боклуци които внасяне на 2 пъти по-ниска цена
Като ги гледам такива коментари и ми иде 10 пъти да погледна дали съм в сайт, който се казва предприемач.ком или някъде другаде...

Сериозно ли хора, които уж развиват бизнес се застъпват за подобно потъпкване на конкуренцията?
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Ами пазара решава какво се купува и продава. Поне така е в развитите икономики. Ако местния продукт е качествен и на добра цена, ще се купува повече. Ама трябва да оставиш хората да го решат това, а не президента, премиера и кмета.

И въобще, комунизма може да си има своите фенове, не искам да влизам в идеологически и политически спорове, но последното място където очаквах да се защитава комунистическия икономически модел е място озаглавено Предприемач. Чак е смешно.
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Е, че кво лошо има да се ползват местни продукти? У нас как е ? Местните дори и да могат да предложат качество няма къде да си продават стоката заради всички боклуци които внасяне на 2 пъти по-ниска цена

Вкусовите предпочитания са за явно боклуците, а и нашите да не мислиш че не са съшите - едни и съши химкали ги пръскат. А един продукт по еднакви харак. ако нашият е два пъти по скъп от вноса - винаги се купува вноса - това е пазар, най-добрите остават, другите реват и отпадат или не реват и търсят алтернативи - а то има!!! Биото там е вече работата. Нашите спокойно може там да се позиционират и да изнасят, ама видиш ли нямало много субсидия и не искали да бачкат :D Мога да изборя н броя големи био фермери и производители на запад спокойно се оправят и без големите субсидии, който ги взимат колегите им с химиите.

А и да не правят нашите био, да си учредят АД с капитал няколко милиона и да си направят БГауфланд, БГила, БГидл, Бгетро и да си ги продават на високите цени и да се конкурират с другите - свободи са да правят какво искат. Как БГ производители на дрехи си направиха Мадара магазини и са си вървежни .......
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Ами пазара решава какво се купува и продава. Поне така е в развитите икономики. Ако местния продукт е качествен и на добра цена, ще се купува повече. Ама трябва да оставиш хората да го решат това, а не президента, премиера и кмета.

И въобще, комунизма може да си има своите фенове, не искам да влизам в идеологически и политически спорове, но последното място където очаквах да се защитава комунистическия икономически модел е място озаглавено Предприемач. Чак е смешно.
как бе тук си искат държаваната хранилка и доста голям процент са с леви убеждения - жал ми е чак форума в какъв парадокс е влезнал.....
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Някой знаели фирми предлагащи работа в Русия или Беларус?
Благодаря предварително.
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Имаше идея преди няколко години (И СЕ РАБОТИ ЗА НЕЯ!) за един вид мини СССР, тип ЕС между Беларус, Украйна, Русия и още няколко държави (Армения и т.н.).

То вече не е ли факт - Русия, Беларус и Казахстан. Украйна няма да участва, щото са балъци и ще мизерстват в периферията на ес
 
Чел съм и съм слушал много интересни неща за Беларус. Дори един ми се е запечатал много - как такива мутри и престъпници, които правели проблеми и мизерии - изчезвали. Хващат ги милицията и ги води към една гора и след това никой нищо не разбира за тях. Това го знам от човек, който е бил свидетел. Мутра, която краде или депутат, който прави далавери - изчезваш просто. :) Добре са си го организирали. :)
 
От: Re: Кога ще стигнем... Беларус

Чел съм и съм слушал много интересни неща за Беларус. Дори един ми се е запечатал много - как такива мутри и престъпници, които правели проблеми и мизерии - изчезвали. Хващат ги милицията и ги води към една гора и след това никой нищо не разбира за тях. Това го знам от човек, който е бил свидетел. Мутра, която краде или депутат, който прави далавери - изчезваш просто. :) Добре са си го организирали. :)

А допускаш ли от тия "изчезващите" да има съвсем нормални хора, които да речем просто са неудобни на властта, а после да се пише в медиите (държавни и контролирани, 100%) как еди кой си бил крадлива мутра? Не е като да не сме я сърбали подобна попара и тук. За това в нормалните държави има нормален съд, който да ги решава тия неща, а не някой си там отгоре...
 
Re: От: Re: Кога ще стигнем... Беларус

А допускаш ли от тия "изчезващите" да има съвсем нормални хора, които да речем просто са неудобни на властта, а после да се пише в медиите (държавни и контролирани, 100%) как еди кой си бил крадлива мутра? Не е като да не сме я сърбали подобна попара и тук. За това в нормалните държави има нормален съд, който да ги решава тия неща, а не някой си там отгоре...

Да, допускам. Все пак по комунистическо време са изчезвали и т.нар. "врагове на родината". ;) Дали са били обикновени хора с мнение или такива, които открито се опитват да саботират държавния апарат. Дано с прав, че има такива държави, знам кои са, харесват ми как оперират, но някак тук не го виждам.
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

Честно казано не знам какво точно завиждате на беларуската икономика. През 2011 г имаха 109% инфлация. През следващите години положението не е много по-цветущо, не зависимо от някои административни мерки които направи Лукашенко. Минималната заплата в Беларус е 111, 00 евро (в България е 173, 84 евро). Средната заплата също е по-ниска.

В крайна сметка всяка държава си има добри и лоши страни. Всеки сам решава кое е по-удачно за него. Лично аз не бих отишъл да живея в Беларус. Иначе няма лошо да се развива бизнес.
 
От: Кога ще стигнем... Беларус

За Беларус не следя статистика, но мога да ви кажа какво е положението в Русия - мизерно! По официални данни границата на бедността в Русия е около 8800 рубли, което е около 400 лв. В някои области границата е 7 000 рубли (около 318 лв). Под тези доходи се счита, че си беден. 1/4 от населението на Русия живее с подобни доходи, което е около 36 млн. руснаци. От тези 36 млн мизерстващи и на ръба на оцеляването са около 25-26 млн.
На олимпийските игри видяхме как се справя властта с мизерстващите и протестиращи руснаци. Ако нямаха тотален контрол над новините, щяхте да знаете много шокиращи неща за Русия, защото тия десетки милиони мизерстващи буквално умират по улиците.
 

Горе