Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Кое е най важно за един бизнес, за да е той успешен ?

  • Екипът - без добър отбор нищо не може да се постигне

    Votes: 39 19.7%
  • Идея - идеята е отправна точка във всеки успешен бизнес

    Votes: 51 25.8%
  • Лидерство/цел - ако няма визия и цел нишо няма да се получи

    Votes: 32 16.2%
  • Здрава работа - всичко е въпрос на упоритост и здрав труд

    Votes: 42 21.2%
  • Капитал - колкото и да си упорит нямаш ли капитал нишо не може човек да направи

    Votes: 17 8.6%
  • Свободна ниша - най-добре е да се започне бизнес в някоя непокрита до сега ниша.

    Votes: 17 8.6%

  • Общо гласове
    198
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Най-важен е да имаш твърде нестандартния подход. Много рядко нещата се свеждат до знания и умения и желание. Всичко се свежда до това, колко добре ще се интегрираш към системата. Ето например ако ще отваряш магазин, то трябва да имаш пари или близки познати, които да ти ги дадат. Ако ще правиш топ уеб продукт - то първата ти стъпка е да се преселиш в силициевата долина в САЩ. Просто такива са "правилата".
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Трябваше да добавиш към анкетата и " всички взети заедно " Пример: Ти имаш лидерски качества страхотен екип капитал, но инвестираш НЕ Свободна ниша, тоест има стотици конкуренти някой ще кажат с реклама става работата, става ама друг път чист пример са напоследък появилите се сайтове тип обяви или ако ще има някакви надежди след инвестицията те най-вероятно ще бъдат да покриеш всички разходи + печалба отгоре, която няма да е кой знае какво и едва ли ще удовлетворен от постигнатото. Имаш свободната ниша и идеята към нея, но нямаш капитала, колкото и да вярваш, че всеки ден ще се разрастваш малко по-малко и ще стане УВИ не, някоя по-голяма компания от теб неусетно ще вземе нещата в свой ръце. Според мен нещата са доста относителни и всичко се върти около капитала, но все пак това е лично мое мнение :)

Бележка: не съм чел останалите коментари и съжалявам, ако се повтарям с някой :( :)
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

От анкетата разбирам, че това са Екипът и Идеята. Ами така си е... и добрата идея трудно ще пробие без правилните хора, без играчите от един и същ отбор :)
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

В България е на мода: купуваш за 1 долар и препродаваш за 40 лева. И купуват яко, щото не знаят колко струва реално продукта.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Цел без граници и ограничения според мен :)
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Цел без граници и ограничения според мен :)

Без граници май не може.Трябва да се поставят граници.Като се замисли човек всичко в този свят има някакви граници.Добре дошъл и от мен :)
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Безсънните нощи и къртовската работа са аварийна ситуация. Не бизнес-модел. Ако моделът е читав - ще си наемеш още 2-3 души да помагат, без да има стрес.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

В България е на мода: купуваш за 1 долар и препродаваш за 40 лева. И купуват яко, щото не знаят колко струва реално продукта.

В кой сектор ги слагат тези луди надценки, я дай пример.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

В кой сектор ги слагат тези луди надценки, я дай пример.

В онлайн търговията с дрехи и аксесоари. Виждал съм пръстен в Aliexpress за $1.50. Същия пръстен с абсолютно същите снимки в БГ сайт за бижута струваше 35 лева. Мъжко сако в Aliexpress за $14. Отново абсолютно същото сако със същите снимки съм го виждал в БГ магазин за дрехи на цена от 75 лева и тогава беше "уж" на промоция - намалено от 95 на 75 лева. :D
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

To и аз купувах компресор за 60 лева, дето в Али е 15-20$. Ама предлагат по 100 броя минимално.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

To и аз купувах компресор за 60 лева, дето в Али е 15-20$. Ама предлагат по 100 броя минимално.

В Aliexpress няма минимална бройка.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Не гарантирам за сайта, просто ако имаше начин да си купя 3 броя - вече щях да съм опитал.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Разбирам те. За това казах "дрехи и аксесоари". Ти говориш за компресор. Търсиш "компресор марка X модел XX" и почваш да гледаш. Или "Iphone 5 цена" и почваш да гледаш. Докато при дрехите не е така. В повече онлайн магазини пише "Оранжева туника Мелиса", "Оранжева лятна туника" и всякакви други измислени имена. Една дреха може да я има в 10 онлайн магазина под различни имена. Няма марка няма модел с който да търсиш точно тази туника в Google и да я купиш от там където я продават най-евтино. През времето в което съм бил покрай момичета докато ровят из онлайн магазини съм забелязал, че виждат нещо, харесва им и го купуват. С това искам да кажа, че при дрехите няма такава конкуренция, както при техниката например, поради описаните по-горе причини. Това позволява слагането на големи надценки в сектора.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Леле, голяма далавера това китайски стоки да продаваш начи.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

... С това искам да кажа, че при дрехите няма такава конкуренция, както при техниката например, поради описаните по-горе причини. Това позволява слагането на големи надценки в сектора.
Има конкуренция, едни и същи боклуци продават от Витошка до Женския пазар. Не си първия, де си забелязал цените на парцалите де им искат 3 цифрени суми.
През времето в което съм бил покрай момичета ...
така е, няма логика в поведението им. На това безсмислено и безмислено поведение - се крепи половината световна икономика, че и по-голямата част!
 
От: От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Гласувах за "идеята е отправна точка във всеки успешен бизнес", но ако можех да гласувам повече от веднъж, бих избрал както "без добър отбор нищо не може да се постигне", така и "всичко е въпрос на упоритост и здрав труд".

Колкото и добър отбор да имаш, ако не си добър лидер няма да може да се въползваш от отбора си. Така че няма 1, единствена формула за успех, по-скоро от всичко по-малко, а в определени моменти само 1 от качествата играе ключова роля.
 
От: Кое е най-важното в един успешен бизнес ?

Според мен най важна е идеята. Има ли добра идея, ще има и хора, които да са заинтересувани за реализацията му и да изградят екип. А бачкането е неизбежно, нищо не пада току тъй от небето.

П.П. Може да се направи паралел с библията, където е казано - "В началото беше словото, и каза бог да бъде светлина"
 
Последно редактирано:

Горе