Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

5ROVBABY

Active Member
Заглавието казва всичко. Аз не чета вестници, но в моето семейство са на мнение, че "Преса" е един от малкото останали читави вестници. Тъй като съм решил да следя медиите повечко, коя бихте ми препоръчали? Не съм направил темата като анкета, защото нямам представа кои имена да поставя в нея.
 
От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

За БГ, от печатната медия

в. Строго Секретно

Оналйн-а
Фин. сайтове - Инвестор.бг, капитал.бг, и агенция фокус - всички др. инфо медии са пристрасни към едното или другото
 
Офлайн: Стандарт Нюз. Всичко друго съм го хващал поне по 2-3 пъти в крачка, че манипулират нещата и се продават ламерски.

Онлайн: Тук, защото е изцяло от потребителите, проверили това, Инвестор, Дарик Нюз. Но за да се обеда в нещо го проверявам на няколко места, като почвам от сайтовете, на които имам доверие / споменах.

Реално и БТА и Фокус влизат в полезрението ми като става дума за обективни новини. Лошото е, че за нито една телевизия не се сещам. :)
 
От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

Предприемач ком. ;)
Аз с вестниците отдавна съм скъсал. Едно, че освен коментарни статии в някои от тях, никакви новини и нищо полезно няма, друго, че всичко е с цвят на патешки дрисък. Чат пат на сергията, в следобедния застой, взимам по нещо от колегите. Но предпочитам да обиколя книжарите "втора ръка", понякога има страхотни неща. И тях чета.
Телевизия вече близо две години също не гледам. Причините са почти същите, плюс отвратителните, монотонни и нескончаеми еднотипни реклами.
Ровейки се в Мрежата, под звуковия фон на радио Хоризонт, съм почти в час с новините. В сайтовете предпочитам коментарите под статиите - от тях научавам повече.
Не мога да ти препоръчам конкретно някой, по причина, че медиите са Всяка коза за свой крак. В България всичко се използва за търговия.
Трябва да ровиш и отсяваш.
Иначе си хващаш коя и да е медия и ѝ ставаш правоверен "фен". :lol:
 
От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

Не се ограничавам в четенето на различни медии, но имам достатъчно умствен багаж, за да видя кога даден материал е чиста пропаганда, тъй че не виждам смисъл да се пазя. Не ме лови токът им. :) А и шансът да те метне някоя медия е по-голям ако не сравняваш информацията й с тази на други медии. Който се ограничава само може да загуби.
 
От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

За последно си купих вестник, когато "Атака" нападнаха джамията. Повече не съм посягал.
 
От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

Е то без метода на проверката и отсявката не стават нещата, всеки има глава на раменете да чете и да реши да го манипулират или не
 
От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

@Blinky и Вискяр - много сте пристрастни. :) Тук не можем да прочетем за новата издънка на ББ или хонорара на АД, или поне не веднага. Той имаше предвид за актуално ежедневно информиране.
 
Re: От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

За последно си купих вестник, когато "Атака" нападнаха джамията. Повече не съм посягал.
Хахах, аз може би от вече 4 години не съм купувал принт. :) Леле, тези компютри ме развалиха. :)
 
От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

От скоро bulgaria on air, гледам оналйн щото не го хващам, горе долу ми харесват нещата за който говорят.

Като цяло считам всичко около икономическиа/финансова част са обективни
 
От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

Мда, но май наистина няма много смелчаги. Утре мисля да прегледам Преса и да видя дали ще се съглася с наще.
 
От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

За тоя вестник "Преса" чувам хубави неща, но доколкото виждам няма никакво присъствие в интернет, което не е сериозно. Преди няколко години просто реших да приключа с вестниците. Да се купуват вестници при условие, че има интернет не е оправдано. Преди да спра окончателно с вестниците купувах веднъж седмично "24 часа" заради програмата, но преди няколко години тръгна цифровата ТВ с EPG и така свърши всичко. :)
 
От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

@Blinky и Вискяр - много сте пристрастни. :) Тук не можем да прочетем за новата издънка на ББ или хонорара на АД, или поне не веднага. Той имаше предвид за актуално ежедневно информиране.
По-скоро съм безстрастен по отношение на медиите. Дреме ми за (по-точно ми е писнало от) издънки на управляващите. За тях това е нормално поведение, според мен. Едно чудо е за три дни, са казали старите хора. А тези неща скоро ще навършат четвърт век, без промяна.
Щастливи са късно родените, че не са преживяли в съзнателна възраст първите години на "демократична България"!
Днес се смеят на ББ, че е във всяка медия. Ами че и Иван Костов бе така, докато бе министър председател. Негови снимки имаше по-често във вестниците, отколкото навремето снимки на Тодор Живков.
 
От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

Дневник, Капитал - обективни са, а и коментаторите са грамотни, интелигентни. (Собственост на Иво Прокопиев и сие, за който се знае, че е приближен до Костов) но това не се отразява на обективността на медийната група (поне аз не съм забелязал).
Дарик - обективни, с леки забележки (имам приятел който работи при тях и е споделял впечатления)
----------
Фокус имаха договор с ГЕРБ за ПР на местните избори и радиото им много пъти съм го хващал в крачка.
Преса - част от медийната група, в която влизат Труд, 24 часа и компания - знаете кой е собственик и чие финансово и пол. лоби защитават.

Напоследък следя и Vesti.bg и впечатленията ми са, че са обективни (с някои изключения). Dnes.bg по-скоро ми приличат на жълт сайт....

Препоръчвам reduta, frognews, evestnik - имат интересни аналитични материали
 
Re: От: Кои он/оффлайн медии четете и мислите за достоверни и непродажни?

@Blinky и Вискяр - много сте пристрастни. :) Тук не можем да прочетем за новата издънка на ББ или хонорара на АД, или поне не веднага. Той имаше предвид за актуално ежедневно информиране.
Аааа, не можем. :) Имаме си и тема даже, и мисля, че периодично се ъпдейтва. :)

Да си кажа честно, това реално не ме интересува. Каквото ще да става, ако е нещо важно ще стигне до мен, няма начин. Другите медии са за това, за тук е просто като искам да видя реални неща. Предпочитам да съм пристрастен отколкото заблуден. :)

Аз не знам вече какво да си мисля, кои са ОК и кои - НЕ. Всичките си водят техните политики, а реално кой и първоизточника и кой е с истината, божа работа. Ако видите една голяма медия какъв информационен сайт имат, направо ще си изтриете браузъра. :)
 

Горе