Кои са най-използваните разплащателни системи

От: Кои са най-използваните разплащателни системи

А случвало ли ви се е някой да започне да ви прави фалшиви поръчки? Поръчва стоката, вие му звъните по телефона , той я потвърждава, но като пристигне не ходи да си я вземе? Ако това нещо стане редовна практика на някой келеш без работа или конкурент какво бихте направили? Ако стоката струва 40 лева и се случи на 2 пъти да я върнете понеже клиента не си я е взел сте с 50% на загуба (около 20 лева в двете посоки, в случай че пратката е до 1 кг). Още една подобна поръчка и е по-добре да се подари.

Аз питах и Еконт дали може вариант, при който вие изготвяте товарителницата онлайн, пращате номера на клиента, той отива в офиса на Еконт и плаща доставката (може и онлайн), и чак след като е платена доставката да се изпрати стоката. От Еконт обаче ми обясниха, че не е възможно, понеже доставката е валидна и може да се плати само когато има налична пратка.
 
От: Кои са най-използваните разплащателни системи

Разбира се че има такива случаи - Поръчват и след това се отказват - Ядеш дървото с доставката и продължаваш напред.

Това са си рисковете на професията
 
От: Кои са най-използваните разплащателни системи

Но ако си платят предварително с картата, предполагам ще си вземат стоката.

Това в UK със списъка за клиенти-муфтаджии не е ли незаконно по някакъв техен закон? Ако можеше и тук да се направи много онлайн търговци ще се зарадват.
 
От: Кои са най-използваните разплащателни системи

Напълно законно е да си купиш нещо и после да го върнеш и да изискаш да ти върнат парите. Закон за защита на потребителите. Този закон дава възможност на клиентите да злоупотребяват неограничено като не дава възможност на търговците да се защитят.
 
От: Кои са най-използваните разплащателни системи

Но ако си платят предварително с картата, предполагам ще си вземат стоката.

Това в UK със списъка за клиенти-муфтаджии не е ли незаконно по някакъв техен закон? Ако можеше и тук да се направи много онлайн търговци ще се зарадват.

Тук няма проблем със взимането на стоката всички си я взимат ако искат после я връщат - Получаването в офис е непозната практика, всичко е на адрес - единствено при кралските пощи има депо от където можеш да си получиш пратката ако не са те намерили на адрес - От есента на миналата година обаче и на тях и разрешиха ако тебе те няма да могат да ти го оставят пратката на комшиите - това е честа практика тук - Куриера звъни по цялата улица докато не му отвори някой иначе трябва на утре ден да идва да доставя пак. А пък много често евтините частни фирми направо зарязват пакетите до вратите ако не намерят никой в къщи.

Не помня да съм говорил за списък просто хората които им се натрупат няколко репорта че муфтят им забраняват достъпа до системата за известно време и вероятно при бъдещи искове за връщане на пари не ги уважават освен ако няма много основателна причина.
 
От: Кои са най-използваните разплащателни системи

На мен в USA, пощите бяха оставили пратка за 600 USD на коренно различен адрес. Хората се оказаха добри и бяха предали пратката в rent office-a на квартала, където я намерих. Иначе за по-скъпите пратки не са ги оставяли пред вратата. Някой ги оставят де. Все пак много зависи и от самия квартал. Ако има случаи на откраднати пратки не ги оставят. Но ако няма оплаквания си пердашат така.
 
От: Кои са най-използваните разплащателни системи

най-добро и евтино и за продавач и за купувач е банковия превод(за суми над 100лв.) имате ли реализирано въвеждане и печат на платежно или оставяте на клиента да се плюнчи сам с бланките?
 
От: Кои са най-използваните разплащателни системи

Ако трябва клиента да пише платежно и да го носи в банката къде е файдата от онлайн търговията?

Има ли клиенти, които пазаруват онлайн, но нямат онлайн банкиране?
 
От: Кои са най-използваните разплащателни системи

При нас с пощенски записи (еконт или бг пощи) има много малко клиенти.
Повечето ползват epay и easypay, като по-големите клиенти и поръчки винаги банков превод.
Доста има и с PayPal, но за съжаление са значително по-малко хората с Moneybookers/Skrill, макар последното да е значително по-добро с по-ниски такси.
С кредитни карти също има добра порция.
 
От: Кои са най-използваните разплащателни системи

Здравейте Колеги,

Нов съм в този форум (регистрирах се за да си задам въпроса).

Управлявам електронен магазин в България с ~ 200 поръчки на месец. Имаме желание да интегрирам онлайн разплащане, но се чудя между epay и easypay. Тъй като работя за фирма с магазини в доста държави то времето на програмиста е много стриктно контролирано. За да се вземе решение трябва да предоставя възможно най-реалната информация. Моят въпрос е: кой от двата метода е предпочитан от клиентите (знам, че наложения платеж е най-разпространен) и ако някой може да ми каже приблизително колко % поръчките биват платени чрез epay/easypay и разбира се, кой е по-добрият вариант защото на този етап мога да избера само един. До колкото разбирам easypay са по-"модерни" в момента и тяхното предимство е в това, че имат много офиси където можеш да отидеш. От друга страна много хора си плащат битовите сметки отдавна с epay.bg . Давам си сметка, че това зависи и от дадената аудитория. В нашият случай мога да кажа, че повечето потребители са на средна и нагоре възраст (има и млади разбира се).

Предварително благодаря :)
 

Горе