Кои са тия глупаци от Publichniregistri.com

$INeed$

Well-Known Member
Колеги някой от неговите клиенти или него да са го притеснявали по телефона от publichniregistri.com?

Звънят, казват, че изтича някакво си "участие" в техния бъгав сайт и те карат да потвърдиш следващото плащане, което е към 200+ лева за година, за да го "възобновят". Що замсешки са ти и защо притесняват така хората?

Мои познати ми звънят на пожар, за да питат за това къде съм ги включил и дали верно има нещо такова. Влизам да гледам, и тия глупендери с цялата си наглост направили една скапана страница на гнусния си сайт, на която са копирали доста от съдържанието на сайта там, взели са снимки и детайли за контакти с тях. Не само, че те притесняват за пари, но и ти правят ебаси мечешката услуга. Същите смешници като Ад портала, ако някой и там е имал взимане даване. И това често се случва на мои познат, който излиза адски добре за думичките си, демек знаят, че има пари за оптимизация. Но ако някакви такива травестити го налазят, не се знае още колко ще е там - да му дублират сайта.

Та, вие имате ли подобни теразния. Ааа, да и се опитал даим върне обаждане, защото го хванали в раб. процес, и отсреща някакъв кол център. Смятай за какви глупаци става дума.
 
Re: От: Кои са тия глупаци от Publichniregistri.com

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=57987
Тук май става дума за същата далавера

Да, но тия май са по-агресивни, защото правят и мизерии.

Скоро очаквам много сайтове да изпищят на умрело. Яко са се амбицирали. Баси бастуните. Шибани мошеници.
 
Да, странно. Преди малко и аз получих телефонно обаждане от познат, който ме разпитваше какви са тези, защото не си е спомнял да е плащал на някой за каквото и да е било включване. Явно скоро ще изпищят доста хора от тия. Гледам не толкова, защото някои ще се подведат и платят, заради незнание, а по-скоро защото да им махнат дублираното съдържание от сайта си. Усещам как скоро ще се организира група против сайта, за да му наплескат репортите. Това не вярвам да е някаква световна практика на такива каталози? Явно тук защото и е лабава системата успяват от време на време да пробиват такива "бизнеси". :)
 
Тия са абсолютни боклуци и сега в тези дни ще трябва да им се звъни, или от мен или от моите познати, за да махнат странцата, която толкова аматоьрски са създали и правят сечетно на бизнесите, които рекитират. Същите са като ония педали от Ад портала, които също те добавят при тях и това тяхно добавяне е копи пейст и чакаш като мине някой ъдпейт да си си още там. Пое сега видях, че форума излиза за името им и силно се надявам всеки един бизнес собственик да си направи труда да види за какво става дума при тия лайнари.

Един от бизнесите еднодневки, които силно се надявам да фалира скоро. Силно им го пожелавам, на тях и на техните еквиваленти.
 
От: Кои са тия глупаци от Publichniregistri.com

Тия имат ли законово право да използват герба на България?
 
Re: От: Кои са тия глупаци от Publichniregistri.com

Тия имат ли законово право да използват герба на България?

То в тази държава всеки 2-ри бизнес се подиграва със законите, ти за право говориш. :) Хаххахаа. :)

За това ще се повторя - правете си бизнесите за навън и да не ви пука тук какво се случва. :)

Скоро да се готвят следните бизнеси:

publichniregistri.com/profil/zavod-za-telefonna-aparatyra--ad_186.html

publichniregistri.com/profil/gorene-bulgariya--eood_211.html

..... да им се изкрейпи контента от сайтовете и да се плесне на техния. :)
 
Сега гледам, че са го махнали. Явно като им е теглил една майна по телефона и след обаждане от човек, който прави разлика между блог и сайт, явно са сметнали, че тук удрят на камък.

Значи идеята е просто да си ги отрежете, да им кажете да си таковат отзад и те ще си ви махнат. Пълни нищожества. Как мразя бизнеси основани на незнанието на хората и подвеждането на клиентите си. Как точно се случчва момента някой представител на подобен скапан сайт да звънне на оптмизатор и да му обясни какво голямо валю предоставят. Това ми се иска да видя как ще свърши. Така де, знам как свършва, но просто искам да видя диалога. ;)
 
От: Кои са тия глупаци от Publichniregistri.com

Наскоро получихме майл за това, че ако не си платиш еди каква си сума за SEO на сайта ти, няма да се показваш в гугъл и имаш риск да изгубиш правата върху домейна си.
:D
 
Re: От: Кои са тия глупаци от Publichniregistri.com

Наскоро получихме майл за това, че ако не си платиш еди каква си сума за SEO на сайта ти, няма да се показваш в гугъл и имаш риск да изгубиш правата върху домейна си.
:D

Да, големи експерти. Всякакви глупаци работят в тези сайтове. Един такъв ме обеждаваше как не се е индексирало от Google това, което са копнали от сайта и са го плеснали на великия си каталог. Седя и го гледам как за тайпнали текст излиза сайта и под него страницата и си викам тоя що за малоумник е и какво ми върти и сучи, е било през някакви си фреймове и не знам си какво. Пълна аматьорщина, която разчита изцяло на необразовани и забодени хора. И така този бизнес успява тук.

Лоша практика, но явно няма как, това е....за това като си кътнеш разхода за някой да те изконсултира, после ти се връща тъпкано, защото си си повярвал доста.
 
Re: От: Кои са тия глупаци от Publichniregistri.com

Наскоро получихме майл за това, че ако не си платиш еди каква си сума за SEO на сайта ти, няма да се показваш в гугъл и имаш риск да изгубиш правата върху домейна си.
:D

Пълни кретени. Поне да бяха се постари сайта им да прилича на нещо. В момента е точно от зората на 2000 година, където се тачеха дървените форми и мега грозните рамкирани елементи. Хванали един безплатен скрипт, наблъскали го с някакви знайни и незнайни фирмички и тръгнали да правят бизнес. Пълен смех.
 
От: Кои са тия глупаци от Publichniregistri.com

Между другото ми прави впечатление, че има скриптове, които обикалят по новорегистрирани домейни и вземат WHOIS данните. Така, когато ти пращат фишинг е-майла ти слагат и имената и адреса, за да изглежда по-достоверно. Аз успях да го засека, че е автоматичен бот, понеже в адреса ни пише само града и този техния скрипт оставаше някакви празни пространства със запетайки и се сетих, че това е за улица и прочие..
 
Аааа, 100% пускат някой спайдър да скейпи мейли и телефони. Или купуват база данни от такива, но пак придобити по този начин. И един кол център и перфе е всичко. Щом има бизнес, няма лошо, но има и много балъци. То това им е бизнеса - балъка. Но и балъка си го заслужава, защото и той мисли, че няма нужда от консултация и такъв тип услуга, така че пазарът е идеален за подобен бизнес. Нали се сещате на мен и вас как им се обяснява за тази велика услуга с вкюлчването в подобен каталог, бенефити, позициониране в SERP-а и подобно и как това се обяснява (и най-вече поема) от някой, който тотално си няма идея от тези неща. ;)
 
От: Re: Кои са тия глупаци от Publichniregistri.com

Аааа, 100% пускат някой спайдър да скейпи мейли и телефони. Или купуват база данни от такива, но пак придобити по този начин. И един кол център и перфе е всичко. Щом има бизнес, няма лошо, но има и много балъци. То това им е бизнеса - балъка. Но и балъка си го заслужава, защото и той мисли, че няма нужда от консултация и такъв тип услуга, така че пазарът е идеален за подобен бизнес. Нали се сещате на мен и вас как им се обяснява за тази велика услуга с вкюлчването в подобен каталог, бенефити, позициониране в SERP-а и подобно и как това се обяснява (и най-вече поема) от някой, който тотално си няма идея от тези неща. ;)

Ама те поне да предлагат услуга и да правят реален бизнес. Те просто си мамят и подвеждат.
 
Re: От: Re: Кои са тия глупаци от Publichniregistri.com

Ама те поне да предлагат услуга и да правят реален бизнес. Те просто си мамят и подвеждат.

Да, така е. Днес ми звъннаха от някакви си Бизнес Гюд или нещо такова, дори не се опитах да го запомня. Абе колко такива сайтове има, защото имам чувството, че през седмица-две започнах да получавам такива обаждания за включване към великите им бизнес каталози. Що за бизнес е това? Някои са дори и настоятелни. Явно са свикнали да попадат на хора с много ниска култура в тази област. И когато попаднат на някои в пъти по-запознат от тях леко се дърпат, обяснявайки на шефовете си, че тук не могат да спечелят тази война. :) И нормално, все пак те също са в тази област много повече време от някой туко-що сложен телефонист. :)
 
От: Кои са тия глупаци от Publichniregistri.com

Вчера ми звъня някаква г-ца (по гласа на около 20г.) и ми предлага SEO по ключови думи да съм излизал на първо място в търсачките. Интересно ми стана колко ще ми поиска и я питах директно... каза ми някаква космическа цена от 599лв. и срок за изпълнение от 1 седмица :cry:
Директно и казах ,че не се интересувам и и ми каза точно тези думи "Много съм разочарована от вашият отговор... защо постъпвате така - не искате ли сайта Ви да излиза на първи позиции в Гоогле?". Директно и затворих...
 
От: Кои са тия глупаци от Publichniregistri.com

Вчера ми звъня някаква г-ца (по гласа на около 20г.) и ми предлага SEO по ключови думи да съм излизал на първо място в търсачките. Интересно ми стана колко ще ми поиска и я питах директно... каза ми някаква космическа цена от 599лв. и срок за изпълнение от 1 седмица :cry:
Директно и казах ,че не се интересувам и и ми каза точно тези думи "Много съм разочарована от вашият отговор... защо постъпвате така - не искате ли сайта Ви да излиза на първи позиции в Гоогле?". Директно и затворих...

:lol: да беше казала поне 1 месец
 
Тия глупаци ще разкажат играта на SEO пазара, като ги гледам какво правят. Доста изпържени бизнеси ще помислят, че това е някаква евтиния и некви символични суми са нужни, за да са на първите места по кл. дума, която примерно има около 300-400 търсения на ден. Дори вече се случва да ми задават въпросите:

"Защо е такава цената, която ми предложиха от фирма Х, като преди няколко дни ми звъннаха и ми казаха, че за много по-малко ще съм на първа страница на Google?"

"Аз по-добре ли е да ползвам услугите на тези където ми звъннаха, отколкото на други, които ми искат по хххх на месец за SEO?"


Отговорите са ясни, но самия факт, че вече има такива въпроси в главата им е лоша посока на пазара като цяло. ;) Хора с десетки години опит в оптимизацията не са толкова смели, колкото са тези, хванати от улицата им набързо им е обяснено какво да говорят, дори не са се допирали и косвено до тази материя. Не знам кой ги кара да говорят такива глупости по телефона, но когато някой ми звънне и ми каже нещо такова - първа страница за месец с бюджет ххх, дори без да си е направил труда да погледне конкуренцията, направо му бия червената слушалка. Но колко ще го направят и колко ще останат на линия, които ще ги изслушат и ще им платят даже? Това са много интересни въпроси.

И се разписвам така в тази тема, защото колегите, които правят семинари и са добри в областта си, практикували са го на стотици проекти с години, се опитат по някакъв начин да научат бизнеса и да му помогнат, като искат в замяна това, което заслужават за това Know How и ресурсите, които ще използват и в един момент ти звъни някой льохман да ти говори глупости, такъв, който не прави разлика между alt tag и наименование на картинка. Дори не знае какво е авторитет на сайт.
 

Горе