Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

От: От: От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

Така като гледам почти цялата информация, която те интересува вече я има във форума. Остава само да я намериш из темите и да я използваш. Няма да е много трудно, тъй като за хостингите си има отделен подфорум и темите по въпроса са събрани там. По отношение на това кой колко е голям и откога е на пазара просто можеш да пишеш по едно писмо на отделните хостинги. Не знам дали ще кажат колко клиенти имат, но едва ли ще имат нещо против да споделят откога са на пазара и каква е историята им до момента.

Благодаря за съвета, обмислях това да потърся контакт с тях за някои неща и може би след този твой пост се поокуражих да го направя .


Относно написаното от dragozh

Относно бъдещето на фирмата можете да го подлагате постоянно под съмнение, както и бъдещето на всички фирми в страната и по света, но в настоящето фирмата има растеж на клиентите от над 120% и растеж на оборота от над 300% за първото шестмесечие. Също така съвсем скоро мина данъчна проверка в която служителката извършила въпросната ревизия сподели, че и е много приятно /но се случвало много рядко/, когато вижда толкова изрядни фирми.

Приятно е на фона на кризата някой да сподели, че върви добре. Радвам се за вашия успех.
Пожелавам ви да успеете да реализирате успехи и на чуждестранния пазар, от каквито успехи има нужда цялата наша родна икономика.

По повод по горе писаното от мен ...

Powerhost нямат обявена фирма от която работят ( ;?

Оказа се че просто не съм успял да открия къде са писали името на фирмата , което може да се види под адреса в страницата за контакт.
 
От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

Къде видях смсхостинг - силно HE препоръчвам !

Иначе моя глас отива при суперхостинг :)
 
От: От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

И най странното нещо което открих днес е че Делта.бг имат някакъв съдебен спор и дяловете на фирмата са под запор или нещо такова - от което се очаква да излязат, но само те си знаят как - това не ми изглежда на застрашаващо потребителите - лично мнение ( информацията е проверима в търговския регистър ) .Те също са млада фирма и подлагам на съмнение и тяхното бъдеще. [/I]

Само кратък off topic - това, че за някоя компания в ТР има записан запор върху дружествен дял изобщо не означава, че дружеството има някакъв проблем или съдебен спор. Това обикновено значи, че някой от съдружниците има неплатени задължения и съдия-изпълнител запорира дяловете, докато лицето не изплати задълженията си. Ако ги плати - запорът се вдига, ако не плати - може да се лиши от дяла си в полза на кредитора. Изобщо - запор върху дял означава временен проблем на съдружник, а не проблем на дружеството.
 
От: От: От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

Относно бъдещето на фирмата можете да го подлагате постоянно под съмнение, както и бъдещето на всички фирми в страната и по света, но в настоящето фирмата има растеж на клиентите от над 120% и растеж на оборота от над 300% за първото шестмесечие. Също така съвсем скоро мина данъчна проверка в която служителката извършила въпросната ревизия сподели, че и е много приятно /но се случвало много рядко/, когато вижда толкова изрядни фирми.

Хубаво е посред кризата да се намират хора с успехи. Радвам се за вас! дано един ден разгърнете своя пазар и оползотворите своя опит, като продавате извън страната .

Българския експорт е жизненоважен за всички ни.
Успех
 
От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

И аз препоръчвам Jump BG. Стабилна и бърза работа на хостваното съдържание, отличен съпорт при нужда и изгодни хостинг планове. Освен техническите предимства, там ще срещнете само любезно отношение. Техен клиент съм от една година и нямам забележки, мога да кажа само добри думи за тях.

Съвсем наскоро поради мои неразумни действия имах проблем с натоварване на CPU от моя акаунт в план от споделен хостинг. Предупредиха ме коректно без да блокират работата на сайта и ми предложиха решение за справяне с проблема. Аз не можах да се справя сам и въпреки, че сигурно бях досаден, запазиха добрия тон и се заеха изцяло с решаването на проблема от техен специалист. Имах чувството, че контактувам с приятели. Не всичко е пари.

Обръщал съм се много често за съвет от тяхна страна за неща които не са ми ясни. До 5 минути от запитването получавам отговор с решение.
 
От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

Това е и моята лична класация... на база на опит от около 10 години

Най-добри:
1. Superhosting.bg - идеален е за сайтове, които не преминават основните им ограничения - брой файлове/iNodes, процесорно време, брой паралелни връзки.
Съпорта е много добър и на наистина високо ниво.​
Нямам впечатления за VPS и Сървъри - прекалено скъпи са за да ги използвам, което важи и за всички български хостинг провайдъри.​
Може да използвате промо код "AGRESIA10" за 10% отстъпка за всеки годишен план (въвежда се на последния екран от покупката).

2. Host.bg - много добри са за Enterprise (по-големи) уеб приложения и корпоративни имейли.
Съпорта е добър.

3. NS1.bg - само евтините/споделени хостинг пакети са с наистина високо качество,
Също, както и при суперхостинг има доста ограничения за хостинга - процесорно и памет (RAM) използвано време.​
При по-високи планове има малък даунтайм макар и рядко.​
Съпорта е ОК.

Най-лоши:
1. Tophost.bg - много често даунтайм, лош съпорт. Най-ниските цени, а може би и качество.
[/INDENT]

Перспективни, но за съжаление все още не съм ползвал услугите им... възнамерявам в най-скоро време да закупя хостинг към тях
1. Rax.bg (бившия FColor.bg) - много наши колеги ги препоръчват на първа линия (място).
Може би според мен това са най-добрия хостинг провайдър в България!
Но естествено качеството винаги си има цена :)

Поздрави и успехи на всички колеги!!!
 
Последно редактирано:
От: От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

Това е и моята лична класация... на база на опит от около 10 години

Най-добри:
1. Superhosting.bg - идеален е за сайтове, които не преминават основните им ограничения - брой файлове/iNodes, процесорно време, брой паралелни връзки.
Съпорта е много добър и на наистина високо ниво.​
Нямам впечатления за VPS и Сървъри - прекалено скъпи са за да ги използвам, което важи и за всички български хостинг провайдъри.​
Може да използвате промо код "AGRESIA10" за 10% отстъпка за всеки годишен план (въвежда се на последния екран от покупката).

2. Host.bg - много добри са за Enterprise (по-големи) уеб приложения и корпоративни имейли.
Съпорта е добър.

3. NS1.bg - само евтините/споделени хостинг пакети са с наистина високо качество,
Също, както и при суперхостинг има доста ограничения за хостинга - процесорно и памет (RAM) използвано време.​
При по-високи планове има малък даунтайм макар и рядко.​
Съпорта е ОК.

Най-лоши:
1. Tophost.bg - много често даунтайм, лош съпорт. Най-ниските цени, а може би и качество.
[/INDENT]
Перспективни, но за съжаление все още не съм ползвал услугите им... възнамерявам в най-скоро време да закупя хостинг към тях
1. Rax.bg (бившия FColor.bg) - много наши колеги ги препоръчват на първа линия (място).
Може би според мен това са най-добрия хостинг провайдър в България!
Но естествено качеството винаги си има цена :)

Поздрави и успехи на всички колеги!!!

купувам код за 69.99% за супера
 
От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

До сега не съм ползвал VPS услугите на някоя българска хостинг фирма, но съм ползвал споделения хостинг на доста от тях.
Jump.BG - За 12 лева / 3 месеца услугите им са превъзходни. Спомням си, че имаше 1 час downtime, но според мен е нормално за 3 месеца да има downtime.
ICN.BG - Доста хвалена компания. Мислех, че ще остана много доволен, а то стана обратното. Хостинга зареждаше доста бавно като цяло, незнайно защо качвах супер бавно през FTP клиента (не е от интернета ми на 100% съм сигурен) и cpanel-а зареждаше ужасно бавно. Аз докато вляза и забравям какво трябваше да направя. Може би съм попаднал на калпав сървър или по това време да е имало проблеми.
SMSHosting.BG - Ползвал съм ги около 3 месеца и в момента пак ги ползвам. Отначало, когато стартираха, бяха много зле, но сега са на едно добро ниво откъм скорост. А пък и може да се плаща със СМС. Спомням си отначало за 60 стотинки - 1 месец хостинг, ама каква боза беше тогава. Сега са горе-долу нормални цени и за мен са OK!
 
От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

Сега нека и аз да кажа нещичко за тея онея.

1. Суперхостинг, тва не е хостинг на тоя хостинг трябва да му се махне супер отпред. Вземам споделен хост Про. Качвам един сайт надвишавам Айнодс. Тъпо дават 50ГБ и 50 адона, аз надвишавам 180 000 айнодс. Кък да е тва едно на ръка. Качвам един сайт от 6 гб цял ден 14 часа. Прекъсва от страна на сървъра. Цял ден писане със съпорт. Нищо не могат да направят накакви глобални настройки кво имали неможели да ги спрат. Тва добре, оказа се обаче че съм качил вече сайта, работи ок. Да ама изображенията качени на половина. Наполовина снимка на половина бяло(прозрачно). PHP файл качен наполовина. Вътре е компот. Сайта се отваря като бяла страница. Кво да ви кажа тва е мега якия хост.
ВПС на суперхостинг. Голям шит. Сайт за обяви който не прави повече от 300 посещения. Някви ограничения на ВПС, тръгваш да изпълняваш някакви големи операции опа time limit. WTF? Аз ВПС ли съм взел или да. Превишава лимитите и се окоти. Пълен рестарт щото спира MySQL

2. Delta ли са кви са. Тея хич ги няма с поддръжката. ВПС претоварване. Колегата прави всичко възможно да оптимизира сайта, администратора му казва, че не е добре, много рам гълта, ползва се кеш. Да ама то хич не е настроен сървъра с тея библеотеки. На Друг хост няма проблем. Сайтове са 2 големи онлайн магазина. Няма да ги споменавам да не става реклама. Как да е трябваше да се вземе друго решение, за да се оправят нещата. Тоя сайт вече не е достъпен.

3. Host.bg боже на тея хич да не вземате ВПС. Вземаш ВПС и имаш сайт който прави по 150 уникални и 4000 импресии на ден. Дойде време да се плати всичко ок след като с плати ВПС и почва да спира сървъра. Вчера сайта падна. Има 35 посещения и 400 импресии. Отговора от съпорта беше че превишил лимита. Как подяволите ще превиши лимита от 400 импресии. От вчера както съм писал никой не е пожелал да го пусне. Пиша днес пак отговора е същия превишил лимита. Написах 6-7 писма отговор няма от повече от час. Ква 24 часова поддръжка имат 7 дни в седмицата. Както сега така и предния път след 6 месечно плащане на ВПС сайта започва да спира 2-3 поредни дни. Отговора е: превишавате лимита на ресурските. Трябва да минете на по-висок план. Питам е как 6 месеца работи без проблем и сега почна отведнъж да превишата. Проблема е уебмейла имало голяма опашка бля бля. Оправиха го след 3-тия ден тва при първото подновяване преди 6 месеца. Сега е платен оня ден. Прави същите неща почна да пада сайта 2 дни изобщо не работи. Сега сайта има по-малко посещения от преди 6 месеца. Превишавате лимита на ресурсите. Що са насрана поддръжка. Сега ви пиша, а сайта не работи защото няма кой да рестартира впс. За споделения хост. Какво да ви кажа. Тоя тейния панел няма опция да си настроиш поддомеин да води към главната директория. Едно нещо ще ти се наложи да направиш и то не може. Тъпо.

4. ICN абе да ви ****** тъпия хост. Нает сървър да не казвам за колко пари на месец. Проблем със сесии. Пиша на съпорти разни отговарят че не знаят от кво е. Ам къв съпорт сте вие бе. Няма права на папката за писане на сесиии. Кък да е тва го оправих аз щото не ми се занимаваше да чакам една седмица. Проблем с уеб мейл цяла седмица администратор ме убеждава, че уеб мейла работи с домейна на сайта и че изпраща мейли от там. Да, да ама не всичко минава през icn, ползва техния домейн, а той е наспамен много зверски. Тва ясно как да е. Споделен хостинг. Прехвърлят ти домейн на някакъв акаунт където има още куп други домейни, които не са твои а някакви други хора. И защото му изтича хоста получавам само аз мейли, а тея услуги не са мои.

5. Хостбългария супер хостинг за малки сайтове. Не съм имал проблеми до сега с тях. Добро качество ниска цена. Нямат ВПС и не мога да кажа нищо. Не съм слагал по-големи сайтове там. Мисля че процесортното време ще е малко за подобно нещо.

6. NS1 тея имат кофти хост. Не знам що ама не ме кефи. Не могат да ти спрат 10-20 сайта щото на единия ти имал вирус щот пощата ти е наспамена или нещо от тоя сорт. Пък колко често правят някви лайна с ДНС и после се отварят други неща на мястото на вашия сайт да не говорим. То техния сайт им го нямаше. Не ги знам кви тъпотии правиха ама е достатъчно да ми стане ясно, че щом техния сайт не могат да си оправят, как да очаквам че мойте ще работят добре.

7. Папагал Ползвам хоста безплатно за момента. Един от малкото такива. Сайта им още не е пуснат не знам какво правят и дали ще предлагат хостинг. Това е техен проблем, но докато имаха безплатен хост подадох заявка. Сайта работи вече 2 години сигурно без проблем. Ако има проблем ми отговарят и оправят нещата. Супер са за момента. Надявам се да направят нещо и да пуснат хост.

И всички останали за които не съм писал знайни и незнайни. Щом не съм ги чувал значи хоста им е под секва критика. То май не останаха хостинги от големите които да не съм ползвал и да нямат проблем. Ползвам споделен хостинг в щатите с неограничени ресурси, адони, месечен трафик, място и имат голям съпорт хора. Вземайте пример. Имат по-ниски цени на хоста от тея в България. Както е споделен хоста имах качен сайт, който правеше по 30000 импресии. Тва само единия сайт без другите. Ем тоя сървър не ми е падал. Случвало се е да не се отваря от България, ама като цяло не е имало проблеми с него.
 
От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

Странно, че няма отзиви за CoolIceHost . Пробвах хостинг там и трябва да споделя, че скоростта е страхотна. Цените също са много добри. Поддръжката е на ниво също. Получавах бърза и компетентна помощ. Като минус мога да споделя нивото на защита. Малко е параноично и например при теглене на пощата от няколко регистрирани мейла в хоста се стига до блокиране.
Ползвам и superhosting . Доволен съм от съпорт и надежност. Като минус мога да изтъкна по-бавните сървъри и по-високи цени спрямо ColliceHost. Нямам впечетление от други хостинг фирми.
 
Алеуя, братко. Силно влизане и имаш и една репутация от мен. Все пак добре дошъл. Както казах силно почваш и най-хубавото е, че ми харесва. ;)

И да кажа и аз няколко думи, защото СуперХостинг.бг не знам си какво, пълни тъпотии. Седят хората и си го взимат този шит. Работил на клиент сайт там, направо мъка - мъка с качване, мъка с ограничения, труг цял ден някакви неща, никаква помощ. Много ме кефят тия убавци мамини, дето разправя "Оо, колко супер са, препоръчвам, нямам проблеми с тях, а съм от еди колко си години". Много ясно, е няма да имаш проблеми с тях, като сайта ти е бъдав, смотан и не гнерира нито съдържание, нито трафик. Всеки със сериозен сайт там, който съм гледам винаги е имал проблеми. И не говоря за някакво мижаво блогче от 100 страници, а за големи портали и инфо сайтове. За това, айде после като ми заобясняват колко са доволни, да покажаш и какво хостват. И пак да си поговорим. И най ме радва скока от 36 лева на вземи 96 за менидж VPS. Да, верно менидж, менидж, но баси, няма ли нещо междинно. :)

Абе вземи си за една година Смарт и да скочиш с бънджито. :) Ако не, аз ще го бутна. :)

ICN и Delta ги пропускам, защото са ми симпатични и честно казано се стараят. Дори в тазгодишната класация съм си дал вота за тях. Каквото и да си говорим Delta са си един вид лидери за VPS тук в БГ, но това какво се случва при администрирането и другите неща, касаещи сървиса, не знам и не смея да коментирам. Знам, че са на ниво. Но пак казвам - не съм ги пробвал, гласувам за тях, защото собственика им е отговорен човек и си следи тук, пише, дава съвети, драпа се от време на време, но какъвто е тук, предполагам и в бизнеса си е такъв.

Да минем на палячите от Host.bg, които не знам какъв точно сървис имат, каква реклама от -1 000 000% отстъпка, ако вземеш не знам си какво и накрая честито. И тъпия народ кълве, че как няма. Няма как да очакваш после да ти обръщат внимание, ти за тях си 1-2 лв. на месец. Какво искаш, да лижат все едно си за 20 лв. на месец. Все едно да взема гуми втора ръка и да се моля да имат същото спецление като нови. Не, че не е същия хост, но само софтуерно и хардуерно, задкумпютърното устройство - не съвсем. ;)

NS1, тиа даже се чудя за какво се мъчат. :) И най-добре от споменатите са Хостбългария. Евалата на момчетата там, само хубави неща съм чувал за тях. ;) Не съм ги ползвал, но знам едно лице от там и знам, че нивото е високо. ;)
 
От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

В момента съм на VPS на Jump.bg и съм доста доволен. Въпреки, че е възможно xameleon и тях да ги напердаши :)

Имам редица по-малки сайтове на SiteGround - перфектни. Те не са популярни май в България, но са доста, доста популярни на глобално ниво.
 
Мен лично ми писна като обикалям некви сайтове и нон стоп ми се показват реклами на големи тукашни и чужди брандове, които нон стп ти набиват реклама, че са велики и не знам си какво. Нещо като шита на Хостгатор, баси шита, баси рекламите, баси чудото. Ето защо малките бутиков хостинги са добър избор, поне до момента, в който не станат големи компании и все по-малко да им пука за всеки отделен клиент. Нещо като мобилните оператори. Много си ни важен, защото си ни скъп, но като станат 10 000, да и какво "еее, можем да си позволим да му теглим една"....но го има и момента, че и някои прекаляват от клиентите. Не може да си платиш 2 лв./месец и да очакваш да ти се обръща всеки ден внимание и един стабилен % от случаите не е проблема в хоста, а в това, че си слаб девелопър / админ. ;)

И още един пълен абсурт, който не знам защо го допускят хостинг фирмите (бг фирмите по-конкретно) - абе маймуни, къде си тръгнал да даваш хиляди левове по некви знайни и незнайни конференции, които се сещаш колко им е през **** на хората там, че си еди кой си. Те са отишли да слушат, а ако са достатъчно умни ще попитам за съвет кой хост да ползват, няма една листовка да им сформира мнението. И това го правят с пълна сила, сместо да влезнат тук, да драснат нещо, да споделят новостите, да кажат какво ново, да оборят някой недоволен. И не само тук, но и в другите IT форуми и медии, фейсбук групи и страници.

И най-обичам да чувам...еми ние не влизаме там и не рекламираме / подвизаваме, защото има хейтъри. Мунчо, нали тези хейтъри са твои клиенти бе. Кво, нещо критики не търпим? :) :) :)

Нищо, да продължават така щом им е кеф. Гледам все повече контент се изсипва. В нормалните държавки, когато си локален бизнес, следиш всички големи сайтове касаещи тем, бизнеса и пазара ти. Събитията и спонсорството са на второ място. Но явно и тук маркетинг гурутата им са едни, едните ще скачат с бънджи, други ще поливаме цвете...бегай майни. :)
 
Колко по дяволите IT сайта имаш в БГ, за да си позволиш да не ги следиш и да пишеш често, да те видят, че професионалист им говори.

И да изпозлваш Фейсбук като канал за технически продукт, след като не си минал през ниовите сайтове, с таргетирания трафик е проява на олигофрения. :)
 
От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

Още един глас за Delta.bg. Впечатленията ми са за около 6 месеца. Макар, че контекста на темата е за споделен хостинг, VPS-ите на Delta са железни и бързи. За България това е може би най-доброто съотношение за цена/качество(надеждност, скорост и свързаност).
Понеже се спомена QHoster, техните VPS-и (KVM) също са много надеждни. Ползвам ги за клиенти извън България и някои имат ъптайм над 500 дни.
 
От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

Най-добрите фирми са тези, които дигат сървърите при проблем до 15 минути :) coolicehost.com и имат най-ниски цени. Щото да плащам за 4 етажен офис за БГ фирми и екип от 10-30 човека не ми се нрави.
 
Re: От: Кои хостинг компании са най - добри или най - лоши в България?

Мерси на всички който писаха за добрите думи :) Критики приемаме всякакви и се стараем :) Някой неща за парноята са плюс :) случват се само като се логвате в панели / пощим, ако ползвате сайта като потребители няма да ги осетите :)



Още един глас за Delta.bg. Впечатленията ми са за около 6 месеца. Макар, че контекста на темата е за споделен хостинг, VPS-ите на Delta са железни и бързи. За България това е може би най-доброто съотношение за цена/качество(надеждност, скорост и свързаност).
Понеже се спомена QHoster, техните VPS-и (KVM) също са много надеждни. Ползвам ги за клиенти извън България и някои имат ъптайм над 500 дни.

не че нещо ама ъпдейти на кернела човек ? аз се чудя глобален шаш и паника за шелшок ъпдейт, че някой някъде евентуално при сепцифични условия може да изпълни команда на сървъра (със съмнителни привлегии) ама държите по 300 -500 дни ъпдтайм на впсите което са минимум няколко кернела назад което е доста по страшно...

Смятам че е правилно всеки кернел да се слага в максимално кратък срок... където е възможно кернел кеър или kpslice възможно ама където не се ползва е най добре за клиентите да се шътдаунат виртуалните машини да се ребуутне нода и да се пуснат на ново...
 

Горе