Кой ЦМС за бизнес сайт?

garnet

Well-Known Member
Става въпрос за сайт с 5-6 странички. За начало.
С изчистен дизайн.
Кой ЦМС или как е най-добре да се направи?
 
От: Кой ЦМС за бизнес сайт?

Става въпрос за сайт с 5-6 странички.

За толкова малко защо пък да не е чист html?
 
От: Кой ЦМС за бизнес сайт?

Честно казано бих препоръчал Joomla защото точно тази платформа си е много мощна и удобна за такива сайтове а и за много други макар че не я използвам много но за корпоративни сайтове много често я използвам.
 
От: Кой ЦМС за бизнес сайт?

Къстъмът си е за предпочитане принципно, но ако изпълняваш поръчка на трети лица, то аз на твое място просто бих им купил премиум тема на някоя от познатите ми CMS-и, превеждам каквото е необходимо, качвам техния контент (ако имат такъв), обяснявам как се работи с това животно с редуциран предварително админ панел за по-лесна навигация и всички са доволни:)
 
Re: От: Кой ЦМС за бизнес сайт?

За толкова малко защо пък да не е чист html?

Това си го мислих, но е по-лесно с ЦМС - за промени по текстове и тн.
Явно ще е джумла или уърдпрес.
Кое от тях е по-лесно за работа и най-вече за кое се правят теми по-лесно. Естествено ще си платя за къстъм тема.
Нищо не разбирам от тях, та ще трябва малко помощ тук. Как се работи с тия теми?
 
Re: От: Кой ЦМС за бизнес сайт?

Това си го мислих, но е по-лесно с ЦМС - за промени по текстове и тн.
Явно ще е джумла или уърдпрес.
Кое от тях е по-лесно за работа и най-вече за кое се правят теми по-лесно. Естествено ще си платя за къстъм тема.
Нищо не разбирам от тях, та ще трябва малко помощ тук. Как се работи с тия теми?
Така, на мен ми е по-лесно да пипам HTML-а, отколкото текст едитора на някой CMS, но това вече е болно състояние. Все като пипна нещо с едитора не ми харесва после на визуализацията, та се налага да се влиза през код мода, за да се наглася с кодове. :)

Но, ако си търсиш система, WP бих избрал за фирмен сайт. И Joomla не е лош никак за такива сайтчета. Как кой CMS е най-добър за къстам теми. Имаш предвид къстам, не премиум, нали? Иначе съм виждал добра интеграция на къстам дизайни както към WP, така и към Joomla. :)
 
От: Re: От: Кой ЦМС за бизнес сайт?

Но въпреки всичко, ако трябва да препоръчвам CMS - Drupal.
 
От: Кой ЦМС за бизнес сайт?

Аз работя предимно с друпал, но сега приключвам точно такъв сайт 5-6 странички.
Ползвам bootstrap базиран темплейт, с предекорация естествено.
Дори реално ползвам one-page, за 5-6 странички няма никакъв смисъл стария тип сайтове.
Правиш сайт от една страница с плавно преливане като е на десктоп, а за смартфоните и таблетите си е навигацията с пръста.
Правиш си всяка страничка /реално е section в html5, когато говорим за сайт от една страница/ с различен бекграунд и получаваш супер дизайн и бърз сайт, и най важното - ще се харесва от Г.
 
От: Кой ЦМС за бизнес сайт?

Доста ми харесва Drupal, обаче не мога да разбера как се оправяте със спама. Извира отвсякъде (записи, коментари, форуми и т.н.) . Боря се с петдесетина друпала (версии 6-7) и си е тесла навсякъде без значение от хостинг или натоварване.
 
От: Кой ЦМС за бизнес сайт?

^
За спама лично аз използвам въпрос и проверка на отговора, като давам опция да се появява само на определени групи.
 
От: Кой ЦМС за бизнес сайт?

Бързо, лесно и удобно за мен е WordPress. Както можеш да създадеш фирмен сайт с изчистен дизайн 5-6 страници, така и можеш да го доразвиеш в последствие. Има много безплатни многофункционални теми ...
 
Явно ще е чист хтмл. Не ми се занимава да уча/инсталирам/настройвам УП. Имам написан пчп модул за обработка на темплети, т.е. ще мога да управлявам съдържанието в sqlite БД с нещо като phpmyadmin. Това за сега е достатъчно, да не трепем муха с топ, като може и с вестник.

Пуснах тема за оферта за 1 ХТМЛ страница. Ако искат дизайнерите да се включат там.
 
От: От: Кой ЦМС за бизнес сайт?

Доста ми харесва Drupal, обаче не мога да разбера как се оправяте със спама. Извира отвсякъде (записи, коментари, форуми и т.н.) . Боря се с петдесетина друпала (версии 6-7) и си е тесла навсякъде без значение от хостинг или натоварване.

Има капчи, които успешно се справят с доста от спама, ако сайта е български може да сложиш локален въпрос (Коя година е основана България ... примерно, въпреки че годината е спорна :)). Аз досега проблем със спирането на спам не съм имал, а имам директория за сайтове, където се поства без модерация, бяха ме налазили разни виагри, порн и набързо ги отсях с няколко модула.
 
От: Кой ЦМС за бизнес сайт?

Quick.Cms е перфектно за целите. Изобщо не се занимавай с друпали и преси. Тук нямаш исталиране, няма драми с БД-ни, превежда се за около 10 мин. Има добри теми, модули. лека и бърза Cms
 

Горе