Кой гледа Ергенът?!

xainov

Well-Known Member
Направих грешката да си пусна Ергенът, рекламирано като "най-романтичносто риалити в ефира". Изгледах докрай всичките 22 скочубри ... ааааа ... дами, които ще се борят за сърцето на тоя ерген. И какво открих - 1/3 от тях трябва да бъдат освидетелствани незабавно, 1/3 от тях бих ги върнал още преди да ги посрещна, за 1/3 от тях имам известни колебания, понеже 1-2 стават, а останалите не ги представиха, та може и да има надежда.
Вие какво мислите за това реалити?
Ако сте мъж, който си търси жена, бихте ли си взели жена, която ви подарява гащите си на първа среща (казвайки, че са най-ценното й) или жена, която ви подарява дипломата си за крипто инвеститор, или жена, която прави шпагат пред вас, или такава, на която звездите са й казали, че ще се омъжи за вас...?!
Обратно, ако сте жена и се запишете за участие в такова реалити, защото "вече ви е време и ви е омръзнало роднините ви да пискат", дали ще се почувствате ОК тоя ерген да ви подари розова роза (символ на първата роза и бла-бла) и същата вечер да се целува с друга?!
Не че нещо, но създателите на този формат могат да се замислят и да му сменят името на Харемът...

P.S.: Ясно е, че по телевизията дават само "хляб и зрелища" и повечето такива реалити са за хора, намиращи се в основата на пирамидата на Маслоу. Ясно е, че вероятно голяма част от хората тук не сме от тях. Но лично на мен всяко едно такова ново реалити ми е интересно, поне в началото.
 
И аз си го върнах да го гледам, то след тоя вой във фб нямаше как иначе :D
Общо взето сеир голям, определено им се е получил подбора на жени, щом всички затова говорят, нещо като биг брадър ще е хаха. Никой не е вътре да търси любов, нито девойките, нито ергенът, всъщност той изглежда по-адекватен от тях. Всичко е сценарий и пари, така го виждам аз. От 22, има точно 1-2, които може и да си помислиш да имаш нещо повече от една вечер с тях, говоря такива дето да не ги отпишеш още на първите 5 минути. Още повече като знам коя е уж "бившата" му, нито една от тези не може да се доближи до нея като визия, така че е ясно, че той е там за хонорар, а кифлите са там да си вдигат рейтинга и да си намерят друг ерген с парички. Та те половината казаха, че възрастта не е проблем, а едната разправя как най-голямата любов на живота и е всъщност побелял дядо, а тя е на 20?!
 
Не ги правете тези грешки хора. Значи ето какъв е принципа. Телевизията решава да ни залее с поредната помия. Преди да почне залива ефира с реклами за предстоящото "чудо". Почва да се гледа, ако не те кефи зарязваш. След 1 месец ще проследят зрителския интерес, ако въобще го правят, и ще видят, че не може да продължават да пускат нещо, което им гони зрителите. И съответно го спират. Ако са умни, разбира се. Та, това е начина. Съжалявам много, но какви точно хора с какви интереси биха гледали такова нещо? Не знам защо не пускат някакви формати, които да ни учат на нещо. Например как да купуваме жилища, да инвестираме в тях и да ги продаваме с печалби, предаване, което бих гледал с голям кеф. И без това с този балон сега на имотите ще е доста актуално. Днес четох, че някакъв гараж в центъра на София е бил продаден на търг за 60 000 евра. Ако това не е за филмиране, не знам какво друго може да е. :)
 
Не ги правете тези грешки хора. Значи ето какъв е принципа. Телевизията решава да ни залее с поредната помия. Преди да почне залива ефира с реклами за предстоящото "чудо". Почва да се гледа, ако не те кефи зарязваш. След 1 месец ще проследят зрителския интерес, ако въобще го правят, и ще видят, че не може да продължават да пускат нещо, което им гони зрителите. И съответно го спират. Ако са умни, разбира се. Та, това е начина. Съжалявам много, но какви точно хора с какви интереси биха гледали такова нещо? Не знам защо не пускат някакви формати, които да ни учат на нещо. Например как да купуваме жилища, да инвестираме в тях и да ги продаваме с печалби, предаване, което бих гледал с голям кеф. И без това с този балон сега на имотите ще е доста актуално. Днес четох, че някакъв гараж в центъра на София е бил продаден на търг за 60 000 евра. Ако това не е за филмиране, не знам какво друго може да е. :)

Всъщност такива предавания има, но те изобщо не стигат до ефира на големите телевизии. Примерно аз вчера гледах предаване за инвестиции по ТВ Европа. Истината е, че процента хора, които се интересуват от това сигурно е около 1. За сметка на това останалите 99% се интересуват от сеир. Повярвай телевизиите си правят анализи, кое се гледа и на база на тези анализи си вземат бизнес решенията. Масовката над 90% харесва и ще гледа това предаване, оттам рейтинга на телевизията се вдига, както и цената за реклама естествено. Хората си работят с цифри и цифрите това показват, на никой не му пука за тоя 1% дето не ги кефи. Тъжната истина е, че нивото е невероятно ниско, всеки който работи с онлайн магазини и има клиенти в България също би трябвало да му е направило впечатление това. Всъщност голям процент от хората са тотално неграмотни, смешно е да се говори дори за такъв тип предавания за инвестиции, които биха предизвикали интерес. В момента, когато би трябвало да е пик-а на тази тема, тъй като все пак инфлация е, гледаш да си защитиш парите, мога да ти кажа, че не повече от 30 000 човека в страната представлява аудиторията, която проявява интерес. Финансовата и инвестиционтта култура тук е изключително ниска. За сметка на това всички сме сеирджии и предаване като "Ергенът" с този каст би събрало аудитория не от 30К, а от 3 000 000 примерно. Това са просто цифри и факти.

Хубавото е, че все пак се увеличават хората, които се интересуват от инвестиции, но все пак %-та е страшно нисък, а колко пък разбират от темата, това вече е съвсем друг въпрос. Във форума има доста хора, които се занимават с "ограмотяване" на финансови теми, може и те да споделят преки наблюдения, но ми се струва, че тяхното мнение ще се припокрива с моето напълно.
 
Не ги правете тези грешки хора. Значи ето какъв е принципа. Телевизията решава да ни залее с поредната помия. Преди да почне залива ефира с реклами за предстоящото "чудо". Почва да се гледа, ако не те кефи зарязваш. След 1 месец ще проследят зрителския интерес, ако въобще го правят, и ще видят, че не може да продължават да пускат нещо, което им гони зрителите. И съответно го спират. Ако са умни, разбира се. Та, това е начина. Съжалявам много, но какви точно хора с какви интереси биха гледали такова нещо? Не знам защо не пускат някакви формати, които да ни учат на нещо. Например как да купуваме жилища, да инвестираме в тях и да ги продаваме с печалби, предаване, което бих гледал с голям кеф. И без това с този балон сега на имотите ще е доста актуално. Днес четох, че някакъв гараж в центъра на София е бил продаден на търг за 60 000 евра. Ако това не е за филмиране, не знам какво друго може да е. :)
Батенце, гледам разни надъхващи видеа в тубата и по телевизията. За хора, които са успели. И забелязвам следната тенденция:
Преди канеха хора, които са успели съвсем сами или с подкрепа от семейството - Стефан Шарлопов, Маги Халваджиян, Ивайло Пенчев, Краси Дачев, Христо Попов и др.
Напоследък по такива предавания по телевизията и в youtube, когато има, са разни кълвачи, които са успели, благодарение на далавери. Не могат да ти кажат, камо ли да ти докажат откъде е първия милион. Та съм скептичен точно колко образователни са и тия предвания вече. Навсякъде се рекламира едно - ако е мъж, прави бицари и ставай фитнес инструктур и инфлуенсър, ако е жена, бъди красива, спазвай диети, инфлуенсърство, тиктокърство и това е. И заради това растат хора, които ги е много повече страх от това да са дебели, отколкото от това да са ДЕБИЛИ. И точно тия дебили - мъже и жени, готови на всичко за зрителски интерес, отиват в Ергенът. И се завърта колелото на пошлостта, понеже пак показват по телевизията, че малко хиурон в джуките, силикон в циците и разтваряне на краката са достатъчни за жените. А за мъжете - трябва стегнат корем, бицари и кавалерство, поне на пръв поглед.
 
В тоя форум напоследък има повече теми за телевизия, отколкото за уеб бизнес.
 
Аз също ги гледам. Дори и по другите канали са много добри. За къщите е топ даже.

И аз това се чудех. Как може в такава инфлация скапания ни ефир да залива хората с простотия, вместо да пусне от време на време някое обучителни предавания именно за пари. Кофти, но факт, че повече от 99% от хората им пука за това, че утре пак ще им стане скъпо, ще се напънат и ще си го набавят, логика, повечето от тях, да не кажа всички, грам идея нямат как работят парите. За повечето това е средство за живеят и да придобиват пасиви, и то с пълна газ. :)

Родните телевизии, редом с правителствата имат един единствен интерес, да държат хората глупави и да ги заливат именно с такива простотии. Един глупав човек лесно може да се насочва в желаната посока, да не говорим, че го прави зависим от парите. Това е факт, който се наблюдава постоянно. Финансово неграмотният е лесен за манипулация, това е целта, освен, ако той сам не иска да излезе от този купол. Но няма желание, не намира смисъл и най-важното - не иска, защото така му е добре.

В тоя форум напоследък има повече теми за телевизия, отколкото за уеб бизнес.
Напротив, виж на къде пое темата отново. :)

За това телевизии като ТВ Европа, България он айр, и БГ Блунгбърг са ми от първите, през които минавам.
 
Още не съм. Но гледах интервю на "Ергена" и ми направи много добро впечатление.
 
Няма смисъл да го гледам, защото когато @deffnews почне да го прави, така или иначе ще има пълно ревю на всеки епизод.
Гледах интервю на човека, който играе Ергена, ми пич ми се стори.
 
Направо го съжалявам тоя човек. 20-на змии са му виснали на врата.
 
Направо го съжалявам тоя човек. 20-на змии са му виснали на врата.
Я направо дай програмата на телевизията за цялата друга седмица, че да си направим планове какво да сядаме да гледаме.
 
Я направо дай програмата на телевизията за цялата друга седмица, че да си направим планове какво да сядаме да гледаме.
Как какво. Ергенът и маскирания певец. :) Всичко, което може да ти загуби времето. :)

Направо ни върнете Биг Брадър и да не се занимаваме с някакви допотопен риалитита от запада.
 
Не го гледам, ако това ви интересува, гледах някакъв сет с тия коври, всичките едни и същи които се мазнят.
PS. Под един калъп сякаш избирани.
 
Що бе, около мен доста хора го гледат. Това и България търси талант, където не ми е много ясно защо точно това жури са нагласили. За Катето Евро Ок, но Проф. Тодор Кантарджиев, Евелин Костова, Николаос Цитиридис. Кога точно станаха оценители на таланти. :) Иначе професора има талант, трябва да му се признае. :)
 
Що бе, около мен доста хора го гледат. Това и България търси талант, където не ми е много ясно защо точно това жури са нагласили. За Катето Евро Ок, но Проф. Тодор Кантарджиев, Евелин Костова, Николаос Цитиридис. Кога точно станаха оценители на таланти. :) Иначе професора има талант, трябва да му се признае. :)
Мда, точната дума е, че има талант, иначе нз кво друго има, Катето си я знаем.
@Blinky вече и Стани Богат не гледам, кой както иска да го разбира, тъпащина на макс, и сървайвър и той.
 

Горе