Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

GunZ

Active Member
Ще се радвам, ако хората занимаващи се с афилиейт маркетинг споделят, кои са най-актуалните афилиейт продукти в момента. Кои са най-продаваните, най-търсените и най-конкурентни продукти. И въобще откъде може да се проследява тази информация?
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

Не, че съм кой знае какво гуру, но как така кой продукт? Има СТОТИЦИ ХИЛЯДИ продукти - дрехи, софтуер,сео софтуер,линкбилдери, книги, хапчета и т.н.., кажи някаква ниша поне - всеки продукт се търси, повярвай, а ти не трябва да се буташ при този, който се търси най-много, дори и такива, които не се търсят, получават трафик от гугъл, следователно няма продукти, които не могат да продават, а бих те посъветвал от личен опит, ако ще пробваш хапчета - не продаваш party pills, няма смисъл.
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

Благодаря за съвета Alan. Имах предвид някакви продукти (няма значение дали са дрехи, хапчета или каквото и да е), които в момента са изключително актуални и търсени. Конкуренцията няма никакво значение, таргетът е предимно върху неорганичен трафик. Знам, че всеки продукт си има някакво търсене, но няма ли някакъв сайт, където да се класирани топ продукти по продажби в различни категории или нещо такова.
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

Мда, има стотици Афилиейт програми, който можеш да разгледаш. Избери продукт според нишата, която има най-добро съотношение - големина/конкуренция. Почва се по принцип от по-далеч, ако искаш да правиш добър бизнес, а именно проучване. След като избереш въпросната ниша, виж проблема, който се засяга там и какво решение ще може да предоставиш така, че да печелиш добре или по-доброто разсъждаване - да им помогнеш на хората. След това си избери този, който конвертира добре. Гледай критерии, като: конверсия, комисиона, качество и други такива, за да си №1 там където ше стъпиш. Другото е вече систматизирано и ясно - изграждане на сайт и трупане на трафик.

Ако имаш въпроси, ще гледаме да ти отговаряме. Аз лично ти препоръчвам да попрочетеш, да се позавтртиш тук там и да си стъпиш здраво, точно там където ще е най-добре. ;)
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

Несъгласен с блинки - хич да не гледа доброто съотношение, а да си избере продукти, за които мжое да пиша и има нужната информация и може да я поднесе атрактивно. По-добре да продава seo продукти като някакъв софтуер, отколкото да продава хербалки както блинки за изразява. Всичко се търси!
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

Несъгласен с блинки - хич да не гледа доброто съотношение, а да си избере продукти, за които мжое да пиша и има нужната информация и може да я поднесе атрактивно. По-добре да продава seo продукти като някакъв софтуер, отколкото да продава хербалки както блинки за изразява. Всичко се търси!
Мда, аз пък съм съгласен. Това е по-правилното решение. Моето беше в случай, че не се прави като "хоби" и човека има интерес към нещо, а като професионален маркетолог, който търси това, от което ще му потръгне в бизнеса. Писането от интерес към нещо е винаги най-доброто. ;)

Всичко се търси. И хербалки, дейтинг услуги, няма значение. Аз лично препоръчвам всичко, от което може да се печели. Хербалките са само едно от тези неща. :)
 
Аз да допълня ако не можете да пишета на дадена тема вингаи може да си поръча съдържание на някои копирайтър, за старт са подходящи и 5 по но по добре 10 статии...


Освен това няма най върващ продукт има продукт за който може да вкараш достатъчно таргетирани посетители за да конвертира в продажби

хербалките са висока конверсия обаче просто няма как да кажа кое ще върви и сега ще обесня защо

Казвам че продукт 1 върви правите сайт за продукт 1 обаче пускате и за продукт 2 от там например имате 10-20 уникални на ден за 1 обаче 2 го захапва по добре и има да речем 50 или даже повече почва да ви конвертира по рано и по на често и какво излиза все едноче съм ви излъгал затова се набляга на болднатото горе

затова препоръчвам след първия сайт пуснете да речем за 5 различни продукта (може да си крос линквате) от там всеки си се развива самостоятелно сателити линкбилдинг... и където захапе най добре там ще ви върви най много :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

Ти с 10 статии как процедираш? 5-6 в блог, другите в артикъл директории, или?

Примерно говорим, по дефаулт какво ще препоръчаш ако имаме 10 статии
въпроса е към @Blinky
 
не съм блинки но отговарям 5 на блога от начало 5 за добавяне впоселдствие или за сателитките ама ще са повече, аз не харесвам артикъл директориите на последък сайт които се ранкваше топ няколко години за много голям киурд благодарение на тях отиде на 5 страница си след като ги девалюеитнаха при панда ъпдейтите предпочитам линкове от сателити ама там трябват повече от 5 статии ама тъкмо да си запълвате времето

а не ги харесвам щото трепериш те да не сгафят нещо със сателитите поне ако сгафиш сам си си виновен
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

То пък така ти остават само скапаните социални мрежи за начало, аз примерно ползвам само articlesbase и goarticles за статии, ако ще се бластва нещо с AMR, определено няма да е към главния сайт. Примерно според мен е по-добре 2 статии да са в тези сайтове и да линкват блога, защото нали не можеше да линкваш sales page. Или да линква title на някоя статия със снайпериския метод... това според мен е по-добрият вариант, не говоря за много статии в артикъл директориите, и аз не ги обичам, но гост блогове трудно се намират в някои ниши, особено скапаните хапчета и хербали.
 
е то универсална формула няма мешаш линкове мешаш и квото се получи :)

и анализ на конкуренция на тях от къде са им линковете и гледаш ако може да се сдобиеш с същите или поне подобни :) аз на това наблягам :)
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

Ти с 10 статии как процедираш? 5-6 в блог, другите в артикъл директории, или?

Примерно говорим, по дефаулт какво ще препоръчаш ако имаме 10 статии
въпроса е към @Blinky
Хахаха, Блинки туко що писа по темата - Писане на Статии, Които Могат да Се Развиват в Нови, Отново и Отново.

Ако това не е съвпъдък, здраве му кажи. :)

Но, като цяло 60/40% (даже се чудя за 70/30%) е моя отговор За публикуването на сайта. Тъй като контента на сайта има повече сила от безплатните места, на които може да е самата статия. Поне сперед мен. Не говоря за PRWeb и подобни места. А най вече за мрежи от блогове (general), малки артикъл директории и други от този калибър.

А знам, че inconent линковете са едни от най-цените, особедно ако са на сайтове с високо authority. Микса от линкове е гаранция за по-добър линк билдинг. Колкото повече това е на лице, толкова повече то ще бъде оценено от търсачките. ;)
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

Благодаря на всички за съветите, но аз имах предвид нещо друго. Придавате дълбочина на въпросът ми, а такава няма. Третирате запитването като нещо от сорта на: "Как да започна с афилиейт маркетинга?", "Коя ниша да избера?", или още по-странното: "Какво, аджеба, да продавам?". Не, аз просто исках да споделите някакво лично мнение, отговаряйки буквално на въпроса от темата ми. Коя е думата, изникваща първосигнално в съзнанието Ви, когато чуете фразата "Най-продаван/търсен/актуален афилиейт продукт в момента?". Или нека перифразирам въпроса си така: Кои са най-конкурентните продукти в момента?
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

всичко се продава ;) зависи от sales страницата ти ;Д

сериозно говоря... А не се занимавай с хербалки, ако нямаш много нерви и пари за статии, по-добре с афилейт на някакъв софтуер, вървежно е, особено от щатите постоянно купуват някакви боклуци.
Аз сега почнах да афилействам на едни скрапбокс проксита, и въобще private proxies, да видим какво ще стане, но със сигурност ще ти е по-приятно да оптимизираш scrapebox proxies, отколкото "female pheromones" ( лесна ниша btw) .
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

Да, така съгласен съм, че всичко се продава, но не еднакво. Някои неща се продават добре на изключително таргетиран трафик, а други се продават повече, дори и при не толкова таргетиран трафик. Просто има продукти, които имат много силни моменти, нещо като мода.

Аз просто искам да си направя личен експеримент, изключвайки google от играта, така, че няма да оптимизирам каквото и да било. Искам да проверя докъде може да се стигне с неорганичния трафик, който според мен може да бъде изключително ефикасен, таргетиран и конвентиращ. И понеже трафикът ще бъде предимно социален, имам нужда от нещо, което да е изключително популярно в момента.

Предполагам, че има много хора работещи с различни афилиейт програми, които да знаят, кой е топ продуктът в програмата. Този продукт, който всички избягват, поради голямата конкуренция.
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

Виж продуктите в Clickbank. Там конверсии, гравитита и прочие. Виж из гугул трендс какво се търси. Из китайските сайтове също е подходящо да намериш идея (подчертавам ИДЕЯ).
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

Отиваш в Яху Ансърс. Избираш си категория, която ти е интересна. Гледаш какво питат хората там. Обикновено има еднакви въпроси, зададени по различен начин. И все ще намериш продукт, услуга, програма, която става за промотиране.
 
  • Like
Реакции: GunZ
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

То пък така ти остават само скапаните социални мрежи за начало, аз примерно ползвам само articlesbase и goarticles за статии, ако ще се бластва нещо с AMR, определено няма да е към главния сайт. Примерно според мен е по-добре 2 статии да са в тези сайтове и да линкват блога, защото нали не можеше да линкваш sales page. Или да линква title на някоя статия със снайпериския метод... това според мен е по-добрият вариант, не говоря за много статии в артикъл директориите, и аз не ги обичам, но гост блогове трудно се намират в някои ниши, особено скапаните хапчета и хербали.

Тя "articlesbase" видях, че дава nofollow линкове. Имаш ли полза от тях? (освен евентуално за директен трафик)
Сори за офтопика, но в момента си изготвям едни линкбилдинг списъци и ми направи впечатление.
 
От: Кой е най-продаваният афилиейт продукт в момента?

Гунз няма такова животно каквото ти търсиш дето да го застреляш в големи количества с нетаргитиран трафик.
С нетаргетиран трафик ще имаш успех ако продаваш възможно най малко специализирани неща - дрехи - автоконсумативи или нещо подобно за масова употреба. С нетаргетиран трафик според мен в никакъв случай не се хвърляй на тясно специализирани ниши защото ще се окаже че е било по добре да го насочиш към адсенс или нещо подобно.
 

Горе