Кой е правилният модел за справяне с COVID-19

Пичове, давам малко заден по отношение на вируса. От една седмица имах познати заразени (първи братовчед на баща ми и жена му, която е с онко-заболяване). Днес мъжът, братовчедът на баща ми е починал, а уж той беше здравият. Не е имал хронични заболявания. Признавам публично, че очевидно не съм била права.

Продължавам да смятам обаче, че мерките са неадекватни и с нищо не помагат. Колкото и да е жестоко - естествен подбор. Повечето ще го изкараме (ако вече не сме) много леко. На когото е писано, ще си отиде - няма как. Преди две години друг братовчед на баща ми почина от сезонния грип, така че... Мре се и от задавяне с бонбон. Неадекватно е да сринем света, понеже хора ще умират. Те си умират и при "нормални" обстоятелства.
 
Пичове, давам малко заден по отношение на вируса. От една седмица имах познати заразени (първи братовчед на баща ми и жена му, която е с онко-заболяване). Днес мъжът, братовчедът на баща ми е починал, а уж той беше здравият. Не е имал хронични заболявания. Признавам публично, че очевидно не съм била права.

Продължавам да смятам обаче, че мерките са неадекватни и с нищо не помагат. Колкото и да е жестоко - естествен подбор. Повечето ще го изкараме (ако вече не сме) много леко. На когото е писано, ще си отиде - няма как. Преди две години друг братовчед на баща ми почина от сезонния грип, така че... Мре се и от задавяне с бонбон. Неадекватно е да сринем света, понеже хора ще умират. Те си умират и при "нормални" обстоятелства.
Пълни глупости , платили са на близките ти за да го пишат корона вирус. Мангъров знае най-добре....все пак е светило.
 
Пичове, давам малко заден по отношение на вируса. От една седмица имах познати заразени (първи братовчед на баща ми и жена му, която е с онко-заболяване). Днес мъжът, братовчедът на баща ми е починал, а уж той беше здравият. Не е имал хронични заболявания. Признавам публично, че очевидно не съм била права.

Моите съболезнования! Дано почива в мир!

И дано жена му поне се размине и да се възстанови напълно.
 
Тя работата ясна (ше мрем).

Дайте поне да обсъдим задгробния живот и/или реинкарнацията.

Малко оптимизъм да внесем.
 
На каква възраст е починалият братовчед?
На 69. Жена му също е на командно дишане и след химиотерапия - едва ли.

Какви съболезнования, на човек, който в следващия ред пише, че това е естествен подбор и мерки не трябва да има ?
Бърни, мерките са тотално неадекватни и не помагат с нищо. И да, естествен подбор е. И в затвора да ни вкарат, някаква група хора ще умре! Никой не е победил смъртта, а още по-малко да я е надхитрил с носене на маски и ходене само до магазина.

Дайте поне да обсъдим задгробния живот и/или реинкарнацията.

Малко оптимизъм да внесем.
Даваме. Внеси оптимизъм! :)
 
Ако е същия човек за който пише вестник Труд, там казват, че е лежал за друга болест и са го заразили при вътрешно болнична инфекция. Ако е лежал за друго заболяване в болницата, значи не бил здрав както смяташ.

 
Ако е същия човек за който пише вестник Труд, там казват, че е лежал за друга болест и са го заразили при вътрешно болнична инфекция. Ако е лежал за друго заболяване в болницата, значи не бил здрав както смяташ.

Той е, да, но не е лажал той в Иван Рилски, а е придружавал жена си, която е била там за химиотерапия, Медиите както винаги ще пообъркан нещата. Те са от Гоце Делчев, но са били настанени в болницата в Благоевград, след като са се влошили драстично. Всъщност им бяха казали да си стоят вкъщи, въпреки че караха вируса сравнително тежко, а жената е онко-болна. Ми, неадекватни са "мерките".
 
Моите съболезнования! Дано почива в мир!
Мерси, по-рано пропуснах. Аз всъщност ги познавам бегло, така че не мога да кажа, че го понасям тежко. Не очаквах такъв развой, обаче. Даже казвах на баща ми, който се тревожеше "Спокойно, бе. Ще се оправят". Доста тъпо се почувствах, когато баща ми съобщи.
 
Даваме. Внеси оптимизъм! :)
Аз не съм подготвен по въпроса.

Подхвърли нещо там - колкото да има за какво да се закачим...
 
Той вируса вече не е толкова интересен. Не е лошо малко и на икономиката да обърнем внимание.

Тука едно много интересно интервю на проф. Петров. Общо взето след вируса следва икономически апокалипсис.

 
На 69. Жена му също е на командно дишане и след химиотерапия - едва ли.


Бърни, мерките са тотално неадекватни и не помагат с нищо. И да, естествен подбор е. И в затвора да ни вкарат, някаква група хора ще умре! Никой не е победил смъртта, а още по-малко да я е надхитрил с носене на маски и ходене само до магазина.


Даваме. Внеси оптимизъм! :)
Мерките са адекватни и помагат да не стигне до повече хора. Защото ако хората около твоите близки спазваха дистанция и носеха маски - роднината ти можеше да е жив. Нямаше да е надхитрил смъртта - може да умре след година от естествена смърт или утре да го блъсне кола , но това може само да гадаем.
Тъпото е че се подиграваше на графиките с труповете, щото бяха измислени и спекулирани, но 1 случаи, които е по-близо до теб и взе че си промени позицията за вируса. Представям си ако беше още по близък роднина , каква би била реакцията и ти дали нямаше да се отречеш от простотиите дето твоя идол Мангъров ръси.
 
То е малко под въпрос дали и медицинските мерки са адекватни, че все по-често попадам на такива съмнения описани тук: https://trud.bg/защо-интубацията-е-опасна-за-пациенти/
Точно така е. И това го коментирахме вкъщи, разбирайки за това каква глупост е респираторът в случая. Може и да се окаже, че смъртните случаи се дължат в голяма степен на "лечението".

Защото ако хората около твоите близки спазваха дистанция и носеха маски - роднината ти можеше да е жив.
Бърни, заразили са ги в Болница Свети Иван Рилски в София - не близките им!
Представям си ако беше още по близък роднина , каква би била реакцията и ти дали нямаше да се отречеш от простотиите дето твоя идол Мангъров ръси.
Продължавам да вярвам на Мангъров на 100%. Не можем да протакаме стадния имунитет с години. Той трябва да се случи - задължително е. Не са простотии. Така работи борбата с вирусите - не го е измислил Мангъров. И не, мерките, нито нашите, нито в останалите държави не са адекватни. Както и методите на "лечение", оказва се.
 
Аз не съм подготвен по въпроса.

Подхвърли нещо там - колкото да има за какво да се закачим...

На теб логично ли ти се струва да сме тук само веднъж? Идеята на преражданията е да трупаш различен опит и душата ти да израства, придобивайки различни опити през всеки живот. Идеята на еднократното физическо въплъщение е нелогична. Закачен ли си? :)
 
Относно мерките, примерно ще отпускат безвъзмездна помощ за малки фирми, но условието е да са имали оборот за миналата година над 30 000.
То повечето такива фирми го имат, но има една част, които не правят такъв оборот, а те са точно най-нуждаещи се. Пак нещо са осрали нещата.
 

Тру.
 

Тру.
Тая лелка е чела темата тука!
 

Горе