Кой е правилният модел за справяне с COVID-19

Ти на мен не ми търси качествата като не ме познаваш. Аз не съм се паникьосал. Вие, страхливците, сте в потрес и коментирайки наобратно избивате комплексите си. Тая обща смъртност вървеше до септември. Догодина графиката ще е друга.
Начина ти на писане е достатъчно описателен, не трябва някой да те познава за да разбере че си изпускаш нервите тук по не особено похвален начин. Коронен номер на такива като теб е да се извиняват с това "Ама ти не ме познаваш...".

Догодина е късно. Всъщност вече е късно, вируса е ясен. Да, в началото още нищо не се знаеше, плашиха ни че щяло да бъде като преди 100 години по времето на Испанския грип. Трябваше да са измрели вече поне 100 милиона. Можеше и да бъде толкова страшно, но се оказа просто грип. Изяж се от яд. Тогава в първите дни медийната суматоха отговаряше на заплахата, но вече не. В момента това дето гледаш по новините очевидно е съвсем умишлено създаване на паника сред населението, умишлено сриване на икономиката и дори на здравната система. Правителствата по света нямат връзка с реалността.
 
Новото отровно трио Biarro, Aseas Nandi...Останете си със здраве и си се триолете взаимно. Идилия!
 
Начина ти на писане е достатъчно описателен, не трябва някой да те познава за да разбере че си изпускаш нервите тук по не особено похвален начин. Коронен номер на такива като теб е да се извиняват с това "Ама ти не ме познаваш...".

Догодина е късно. Всъщност вече е късно, вируса е ясен. Да, в началото още нищо не се знаеше, плашиха ни че щяло да бъде като преди 100 години по времето на Испанския грип. Трябваше да са измрели вече поне 100 милиона. Можеше и да бъде толкова страшно, но се оказа просто грип. Изяж се от яд. Тогава в първите дни медийната суматоха отговаряше на заплахата, но вече не. В момента това дето гледаш по новините очевидно е съвсем умишлено създаване на паника сред населението, умишлено сриване на икономиката и дори на здравната система. Правителствата по света нямат връзка с реалността.
Абе смешник, на никого не се извинявам, дреме ми на кура за твоето тъпашко мнение. Лошото е, че ей такива като теб са мнозинство в България. Нищо добро не ни очаква.
 
Абе смешник, на никого не се извинявам, дреме ми на кура за твоето тъпашко мнение. Лошото е, че ей такива като теб са мнозинство в България. Нищо добро не ни очаква.
Стига си обиждал хората бе селяндур! Две думи накръст не можеш да вържеш, обижда като селянин наред. Слагай маската и марш под леглото, че Кови ще те докопа. Бахти глупака, осем месеца не му стигнаха да събере 2+2....
 
Затова предложих допълнителни мерки, които да гарантират социалната дистанция. Само чрез нея можем да прекъснем веригата на разпространение на вируса.
Достатъчно доказателство за липсата на елементарни познания по вирусология и епидемиология.
Прекъсване на верига в тази област няма. Явно гейчето с перуката е учило електротехника.

Пасков, лошият ветеринар Пасков го каза още през март - вирусът се саморазпада при заразяване на нови преносители. Социалната дистанция удължава активността на вирусТТА. Слава богу, че не я спазвахме, та сега се радваме на категоричен спад в реалните бройки.

Предстои наистина тежкото - истинският грип. Мен лично той ме плаши, защото не ме пропуска.
Медийните грипове не са страшни, когато ограничиш консумацията на мас-медийни бълвочи.

Лично мога да препоръчам по-добро интелектуално занимание. Страхотно сериалче, гледа се на един дъх :)

Пускам нов линк, защото форумът чупи линковете към Замундия. Там го има.

 
Последно редактирано:
Новото отровно трио Biarro, Aseas Nandi...Останете си със здраве и си се триолете взаимно. Идилия!
По-поласкана не мога да бъда. Дано останалите двама от тройката не са обидени, че ги нареждат до мен. Аз лично им се възхищавам. Почти нямат мнение, което да не изразява моето по много по-добър начин. ;)
 
Новото отровно трио Biarro, Aseas Nandi...Останете си със здраве и си се триолете взаимно. Идилия!
Ако бях част от това трио, трябваше поне да не съм блокирал постовете на biarro. Така обикновено правя с такива, които се държат като деца от детската градина, без значение дали мнението им съвпада с моето или не. В същия ми списък от блокирани вече попадаш и ти :)

Иначе относно мнозинството... и то не само в България... това е което различава короната от обикновена конспиративна теория. Мнозинството е наясно, че правителствата по света всячески се опитват да се гъбаркат с хората.
 
По-поласкана не мога да бъда. Дано останалите двама от тройката не са обидени, че ги нареждат до мен. Аз лично им се възхищавам. Почти нямат мнение, което да не изразява моето по много по-добър начин. ;)
А аз да не участвам дейно в актуалните теми.... не може да се случи :) Казвал съм и преди - Не мога да остана безразличен в лицето на глупостта :)
 
Значи само 1 нещо трябва да се уточни, което никой не го казва.

Ок, маски, дистанция, миене на ръцете - добре. Това сигурно всеки разумен човек го прави дори и без коронки.

Но всеки ден ти ходиш да пазаруваш, съответно пипаш разни продукти, които 90% не ги миеш. Купуваш си цигари, които също не миеш. Пиеш си биричка, която също не миеш. Вземаш си безалкохолно или кафе, което също не миеш. Ядеш салата, кюфте, пържолка, мусакичка в заведение, което също не миеш. Пипаш си паричките, които също не миеш. Да не изброявам още поне 50 неща, които също няма да измиеш. Тогава за какви мерки говорим в случая?

Всичко е мижи да те лъжем, ние да си вземем паричките от Европа, па народа да го духа, докато изсъхне...

Айде със здраве К-19
 
Ако бях част от това трио, трябваше поне да не съм блокирал постовете на biarro. Така обикновено правя с такива, които се държат като деца от детската градина, без значение дали мнението им съвпада с моето или не. В същия ми списък от блокирани вече попадаш и ти :)

Иначе относно мнозинството... и то не само в България... това е което различава короната от обикновена конспиративна теория. Мнозинството е наясно, че правителствата по света всячески се опитват да се гъбаркат с хората.
Бил ме блокирал...леке, плача направо. Ми като не ти отърва истината и е лесно да блокнеш. Баси страхливеца, честно. А вие дето отричате бройките...Дано не ви се наложи достъп до болница, дано...Приличате ми ба безсмъртниците зад волана, дето карат с 200 и си мислят, че на тях няма да се случи.
 
Бил ме блокирал...леке, плача направо. Ми като не ти отърва истината и е лесно да блокнеш. Баси страхливеца, честно. А вие дето отричате бройките...Дано не ви се наложи достъп до болница, дано...Приличате ми ба безсмъртниците зад волана, дето карат с 200 и си мислят, че на тях няма да се случи.
Логиката на паникьора - Всички коли да се забранят, защото стават катастрофи.... Умнооо!
 
Ок, маски, дистанция, миене на ръцете - добре.
Като изключим миенето на ръце, останалите "мерки" са абсолютно неадекватни. Както каза моят кумир (Мангъров): Това е вирус, който се разпространява по всички възможни начини (въздушно-капков, орално-фекален, контактно-битов), така че да го спреш с маска, която го пропуска, или пък с дистанция, е все едно да си сложиш решетка на прозореца срещу ядрена атака.

Пичове, трябва да го изкараме, за да изчезне - и ще го! На когото е писано да умре - няма да се измъкне жив от играта. На когото е писано да живее - и лекарите няма да успеят да го уморят. Релакс! :)
 
"иди доброволец" е новият прочит на "хОди пеша". Герберите по тоя начин създават усещане за безнадежност, ама то хваща само при техните, щото толкова им е капацитетът.

 
Последно редактирано:
Има ли живи или яко се умрЕ???

123246832_3403112389766019_1792866858010598711_n.jpg
 
Ебаваш се с човешката мъка. Някак си не ти приляга. Учители си отидоха млади, лекари...Явно на село е така - каквото кажат съседите...
 
Ебаваш се с човешката мъка. Някак си не ти приляга. Учители си отидоха млади, лекари...Явно на село е така - каквото кажат съседите...
Искаш ли да говорим за бройката на хората, които са си отишли от рак за последния месец, при това истински, доказуеми случаи, за които медиите мълчат? Тези животи по-малко ценни ли са от медийните смърти?

Смъртта е единственото сигурно нещо - никой няма да се измъкне жив от тая игра, която наричаме живот. Идваме с уговорката, че сме временно тук, но да се погазва грубо живота, заради някаква преекспонирана смърт на 0.3% от световната популация е жестоко.

И не знам за какъв гражданин се мислиш, но и на село можем да използваме информация, да я анализираме, осмисляме и формираме собствено мнение. А ти, гражданино се придържай към лапането на масмедийна помия. Успех! ;)
 
Вчера по новините даваха една жена, която месеци наред е имала тежки симптоми на инсулт, но от страх от Кови не е отишла на лекар. Едвам я спасяват... Ако беше отишла, когато трябва, щеше да си спести много мъки. За съжаление много като нея не са имали късмета да оживеят.
 
Вчера по новините даваха една жена, която месеци наред е имала тежки симптоми на инсулт, но от страх от Кови не е отишла на лекар. Едвам я спасяват... Ако беше отишла, когато трябва, щеше да си спести много мъки. За съжаление много като нея не са имали късмета да оживеят.
За още по-голямо съжаление, по-скоро за ужас на всички ни, здравеопазването у нас обръща гръб на всички реални (хронични и спешни) заболявания, фокусирайки вниманието си единствено върху фантома Кови-наесе. Държат да потвърдят думите на оня жалък комплексар - ще се мре и то яко.
 

Горе