Кой е правилният модел за справяне с COVID-19

desoe

Active Member
Има ли някой от вас който вече го е прекарал и е разбрал разбира се?
Щото има такива които и не разбират.
За мен масово го карат в момента, кой по-леко кой по-тежко, кой изобщо не разбира.

Аз лично го изкарах преди няколко седмици, но сега отново съм настинал нещо, а не се мислех за толкова кекав:)
Как съм сигурен ли, ами тествах се, а и то се усеща като ритник в гъзЪ, само, че той се повтаря и повтаря и повтаря и тъкмо когато решиш, че си ок той те рита в корема, абе хамелеонска работа, нетипични симптоми и държи двойно повече от грипа.
Аз съм спазвал всички правила и пак го лепнах, така, че споко всички ще го лепнете рано или късно не знаеш от къде ти е дошло.
Имам познат който беше положителен и нямаше симптоми, друг го удари в корема, абе всеки има различни симптопи, най-характерното обаче е температурата между 37,5 - 38 и то упорита и смазваща, а да и потене в един момент имаш чувството, че си айсберг и се топиш, абе като цяло усещането е все едно са те центрафугирали.

Що се отнасят до болниците, мой познати са звънели на 112 и от там на бърза помощ отговора е бил перифразирано - "като приумирате ни се обадете", а и по-добре защото карат директно в инфекциозна(това за София), а там инфекции колкото искаш...
Освен да те отбелязват в статистиката нищо друго не правят, всеки се оправя както може сам, имуностимулатори яко, парацетамол и се молиш - това е като цяло.
Днес разбрах, че мой втори братовчед го е изкарал без да разбере реално. Подробности обаче не знам :)

Blinky

Owner
Днес разбрах, че мой втори братовчед го е изкарал без да разбере реално. Подробности обаче не знам :)
Мъжът на моята зъболекарка го изкарал също с минимални симптоми, а тя и малката им дъщеря не са успели да го лепнат.

Websolut

Well-Known Member
Мъжът на моята зъболекарка го изкарал също с минимални симптоми, а тя и малката им дъщеря не са успели да го лепнат.
Едни харесва други не толкова, не знам как ги подбира, мисля, че при децата е ясно нямат нещо развито в белите дробове и няма къде да се захване, пушачи също не харесва много, абе действително е като хамелеон, освен, че се прикрива е и избирателно, много странно нещо действително и по това съдя, че вероятно е лабораторно, чисто интуитивно разбира се:).

nandibandi

Well-Known Member
абе действително е като хамелеон, освен, че се прикрива е и избирателно,
Да, и се активира в малките часове на денонощието, според мерките, които се взимат в някои страни.
Цирк му се казва на това, ама от лошите.

Green Bars

Well-Known Member
Гледахте ли пресконференцията на асоциацията на европейските доктори и медсестри провела се на 10.10 в Берлин.

Твърдят че 86% от PCR тестовете са false positive. Също така наблягат на факта, че в момента няма нито пандемия, нито епидемия - нивата на болни не покрива изискванията за тези термини. Казвам болни, а не фалшиво позитивни!

AseasRoa

Well-Known Member
Твърдят че 86% от PCR тестовете са false positive.
Фалшиви тестове обясняват всичко. Аз още пролетта си обясних всички странности по този начин. Тогава даже официално се знаеше, че в Испания са ползвали бързи тестове от Китай с голяма неточност (https://segabg.com/node/126955). Датата от новината е 20 март и точно на 20 март са написали най-много заразени в Испания.

Сега си мисля, че може да се е случило нещо такова. В Китай си произвеждат някакъв вирус, а може и дори да не е съществувал... няма значение. Създава се някаква паника, света разбира че нещо става там. Китай вижда, че света вижда това. Фаучи и Гейтс са приятно изненадани, те от всичко най-обичат пандемии. Фаучи казва на Бил "Абе Бил, това е много удобно, що не измислим пандемия, нека да започне от роднините ми в Италия и да видим какво ще излезе". Може и лично да са се свързали с китайците за да вземат вируса и да го доставят в Италия, ако е имало вирус. Може и да са се разбрали Китай да започне да произвежда тестове, които да засичат нещо си там при грипосани от обикновения грип. Ако все пак е бил истински вирус, това обяснява много смъртни случаи в началото и бързото му отслабване след това. Ако не е бил, многото смъртност може да се обясни с обикновено надписване, както и с убиване на хората с вентилаторите. Понастоящем може би дори няма корона, ами обикновен грип, или вече слабата версия на китайската корона. Едва ли някой по света ще седне да прави едновременно тест и за двете неща, а и да прави, просто ще кажат по новините - имаме случаи на заразени едновременно с ковид и грип. Пък и тестовете вероятно засичат нещо дето може да се намери и при грипосани, и при негрипосани, така че няма пълно припокриване.

Маските няма с какво да помогнат, то се видя още при първата "вълна", то се е видяло и при испанския грип преди 100 години. Най-много да предизвикат допълнителни проблеми на белите дробове, защото хората буквално си развъждат бацилите на тях и после си ги вдишват. Служат само за да припомнят на хората докато не са пред телевизорите, че нещо много страшно витае наоколо.

Китайците вдигнаха цяла болница за седмица-две, в останалия свят реват че нямало достатъчно болници, но не направиха нито една нова за 6 месеца. Вместо това принтират милиарди и раздават на хората за да си кротуват докато икономиката се срива.

biaaro

Well-Known Member
Къде по дяволиите са предвестниците на апокалипсиса да дадат статистически данни за починалите от кови и новозаразените?

Websolut

Well-Known Member
Да, и се активира в малките часове на денонощието, според мерките, които се взимат в някои страни.
Цирк му се казва на това, ама от лошите.
Не аз съм напълно сериозен, усещането е по-различно от обикновен грип и действително имаш чувството, че си имаш работа с нещо интелигентно, вечер е по-активно да, но то и при грип след обяд вдигаш температура, търси ти слабото място и симптомите са странни, поне при мен де не бяха типични, нито съм имал кашлица, задух, болка в ставите - нищо подобно, на всичкото отгоре симптомите се проявиха два дни след като бях контактен, а се т6върди, че се появяват след седмица две - пълни глупости.

На практика съм склонен да вярвам в теориите на конспирацията, че това си е биологично оръжие което нарочно е програмирано да няма чак толкова висока смъртност, но да нанася сериозни икономически поражения, за това съм съгласен.

Интересно ми е Тръмп белина ли пи та се оправи за 3 дни хаха, мен ме държа две, ако не и три седмици.

DinkStaykov

Member
Бях чел някъде, че са го лекували с хапчета на стойност 30к долара....нормално да се оправи за 3 дни :D

nandibandi

Well-Known Member
Идол/ кумир е по-точният термин. Мънги е №1! Всеки ден ги побърква с демонстрацията на адекватно, професионално поведение. С това им показва колко абсурдни са "мерките". Респект, докторе!
И аз имам такава маска - мирише на дамска чанта. :)

Websolut

Well-Known Member
Мангъра развива некви теории само, като го питат излекувал ли е един болен, срещал ли се е с болни - хъката мъката ама аз такова с предполагаеми само.
Е кви теории ми развиваш като и ти не си наясно?

biaaro

Well-Known Member
Мангъра развива некви теории само, като го питат излекувал ли е един болен, срещал ли се е с болни - хъката мъката ама аз такова с предполагаеми само.
Е кви теории ми развиваш като и ти не си наясно?
Мангъров не бил наясно, дето 40 години се занимава с най-отвратителните заразни болести. Ти верно ли каза тая глупост?!

nandibandi

Well-Known Member
Мангъров не бил наясно, дето 40 години се занимава с най-отвратителните заразни болести. Ти верно ли каза тая глупост?!
Е, нЕма как вирусният менингит да е по-страшен от ковид, който при 80% от "заразените" протича безсимптомно. ;)

Разликата между Мангъров, Майтапчийски и Кантарджиев е, че Мънги продължи да отстоява мнението си. Или не са му предложили същите пари, или верно е пълно перде.

Websolut

Well-Known Member
Разбира се че не е, то половината свят не са наясно щото се държат неадекватно според мен.

nandibandi

Well-Known Member
Разбира се че не е, то половината свят не са наясно щото се държат неадекватно според мен.
Сега ще трябва да кажеш коя е другата половина от света, та да разберем кое е адекватното поведение.

Websolut

Well-Known Member
Сега ще трябва да кажеш коя е другата половина от света, та да разберем кое е адекватното поведение.
Грешка на езика - целия;)
Това е факт, че не са наясно какво да очакват от най-обсъждания вирус в историята, всеки се пише експерт, но истината е че ги изненадва с нетипично поведение постоянно, трябва да пренаписват вирусологията.

biaaro

Well-Known Member
Грешка на езика - целия;)
Това е факт, че не са наясно какво да очакват от най-обсъждания вирус в историята, всеки се пише експерт, но истината е че ги изненадва с нетипично поведение постоянно, трябва да пренаписват вирусологията.
Оф, човек, не ме занимавай с тия тъпотии, наистина тоя път ще пропусна да си причиня същото, като предния път....

Горе