Кой е правилният модел за справяне с COVID-19

Има ли някой от вас който вече го е прекарал и е разбрал разбира се?
Щото има такива които и не разбират.
За мен масово го карат в момента, кой по-леко кой по-тежко, кой изобщо не разбира.

Аз лично го изкарах преди няколко седмици, но сега отново съм настинал нещо, а не се мислех за толкова кекав:)
Как съм сигурен ли, ами тествах се, а и то се усеща като ритник в гъзЪ, само, че той се повтаря и повтаря и повтаря и тъкмо когато решиш, че си ок той те рита в корема, абе хамелеонска работа, нетипични симптоми и държи двойно повече от грипа.
Аз съм спазвал всички правила и пак го лепнах, така, че споко всички ще го лепнете рано или късно не знаеш от къде ти е дошло.
Имам познат който беше положителен и нямаше симптоми, друг го удари в корема, абе всеки има различни симптопи, най-характерното обаче е температурата между 37,5 - 38 и то упорита и смазваща, а да и потене в един момент имаш чувството, че си айсберг и се топиш, абе като цяло усещането е все едно са те центрафугирали.

Що се отнасят до болниците, мой познати са звънели на 112 и от там на бърза помощ отговора е бил перифразирано - "като приумирате ни се обадете", а и по-добре защото карат директно в инфекциозна(това за София), а там инфекции колкото искаш...
Освен да те отбелязват в статистиката нищо друго не правят, всеки се оправя както може сам, имуностимулатори яко, парацетамол и се молиш - това е като цяло.
Днес разбрах, че мой втори братовчед го е изкарал без да разбере реално. Подробности обаче не знам :)
 
Днес разбрах, че мой втори братовчед го е изкарал без да разбере реално. Подробности обаче не знам :)
Мъжът на моята зъболекарка го изкарал също с минимални симптоми, а тя и малката им дъщеря не са успели да го лепнат.
 
Мъжът на моята зъболекарка го изкарал също с минимални симптоми, а тя и малката им дъщеря не са успели да го лепнат.
Едни харесва други не толкова, не знам как ги подбира, мисля, че при децата е ясно нямат нещо развито в белите дробове и няма къде да се захване, пушачи също не харесва много, абе действително е като хамелеон, освен, че се прикрива е и избирателно, много странно нещо действително и по това съдя, че вероятно е лабораторно, чисто интуитивно разбира се:).
 
абе действително е като хамелеон, освен, че се прикрива е и избирателно,
Да, и се активира в малките часове на денонощието, според мерките, които се взимат в някои страни.
Цирк му се казва на това, ама от лошите.
 
Гледахте ли пресконференцията на асоциацията на европейските доктори и медсестри провела се на 10.10 в Берлин.

Твърдят че 86% от PCR тестовете са false positive. Също така наблягат на факта, че в момента няма нито пандемия, нито епидемия - нивата на болни не покрива изискванията за тези термини. Казвам болни, а не фалшиво позитивни!
 
Твърдят че 86% от PCR тестовете са false positive.
Фалшиви тестове обясняват всичко. Аз още пролетта си обясних всички странности по този начин. Тогава даже официално се знаеше, че в Испания са ползвали бързи тестове от Китай с голяма неточност (https://segabg.com/node/126955). Датата от новината е 20 март и точно на 20 март са написали най-много заразени в Испания.

Сега си мисля, че може да се е случило нещо такова. В Китай си произвеждат някакъв вирус, а може и дори да не е съществувал... няма значение. Създава се някаква паника, света разбира че нещо става там. Китай вижда, че света вижда това. Фаучи и Гейтс са приятно изненадани, те от всичко най-обичат пандемии. Фаучи казва на Бил "Абе Бил, това е много удобно, що не измислим пандемия, нека да започне от роднините ми в Италия и да видим какво ще излезе". Може и лично да са се свързали с китайците за да вземат вируса и да го доставят в Италия, ако е имало вирус. Може и да са се разбрали Китай да започне да произвежда тестове, които да засичат нещо си там при грипосани от обикновения грип. Ако все пак е бил истински вирус, това обяснява много смъртни случаи в началото и бързото му отслабване след това. Ако не е бил, многото смъртност може да се обясни с обикновено надписване, както и с убиване на хората с вентилаторите. Понастоящем може би дори няма корона, ами обикновен грип, или вече слабата версия на китайската корона. Едва ли някой по света ще седне да прави едновременно тест и за двете неща, а и да прави, просто ще кажат по новините - имаме случаи на заразени едновременно с ковид и грип. Пък и тестовете вероятно засичат нещо дето може да се намери и при грипосани, и при негрипосани, така че няма пълно припокриване.

Маските няма с какво да помогнат, то се видя още при първата "вълна", то се е видяло и при испанския грип преди 100 години. Най-много да предизвикат допълнителни проблеми на белите дробове, защото хората буквално си развъждат бацилите на тях и после си ги вдишват. Служат само за да припомнят на хората докато не са пред телевизорите, че нещо много страшно витае наоколо.

Китайците вдигнаха цяла болница за седмица-две, в останалия свят реват че нямало достатъчно болници, но не направиха нито една нова за 6 месеца. Вместо това принтират милиарди и раздават на хората за да си кротуват докато икономиката се срива.
 
Къде по дяволиите са предвестниците на апокалипсиса да дадат статистически данни за починалите от кови и новозаразените?
 
Да, и се активира в малките часове на денонощието, според мерките, които се взимат в някои страни.
Цирк му се казва на това, ама от лошите.
Не аз съм напълно сериозен, усещането е по-различно от обикновен грип и действително имаш чувството, че си имаш работа с нещо интелигентно, вечер е по-активно да, но то и при грип след обяд вдигаш температура, търси ти слабото място и симптомите са странни, поне при мен де не бяха типични, нито съм имал кашлица, задух, болка в ставите - нищо подобно, на всичкото отгоре симптомите се проявиха два дни след като бях контактен, а се т6върди, че се появяват след седмица две - пълни глупости.

На практика съм склонен да вярвам в теориите на конспирацията, че това си е биологично оръжие което нарочно е програмирано да няма чак толкова висока смъртност, но да нанася сериозни икономически поражения, за това съм съгласен.

Интересно ми е Тръмп белина ли пи та се оправи за 3 дни хаха, мен ме държа две, ако не и три седмици.
 
Бях чел някъде, че са го лекували с хапчета на стойност 30к долара....нормално да се оправи за 3 дни :D
 

На нанди лидера. :D
Идол/ кумир е по-точният термин. Мънги е №1! Всеки ден ги побърква с демонстрацията на адекватно, професионално поведение. С това им показва колко абсурдни са "мерките". Респект, докторе!
И аз имам такава маска - мирише на дамска чанта. :)
 
Мангъра развива некви теории само, като го питат излекувал ли е един болен, срещал ли се е с болни - хъката мъката ама аз такова с предполагаеми само.
Е кви теории ми развиваш като и ти не си наясно?
 
Мангъра развива некви теории само, като го питат излекувал ли е един болен, срещал ли се е с болни - хъката мъката ама аз такова с предполагаеми само.
Е кви теории ми развиваш като и ти не си наясно?
Мангъров не бил наясно, дето 40 години се занимава с най-отвратителните заразни болести. Ти верно ли каза тая глупост?!
 
Мангъров не бил наясно, дето 40 години се занимава с най-отвратителните заразни болести. Ти верно ли каза тая глупост?!
Е, нЕма как вирусният менингит да е по-страшен от ковид, който при 80% от "заразените" протича безсимптомно. ;)

Разликата между Мангъров, Майтапчийски и Кантарджиев е, че Мънги продължи да отстоява мнението си. Или не са му предложили същите пари, или верно е пълно перде.
 
Мангъров не бил наясно, дето 40 години се занимава с най-отвратителните заразни болести. Ти верно ли каза тая глупост?!
Разбира се че не е, то половината свят не са наясно щото се държат неадекватно според мен.
 
Разбира се че не е, то половината свят не са наясно щото се държат неадекватно според мен.
Сега ще трябва да кажеш коя е другата половина от света, та да разберем кое е адекватното поведение.
 
Сега ще трябва да кажеш коя е другата половина от света, та да разберем кое е адекватното поведение.
Грешка на езика - целия;)
Това е факт, че не са наясно какво да очакват от най-обсъждания вирус в историята, всеки се пише експерт, но истината е че ги изненадва с нетипично поведение постоянно, трябва да пренаписват вирусологията.
 
Грешка на езика - целия;)
Това е факт, че не са наясно какво да очакват от най-обсъждания вирус в историята, всеки се пише експерт, но истината е че ги изненадва с нетипично поведение постоянно, трябва да пренаписват вирусологията.
Оф, човек, не ме занимавай с тия тъпотии, наистина тоя път ще пропусна да си причиня същото, като предния път....
 

Горе