Кой изгоря с кредит взет в CHF

От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Аз сериозно попитах ама вие все майтап да става

E аз съм сериозен - пък винаги можеш да продаваш във Франция, Италия, Австрия, Германия и ко. околия на Сусиситата - ножове, часовници и бижута. Злато, фармацевтика и Химическата индустрия ще е трудно реализуема на дребно.
 
От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Имам един кашон със сваровски от Китай така и си остана, освен да пробвам с него и да ръчам още ако има интерес
 
От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

По въпроса от темата - няколко банки в БГ рекламираха кредитите в CHF като по-добри и много хора се вързаха и сега страдат. Това са банки с гръцки корени, да не им казвам имената :)
 
От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Не са само гръцки, Пощенска не е май гръцка, в Унгария президента им със закон е накарал банките да превалутират по курса от деня на усвояване, но тук нямаме президент явно, в Тирол Австрия има над 20 000 кредита в тази валута, там пък се оказа че понеже е рисков с на лихви под 0,5% - тука сме гъзари и са над 7%, в полша и сърбия също има много такива кредити, в Германия се оказа че общините са взимали такъв кредит който е бил изгоден и сега също са прецакани, така че тепърва ще има развитие по този въпрос със CHF
 
От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

в Унгария президента им със закон е накарал банките да превалутират по курса от деня на усвояване, но тук нямаме президент явно

Не знам дали следиш политическата ситуация в Унгария, но това което е направил не е много похвално. В едни други държави с подобни нагласи вече армията охранява хранителните магазини и национализираха фабриките за тоалетна хартия :)

Винаги когато се опитваш да прецакаш пространствено-времевия континиум някой страда накрая :)))
 
От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Следващата стъпка ще бъде със закон да накарат банките да дават кредити на отрицателни лихви - дават ти 100 000 евро, връщаш 95 000.

Европейската империя върви към повече социализъм.
 
От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Хепи изостанали са - В БГ това отдавна го направиха ама беше по схемата теглиш милион не връщаш нищо :)
 
От: От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Не знам дали следиш политическата ситуация в Унгария, но това което е направил не е много похвално. В едни други държави с подобни нагласи вече армията охранява хранителните магазини и национализираха фабриките за тоалетна хартия :)

Винаги когато се опитваш да прецакаш пространствено-времевия континиум някой страда накрая :)))
Хвани си пропагандата и бегай от тука. Да сравняваш Унгария с Венецуела е смешно. Орбан антикомунист от дясна консервативна партия. Това, че е ударил шамар на банкерската мафия, какво лошо?
 
От: От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Това, че е ударил шамар на банкерската мафия, какво лошо?

Орбан е същата руска подлога като твоя гуру Станишката, ама това е друга тема :)

Не става въпрос за политика (тя е само една от причините). Икономиката е базирана на ясни икономически и математически принципи. Не можеш да правиш пари от нищото без да има последствия.
 
От: От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Икономиката е базирана на ясни икономически и математически принципи.
Безразборното печатане на пари към ясните икономически или математически принципи се причислява???
 
От: От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Безразборното печатане на пари към ясните икономически или математически принципи се причислява???

Ние сме във валутен борд и НЕ МОЖЕМ да печатаме пари. Именно това е хубавото в ситуацията, иначе нашите любими управляващи с удоволствие биха напечатали малко да ги дадат на пенсионерите и мангалите преди избори :)

Иначе в световен мащаб примерно долари си се печатат, НО при реално работеща икономика, производство и потребление това не е чак такъв проблем. Освен това реалната стойност на долара се е понижила значително във времето. Страни като Япония примерно са вече 20-та година в криза, но успяват да се задържат над водата. Докато при нас няма как да се случи това нещо, защото тука сме си балкански тарикати и измекяри, чакащи да щипнат нещо от някой еврофонд, нито не произвеждаме, изнасяме малко зарзават ... абе въобще умряла работа.

Един анти-пример е CHF - изкуствено му държаха цената, а сега като го отвързаха и направо избуши кочината :)
 
От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Georgi, Ноември месец 2014г. напечатаха 85 млн. банкноти нашите хубостници,за Януари-Февруари са гласували печатането на още толкова.Дори 20 лв. да е средно купюрата,170млн.х20=3,4 млрд.
Ние сме във валутен борд и НЕ МОЖЕМ да печатаме пари.
-АМА ПЕЧАТАМЕ... ;)
 
От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Не са само гръцки, Пощенска не е май гръцка, в Унгария президента им със закон е накарал банките да превалутират по курса от деня на усвояване, но тук нямаме президент явно, в Тирол Австрия има над 20 000 кредита в тази валута, там пък се оказа че понеже е рисков с на лихви под 0,5% - тука сме гъзари и са над 7%, в полша и сърбия също има много такива кредити, в Германия се оказа че общините са взимали такъв кредит който е бил изгоден и сега също са прецакани, така че тепърва ще има развитие по този въпрос със CHF

Точно за Пощенска говорих и е гръцка :)
 
От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Georgi, Ноември месец 2014г. напечатаха 85 млн. банкноти нашите хубостници,за Януари-Февруари са гласували печатането на още толкова.Дори 20 лв. да е средно купюрата,170млн.х20=3,4 млрд. -АМА ПЕЧАТАМЕ... ;)

Спри да четеш ПИК, Телеграф, Монитор и останалите Пеевски парцали, промиват ти мозъка. Пари се печатат постоянно, но причините не са за запълване на дупки. Не знам дали знаеш, но само 8% от всички пари на света ги има отпечатани, останалите са виртуални. Пари могат да се печатат, за създаване на резерв, но те трябва да бъдат обезпечени от валутния резерв на страната. Пари могат и да се печатат, за подмяна на съществуващите в обращение банкноти. Примерно вече не печатат хартиени еднолевки, а са ги заменили с монета. Същoтo ще се случи и с банкотата от 2 лв съвсем скоро.

Пак казвам, печатането на пари и пускането им в обръщение е невъзможно в условията на валутен борд ако не са обезпечени.
 
От: От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Пак казвам, печатането на пари и пускането им в обръщение е невъзможно в условията на валутен борд ако не са обезпечени.

Информацията е от главните телевизии и БТА,които цитират БНБ. Много ми е интересно с какво са обезпечени тези 170 милиона банкоти и още не знам точно колко милиона монети?
 
От: От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Информацията е от главните телевизии и БТА,които цитират БНБ. Много ми е интересно с какво са обезпечени тези 170 милиона банкоти и още не знам точно колко милиона монети?

Ами не знам, дай да видим къде си го чел. Ако не е обяснено защо или автора не знае, или не казва с цел спекулация :) В страната има достатъчно икономически грамотни хора, които не биха проспали напечатването и пускането на 170 млн необезпечени лева в обръщение :)
 
От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Ами ето, те са си го казали:

С тях ще бъдат подменени изхабените в процеса на обращение пари. Освен това ще бъдат осигурени запаси от банкноти и разменни монети, както и планираното пускане в обращение през 2015 г. на новата разменна монета от два лева, което ще даде възможност да се гарантират чистотата и качеството на парите в обращение.

Производството на банкноти е свързано главно с подмяната на негодните купюри, които ще бъдат изтеглени от обращение.

Значи нали правиш разлика между следните 2 нещата:
1) Подмяна на ХХХ милиона лева чрез изтеглянето на стари банкноти от обръщение и пускането на нови
2) Печатането и пускането в обръщение на напечатани пари - тук вече наличните пари губят част от стойността им, почва инфлация и се пускаме на пързалката :)
 
От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Ама четвъртото тримесечие на 2014г. напечатаха още толкова.Бах тая амортизация! :lol:
 
От: Кой изгоря с кредит взет в CHF

Владко, трябва правиш разлика между печатане и подмяна на стари банкноти.
И сега БНБ печата нови лево, но това става когато и се увеличават евровите резерви.

А иначе по тема, гламавите с франковете вече и протести ще правят :D

http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=15283#p1421920446

Останали излъгани, че взимали кредити във франкове .... да ходят да протестират пред образователните институции, които са завършили и най-вече пред дома си, защото явно са заспали гайди, да не калкулираш валутният риск ...

http://izlugan.com/?go=signals&p=profile&signalId=3103
 

Горе