Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Кой мобилен оператор ползвате?

  • Mtel

    Votes: 44 33.6%
  • Vivacom

    Votes: 39 29.8%
  • Telenor (ex. Globul)

    Votes: 61 46.6%
  • BOB

    Votes: 14 10.7%

  • Общо гласове
    131
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Абонат на Mtel loop съм от много години, поради това,че сферата в,която работя е основно само с абонати на Mtel. Доволна съм, защото имам 2000 минути към loop и 5 номера от Mtel, 30 минути към останалите, 1050 безплатни смс към Mtel, и първата година имах неограничен интернет, а след това го намалиха (не помня точно колко), и таксата ми е 9.90лв.
Родителите ми и сестра ми са съответно на Виваком и Глобул и имат много добри планове (не знам точно какви),но имат доста безплатни към Мtel.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Използвам услугите на M-tel. Бил съм и на другите два оператора, но от няколко години насам M-tel отговарят най-добре на нуждите ми. Не знам дали другите предлагат такъв план, но в момента имам над 300 БЕЗПЛАТНИ минути към ВСИЧКИ оператори + неограничен интернет и таксата, която плащам е доста ниска за тези услуги. Само да спомена, че съм на бизнес план и картите в групата са около 7, но все пак, това беше най-изгодния план от 3-те оператора.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

На секунда си е супер оферта да те отчитат, мен така ме отчитат и едвам стигам 20 лв разговори ... а на ден провеждам поне по 5-10 разговора с другите оператори.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

А какво става с Bulsatcom? Нали и те уж получили лиценз за мобилен оператор? Нужно е някой нов да стъпи на пазара, да с епоразмърдат малко повече цените, да се размърдат надолу имам предвид.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Аз съм ползвател на Vivacom. Преди време бях на MTel, но беше доста отдавна. В момента съм на плана Hybrid - 600 минути към виваком, 30 към другите, 150 мегабайта интернет на бърза, после неограничен на бавна и 600 СМС на към вива - всичко за 10 кинта на месец. Другото предимство е, че щом изразходиш услугите трябва да си заредиш ваучер, за да продължиш да говориш, което за мен е идеално, тъй като отделям определени средста за телефона, които не са много тъй като не го ползвам много. Достатъчни са ми минутите, ако се наложи от всякъде мога да взема един ваучер за 10 лева и да говоря при нужда.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Аз използвам услугите на Mtel. Миналата година реших да си взема карта на Bob като се излъгах да повярвам на прекрасните им оферти - Super Bob. Оказа се, че и сметката после е "супер", точно защото безплатните им минути и смс-и бяха много безплатни, а "ниската" им месечна такса беше много "ниска".
Общо взето съм била абонат на всички мобилни оператори до момента и всички са еднакво големи лъжци и мошеници.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Ползвам Globul (Blackberry план) и Mtel (корпоративен оферта), с Mtel имах ядове като сменяха системата, но като цяло нямам оплаквания нито от единия , нито от другия.
 
От: Re: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

глобул,на ваучер :х мтел на ваучер и сметка и виваком за мобилен нет,скоро и телефон на сметка
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Аз използвам услугите на Mtel. Миналата година реших да си взема карта на Bob като се излъгах да повярвам на прекрасните им оферти - Super Bob. Оказа се, че и сметката после е "супер", точно защото безплатните им минути и смс-и бяха много безплатни, а "ниската" им месечна такса беше много "ниска".
Общо взето съм била абонат на всички мобилни оператори до момента и всички са еднакво големи лъжци и мошеници.

Не знам при Вас какво се е случило, но за мене откакто съм на Супер-Боб не плащам повече от 15 лева. Звъня на всякакви мобилни и стационарни номера без да ме е еня кой на кого е абонат. Щото като видиш номера по нищо не можеш позна на кой от всичките е абонат. С този пренос на номер гледаш го 088ххххххх пък той прехвърлен на Глобул, и обратно. Затова със Супер-Боб-а ми е без разлика:
1. 500 мин. към всички мобилни
2. 500 мин. към всички стационарни
3. 500 СМС-а
Всичкото това за 14.90 лв./месец.
Ни Вайбър, ни Майбър! Не ползвам мобилен Интернет и ме устройва за телефонията като в някои месец даже ми остават минути неизговорени.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Боб.
500 минути към всички мобилни оператори, идеално ми е, изобщо не се съобразявам и не следя кой е на Вива, кой е на Глобул и т.н. Заслужават си 15-те лв. месечна такса.
Иначе доскоро бях към Вива-та, близо 6 години, но ме изгубиха като клиент.

Нет-а ми е все още към тях, просто както някой по-горе се изказа : те са най-малкото зло. Много некомпетенти, понеже ми е в пакет нет+тв+дом.тел , една позната ми каза, че е включила само нет към Вива, аз исках да махна ТВ-то и домашния тел, отивам в офис на ВиваКом и служителите ми обясняват как не можело само интернет, за да имам нет, трябвало тая връзка по нещо да върви, сиреч трябва да имам телефонна линия ????? А то като си прекъсна договора с тях оставят и кутии и жици ... какво повече им трябва. Все тая дали с или без телефон, жици има, кутия има, искам само нет! - Не можело. Ако искам нет ще плащам и за телефон...
Ок...прибирам се вкъши и след някой ден ми звънят от Вива-та, понеже договора ми изтекъл, да ме приканват да подновявам. Аз реших да се направя на ударена и викам " Ще прекъсвам договора, но ако имате такава опция само интернет да оставя ..." И отсреща момичето: "Да, разбира се, има такава опция, може само интернет ".
А аз : :shock: Ко речи ?
Един ти казва едно, друг друго.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

имам голям проблем с бившия ГЛОБУЛ-ТЕЛЕНОР.полудях!вместо 10 лева на година/биканект/ваучер. стигнах по 10 лева на месец,без да говоря/само ме търсят/.това значи 12 пъти увеличение.затова проклевам генералния директор на теленор заплатата му да падне 12 пъти!годишните му доходи да станат едномесечно изражение.
условията се промениха от октомври-вместо за 1 год зареждането е за 3 месеца.ходих в офисите им.трябвало да се обадя на опера-тор.30 обаждания -на всяко обаждане отговаря електронен оператор-"за иглиш прес уан,за сметка или зареждане2..... за оператор натиснете 9.........пим-пам-пум .моля да ни извините! всички наши оператори са заети....още 1 мин. повторение и връзката се разпада,т.е. затварят ми.изпращат ми лъжливи съобщения -да заредя след 2 дни на промоция щели да ми удължат с 12 месеца картата. в центровете ми казват,че не съм на договор,т.е. юредически нямам никакво право и могат да си правят едностранно каквото си искат.бягайте от ТЕЛЕНОР!!! и навсякъде храчете върху им. това е от 12 год им лоялен клиент на Глобул
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

вместо 10 лева на година/биканект/ваучер. стигнах по 10 лева на месец,без да говоря/само ме търсят

Идеята е да подпишеш договор... В близките 2 години се сещам само за един, който съм срещнал и още е на ваучер. Просто вече няма смисъл от тея ваучери за мен...
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

@piopi5706 лоялни клиенти на оператор без да са сключили договор няма. :) Или поне за оператора е така. Ако искаш някакви отстъпки и привилегии - подписваш договор.
От 2006г. съм на Мтел и до момента нямам никакви забележки. Докато от Виваком - големи перипетии имах в края на миналата/началото на тази година по прекратяването на договора си с тях (бях им абонат за 9 години) - отне ми 6 месеца при изтекъл договор! Накрая се стигна и до там да ми връщат надвнесени пари по фактури....естествено след директни разговори с техни хора от София. Никога не бих се върнал на Виваком след това, което претърпях и след мнението, което придобих за тях (никой си няма напредстава какво върши, и факта че си върнете устройството и нямате услуга у дома не означава че няма да продължат да ви начисляват такси 3 месеца след прекратяването на договора).

С Глобул съм прекратявал договори и не съм имал проблеми. Но от Виваком...нямам думи.

Преди седмица преподписах с Мтел за нови 2 години. Цената на плана е хубава - почти 25лв на месец срещу 600 минути към всички в бг, неограничени минути към 5 номера и 1500МВ трафик, който забележете - не се дели на по 750МВ дневен и нощен като при виваком. Взех си и един телефон ей така да има в шкафа за 60лв - Nokia Lumia 630.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

От няколко години използвам виваком и до сега бях що годе доволен от планове за разговори и мобилен интернет. Пуснаха хубава оферта на PS4 за "лоялните си клиенти" с отстъпка от 200лв, но като отидох в магазините им ми беше казвано, че няма така оферта, били запазени или са им свършили бройките. И се оказа, че схемата е следната дават се само на тези, които ще правят договор, взимат ги за техни хора, или ги купуват и препродават по сайтовете за обяви и т.н. Писах жалба за тази им лъжа до КЗП, но така и не получих отговор. Явно виваком си плаща КЗП да си мълчи!
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

То и в теленор е така с телефоните на изплащане. В рекламата едно на място друго. А как ми набутаха 500МВ към плана без да ми трябват не е истина. За да получа пакет минути към теленор трябва да се съглася и с мегабайтите без да ми трябват.


От няколко години използвам виваком и до сега бях що годе доволен от планове за разговори и мобилен интернет. Пуснаха хубава оферта на PS4 за "лоялните си клиенти" с отстъпка от 200лв, но като отидох в магазините им ми беше казвано, че няма така оферта, били запазени или са им свършили бройките. И се оказа, че схемата е следната дават се само на тези, които ще правят договор, взимат ги за техни хора, или ги купуват и препродават по сайтовете за обяви и т.н. Писах жалба за тази им лъжа до КЗП, но така и не получих отговор. Явно виваком си плаща КЗП да си мълчи!
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

на Mtel съм от много време и съм доволен от тях. Ползвам прима и така не се набутвам с големи сметки.:rolleyes:
 
Скоро мятам предплатената b-connect на Globul (Telenor), защото са абсолютни аматьори и не си го оправиха това скапано 3G вече няколко години. Взимам още една Vivacom, дори утре ще мина да видя някакви оферти или на Bob, както ме посъветва Кулайса. Така и ще направя. С аматьори не ми се занимава, добре че съм без договор, че направо щеше и там да е драма, както обикновено е като се отказваш от някой голям доставчик. ;)
 
От: Re: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Година и 5 месеца и съм свободен и аз... На моменти ми идва да си платя таксите и да им бия шута. В Казанлък на 80% има 3G в града по селата няма и 10%.

Скоро мятам предплатената b-connect на Globul (Telenor), защото са абсолютни аматьори и не си го оправиха това скапано 3G вече няколко години. Взимам още една Vivacom, дори утре ще мина да видя някакви оферти или на Bob, както ме посъветва Кулайса. Така и ще направя. С аматьори не ми се занимава, добре че съм без договор, че направо щеше и там да е драма, както обикновено е като се отказваш от някой голям доставчик. ;)
 
Re: От: Re: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Година и 5 месеца и съм свободен и аз... На моменти ми идва да си платя таксите и да им бия шута. В Казанлък на 80% има 3G в града по селата няма и 10%.


Да, яко злета. Имах познат, работещ там (старите Globul) и ми каза каква свинщина е там - стара апаратура, никакви инвестиции и иновации и много вожд, малко индианец. Типична Бг фирма, под гръцко управление. Но като гледам нещата май не са се променили. Нищо лично телекома, но много хляб има да ядат, не е като да плеснеш няколко бона за тв реклама, трябва и да има нещо като сървис зад тези реклами, нищо че повечето ги връзват с куци договори за 2 години. ;)
 

Горе