Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Кой мобилен оператор ползвате?

  • Mtel

    Votes: 44 33.6%
  • Vivacom

    Votes: 39 29.8%
  • Telenor (ex. Globul)

    Votes: 61 46.6%
  • BOB

    Votes: 14 10.7%

  • Общо гласове
    131
1. Колко от контактите, с които най-често поддържам връзка по телефона към кой оператор са.

Е това точно е проблема, не знам дали се сещаш защо.
На маймуни ви обърнаха....
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Честно казано не се досещам, защото в момента като имам неограничени минути в мрежата на оператора + 600 минути към всички останали (подобни параметри има за доста от актуалните в момента планове), тежестта на тази точка не е чак толкова голяма. В моя случай - цялото ми семейство и роднини са на Мтел, с малки изключения разбира се. Повечето ми приятели също са на Мтел. ... нооо дори и да ми свършат минутите, винаги мога да потърся 50% от тях през iMessage, Skype или Viber.

Пак за предплатените карти - интересно ми е да ви питам, случвало ли ви се е да ви клипат още. :) На такива герои дори да имам 20 000 минути, не бих звъннал обратно.

ПС. От тези 600 минути към всички останали, не съм изговарял повече от 100. Но като Мтелци дават, защо да не вземем, все пак хубаво е човек да не се тревожи от превишаване на кредитни лимити и излишно набъбване на сметката до неприятни размери. :)
 
Май няма такова животно с неограничен нета, който да се предплаща с карта и примерно за 10-20 лева да вземеш нещо поносимо и като трафик и като период, в който да можеш да оперираш с него. Това да те нулнат на 10-тия ден си е куцо и веднага те мята да вземеш някой план с 1-но, 2-ву годишен договор. :)

Иначе от vivacom съм супер доволен като абонат на услугата им. За това и нета в нас, телевизията ми и телефона ми е с тях. Но за мобилен, май още не могат да ме спечелят. Дори май тук mtel са с по-добра оферта, но пак е под въпрос, защото те пък предлагат по-малко GB. ;)
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Аз съм малко пристрастен, защото над 3 години работих във Vivacom, но все пак ще споделя, че поне по мое мнение услугите им са най-добри. Що се касае до облусжването в магазините, то е на еднакво ниско ниво при всички.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Трафика при Мтел е малко по-малък от този при Виваком, но пък за сметка на това не се дели на дневен/нощен. ;)
 
От: Re: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

1. Колко от контактите, с които най-често поддържам връзка по телефона към кой оператор са.

Е това точно е проблема, не знам дали се сещаш защо.
На маймуни ви обърнаха....

Дам, идеята им е да се нагушиш с по една карта от всеки мобилен оператор - доста хора познавам с по 2-3 тела в джоба. В последно време взеха да отпускат по малко повече минути към другите оператори, преди нямаше такова нещо като безплатни минути извън мрежата на съответния оператор. След 10 г. ще ги стигнем хевропейците. :)

ПП: По чужбинско си има предплатени карти, не знам що да са отживелица даже по-далавера да си вземеш като отидеш там тяхна карта отколкото нашия кожодерски роуминг.
 
Да, и аз не познавам някой с една карта (телефон). Всеки все изгодното гледа и плес, с 3 телефона. :)

А имам една приятелка, която не можех да и хвана кой е номера и. Все оферти, примоции и накрая и казах, че като се установи на един, ще си направя труда да го запиша. И което беше по-зле, взимаше на себе си и близките по една пакетна промоция и им ги връчваше, за да им звъни уж безплатно. Демек, греда за приятелите й. :) Беше абсурдно, колкото практично за нея, толкова кофти за приятелите й. :)
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

вие не разбрахте ли че няма такова нещо като " тия ми ги дават, защо да не ги взема" , реално всичко си го плащате и въпроса е:
защо плащате за тарифи, като не си изговаряте дори 20% от това което сте платили?
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

В моя случай - плащам заради мобилния нет + voice услугата. Като по-важен ми е размера на мобилния трафик.
Ето тук е цялата работа, че между плановете М и L разликата в цената е около 5лв, а получаваш над два пъти повече. Още повече, че такса от порядъка на 20-30лева не е достатъчно сериозна като сума, за да й отделям чак такова внимание. Важното е параметрите на плана да са ми достатъчни и да не се съобразявам със същите, като след всяко звънене да проверявам колко минути или трафик са ми останали. Загуба на време и нерви си е. А както знаем - времето струва пари.

Ако нямах достатъчно финанси и ми се налагаше да отделям толкова време над тези неща (по тарифи, такси и параметри)...едва ли бих имал пари за свестен смартфон, от там пък нямаше да ми се налага да си вземам план с интернет и щях да се спра на нещо по-евтино и обикновено.
Всичко се определя от нуждата и възможностите, като са нужни само малко съобразителност и себеосъзнаване. ;)
 
Re: От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Ето нещо за този случай: http://www.gretchenrubin.com/happiness_project/2006/06/are_you_a_satis/
Тази приятелка е явен maximizer - постоянно следи за промоции, възползва се от тях, и накрая вероятно пак се чувства прецакана :)

Да, такава натура е, но затормозява останалите около тях, на които уж им правят услуга да говорят безплатно, но реално си е едно голямо неудобство. :)

Телефонът ми поддържа 2 карти и 100% мисля да бодна една с нет, а другата да си е за разговори. ;) Но ще видя след новата година какво ще изскочи като оферти, за момента съм се спрял офертата на Vivacom, но за жалост няма какво да я бие и май е нещо нормално. Въобразявам ли си, но Vivacom мачка по всички точки останалите оператори. Не само като инфраструктура (това е ясно), но като оферти, предложения и условия. Може да се заблуждавам, но това ми прави впечатление последно време.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

И аз съм с 2 карти - едната разговори другата нет. Нета е 4GB за 6 лева и си е далавера откъдето и да го погледнеш.
 
Re: От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

И аз съм с 2 карти - едната разговори другата нет. Нета е 4GB за 6 лева и си е далавера откъдето и да го погледнеш.

Я дай повече инфо - на кой тарифен план си, че ми е чудно и оператор де. :) Но ми прилича на Vivacom. :)
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Глобул, но има 3 закупени телефона + 6 номера + лаптоп на титуляра и затова е само 6 лева нета. Иначе е доста повече, глобул комбо нещо си е услуга с която се комбинират услугите и получаваш отстъпки.
Само за нет е картата.
 
От: Re: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Вече трета година съм на Глобул ( вече Теленор ) - проблем до този момент не съм имала.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

М тел, много добър пакет и най-важното обхват
За момента за тях
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

+1 за 3G то на Виваком!

Онзи ден ми се наложи да пътувам с влак, около 3 часа път, през цялото време гледах клипове в youtube, но батерията на телефона каталяса за 3 часа, явно от постоянната смяна на клетките.
 

Горе