Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

идея

Active Member
Рейтинг - 100%
9   0   0
Трябва ми да се изработи 3 максимум 4 секундно Интро , "шапка" (или кой както му казва) анимация с фирмено лого.

То ще се поставя в началото на всяко видео което ще се пуска в youtube

Трябва да е ефектно, артистично, стилно, творческо. По възможност със звук, но ако анимацията изисква може и без звук.

Бих искал човека, който ще го прави да има опит в това отношение и да покаже направени от него неща. В смисъл не сега да се учи.

Благодаря
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Здравей,
Мое мнение. Хубаво е да помислиш освен каша/шапка в началото да има и изработен каш/шапка за края на клипа, това дава му придава един по цялостен и завършен вид.
Искай каша със звук, при видео обработката на отделните фрагменти има опция за изключване на звука.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Има си много ефектни 3D интро видеа изработени с After Effects ето едно примерно, на мен лично много ми харесва този начин на представяне, само сменяш името на логото това си е темплейт, само, че рендва бая време ако машината е слаба.

[video=youtube;IZCVZhZCZ4w]http://www.youtube.com/watch?v=IZCVZhZCZ4w[/video]


[video=vimeo;25324208]http://vimeo.com/25324208[/video]

Тук има доста хубави неща
 
Последно редактирано:
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Това е хубаво, но предполагам, че това е програма, която трябва да я намеря, (да я купя или търся крак), инсталирам, да се уча на нея как се правят такива тарикатлъци.
А точно това, е което искам да си спестя.
Иначе ще го имам впредвид, като вариант, ако не намеря никой, който прави такива работи.
Благодаря buymore за информацията!
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Да трябва ти After Effects:) вкраваш логото и то си го рендва 30 мин примерно, има действително много добри и професионални неща и то за почти без пари, вярно няма да са уникални, но за 10-20$ получаваш добър и качествен ефект.
Даже може видеото да почва като холивудска продукция:)

[video]http://videohive.net/item/the-armageddon-trailer/embed/4426089[/video]
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

А ти правил ли си нещо с тази програма?
 
Последно редактирано:
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Избираш един от множеството проекти от линка, който прати колегата по-горе. Този проект се зарежда в AE където можеш да сменяш всичко в него, включително логото и анимацията. Накрая рендираш всичкото нещо във формата, в който ти трябва.

Ако това не можеш да го направиш, пиши ми какво предлагаш и мога да се заема да го направим.

Като цяло това е най-добрия вариант и за малко пари. Иначе някой да ти прави изцяло custom шапка предполагам ще ти вземе доста пари.

p.s.
Ако решиш сам да се занимаваш с това, ще ти трябва доста силен компютър, защото софтуера е много тежък.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

То е елементарно защото автора обикновено слага упътване в PDF или прави видео урок.
Примерно ето за този ефект:

[video=youtube;L5DGgLGYiGU]http://www.youtube.com/watch?v=L5DGgLGYiGU[/video]

ето какво представлява хелп файла
само трябва да имаш търпение с рендването, ако пък е по сложен ефекта при мен отнема часове, явно лаптопа ми е за смяна вече:)
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

идея - писах ти на лично с предложения за професионален видеомонтаж.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Не е елементарно After Effects освен, че е скъп софтуер е и доста сложен за работа. Ето едно видео, което аз съм правил за себе си:

[video=youtube;mAR2i1U_L2k]https://www.youtube.com/watch?v=mAR2i1U_L2k&list=PLpk1C-OqYCufmADMMv5mOR5WAhh5FbovA[/video]

30 долара струва темплейта, и работата е между 7-12 часа. Задължително процесора трябва да ти е мин. i5 и рам поне 4 гигабайта. Ако не си работил с AE също ще ти трябва поне 12 часа да поразучиш интерфейса. Ако пък не си работил с други продукти на Adobe ще ти трябва и повечко време.
За мен реална цена на Къстъм интро е минимум 1000 лв. а на такова с готов темплейт поне 200 - разбира се много зависи от сложността и дължината на темплайта, но говорим за къси такива и с не много сложни ефекти. Отделно почти всеки темплейт е правен с различни плъгини, които струват от 120 долара... нагоре това също не трябва да се пренебрегва. Качеството на видеото ... разделителна способност ... наситеност факторите са доста. Друго важно в случая с фирменото лого е дали ще се импортира векторно и каквъ формат е. АЕ работи добре с илюстратора, но ако е правено на Корел логото е проблем ако е нужно HD и т.н.. Пиши на ЛС. бюджет и ще ти кажа какво може да се направи за тези пари.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Едно хубаво флаш интро и да си го конвертираш в avi формат ще ти излезе по-евтино и лесно.:)
Има безплатни swf to avi в нета.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

buymore - абе последно време ви се чудя на повечето тука.

Идва човек и иска сайт - веднага някои се явяват и обясняват как да си го направи сам
Идва човек и търси някой за SEO - веднага някои му обясняват да си го прави сам
Жена иска онлайн магазин - веднага се намират въпросните да и обяснят как да си го направи сама



...


Хората ясно търсят човек, вие му обяснявате как да си го направи сам, имайте малко уважение към фрилансерите, напоследък това ми се набива много на очи - някои хора все пак са тук да изкарват пари чрез предлагане на услуги. Не си представям някой да иска да му се ремонтира колата на сервиз и там да му обясят как да си я ремонтира сам.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Здравей,
Мое мнение. Хубаво е да помислиш освен каша/шапка в началото да има и изработен каш/шапка за края на клипа, това дава му придава един по цялостен и завършен вид.
Искай каша със звук, при видео обработката на отделните фрагменти има опция за изключване на звука.

Да, би било добре и някакъв край в стила на "шапката", но той в случая е второстепенен въпрос.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Избираш един от множеството проекти от линка, който прати колегата по-горе. Този проект се зарежда в AE където можеш да сменяш всичко в него, включително логото и анимацията. Накрая рендираш всичкото нещо във формата, в който ти трябва.

.

Ами сега го разглеждам и ще видя дали си струва да се занимавам сам , ако не, ще пиша пак , да се разберем нещо.
Благодаря
 
От: От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

На мен пък ми е странно, защо да не се помогне на колега да вземе правилно и изгодно решение, ако има нужда от професионалист той ще му пише с конкретна оферта, аз не виждам някой тук да предлага безплатна услуга:)
Даже още по-добре се получава ето колегата Стойнев казва , че има известен опит, не виждам нищо нередно и учудващо.
Но е факт, че подобна обработка изисква голям процесорен ресурс.
 
Последно редактирано:
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

buymore - абе последно време ви се чудя на повечето тука.

Идва човек и иска сайт - веднага някои се явяват и обясняват как да си го направи сам
Идва човек и търси някой за SEO - веднага някои му обясняват да си го прави сам
Жена иска онлайн магазин - веднага се намират въпросните да и обяснят как да си го направи сама
...
Хората ясно търсят човек, вие му обяснявате как да си го направи сам, имайте малко уважение към фрилансерите, напоследък това ми се набива много на очи - някои хора все пак са тук да изкарват пари чрез предлагане на услуги. Не си представям някой да иска да му се ремонтира колата на сервиз и там да му обясят как да си я ремонтира сам.

Абсолютно си прав. iТrader ти е висок, а аз съм 0.
И при мен не проблем да правя секс на публично място, но публиката около мене постоянно ще ми дава съвет - как да го правя. А аз искам да съм свободен.
Все пак живеем в България и сред фрилансърите има процент зле ухаещи цветя /тоалетна/, то е като във всяко стадо си има мърша.
Съжалявам, ако на някого мнението ми не му харесва, но все пак всички искаме да ядем бял хляб ...
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Ако имаш правени флаш интро дай да видим нещо . Може и на лични

Едно хубаво флаш интро и да си го конвертираш в avi формат ще ти излезе по-евтино и лесно.:)
Има безплатни swf to avi в нета.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Колко интересно ,точно преди 4 дена разбрах за този вид дизайн. В смисъл четох доста за него и after effects. Тези дизайнери, които ги правят се наричат Motion Designers. Доста хубави неща се получават, но трябват доста учене на програмата и хубав комп. Все пак успях да си намеря програмката и смятам да почна малко по малко да я уча.

И аз разбрах ,че има доста "templates"за такива интрота. Аз намерих един сайт в който има доста туториалс, ако имате желание го погледнете. http://www.videocopilot.net/

Поздрави и да постнете интрото да го погледнем и ние ;>
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

За да имаш добро ( забележи не ползвам определението ПРО) интро, няма да е зле да дадеш детайли за насочеността на клиповете. От това зависи шрифта, идеята...
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

За да имаш добро ( забележи не ползвам определението ПРО) интро, няма да е зле да дадеш детайли за насочеността на клиповете. От това зависи шрифта, идеята...

Е да, това и още много други въпроси ще ги уточнявам с човека, който каже че може да прави интро.
Дали клиповете ще са за балет или за ядрени подводници , който разбира от правене на видео шапки няма да му е проблем тематиката.
За това първо въпроса ми е Кой ? :)
 

Горе