Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Колко интересно ,точно преди 4 дена разбрах за този вид дизайн. В смисъл четох доста за него и after effects. Тези дизайнери, които ги правят се наричат Motion Designers. Доста хубави неща се получават, но трябват доста учене на програмата и хубав комп. Все пак успях да си намеря програмката и смятам да почна малко по малко да я уча.

И аз разбрах ,че има доста "templates"за такива интрота. Аз намерих един сайт в който има доста туториалс, ако имате желание го погледнете. http://www.videocopilot.net/

Поздрави и да постнете интрото да го погледнем и ние ;>

А откъде я взе програмата? Не говориш за trial ?
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

А откъде я взе програмата? Не говориш за trial ?

Ами май от Замунда и не е триал , кракната е и за сега нямам проблеми. Малко трудно се инстаира ама пиратите са измислили как да стане ,че да я ползваш цялата.

Не си ли получил вече професионални предложения?

Смятам,че няма да получи професионално предложение тук , освен това на Стойнефф, който и той не изглеждаше много уверен. /но все пак той бе единствения ,който показа нещо ,което е направил сам./

Като цяло е доста трудно да се направи такава анимация ако е от нулата. И съм сигурен ,че струва доста парички. Интересното е ,че този тип услуга не се предлага от БГ фрийлансърите ,поне не съм виждал някой да прави такива неща от колегите.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Не предлагат услугата, а правят забележки, че едва ли не някой подбива фрилансарския труд и предлага помощ, не вярвам със сигурност има някой про:).
Замислям се за боянафилмс там сигурно ги правят тези работи понеже съм ходил няколко пъти и знам, че има стаички набъкани с обработващи видео.

Другия вариант с конвертиране на флаш в avi също е добре, но няма да е толкова ефектен според мен.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Е да, това и още много други въпроси ще ги уточнявам с човека, който каже че може да прави интро.
Дали клиповете ще са за балет или за ядрени подводници , който разбира от правене на видео шапки няма да му е проблем тематиката.
За това първо въпроса ми е Кой ?

На ЛС вече ти казах, че разполагам с няколко професионалисти, които точно това правят, ти се направи на интересен и не желаеш услугите им, тогава нямаш право да се оплакваш, че никой от тук не ти предлага професионални услуги!

Не си ли получил вече професионални предложения?

Напротив, получи такова предложение от мен!

Смятам,че няма да получи професионално предложение тук , освен това на Стойнефф, който и той не изглеждаше много уверен. /но все пак той бе единствения ,който показа нещо ,което е направил сам./

Като цяло е доста трудно да се направи такава анимация ако е от нулата. И съм сигурен ,че струва доста парички. Интересното е ,че този тип услуга не се предлага от БГ фрийлансърите ,поне не съм виждал някой да прави такива неща от колегите.

Ами грешно смяташ, както споменах, вече предложих на идея да го свържа с такива хора, които разбират и работят това и двамата да се разберат колко ще струва цялата работа, и както и ти подчертаваш, такава работа е скъпа, струва доста парички. И смятам, че за това идея отказва услугите на професионалисти, защото иска да "мине метър". Смятам, че него хем го боли, хем го сърби, не иска нещо качествено, но иска нещо евтинко, след като му писах ми отказа с безумния довод:
"Една евтина "шапка" в телевизията за външен продукт струва към 5-10 000 лв".
Все още не мога да разбера какво общо има цената на външен продукт за телевизия и това, че моите познати са професионални монтажисти и са работили или работят в телевизия, след като те работят като фрийленсъри и поръчката и работата ще се извърши на частно? Май по-скоро не иска да си плати за качествена услуга, но това не ме изненадва, сблъсквал съм се много пъти с такива образи тук във форума - хем искат нещо качествено, хем искат да е за без пари, ако може да е безплатно, а най-добре самият фрийленсър да му плати, че му прави продукта!
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Странник, благодарих ти много учтиво на два пъти за това, което ми предложи.
Благодаря ти отново, но засега не се интересувам от предложението ти.
Благодаря!

пс
Говорим в момента със Стойнев за сума от 300лв
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Ако искаш нещо евтино и непрофесионално аз съм си правил за мен ето нещо подобно с една лека програмка за видео обработка, може да се добави и саунд някакъв.

[video=youtube;Kulmi47bMzs]https://www.youtube.com/watch?v=Kulmi47bMzs[/video]
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Странник, благодарих ти много учтиво на два пъти за това, което ми предложи.
Благодаря ти отново, но засега не се интересувам от предложението ти.
Благодаря!

пс
Говорим в момента със Стойнев за сума от 300лв

Значи не искаш да дадеш тези 300 лв. а даже и по-малко на професионалист, а ги даваш на Стойнеф, при положение, че Стойнеф не е правил това и не разбира тематиката?

И не, не смятам твоята благодарност за учтива!
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Значи не искаш да дадеш тези 300 лв. а даже и по-малко на професионалист, а ги даваш на Стойнеф, при положение, че Стойнеф не е правил това и не разбира тематиката?

И не, не смятам твоята благодарност за учтива!

Аз съм го правил. Част от ефектът е темплейт. Купил съм го. Купил съм и софтруера. Купил съм и музиката. Купил съм и компютър, който може да работи с тоя софтуер. Вложил съм и години обучение и зная кое и как става. Дали ще се споразумеем с идея, или не зависи от това, което иска да му направя и дали мога да му го направя. Мога да направя неща, които не повече от 10 човека в България могат. Но ако не мога зная кой може да му го направи и ще го насоча.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Не си ли получил вече професионални предложения?

В интерес на истината аз очаквах че ще се появи предложение и за ръчно анимиране.
Което ми допада повече от дигиталното.
Все пак това са само 3 сек. което прави само 72 кадъра
Предполагам , че един фотошоп майстор може да ги нарисува за 3-4 дни
Не е ли така?
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Дай пример, подобно видео, шапка...
3-4 дни работа с фотошоп пак ще ти дойде дебело ми се струва:)
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Не видях всъщност авторът на темата дали е споменал някъде всъщност какви ще са клиповете, на каква тематика и какъв стил, за да се прецени каква шапка би пасвала най-добре.

Според мен тук някои хора се изхвърлят прекалено много, все пак говорим за няколко секунди анимация. Сравнението по-горе с цени за телевизии е абсурдно, защото там обикновено е пакет като цяла визия на канала или просто цената е надута яко именно защото е за телевизия.

Ако такова нещо се прави от нулата, ще е нужно известно време за изчистване на идеята - какво ще пише, как ще го пише, какво ще е анимирането, озвучаването и т.н.

След това вече, изработката не би била проблем за човек с опит.

Ако е темплейт от videohive, може да стане и за половин ден, в зависимост от това колко тежък е темплейта и какви промени трябва да се направят по ефектите. Там обаче го има проблемът, че може да е трудно откриването на темплейт, който да отговаря на това, което си представя човека, че иска.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Аз съм го правил. Част от ефектът е темплейт. Купил съм го. Купил съм и софтруера. Купил съм и музиката. Купил съм и компютър, който може да работи с тоя софтуер. Вложил съм и години обучение и зная кое и как става. Дали ще се споразумеем с идея, или не зависи от това, което иска да му направя и дали мога да му го направя. Мога да направя неща, които не повече от 10 човека в България могат. Но ако не мога зная кой може да му го направи и ще го насоча.

Значи моите хора са в тези според теб 10 човека, защото за разлика от теб те не само са купили необходимата техника, и са инвестирали в знания и обучение, но и професионално са работили това. Може много други неща да умееш, но тук не може да се сравняваш!

В интерес на истината аз очаквах че ще се появи предложение и за ръчно анимиране.
Което ми допада повече от дигиталното.
Все пак това са само 3 сек. което прави само 72 кадъра
Предполагам , че един фотошоп майстор може да ги нарисува за 3-4 дни
Не е ли така?

Как очакваш такова предложение, след като по такъв идиотски начин отказа работа на професионални фрийлансъри, само за да търсиш евтинкото и да минеш метър?

Дай пример, подобно видео, шапка...
3-4 дни работа с фотошоп пак ще ти дойде дебело ми се струва

Сакън buymore, не му казвай, че нещо ще му струва скъпо и "ще ти дойде дебело", както пишеш, защото и теб ще разкара по същия идиотски начин както мен, самозаблуждавайки се, че го е направил учтиво! И после другите му виновни, че няма предложения и няма хора които да свършат работата. По-скоро той няма пари да си плати и търси нещо да мине тънко, без пари. А представи си на идея даже не му дойде на ум идеята да се свърже, да се обади с фрийлансърите и да пита за цени и портфолио, но говори наизуст! Как да правиш бизнес с такъв човек, а не да го разкараш?

Не видях всъщност авторът на темата дали е споменал някъде всъщност какви ще са клиповете, на каква тематика и какъв стил, за да се прецени каква шапка би пасвала най-добре.

Според мен тук някои хора се изхвърлят прекалено много, все пак говорим за няколко секунди анимация. Сравнението по-горе с цени за телевизии е абсурдно, защото там обикновено е пакет като цяла визия на канала или просто цената е надута яко именно защото е за телевизия.

Ако такова нещо се прави от нулата, ще е нужно известно време за изчистване на идеята - какво ще пише, как ще го пише, какво ще е анимирането, озвучаването и т.н.

След това вече, изработката не би била проблем за човек с опит.

Ако е темплейт от videohive, може да стане и за половин ден, в зависимост от това колко тежък е темплейта и какви промени трябва да се направят по ефектите. Там обаче го има проблемът, че може да е трудно откриването на темплейт, който да отговаря на това, което си представя човека, че иска.

Еми Firefly, и аз това се опитвам да му обясня на идея, че греши тотално, но той като си е наумил, че щом моите познати са професионалисти и работят или са работили в телевизия, то ще вземат колкото в една телевизия. Нещо, което е абсурдно, аз съм сигурен в способностите им, защото са работили за мен и съм виждал техни продукти, но той даже и не поиска да види тяхното портфолио и цени! На това какво се казва?
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Ако е темплейт от videohive, може да стане и за половин ден, в зависимост от това колко тежък е темплейта и какви промени трябва да се направят по ефектите. Там обаче го има проблемът, че може да е трудно откриването на темплейт, който да отговаря на това, което си представя човека, че иска.

Да, така е, прегледах много шапки правени с After Effect (не бях чувал за програмата, но колегите дадоха полезни връзки), но засега не съм открил темплейт, който да ми пасне като форми, цветове, движения, идея.
Значи аз нямам проблем , че интрото няма да е 100% уникално. В смисъл ако намеря нещо, което да ми хареса предпочитам да дадем повече пари за шаблона и човека, който ще го прави само да вкара логото ми, и край.
Отколкото да вземем евтин шаблон и да се чудим как да го преправим.
 
Последно редактирано:
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Извинете, но за какви 300 лв. говорите?!:-o
Такова 3-4 секундно интро не може да струва повече от 50-100 лв.
Не искам да ви разгонвам клиентите, но съм добре запознат с няколко видео и флаш програми.
Доста време съм правил видео клипове, слагал съм субтитри, та ми е ясно за какво иде реч и с кои програми става.
На Адобе всички програми са тежки и сложни. Има много по-лесни варианти, зависи какво иска човек.
Успех с проекта!
 
От: От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Извинете, но за какви 300 лв. говорите?!:-o
Такова 3-4 секундно интро не може да струва повече от 50-100 лв.
Не искам да ви разгонвам клиентите, но съм добре запознат с няколко видео и флаш програми.
Доста време съм правил видео клипове, слагал съм субтитри, та ми е ясно за какво иде реч и с кои програми става.

Това го кажи на идея, който мисли, че това струва "5-10 000 лв" и че за 300 лв. ще "мине тънко", а когато му предлагат да го срещнат с професионалисти в областта в която търси услуги отказва да се запознае с офертата и продължава да "търси", заблуждавайки другите, че няма оферти.

А, също така се приготви и Стойнеф да те намрази, защото му подбиваш цената, казвайки на другите каква е горе-долу реалната цена.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Да, така е, прегледах много шапки правени с After Effect (не бях чувал за програмата, но колегите дадоха полезни връзки), но засега не съм открил темплейт, който да ми пасне като форми, цветове, движения, идея.
Значи аз нямам проблем , че интрото няма да е 100% уникално. В смисъл ако намеря нещо, което да ми хареса предпочитам да дадем повече пари за шаблона и човека, който ще го прави само да вкара логото ми, и край.
Отколкото да вземем евтин шаблон и да се чудим как да го преправим.

Цветовете и повечето параметри на анимацията и ефектите могат да се променят в проекта на AE.

Извинете, но за какви 300 лв. говорите?!:-o
Такова 3-4 секундно интро не може да струва повече от 50-100 лв.
Не искам да ви разгонвам клиентите, но съм добре запознат с няколко видео и флаш програми.
Доста време съм правил видео клипове, слагал съм субтитри, та ми е ясно за какво иде реч и с кои програми става.
На Адобе всички програми са тежки и сложни. Има много по-лесни варианти, зависи какво иска човек.

Въпрос на гледна точка. Едно е Flash, друго е After Effects. Според мен идеята и изкусуряването й струва повече от изработката в случая.

Странникът, защо се ядосваш, че човекът ти е отказал офертата? Все пак той си решава, а ти като си му направил оферта, вече ще си помисли как му се струват нещата и устройва ли го.
 
От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Странникът, защо се ядосваш, че човекът ти е отказал офертата? Все пак той си решава, а ти като си му направил оферта, вече ще си помисли как му се струват нещата и устройва ли го.

Не се ядосвам, напротив, даже и в последствие ако се съгласи да говори с хората, ще го разкарам, казал съм му, че офертата ми за него вече не важи. Просто пиша защото искам да разбера защо прави такива номера, защо ми отказа с такъв идиотски аргумент, лъжейки, че го е направил "учтиво". Искам също така да разбера защо лъже тук всички, казвайки, че търси професионални услуги и желае да види портфолио, и след това когато му предлагам да го свържа с професионалисти които разполагат с необходимия стаж и портфолио той пренебрегва това. Това според теб нормално ли е? Защото за мен не е!
А и защото това не е нито първия, нито втория случай, а поредния, когато свързвам някой от тук от форума който търси услуга, а се оказва тарикат на дребно. Вече ми писна от такива дребни тарикати и сега за това пиша и няма да спра да пиша, за да разбера такъв човек как мисли и разсъждава, за да знам в бъдеще да се предпазвам от такива образи.
 
От: От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Това го кажи на идея, който мисли, че това струва "5-10 000 лв" и че за 300 лв. ще "мине тънко", а когато му предлагат да го срещнат с професионалисти в областта в която търси услуги отказва да се запознае с офертата и продължава да "търси", заблуждавайки другите, че няма оферти.

А, също така се приготви и Стойнеф да те намрази, защото му подбиваш цената, казвайки на другите каква е горе-долу реалната цена.
Не ме разбирайте грешно - не се натискам да го правя аз, а просто казвам, че 300 лв е изумително висока цена.
Нека си търси алтернативи клиентът - колкото повече оферти, толкова по-голям избор ще има.
Нека погледне и други предложения, включително твоите и на др.колеги.
А Стойнев както иска, просто съм честен.
Има достатъчно видео програми, които спокойно правят интро с прилични анимации.
Не е задължително да е темплейт и да е на Адобе.
 
От: От: Кой може да направи 3 сек. ИНТРО или "шапка" - анимация с формено лого

Не ме разбирайте грешно - не се натискам да го правя аз, а просто казвам, че 300 лв е изумително висока цена.
Нека си търси алтернативи клиента - колкото повече оферти, толкова по-голям избор ще има.
Нека погледне и други предложения, включително твоите и на др.колеги.
А Стойнев както иска, просто съм честен.
Има достатъчно видео програми, които спокойно правят интро с прилични анимации.
Не е задължително да е темплейт и да е на Адобе.

Не те разбирам погрешно, напротив, прав си и е точно така. Но как да обясниш това на човек, който е разкарал предложения с тъпия аргумент, мислейки, че това е учтив отказ, но в същото време е подигравка:

"Една евтина "шапка" в телевизията за външен продукт струва към 5-10 000 лв".
 

Горе