Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

виж, че си увеличава трафика постоянно откакто е създаден :)

също така се хоства във Ово

интересно и по какви кл. думи се класи
онлайн 3д игри, 3д игри, Online 3d igri са ясни, но нз какво търсене имат
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

виж, че си увеличава трафика постоянно откакто е създаден :)

също така се хоства във Ово

интересно и по какви кл. думи се класи
онлайн 3д игри, 3д игри, Online 3d igri са ясни, но нз какво търсене имат

онлайн 3д игри - 10
3д игри - 1 300
Online 3d igri - 140
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

Нямам идея, зключена е статистиката за да видя.

виж, че си увеличава трафика постоянно откакто е създаден :)

също така се хоства във Ово

интересно и по какви кл. думи се класи
онлайн 3д игри, 3д игри, Online 3d igri са ясни, но нз какво търсене имат
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

@фифи това за ден или за месец търсения са? Ако са за месец, та и за ден да са пак не може да стигне тоя трафик! :(
онлайн 3д игри - 10
3д игри - 1 300
Online 3d igri - 140
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

@фифи това за ден или за месец търсения са? Ако са за месец, та и за ден да са пак не може да стигне тоя трафик! :(

За месец са. Е как? 2 000 на месец не е чак толкова трудно достижимо.

Между другото е доста странно с тези беклинкове (имам предвид малко на брой) да се класират така... Иначе забелязвам, че преобладават линкове от тематични сайтове - също за онлайн игри и то поставени в хедър, което означава - много, много тематични беклинкове. Предполагам сайтовете са техни, може би? Но дори и да не са, това си е много по-голяма тежест, отколкото в някоя артикъл директория линк, например.

Иначе за трафика, възможно е да е и от препратки от различни сайтове.

Например, оттук виж колко посещения имат

http://videofen.com/bg/sites/cat:onlajn-igri

също и тук ги има

http://game3arena.alle.bg/игри/

Така като гледам, то май са си доста сайтове за игри навързани...
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

Всеки линк, за чието създаване знаеш или имаш вина е с цел SEO и е против правилата. Друг е въпроса до колко гугъл ще разбере дали си го направил ти или не.
 
От: От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

Айде кажи ми никой като не ти види сайта и не го разпространяваш как и от къде ще получиш трафик, от приятелите си в скайп ли?

Е как. Веднага ти казвам.
Според Г, ще си купиш от тях, чрез адуордс.
 
От: От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

А как се правят линкове с не цел SEO? Айде кажи ми никой като не ти види сайта и не го разпространяваш как и от къде ще получиш трафик, от приятелите си в скайп ли?

да аз от слайп ми идва 10%, но са 10 чoвека :D
А някой експерт има ли мнение - имам един сайт от 3-4 месеца го ъпдейтвм, (но е на 6 месеца) на блогър и нищо не се случва, колко време трябва му слагам съдържание докато се покаже по основната си ключова дума (тя е към ниско конкурентните ), без никакви линкове, само от ФБ, ГГ+ туитър, че даже ГГ+ туитър, са на 3 седмици а то още не ги е индексирало, да го...
 
От: От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

А как се правят линкове с не цел SEO? Айде кажи ми никой като не ти види сайта и не го разпространяваш как и от къде ще получиш трафик, от приятелите си в скайп ли?
Може да създадеш някой друг линк с целта да го видят потребителите на някой сайт. Един вид го споделяш с тях, защото смяташ че ще го харесат или ще им е полезен. Този линк ти го създаваш, но не е с цел SEO.

След като споделиш сайта си на няколко места, Гугъл ще го види и някои хора ще го видят. Гугъл ще почне малко по малко да му пуска трафик и да тества реакциите и т.н. А и хората ако им харесва ще го споделят тук там. И малко по малко ще потръгне. Но това няма да работи ако сайта няма нещо оригинално, интересно, полезно, уникално и т.н.

Например ако е сайт за игри и просто сложиш някакъв пакет игри, дето всички други хиляди сайтове ги имат, то сайта не допринася с нищо към интернет пространството. За това ще е трудно и да се популяризира.

Например моя сайт с уеб инструменти Tool4o.com, когато създам някой инструмент, само го споделят в този форум и в searchengines.bg, понякога и в един - два английски (ако позволят) и това е. Абсолютно никакъв друг линк билдинг. И аз го споделят не с цел SEO, искам да го покажа на хората, които биха го ползвали.

Само това съм направил, а вече в Google Webmaster Tools пише че имам линкове от 56 различни домейна. Доста от тях са автоматично генерирани от някакви сайтове от тип whois и т.н., но доста са и органични от форуми, блогове и социални мрежи.

Също ако искаш може да видиш и Мат какво казва за линк билдинга: http://www.youtube.com/watch?v=MkLFlaWxgJA
 
Последно редактирано:
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

Относно сайта за игри да вкарам и аз един коментар. Ако мислите че идват от сео посещенията според мен не е така или поне голяма част от тях. Искам да видите как от слагането на тухо брояча още на следващия ден посещенията скачат на 100. Айде направете един сайт за игри и искам да питам на 2рия ден как ще му вкарате 100 посещения от търсачки като сайта даже няма да е индексиран още в гугъл. :-o
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

Относно сайта за игри да вкарам и аз един коментар. Ако мислите че идват от сео посещенията според мен не е така или поне голяма част от тях. Искам да видите как от слагането на тухо брояча още на следващия ден посещенията скачат на 100. Айде направете един сайт за игри и искам да питам на 2рия ден как ще му вкарате 100 посещения от търсачки като сайта даже няма да е индексиран още в гугъл. :-o

Ами ако брояча е сложен по-късно?

Иначе имайки предвид "сео-то", направо не виждам логика да са посещенията от гугъл.
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

Честно казано нямам идея определено не са от фейса защото като погледнеш на социални мрежи нямат почти трафик от там.

Ами ако брояча е сложен по-късно?

Иначе имайки предвид "сео-то", направо не виждам логика да са посещенията от гугъл.
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

Ами ако брояча е сложен по-късно?

Иначе имайки предвид "сео-то", направо не виждам логика да са посещенията от гугъл.
Когато и да е сложен брояча се случва това:
Ден 1 - 20 посещения
Ден 2 - 100 посещения
До колкото знам този номер чрез гугъл не става 8)
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

Става, ама с голям сайт и черни техники, ама такива не видях в сайта.

Когато и да е сложен брояча се случва това:
Ден 1 - 20 посещения
Ден 2 - 100 посещения
До колкото знам този номер чрез гугъл не става 8)
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

Според мен трафика е от препратки от други сайтове или от тези - трафик ексчейндж. Другият вариант е с фрейм, при който трафика е фейк - но не виждам логика, защото те нищо не печелят. Така, че това с препратките или ексчейнджа ми се вижда най-логично.
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

За спорещите трафика е от гугъл и аз незнам ти какво искаш, защото посещенията всеки ден се покачват, значи твоето СЕО върши работа, друг е въпросът че сайта е нов ... от февруари - март 2013 и няма как да очакваш чудеса ... за вчерашният ден 11,11,2013

Според мен нещата вървят в правилната посока

Референции по сайтове взета от тухо
11 Ноември 2013

google.bg
1,218 69.20%
google.com
158 8.98%
google.am
46 2.61%
ask.com
39 2.22%
google.rs
38 2.16%
google.ge
27 1.53%
videofen.com
21 1.19%
babylon.com
18 1.02%
google.de
16 0.91%
google.it
16 0.91%
conduit.com
15 0.85%
google.at
12 0.68%
google.ru
11 0.63%
yandex.ru
10 0.57%
google.co.uk
8 0.45%

Източник: тухо.бг
 
Последно редактирано:
От: От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

Таз статистика от де я изнамери, че аз гледам на тоя сайт референциите по сайтове му са заключени. Ако е за моя за игрите аз не съм правил толкова посещения на ден никога.

За спорещите трафика е от гугъл и аз незнам ти какво искаш, защото посещенията всеки ден се покачват, значи твоето СЕО върши работа, друг е въпросът че сайта е нов ... от февруари - март 2013 и няма как да очакваш чудеса ... за вчерашният ден 11,11,2013

Според мен нещата вървят в правилната посока

Референции по сайтове взета от тухо
11 Ноември 2013

google.bg
1,218 69.20%
google.com
158 8.98%
google.am
46 2.61%
ask.com
39 2.22%
google.rs
38 2.16%
google.ge
27 1.53%
videofen.com
21 1.19%
babylon.com
18 1.02%
google.de
16 0.91%
google.it
16 0.91%
conduit.com
15 0.85%
google.at
12 0.68%
google.ru
11 0.63%
yandex.ru
10 0.57%
google.co.uk
8 0.45%

Източник: тухо.бг
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

Може да са съм се подвел това не е ли твоя сайт online3digri.net
или това е сайта на конкурента ти
 
От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

Не е моя, а и не мога да кажа, че ми е конкурент, но в общи линии този сайт визирах в темата. :)

Може да са съм се подвел това не е ли твоя сайт online3digri.net
или това е сайта на конкурента ти
 
От: От: Кой, назначи Мат Кътс в Google? Мат Кътс Оставка!

А как се правят линкове с не цел SEO? Айде кажи ми никой като не ти види сайта и не го разпространяваш как и от къде ще получиш трафик, от приятелите си в скайп ли?

По тази тема писах тук.

Според Google трябва да правиш хубави сайтове и линковете сами ще дойдат. Ако платиш за публикуване на твоя статия трябва да има rel=nofollow на връзките - потребителите ще посещават сайта, обаче тези връзки няма да повлияят на класирането на сайта (но ще повлияят на индексирането - ако страницата не е била индексирана е доста вероятно да бъде индексирана, защото бота на Google посещава страниците, които се линкват независимо от rel=nofollow).

Проблемът е, че това не работи за сайтове от типа "магазин", който продава стоки, които ги има навсякъде. Също така не може да очакваш връзки от блогове, ако на сайта ти се продават хапчета за уголемяване на пениса - никой не би си признал, че има малък пенис и се интересува от темата (защото има малка пишка).
 

Горе