Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

Asen Popivanov

Active Member
Здравейте!
Ами заглавието задава въпроса ми... Активирах си коментарите във фирменият блог с идеята за комуникация и обратна връзка, но се чудя какво да ползвам за антиспам. Като за начало дадох отметка да се чака одобрение от админ, но искам да активирам и някой адекватен плъхг ин, а не съм на ясно кой. Ще се радвам да чуя вашите препоръки, колеги! :)
 
От: Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

Спрял съм коментарите по дефоулт, и съм добавил популярната платформа Disqus . Спам няма
 
От: Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

Спрял съм коментарите по дефоулт, и съм добавил популярната платформа Disqus . Спам няма
Ами тъй като нямам опит... Тази Disqus ограничава спам-ботовете ли?
 
От: Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

Де-факто системата за коментари е на друг сървър, а ти си правиш акунт и добавяш приставката към Wordpress. Сега гледам в папка спам имам 0 коментара. Ако искаш да видиш как изглежда, повечето големи инфо сайтове са с нея - pocketnow.com smartnews.bg и др.от българските.
Обаче, за да се пусне коментар мисля, че се изисква лог-ин, затова незнам дали е подходящо за фирмен сайт.
 
От: Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

Става си и с оригиналните коментари + AKismet

AKismet, друго не ти трябва.
 
От: Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

Акисмет, но не знам колко е удачно да имаш включени коментари във фирмен сайт...
Колега, не разбирам логиката да не се разрешават коментари във фирмен блог. Всъщност виждам само плюсове. Още повече, че първо минават през одобрение, че все пак се опасявам 1-во някой лигльо да не пише простотии, и второ - да не вземе да пробие някой спам бот.
А за всяко мнение, препоръка и оплакване има място! Тъй поне си мисля за сега, де. :)
 
От: Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

Колега, не разбирам логиката да не се разрешават коментари във фирмен блог. Всъщност виждам само плюсове. Още повече, че първо минават през одобрение, че все пак се опасявам 1-во някой лигльо да не пише простотии, и второ - да не вземе да пробие някой спам бот.
А за всяко мнение, препоръка и оплакване има място! Тъй поне си мисля за сега, де. :)


Това с коментарите някак си (лично мнение) не пасва на фирмен сайт. Поне според мен ще е по-добре да се пускат отзиви в специално отделено поле на някоя страница. Защото лично на мен не ми харесват фирмени сайтове, които под страниците имат "остави коментар". Вярно, че ще ги филтрираш (остава и да не ги филтрираш :) ), но все пак лично на мен не ми харесва, затова и го казах.

Аз това го пиша от естетическа гледна точка, а не, че не трябва да има поле с отзиви, просто не по този начин.
 
Re: От: Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

Ами тъй като нямам опит... Тази Disqus ограничава спам-ботовете ли?

Еми с лог е, което си спира, колкото и да е. :)

Иначе това не е лошо: https://wordpress.org/plugins/wp-recaptcha/

Иначе класиката си го написаха вече: AKismet ;)
 
От: Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

Няма смисъл от допълнителни плъгини и нерви. Ползваш си дефоултният akismet, активираш си го с api key и повече не го мислиш :)
 
От: Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

Малко в страни от темата, но препоръчайте плъгин за спиране на спам регистрации
 
От: Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

И аз не знам за какво са ми тези регистрации, но предполагам в един момент ще мога да ги ползвам по някакъв начин. Затова и не искам да ги спирам.
Клийн толка върши перфектна работа, но е с годишен абонамент.
ако няма нищо фрии, ще го платя - нямам избор
 
Аха, ясно. Добре, защото ако е за нещо като фирмен сайт, няма смисъл да има. Ако е медиен, да ще потрябва след време, не че не можеш сам да регваш едитори.

Ето този също би могъл да свърши работа, но не съм работил с него: https://wordpress.org/plugins/stop-spammer-registrations-plugin/
 
От: Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

Аз ползвам следния плъгин:

Код:
 find . -type f \( -name wp-comments-post.php -o -name wp-commentsrss2.php \) -exec rm -f {} \;

най-ефикасния до момента
 
От: Кой плъгин ползвате срещу спам коментари в блог?

Аз ползвам следния плъгин:

Код:
 find . -type f \( -name wp-comments-post.php -o -name wp-commentsrss2.php \) -exec rm -f {} \;

най-ефикасния до момента
Аха и сложен в cron job, че при ъпдейт свинята чат пат го налива пак.
 

Горе