Кой телефон да избера?

От: Кой телефон да избера?

То дилемата му беше само между S4 и Note, но както се извъртяха нещата се стигна и до HTC и понеже съм им бясна ще си го кажа и тук: все повече се убеждавам, че са боклук или на мен ми се е паднала дефектна бройка, то какъвто съм си карък нищо чудно :) Така, че съм за S4 вече!
 
От: От: Кой телефон да избера?

Аз предпочитам да няма никакви вградени неща и да избера кое да си сложа :)
И там ти е грешката.

Дали ще ги ползваш си е от теб. Говоря за случая - имаш апп за пращане на смс (да, и това е апп) и ако искаш ползваш ако искаш не. Другите аппове са малко по-специфични, но пак доста полезни.

Вградените в ОС неща не дават дефекти и не товарят излишно.
Което не може да се каже за 99.5% от апликациите, дето ги точиш от аппстор и тн. Пробвано за робота - 99.9% не стават за нищо. Спасява го само бройката 0.1% от 1000 000+ аппа работи ок.
 
Re: От: Кой телефон да избера?

То дилемата му беше само между S4 и Note, но както се извъртяха нещата се стигна и до HTC и понеже съм им бясна ще си го кажа и тук: все повече се убеждавам, че са боклук или на мен ми се е паднала дефектна бройка, то какъвто съм си карък нищо чудно :) Така, че съм за S4 вече!

не си само ти на едно приятелче също ходи в сервиза три пъти от който два заради wirless-a а третия незнам защо
 
От: Кой телефон да избера?

Samsung S4, не че и той не е голям, но пак е по-приемливо. Докато Note 2 си е тухла отвсякъде.
 
От: Кой телефон да избера?

Тъй и тъй е вдигната темата, да споделя впечатления от Lenovo A660. До момента нямам забележки и телефончето се представя дори над очакванията ми. Когато не си играя с екстрите, а го ползвам само за разговори, батерията изкарва 7-8 дни. Откъм хардуерна мощност също не мога да се оплача. Върви много гладко и съм страшно доволен. Просто няма какво друго да искам. Здрава батерия, водоустойчивост, прахоустойчивост, хубав екран, приличен процесор и без софтуерни бъгове.
 
От: Кой телефон да избера?

Пусни му един тест - За колко секунди от изключен ще се стартира ще отвориш браузър и ще заредиш например Г.бг
 
От: Кой телефон да избера?

Сега няма как да пусна такъв тест, защото ползвам 3G-то на лаптопа, а няма и Wi-Fi наблизо, но при включване се зарежда доста бързо. Дори е по-бързо от стария ми телефон, който не беше смартфон.
 
От: Кой телефон да избера?

Тъй и тъй е вдигната темата, да споделя впечатления от Lenovo A660. До момента нямам забележки и телефончето се представя дори над очакванията ми.

Слаба камера...
 
От: Кой телефон да избера?

Камерата е средна работа, но и аз не съм голям фотограф. От телефонните камери признавам само PureView на Nokia. Всичко останало е майтап. Ако не е PureView е все едно какво друго е, но такова нещо като на Nokia не можеш да си вземеш за 200 лв., тъй че засега ще го гледам само на картинка. :) Повече от 150 долара да се дават за телефон според мен не е проява на здрав разум.
 
От: Кой телефон да избера?

Камерата е средна работа, но и аз не съм голям фотограф. От телефонните камери признавам само PureView на Nokia. Всичко останало е майтап. Ако не е PureView е все едно какво друго е, но такова нещо като на Nokia не можеш да си вземеш за 200 лв., тъй че засега ще го гледам само на картинка. :) Повече от 150 долара да се дават за телефон според мен не е проява на здрав разум.

Sony също имат доста добри камери, бих казал най-добрите по съотношение цена : качество. Моя Xperia s (12MP) например прави по-добри снимки от цифровия фотоапарат на сестра ми, който също е сони с 9 MP камера (ако не се лъжа). За видео пък да не говорим. Full HD с качество като на повечето евтини/любителски видео камери (че от някои и по-добро).
 
От: Кой телефон да избера?

Благодаря на всички за коментарите и препоръките. Купих си S4 и мога да кажа, че съм напълно доволен.

Имам един въпрос: нещо като антивирусна ползвате ли на тези телефони и ако ползвате кое препоръчвате? :)
 
От: Кой телефон да избера?

Аз ползвам AVG както и на компютъра и съм доволен. Не е никак нахална и не съм забелязал да ми товари процесора на телефона. Има и опции против кражба и т.н.
 
От: Кой телефон да избера?

Защо не мога да гледам клипове във вибокса? Иска флаш плейър....


We're Sorry*This content requires Adobe Flash Player, which is not supported by your device. This content can be viewed on a desktop computer or on mobile devices that support Flash Player.Copyright © 2013 Adobe Systems Incorporated.*All rights reserved.
 
От: От: Кой телефон да избера?

Защо не мога да гледам клипове във вибокса? Иска флаш плейър....


We're Sorry*This content requires Adobe Flash Player, which is not supported by your device. This content can be viewed on a desktop computer or on mobile devices that support Flash Player.Copyright © 2013 Adobe Systems Incorporated.*All rights reserved.

Adobe Flash вече не се поддържа от Андроид, така че няма как да го инсталираш.
Но принципно не би трябвало да имаш проблем да гледаш клипове през m.vbox7.com . Аз съм с Note 2 и нямам проблеми с гледането.
 
От: Кой телефон да избера?

Потърси си .apk на флаш и готово. Аз имам таблет с 4.2.2 и си има флаш. Телефона ми е с 2.2.2 и имаше флаш фабрично. Изтрих го, после пак го качих.
 
От: Кой телефон да избера?

Взел си го е от тук (УК) но съм убеден че едва ли някой ще му обърне внимание защото обикновено пише че гаранцията не покрива батерията а и ако не рови във интернет вероятно ще изкара един ден.
Той е с две години контракт и докато му изтече контракта съвсем ще се издаде багажа.

НТС и Епъл - така си го заглавиха с тия несменяеми батерии че ще има много да ревът - Ама тепърва ще го разебрат
Епъл обръщат внимание. Наскоро ми смениха чарк (на стойност 400-500 лв) безплатно, а гаранцията вече беше изтекла.
 
От: Кой телефон да избера?

И Моторола започнаха да правят телефоните си с несменяема батерия. Nexus телефоните също са с несменяема батерия. Всичко се прави, за да може, ако телефонът въобще издържи гаранцията, да можеш да кихнеш после пари за батерия + сервиз. Но донякъде е по-готино така, щото няма постоянно да хлопа, да щрака и да пада капака... Моя телефон като го изпусна и капака му се откача мигновено, понякога и батерията хвърчи. Друг е въпросът, че въобще не е хубаво да телефонът да пада, нооо... :lol:
Ще чакаме Moto X европейския вариант, да видим какво са измислили тия простаци от Моторола :)
 
От: Кой телефон да избера?

Мен ме мъчи същия въпрос "Кой телефон да избера?", но за да не отварям нова тема със същото заглавие да попитам тук (Надявам се автора на темата да няма нищо против). :)

И така. Значи купих си аз миналата седмица Alcatel One Touch Idol - с 4-то GB. Обаче преди няколко дни спечелих от Ipay Sony Xperia SP и сега се чудя кой от двата телефона да избера, защото реално два не ми трябват.

Значи Alcatel-a си работи перфектно (нищо, че марката по принцип не ме кефи), много е лек, тънък - нежно телефонче. Единствения недостатък, че бързо пада батерията, а когато се зарежда от време на време пищи, че трябва да се изключи телефона, защото батерията била надвишила температурата.

За Sony Xperia SP - вчера си го взех, освен че е по-тежък е с 1-инч по-малък екрана. Иначе като параметри са горе-долу еднакви като при някои Sony-то бие Алкатела.

От вчера ги мъча и двата телефона, инсталирах им еднакви приложения, гледах еднакви клипове и т.н. - общо взето ги подложих на еднакви мъки, но и двата телефона се справиха добре. Е, да кажем, че sony-то е мааалко по-добре от Алкатела - като бързина, но пък за сметка на това, на едно и също място, Wi-Fi връзката с Alcatela е доста по-силна, отколкото Sony-то.

Тоест, не мога да реша, защото 1-ния има 1 кусур, другия пък друг и двата се допълват. Пълна каша.

Честно да си призная, алкатела по-ме кефи на вид, тегло, пък и функции. От друга страна Sony-то е малко грозен, но пък е с малко по-добри параметри (като изключим Wi-Fi-то). Клоня да си взема Алкатела, обаче някак ме гони предрасъдък, че сонито понеже е 2-пъти по-скъп е и по-хубав.

Помагайте, pls. :cry:

Вие какво мислите за двата телефона, кой е по-добър според вас?
 
Re: От: Кой телефон да избера?

Мен ме мъчи същия въпрос "Кой телефон да избера?", но за да не отварям нова тема със същото заглавие да попитам тук (Надявам се автора на темата да няма нищо против). :)

И така. Значи купих си аз миналата седмица Alcatel One Touch Idol - с 4-то GB. Обаче преди няколко дни спечелих от Ipay Sony Xperia SP и сега се чудя кой от двата телефона да избера, защото реално два не ми трябват.

Значи Alcatel-a си работи перфектно (нищо, че марката по принцип не ме кефи), много е лек, тънък - нежно телефонче. Единствения недостатък, че бързо пада батерията, а когато се зарежда от време на време пищи, че трябва да се изключи телефона, защото батерията била надвишила температурата.

За Sony Xperia SP - вчера си го взех, освен че е по-тежък е с 1-инч по-малък екрана. Иначе като параметри са горе-долу еднакви като при някои Sony-то бие Алкатела.

От вчера ги мъча и двата телефона, инсталирах им еднакви приложения, гледах еднакви клипове и т.н. - общо взето ги подложих на еднакви мъки, но и двата телефона се справиха добре. Е, да кажем, че sony-то е мааалко по-добре от Алкатела - като бързина, но пък за сметка на това, на едно и също място, Wi-Fi връзката с Alcatela е доста по-силна, отколкото Sony-то.

Тоест, не мога да реша, защото 1-ния има 1 кусур, другия пък друг и двата се допълват. Пълна каша.

Честно да си призная, алкатела по-ме кефи на вид, тегло, пък и функции. От друга страна Sony-то е малко грозен, но пък е с малко по-добри параметри (като изключим Wi-Fi-то). Клоня да си взема Алкатела, обаче някак ме гони предрасъдък, че сонито понеже е 2-пъти по-скъп е и по-хубав.

Помагайте, pls. :cry:

Вие какво мислите за двата телефона, кой е по-добър според вас?

Можеше да протечеш цялата тема, на предната страница съм изказал едно доста ласкаво мнение за SP-то. http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43563&p=447897#post447897
Страхотен телефон на приемлива цена, а след като ти е подарък - със здраве да си го ползваш!

За Wi-Fi - не съди прибързано по броя черти, които имаш до часовника. Напълно възможно е индикатора да не показва точно. При мен с различни ромове ми се е случвало да ми показва една черта и 3 черти на едно и също място с един и същ телефон - но силата на сигнала е еднаква. Изтегли си това приложение на двата телефона - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer . Измерва силата на сигнала. Колкото по-малки са цифрите, толкова по-добър е сигнала. Т.е. -30 дб е по-добре от -60. Тествай двата телефона на едно и също място, примерно на 3 до 4 метра от рутера и виж какви данни ще ти покаже.

Също така и двата телефона работят в момента с Android 4.1, поне в стоковия си вариант, освен ако алкатела не е получил ъпгрейд вече. За сонито е сигурно, че ще получи ъпгрейд към 4.2.2 и най-вероятно към 4.3. Имай предвид, че има осезаеми разлики между 4.1 и 4.2, поне на моят телефон се усещат. Разлика в работата на графичния чип, синизя зъб, уайфай-а. Абе оптимизации навсякъде.

Та след като прочетех поста ми на предната страница, а и този тук, мисля че става ясно кой телефон е по-добрия. Избора отново си е твой, аз лично бих заложил на Сонито, заради следните плюсове:
1) По-висока резолюция на дисплея
2) По-голяма тежина, поне за мен такива телефони са по-удобни и не ги чувствам като детски играчки в ръцете, но това е персонална черта, така че в твоя случай може да не е плюс (както вече си го написала дори)
3) DLNA :) Страшно голям плюс за мен! Повече инфо за това в уикипедиа http://bg.wikipedia.org/wiki/Digital_Living_Network_Alliance
4) NFC - същото като 3та точка. Инфо http://en.wikipedia.org/wiki/Near_field_communication
5) По-добър процесор
6) По-добър графичен чип
7) Като цяло в пъти по-добър чипсет
8) По-голяма батерия с цели 570 mah

С оглед написаното - Алкатела е на светлинни години от Сонито.
 
От: Кой телефон да избера?

Мерси за пояснението. Явно ще прежаля "грамажа" и размерите на алкатела и ще се спра на xperia-та.
 

Горе