Кой типове реклами от PPC сайтовете са най-ефективни?

Кой типове реклами от PPC сайтовете са най-ефективни?

  • Текстови реклами

    Votes: 3 42.9%
  • Графични/Мултимедийни реклами

    Votes: 3 42.9%
  • Текстови и графични/мултимедийни реклами

    Votes: 1 14.3%
  • Реклами с връзки

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    7

mkirov

Member
Кой типове реклама са най-ефективните според вас? Напоследък чета че банерите били неефктивни по- добре било текстови да са, но аз не съм на това мнение. Лично аз като видя реклама която ме заитересова от ППЦ сайт (най-често адсенс) виждам УРЛ-то и го въвеждам и други правят така. Моето мнение е, че банерите са по ефективни.
Тук изключвам момента че трябва да се набутат в текста и т.н. Отстрани ако си стои една реклама кои тип реклама е по-ефективен?

Анкетата е анонимна и може да маркирате по няколко отговора.
 
От: Кой типове реклами от PPC сайтовете са най-ефективни?

Не мисля, че може да се даде еднозначен отговор. Аз лично съм рекламирал доста неща, имам познати и приятели който също рекламират най-различни видове услуги и продукти. Един е доволен от едно, друг от друго. Моето мнение е, че от най-голямо значение е как ще си направиш самата реклама. Дали ще отговаря на нуждите и желанията на потенциалния клиент.
 
От: Кой типове реклами от PPC сайтовете са най-ефективни?

Ако говорим за ефективност за рекламодателя, рекламата трябва да съдържа телефон за контакт, а може и адрес на офис(ите) или магазин(ите). Така хем рекламата ти има ефект, хем не плащаш почти нищо, защото никой няма нужда да клика. Това е много стар мръсен трик.
 
От: Кой типове реклами от PPC сайтовете са най-ефективни?

За мен текстовите личнове и описания ми вършат най-голяма работа. За това и така си се кефя на тях. Няма нищо по-добро от това да му кажеш какво точно искаш да стигне до него с думи. Важното е това. А не лъскавите и не знам си какви интерактивни глупости. Малко съм Мусолини тук, но знам с времето какво в вършело работа за мен и продължава да върши. Естествено зависи и какво търсим като ефект. При брандинга - банера и мултимедията си е най-добре, но при директните продажби, за мен текстовете са истината.
 
От: Кой типове реклами от PPC сайтовете са най-ефективни?

Ако говорим за ефективност за рекламодателя, рекламата трябва да съдържа телефон за контакт, а може и адрес на офис(ите) или магазин(ите). Така хем рекламата ти има ефект, хем не плащаш почти нищо, защото никой няма нужда да клика. Това е много стар мръсен трик.

Да не мислиш че като видят телефон или адрес в рекламата, няма да я натиснат да видят по-подробно, а ще почнат направо да звънят или да отидат на адреса?
 
От: Кой типове реклами от PPC сайтовете са най-ефективни?

Аз не съм рекламирал, но мога да кажа че съм оставил рекламите в адсенса само текстови и ctr-то се увеличи доста т.е хората явно по им харесват и проявяват по-голям интерес. Макар че много зависи и какво рекламираш, някои работи привличат внимание точно с вида си т.е банер графичен.
 
Последно редактирано:
От: Кой типове реклами от PPC сайтовете са най-ефективни?

Да не мислиш че като видят телефон или адрес в рекламата, няма да я натиснат да видят по-подробно, а ще почнат направо да звънят или да отидат на адреса?
Идеята на рекламата е да предизвика интерес и да подтикне потребителя към действие, няма много общо това с телефона и адреса, ако говорим конкретно за такъв тип реклама. За обяви и т.н. е друго положението.

Аз за това сядам и на аф. сайтовете слагам силен текст линк, който да го накара да кликне, и нататък е програмата и неяйната конверсия. Целта на маркетолога е просто да накара, чрез методите си за промотиране, потребителя да предприеме действие. Тук е ясно, че различните методи се базират на ествеството на всеки бизнес, продутк или услуга.
 
От: Кой типове реклами от PPC сайтовете са най-ефективни?

Не че съм специалист, но наистина, зависи за какво става дума. Ако продаваш някаква стока - по-добре текстови - и на мен ми е по-приятно да прочета 2 изречения за половин секунда и да преценя дали ме интересуват, отколкото да търся същинската информация сред милион мигащи и святкащи банери. Ако пък е реклама на някакъв сайт примерно, който цели да печели от реклами и ще се посещава заради самия него, по-добре да има банерче, нещо шаренко така, което да привлече погледа на потребителя. Аз лично предпочитам да няма мултимедии тип клипчета или звуци, защото ме дразнят и по-скоро ме отблъскват. Но повтарям, че не съм специалист, това са ми само разсъжденията и ги публикувам с риск да са грешни само защото съм нов и трябва да напиша 10 поста (това ми е първият :) ).
 

Горе