Колеги, коментирайте окупацията на СУ

От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

А как ще ги принудим да изберат най-обективният изборен кодекс защитаваш нас (като демократичност и праведност), а не техните си интереси - без такива прояви на масови протести и неподчиненост няма как се случи. Едно е ясно искаме промената всички, но процеса за да се случи това е тежък.
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

@redrum - кажи ми какво ще накара правителството да гласува този прекрасен изборен кодекс, който ще ги изрита от властта ?
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Организирани радикални действия от страна на протестиращите с конкретни искания. Всичко друго е безсмислено.

Ти ми кажи, какви ще са резултатите от изборите при сегашния кодекс.
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Резултатите ще са управление, което знае, че още първата голяма издънка ще бъде посрещната с масови протести и ще трябва да подаде оставка.

Конкретните искания на протестиращите са ОСТАВКА. Това е най-важното им искане. Протестиращите не са експерти, че да имат конкретни искания за решаване на конкретните въпроси.
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Максе, протести има, ако някой ги организира. Предишното правителство имаше брутални издънки, но не видях някой да протестира срещу тях. От сорта на записан разговор как Борисов изтегля данъчни служители от фабриката на Мишо Бирата, които пък след това се спомина. До изцепките на Цветанов, който съсипа не един или два човешки живота, като ръсеше обвинения без доказателства и дори чете класифицирана информация от парламентарната трибуна за лекарите от ГО. Кой протестира срещу това - никой, щото нямаше кой да организира протестите. Така, че теорията ти е ... безсмислена, да не кажа нискочела.

Избори без промяна на кодекса ще доведат на власт ГЕРБ. А това, че някой щял да протестира - алабализми. Обществената енергия има край и това си личи по ширещата се апатия в обществото ни. Твоята тактика води единствено до бетониране на мафията. Демокрацията не работи така, както си я представяш.
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Аз си мисля, че проблема е по-голям
Цялата система е сбъркана, от тез наще мишоци нищо не зависи, дали ще е Гея или Тиквата КУРсА е един -> Неолиберализъм и стойка партер
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

1390479_600506100011463_481827040_n.jpg


Морал от такива хора - култура ми Янко.
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Тоест трайте си нищо не може да се направи.
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

10 пъти ти написах за какво не трябва да си траем, ти си знаеш твоето. Ебати синята чугунена глава.
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Не съм те разбрал нещо.

Напиши ми сега срещу какво точно трябва да се протестира, кой точно трябва да поведе протестите, как да се проведат те и какво точно трябва да се иска. Ама конкретно кое как защо, не общи приказки.
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Максе, чугунена главно. Написах ти 100 пъти, че трябва да се протестира срещу сегашната избирателна система, която позволява груби манипулации на вота. Трябва да се въведе задължително гласуване, защото всеки гражданин на тая държава трябва да има мнение и да го изразява. Трябва да се въведе образователен ценз и да се отнеме правото на неграмотните да гласуват, защото не може един човек който не може да си напише името да има равен глас с един професор. Трябва да се премахне правото на хора, които не живеят в България и имат двойно гражданство да гласуват - те са направили своя избор и не са част от тукашния живот и т.н.

А протестите в момента ги водят хора, които това работят. Сиреч, не може да ги поведе случаен човек. За това трябва да се спре подкрепата за тия протести, защото те ще доведат справедливия обществен гняв до задънена улица и хората ще бъдат употребени за пореден път. Сегашните протести са удобни, вредни и безсмислени.
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Максе, прочети това. Отговор от МВР (официален документ), според който действащите лични карти са малко над 1 милион. Докато ЦИК твърди, че избирателите са над 7 милиона. Избори ли?

reshenie_0001.jpg


Статия от Иво Инджев по темата.


ПАК ПИТАМ, КАКВИ ИЗБОРИ?!
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Мисля,че всичко с окупацията ще приключи до 10.11.2013, защото времето застудява, а в СУ няма да пуснат парното.
Обаче ми е интересно, какво би станало ако учениците от 12 клас последват "светлия пример на окупация " и окупират едно училище и стане снежната топка??!
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Абе ква окупация, студентите си правят купона, а този Редрум май е трябвало да се роди през 60-те години на 20-век, напълно сбъркан:)
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Този документ и на мен ми е повече от странен.
Какво се разбира под термина "действаща лична карта"?
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Някой може ли да ми обясни, какво означава действаща лична карта? И какво е не действаща? Как се проверява дали една карта е действаща или не? Чичко полицай да не спира и на базата на това да е извадката от цялата маса?
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Ами, би трябвало да означава валидните лични карти - неизтекли и принадлежащи някому.
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Ами, би трябвало да означава валидните лични карти - неизтекли и принадлежащи някому.

Нещо ме съмнява по тази логика трябва сме 1 милион - то само Софето и околия има близо 2 пъти по толкова
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Еми в това е проблема, май никой не знае колко точно сме.
 
От: Колеги, коментирайте окупацията на СУ

Ето как "работи" в момента нашият парламент.
- Наложиха мораториум за продажба на земя на чужденици - мотивите не ги коментираме - добри или лоши в случая няма особенно значение.
- Една партия открито излезе и заяви, че това не и "харесва"
- Двама депутати който за гласували "за"този мораториум, вече са против и искат Конституционният съд (КС) да отмени решението, ТЯХНОТО решение.
- Знаем как "работи" КС, но да видим....
 

Горе