Колко Сайта Притежавате?

Колко Сайта Притежавате?

  • 1

    Votes: 143 23.0%
  • 2-5

    Votes: 249 40.0%
  • 5-10

    Votes: 106 17.0%
  • 11-50

    Votes: 87 14.0%
  • 51-100

    Votes: 11 1.8%
  • 101-500

    Votes: 8 1.3%
  • 501-1000

    Votes: 2 0.3%
  • 1000+

    Votes: 17 2.7%

  • Общо гласове
    623
От: Колко Сайта Притежавате?

Аз гласувах 5-10, реално погледнато някъде 6 ме интересуват (www.bgcms.com, www.antireklama-bg.com, www.skypeformobile.blogspot.com, www.howtoconvert.info, wwww. healthproblemstoday .info, www.yourmobile.ws, ebooks-a). Ако броя демотата във бгцмс-а, които са си функциониращи сайтове и всичките ми тестове из хостинга + всичките блогове съм в тази категория 51-100 :) )
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Да, яко трудно е да се подържат големите цифри от сайтове. Над 100 става трудно и малко разсейващо, но както каза такамато - голяма бройка + качество = на добри печалби. Ако всеки един сайт прави по 10$ на ден и имаш 500, цифрата става хубава. Но наистина си е работа, и задължително трябва да се мисли за съпорт или нещо като сайт мениджъри.:)

@ АхСх, прав си. Но ако поне 10% от тези 1000 фри блога не ги бива, то не си говориме за онлайн бизнес, а за спам простотия.;) Ти гласува ли?:)

Гледам че 2-5 е най-популярние отговор на форумците тук. Мислех че най-много ще има в 11-50 диапазона.;) Има едно правило на мечо Бух: Колкото повече, толкова повече.:)
 
От: Колко Сайта Притежавате?

10$ на ден е доста, но аз и на 0.5$ на ден от 100 сайта ще съм доволен :)
П.П. мечо бух (rofl)
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Не съм гласувал, при мене е доста хаос, имам над 40 домейна, на някой ползвам доста субдомейни, други пък само са пренасочени, трети още не са излезли от паркинга и т.н. Какво е сайт и какво не е за мен е много относително, и едва ли лесно може да се зададе критерий. И големия брой от сайтове не е критерий за какъвто и да е успех, както и големия брой линкове.
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Да, яко трудно е да се подържат големите цифри от сайтове. Над 100 става трудно и малко разсейващо, но както каза такамато - голяма бройка + качество = на добри печалби. Ако всеки един сайт прави по 10$ на ден и имаш 500, цифрата става хубава. Но наистина си е работа, и задължително трябва да се мисли за съпорт или нещо като сайт мениджъри.:)

@ АхСх, прав си. Но ако поне 10% от тези 1000 фри блога не ги бива, то не си говориме за онлайн бизнес, а за спам простотия.;) Ти гласува ли?:)

Гледам че 2-5 е най-популярние отговор на форумците тук. Мислех че най-много ще има в 11-50 диапазона.;) Има едно правило на мечо Бух: Колкото повече, толкова повече.:)
ти сметна ли колко прави това или просто го написа :)
Да ти кажа това са 150к на месец.
Пичовете които им четете блоговете и се водят за богове вадят по 40-60к ...
 
От: Колко Сайта Притежавате?

@ Ivo_, бате, $10 е ~ 33% комисиона от малка продажда на някоя програм. Мисля си че даже съм смъкнал нивото. Ама ако е адсенс на бг - тук е малко кофти статс-а. Ще трябват повече...и сайтове и кликове.

@ netsurfer, знам колко е. :) Множко е. Но това е макс сайтове, които може да имаш сам. Една фирма, която е вид network може да го прави номера. Добре даже и по $1 на ден пак е добре. Минус една нула. :)

@ AxCx, не става дума за успех, а кой колко блъска.:) И колко менеджират. Все пак успеха е комплексно от всичко - бройката име е само малка част от това.
 
Последно редактирано:
От: Колко Сайта Притежавате?

Бройката не е важна. Аз мога да си купя пет Москвича (незнайни блога) и да тръбя, че имам няколко коли, но оня с мерцедеса (vbox7) е много по-напред от мен, въпреки че има само една кола. И със сайтовете е така.
 
От: Колко Сайта Притежавате?

[spam]
оня с vbox7 има няколко бентлита и няколко ролс ройса :)
[/spam]
Но да като цяло си прав, не е важно количеството а качеството :)
Иначе за бг сума от 150к на месец от сайт мисля че доста трудно... да не казвам невъзможно за 1 човек, дори и за 3ма :)
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Иначе за бг сума от 150к на месец от сайт мисля че доста трудно... да не казвам невъзможно за 1 човек, дори и за 3ма :)
то повече уеб групи не правят толкова, а за тях работят бая народ :)
 
От: От: Колко Сайта Притежавате?

то повече уеб групи не правят толкова, а за тях работят бая народ :)

А какво ще кажеш за Gepime.com 3 000 - 5 000 души нонстоп на линия и не знам какъв процент от тях са vip, отделно си въртят реклами.
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Ами цифричката ми се вижда голяма - поне за импресиите на рекламите по техните страници. Ако 1 потребител онлайн прави 3 импресии в минута, това са 9 000 импесии на минута от всички потребители, които в даден момент са онлайн. И ако печалбите им са от импресии... но може и да разсъждавам грешно, нищо чудно няма в това.
 
От: Колко Сайта Притежавате?

аз имам 2 :) по-скромно
Скоро ще станат повече, това е и идеята. Като не се отразява на качестото.

Добре си ни дошъл тук, баце. Успехи и до нови срещи в някоя тема.

@ voic4e, аре честито за новото ти блогче. Много е шукар, бате. Успехи бате, яко ги заслужаваш.;)
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Благодаря, Blinky! :) Продължавам да работя по него, защото 2 месеца не бях правил нищо :)

/ Офтопик /
Само да отворя една скоба за моят сайт - виждам, че са го посещавали хора от Финландия и Испания. Знам кой от форума е във Финландия, а кой е в Испания? Ако някой иска да ми отговори - моля чрез ЛС, не искам да цапаме тази готина тема :)
 
Последно редактирано:
От: Колко Сайта Притежавате?

Темата е много актулана, тъй като вече имаме и един глас за 1000+. Браво...това се казва разчупена статистика. Дано да не се пошегувал някой, но определено вярвам, че има такъв човек с толкова сайта/блога, ако не са и повече. Дано да се продължи темата.

Да....знам че може да не са му качествени...и както каза АхСх: статистиката нищо не значи. Важното е да видиме кой как оперира, или по точно какво число от хора как оперират. ;)
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Тъй като става въпрос за сайтове ще си позволя да ви споделя, че до няколко месеца ще има коренна промяна в сайтовете ми, както количество така и качество. Агитирах правилния човек и вече имам кой да разработва дизайна на сайтовете, т.е. разбира от бля-бля програмите :) Скоро излиза нов сайт за домашни любимци. Дизайна на смях.инфо ще се промени , ще има допълнителни секции с екстри, ще се добавят нови допълнения за да бъде наистина смешно и забавно. В тоя ред на мисли би трябвало да имам около 10 сайта след около 3-4 месеца. Лошото е че всяка една качествена разработка отнема не малко време.Блинки след половин година ако пуснеш подобна анкета ще има да сравняваме и да се чудим колко сме напреднали, сигурен съм! :)
 
От: Колко Сайта Притежавате?

HuK0 гледай следващия сайт да не зависи от свежото, ок?
 
От: Колко Сайта Притежавате?

Със сигурност! Ползите са временни от там.Сега като гледам имам засилване на посещенията от гугъл, около 100 дневно към мебелите, около 30-50 за веселото, и около 50-60 към смях.инфо. Това се подобрява с всеки изминал ден.Така че малко по-малко ще се дистанцирам от тази социалка (и без друго ми действа депресиращо) Извода е че колкото повече напредва във времето даден сайт толкова повече може да се разчита на посещения от Гугъл, разбира се трябва да се слагат и нови неща ,ако не всекидневно , то поне 1-2 статии седмично.
 

Горе