Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Моля, кажете ми този "рийч" какво точно означава: "достигнала публикация до N брой фенове" или "достигнала публикация до N брой фенове, които в момента са онлайн и със сигурност са видели публикацията"?

Говоря за статистиката, която се показва под всяка публикация - "64 people reached", например.


И дали същото важи и за седмичният рийч - "ТАЗИ СЕДМИЦА - post reach 20 653" - това са хора, които са били онлайн и са видяли или са просто брой хора, до чиито стени е достигнала публикацията, независимо дали те са били онлайн или не.

Благодаря предварително!
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Моля, кажете ми този "рийч" какво точно означава: "достигнала публикация до N брой фенове" или "достигнала публикация до N брой фенове, които в момента са онлайн и със сигурност са видели публикацията"?

Говоря за статистиката, която се показва под всяка публикация - "64 people reached", например.


И дали същото важи и за седмичният рийч - "ТАЗИ СЕДМИЦА - post reach 20 653" - това са хора, които са били онлайн и са видяли или са просто брой хора, до чиито стени е достигнала публикацията, независимо дали те са били онлайн или не.

Благодаря предварително!
Според Сураттефтеръ това са хората видели публикацията.
П.П. не съм спец във Фейса, но и на мен ми е много интересно, някой ако може да даде еднозначен и обоснован отговор, защото те може и да имат предвид, че са видели публикацията, но ако са били онлайн /ако не са били на линия и/или не са скролвали до този пост, "к'о ся да напра'им" !!! - като ги знам какви хитреци са от Фацебука, нищо чудно/
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Ами факт е, че когато споделя дадена публикация в доста голяма група или групи този рийч не се променя, а в групата е очевидно, че в същият момент има активни потребители. Дали ъпдейтва след време или трябва веднага да се отрази нова стойност на рийча?
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

При мен нещата са следните: Имам страница с 9400 фена и публикувам смимка или линк към статия от сайта, публикацията има около 150 - 200 харесвания, риича е около 3500 -4000, но се вдига когато има коментари под публикацията. Качвайте клипчета но не с линк от ютуб, а от вашият компютър. Тогава риича е по-голям в пъти.
Гифс файлове от tumblr получават също доста голям риич.
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

При мен нещата са следните: Имам страница с 9400 фена и публикувам смимка или линк към статия от сайта, публикацията има около 150 - 200 харесвания, риича е около 3500 -4000, но се вдига когато има коментари под публикацията. Качвайте клипчета но не с линк от ютуб, а от вашият компютър. Тогава риича е по-голям в пъти.

A каква категория ти е страницата ?
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Абе зависи от страницата като цяло. При мен за една страница няма никаква промяна от както е създадена преди три години 23к харесвания в момента при публикуване на 1 пост давам пример от вчера (води към статия - главно се публикуват статии от сайта) - 12 704 people reached, като средно винаги рийча на външни линкове е бил между 40-50 % от лайковете на страницата, а рийча на картинките е около 60-70%. Това е така от както е създадена страницата, фенове не са набирани никога(даже не са пускани картинки от сорта на харесай ако.. или сподели ако...), не са използвани и тулове за автоматични публикации.
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Ами факт е, че когато споделя дадена публикация в доста голяма група или групи този рийч не се променя, а в групата е очевидно, че в същият момент има активни потребители. Дали ъпдейтва след време или трябва веднага да се отрази нова стойност на рийча?

Рийча е бъгнат на мен ми показва по 0 рийч на постовете пък си правя по 30 000 посещения на ден
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

За фейсбук...това приложение е...
Значи,преди ,когато публикувах линк към сайта си-нямах никакъв проблем,в един момент започна да ми иска анти спам код,въпреки че твърде рядко публикувам линк към някоя моя публикация и то само в моята си страница,хора които са решили да препратят публикацията ми,и на тях естествено им иска анти спам.
Писах на съпорта,доста пъти писах,резултат никакъв...всъщност за около 5-6 дена по едно време спря да ми иска анти спам,сега обаче продължава,дори и само да си плясна имейла,който съдържа част от сайта ми.
Да не кажа че резултат няма много,но за сметка на това постоянно получавам някакви предложения да играя на тази или онази игричка от потребители,които са ми "приятели",което само ме нерви :)
Нямам идея какво и за какво ползвате фейсбук,та ако може да обясните как "го правите"и какви реални ползи имате :)
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

Влияе ли на рийча кой публикува в страницата, собственикът ли или харесал страницата?
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

2007-a не играе за българските фен страници... Края на 2008-а и 2009-а в БГ фейсбук почти нямаше големи фен страници.. с над 50 000 фена .. Българските потребителите през 2008-а бяха около 800 000 души! През 2009-а сраниците в Българската част навлязоха стабилно . С общо 400 000 фен пръснати в различни страници при Милион и нещо регнати българи и рийч от 70-80% пускаш новоините и стават вирусни за ден. На страница от 60 000 души поста е правил 90 000 импресии средно. Края на 2009-а и цялата 2010-а определено беше наистина златен период :)
 
От: Колко беше "organic reach"-a на Facebook страниците през 2007?

2007-a не играе за българските фен страници... Края на 2008-а и 2009-а в БГ фейсбук почти нямаше големи фен страници.. с над 50 000 фена .. Българските потребителите през 2008-а бяха около 800 000 души! През 2009-а сраниците в Българската част навлязоха стабилно . С общо 400 000 фен пръснати в различни страници при Милион и нещо регнати българи и рийч от 70-80% пускаш новоините и стават вирусни за ден. На страница от 60 000 души поста е правил 90 000 импресии средно. Края на 2009-а и цялата 2010-а определено беше наистина златен период :)

Кой ти говори за бг страници. :) Иначе съм съгласен, че 2009/2010 си беше златния период.
 

Горе