Колко би струвало разработката на флаш игра?

Blinky

Owner
Здравейте колеги,

Интересуваме (за собствено знание) колко (или в порядъка на колко) лева би струвало разработката на една флаш игра, която има логически нива, да кажеш 5 на брой. Просто преди няколко дни стана на въпрос и като човек, който никога не се е занимавал ми стана интересно, та реших да попитам тук, 100% някой от вас е правил такава или му е минала през него по един или друг начин. Също така, както често казва харкона, е важното да се генерира контент тук. Още една причина да драсна тук по този повод.

Ако ще ви улесни някакви примерни неща, които може да измисли мозъка ми, кажете ми, за да успея да ви насоча към "сложността", която не мисля, че е толкова голяма, за да оскъпи този тип игра. Да кажем 5 нива, минаващи се с въпроси или някакви други логически загадки. Това е. Мерси предварително. ;)

Поздрави,
 
От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Мен ме вълнува същото от години. Все не намирам обаче време да се задълбая. Идея за игра - бикове и крави, судоку, една игра, дето не и знам името - съединяват се точки 10х10, като целта е да се стигне от един до противоположен край на полето.
 
Ето една тема към всеки един разработчик на такъв тип игри и хора интересуващи се от тях. Някой ако може да спомене примерни числа, ще бъде много добре. Ще се радвам, ако направи и леки разбивки, като например:

1. Функционалност - ххх лева
2. Анимиране - ххх лева
3. Програмиране - ххх лева
4. Интегриране на сайт - ххх лева.

Само примери давам, може да има и други термини, които може да впише. Знам, че всеки процес се оценява заради сложността му.
 
От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Тук проблема ще е със сървърът който ще използва играта ...

Бих те насочил и посъветвал за методологията и стъпките при играждане и да се отбележат възможните проблеми ...
 
От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Да кажем, че ме е уеб базирана, просто флаш игра, даже да се даунлодва и да се играе. Това е. Нищо повече, нищо по малко. Просто изработка на флаш игра, да кажем с 8 нива. С добра анимация и определено добра фунционалност.
 
От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Пусни във freelancer една обява и провери бидовете от не-индийци и не-пакистанци и ще си направиш някаква картина върху реална цена и кадърно решение, или пък тук някой, който разбира да даде малко по-компетентно мнение, но според мен трябва да се чекне и във freelancer как стоят нещата
 
Re: От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Пусни във freelancer една обява и провери бидовете от не-индийци и не-пакистанци и ще си направиш някаква картина върху реална цена и кадърно решение, или пък тук някой, който разбира да даде малко по-компетентно мнение, но според мен трябва да се чекне и във freelancer как стоят нещата
Да, прав си. А ако стане дума за български превод? Това знам, че в доста случаи е проблем за хората изпълняващи заявки из цял свят. Определено и във freelancer-a ще се тегли едно око. Аз исках информативно да пусна тема тук, за да видя кой какви мнения ще ми даде по този случай. А флаша още доста години ще го има, нищо, че Андроида нещо не го тачи толкова. И ако някой има обяснение и за това, пак може да се впише в темата. ;)
 
От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Зависи от много неща. Това, което си дал е доста неточно задание "Просто изработка на флаш игра, да кажем с 8 нива".
Може да се направи 1 ниво както ти го наричаш и да му се увеличава скоростта с всяко следващо и бам стават... примерно 30 :).
Ако говориш за нива в истинският им смисъл, които са с различен дизайн(не визуално ;), а левел дизайна) нещата стават съвсем различни и определено не прости.

Предполагам визираш по скоро първия ми пример. Ако си намериш добър човек, който да ти направи картинките нунжни за играта, останалото ще ти излезе между 50 и ХХХХ лв.
Все още се намират новобранци във Флаша, които са готови да направят нещата в пъти по евтино, но за 50лв. ще ти трябва доста добро техническо задание за да може Функционалност да нае куца.

И все пак ФЛАШ умира, затова насочи се към HTML5/JS за такъв тип игрички, защото предполагам не искаш да отсвириш масата хора с таблети.

А затова че флаша умира е повече от сигурно и то не само, че Андроида го отсвири. Първо Apple му теглиха една, а след това към тях се присъедини и Microsoft.
 
От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Да,

1. Флаша го пиши бегАл.
2. И във фрилансер с тая мега обща спецификация няма да получиш реална цена.

Извод: Специфицирай точно какво искаш и го искай на хтмл5/js
 
Аз не искам и точни суми, но какво мога да напиша за игра, която трябва да представлява просто 8 нива, като анимацията да не е мега-ултра яка, а просто да кажем кадри от музей (ери, през които се минава) или някакъв сюжет, включващ в себе си исторически кадри. Това тук, което пиша е пример, който давам, за да се доближим най-точно до някаква конкретика и сума, може би. Да, говорим за различни сюжети на всяко ниво. Все пак говорим за игра, която да предизвиква интерес в играещите я.

Добре, това ме интересуваше, защото картинките да кажем, ще бъдат все пак подсигурени, защото ще е нужно да отговарят на дадени условия, трудно ще е самия изпълнител да си измисля снимки или картинки, пък и най-малкото ще е нужно да се купуват, ако няма налични. А това със сигурност няма да е гаранция, че ще са точно тези, които трябва да бъдат в играта. Техническото задание не е проблем, все пак ако се има в предвид каква ще е тематиката и разписанието от мен нужди, ще се стигне до адекватно задание, според което изпълнителя ще може да се ориентира и за функционалността на нивата, респективно - играта.

Съвета за писането и на друг програмен език и не само добро, но и практично в наши дни. Доста голяма част от хората ще искат да я имат като игра на мобилните си устройства, даже може би и като вид на апликация.
 
От: Re: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Заданието което бях пратила преди година на варненска фирма беше следното:
"...Да се направи флаш игра, в която се събират точки чрез стреляне или движение на обект(герой). Играта да е анимация(2D) и да има 3 нива. Точките да могат да се събмитват до външен php файл. Останалото оставям на вас...".

Отговора за това задание беше:
"... цената е 30евро на час, като предполагаемите часове за изработка са 9-12 часа..."
 
  • Like
Реакции: Alf
От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Ами всъщност според мен цените малко паднаха през последната година.. Доста популярно стана програмирането и вече далеч не е толкова трудно да си намериш някой да ти свърши работата, колкото преди. Просто трябва достатъчно да поровиш и то по-скоро във форуми като този, където директно може да говориш с програмистите без да се налага да минаваш през услугите на фирми или посредници..
 
От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Аз преди съм правил игри, не много но не е като да не знам какво е...
Като цяло не е лесно, трябва дабър програмист, дизайнер и ясна картинка какво се прави.

Цената върви в зависимост от сложността на играта.
 
От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Тук проблема ще е със сървърът който ще използва играта ...

Бих те насочил и посъветвал за методологията и стъпките при играждане и да се отбележат възможните проблеми ...

По-голяма глупост не бях чувал честно!
Я ми обясни с какво ФЛАША НАТОВАРВА СЪРВЪРА!!!! :lol:
С това, че се обработва от браузъра май.
 
От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Стана ми интересно и погледнах във freelancer "Basic Flash Game" от порядъка на $200-$350 долара.
 
Re: От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Стана ми интересно и погледнах във freelancer "Basic Flash Game" от порядъка на $200-$350 долара.
Да, това ме интересуваше мен. Поне сега имаме долна граница. Знам, че може да расте много, според това какви са изискванията и сложността й. Мерси, това е като начало достатъчно. По-натам ще гледам да дам нещо като задание, което реално се използва, за да се създаде примерно една подобна игра. ;)
 
От: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Uni, не съм запознат с натоварването при флаш, обаче мой приятел беше собственик по втория по големина сайт за флаш игри в България. Но се наложи да спре сайта точно поради причината, че приходите от реклами не бяха достатъчни да се покрият разходите за сървъра (полваше неефективна система).

Блинки, а защо искаш да е с флаш? хтмл5 не ти ли харесва?
 
От: Re: Колко би струвало разработката на флаш игра?

Ето една тема към всеки един разработчик на такъв тип игри и хора интересуващи се от тях. Някой ако може да спомене примерни числа, ще бъде много добре. Ще се радвам, ако направи и леки разбивки, като например:

1. Функционалност - ххх лева
2. Анимиране - ххх лева
3. Програмиране - ххх лева
4. Интегриране на сайт - ххх лева.

Само примери давам, може да има и други термини, които може да впише. Знам, че всеки процес се оценява заради сложността му.


Аз бях започнал флаш игра в началото на тази година, но се отказах...
Трудно се намира добър дизайнер, който е добър с анимирането на флаш. По принцип е пълно с такива, но едното им куца. Най-вероятно ще ти трябват различни хора и това оскъпява самия проект. Понеже съм се занимавал ще ти кажа примерни числа като за твоята игра.

1. Функционалност [action script - 250$-350$]

2. Анимиране [
дизайн ( един приличен дизайн за флаш игра ще ти излезе около 400$-500$);
аниматор(300-400$)


3.Програмиране { за сайта } [тук се включва и дизайн на сайта да кажем 5 страници + пълно програмиране 200$-300$]

4.Интегриране на сайт [ включва се в точка 3]

Опитах се да си представя играта ти и това са цените за това, което си представих. Разбира се те са ориентировъчни понеже описанието е оскъдно.

П.С.
Това не е за судоку или шах а малко по-сложна игрица. Судоку или шах варират от порядъка на 200-300$.
Сега очаквам дървените философи да започнат да ме оплюват :)
 

Горе