Колко важно за вас е образованието?

По принцип е важно НО никои добър шеф в частния сектор няма да гледа какво си завършил а какво можеш. А ако си достатъчно добър ще бъдеш СВОБОДЕН сам да си си шеф от това по хубаво няма....

Иначе такива неща могат да ги гледат от хюман ресурса за някоя голяма фирма ама те ще най-вероятно ще сгрешът (няма да намерят най добрия човек за позицията) ако правят филтрация на база диплома :)
 
идеята е простичка дали да си губиш времето по университети или да седнеш да попрочетеш това онова и да си развиваш бизнеса
 
аз щи кажа аз как съм - уча в техническия компютърни технологии , работя в един сервиз за компютри и отделно супер много време отделям на форума и така вървим напреде и нагоре бавно но славно
 
UK каза:
Реших да пусна тая тема и да видя вие какво мислите по-въпроса.Идеята ми хрумна от тази тема http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=2995 Аз ще драсна някои ред по-късно


Образованието е МНОГО ВАЖНО... въпроса е обаче както разбираш под образование... Лично аз нямам визше образование и за момента не мисля да се записвам да следвам, но се образовам по много и различни начини.
Човек без знания е безполезен, знанията са най-ценното което притежаваме, лично аз всеки ден инвесирам в образованието си, само дето не си губя времето с некомпетентни университетски преподаватели :)
 
MacTeP каза:
UK каза:
Реших да пусна тая тема и да видя вие какво мислите по-въпроса.Идеята ми хрумна от тази тема http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=2995 Аз ще драсна някои ред по-късно


Образованието е МНОГО ВАЖНО... въпроса е обаче както разбираш под образование... Лично аз нямам визше образование и за момента не мисля да се записвам да следвам, но се образовам по много и различни начини.
Човек без знания е безполезен, знанията са най-ценното което притежаваме, лично аз всеки ден инвесирам в образованието си, само дето не си губя времето с некомпетентни университетски преподаватели :)
истината е че наистина университетските преподаватели са адски некадърни и причината за това е ясна - никой свестен ИТ специалист няма да отиде да преподава за 350 лева на месец . Точно по тази причина университетите са пълни или с некадърни или с адси възрастни преподаватели , които някак си са извън съвременните ит технологии. НО... има едно голямо НО - откъдето и да го гледаме дипломата за висше образование си е плюс при търсенето на работа и то доста голям . Сългасен съм че е важно какво можеш , но нека гледаме реално на нещата - повечето работодатели не биха ви дали възможност да покажете какво умеете ако нямате диплома.
 
vetzkov каза:
НО... има едно голямо НО - откъдето и да го гледаме дипломата за висше образование си е плюс при търсенето на работа и то доста голям . Сългасен съм че е важно какво можеш , но нека гледаме реално на нещата - повечето работодатели не биха ви дали възможност да покажете какво умеете ако нямате диплома.


Определено хартишката си е плюс. Само че за работодателите не съм съгласен... в момента е такъв глад за специалисти, че никой не му пука имаш ли диплома или нямаш, но ако имаш си е плюс
 
Еи ако толкова ви трябва хартииката instantdegrees.com дипломите идват от колежи сащ и ук и подлежът на верификация след доплнителни плащания

Иначе работодател които гледа хартията вместо какво можете прави грешка и има вискоа вероятност да не наеме наи дория човек за позицията. Ама в краина сметка не всички фирми трябва да имат конкурентно предимство да разполагат с най-добрия възможен персонал с две думи да се оправят......
 
Аз съм практик. Така че с и без диплома или хартийка аз си знам колко мога и какво. Другото е само на хартия, която в последно време се чудя защо я има тъй като малко хора, да не кажа по-голямата част от хората не работят по специалността си. Ирония, но е често срещан факт.

Ще видите завършили инжинери да работят във фирми занимаващи се далеч от това което са следвали, като студенти. :wink:

Иначе една история се сещам. В предаването на Юлиян Вучков беше звъннала една женица, която се оплакваше че била с 2 дипломи (едната инжинерна, другата икономическа) и неможела да си намери свясна работа, спомена как много бизнесмени били само с основно и спряли. Да майка, така е - някои докато са учили, други са си градяли бизнеса и са останали "невежи".

Аз лично предпочитам да съм от "невежите". :wink:
 
Аз мисля, че е важно, макар да съм от 7 години студент :) , но най-важно е да имаш задълбочени знания в една сфера. В университета ти дават по малко от всичко и ако си седнеш на д-то и си се специализираш сам си стават нещата иначе ще бачкаш за някой фирма, която ще те моделира по тяхен модел и за каквото им трябваш
 
Според мен целта на унито е да те научи на това, когато нещо ти потрявба да знаеш как да си го намериш, защото ако пример: учиш математика надали ще знаеш всички формули, просто трябва да знаеш от къде да ги видиш, така или иначе сяка голяма фирма те обучава(трейнинг) по свои методи :)
 
arsenal каза:
Според мен целта на унито е да те научи на това, когато нещо ти потрявба да знаеш как да си го намериш, защото ако пример: учиш математика надали ще знаеш всички формули, просто трябва да знаеш от къде да ги видиш, така или иначе сяка голяма фирма те обучава(трейнинг) по свои методи :)

хаха бате ако беше в нашата специалност нямаше да разправяш така

Ние влизаме на изпит по математика за ползване имаме само един лист с формули (които е за задчите на теория нямаме право даго ползваме)

до нас в залата седи индустриялен мениджмънт същия изпит имат право да ползват Учебника коиот си го е купил, Писнаото на упражнения (без фотокопия - може да си ги препишеш ) падна им се задача с подобна на решаваната на упражнения и нямаха теория. А с нас се гъбаркаха?
 
бате тва е че в бг кадърните хора не са преподаватели, а тези които са станали гледат как да ти го набутат(учебника си) и тва е секи гледа некви кинти да прави
 
coolice каза:
arsenal каза:
Според мен целта на унито е да те научи на това, когато нещо ти потрявба да знаеш как да си го намериш, защото ако пример: учиш математика надали ще знаеш всички формули, просто трябва да знаеш от къде да ги видиш, така или иначе сяка голяма фирма те обучава(трейнинг) по свои методи :)

хаха бате ако беше в нашата специалност нямаше да разправяш така

Ние влизаме на изпит по математика за ползване имаме само един лист с формули (които е за задчите на теория нямаме право даго ползваме)

до нас в залата седи индустриялен мениджмънт същия изпит имат право да ползват Учебника коиот си го е купил, Писнаото на упражнения (без фотокопия - може да си ги препишеш ) падна им се задача с подобна на решаваната на упражнения и нямаха теория. А с нас се гъбаркаха?
Тегаво ни беше бате. Аз за това не ме кефи идеята някакъв олигофрен да се гъбарка с нас, защото са му пръскали задника с учене и си го връща. На такива им пожелавам късмет, защото имат имат нужда да им го желаеме. :)
 
coolice каза:
Еи ако толкова ви трябва хартииката instantdegrees.com дипломите идват от колежи сащ и ук и подлежът на верификация след доплнителни плащания

Иначе работодател които гледа хартията вместо какво можете прави грешка и има вискоа вероятност да не наеме наи дория човек за позицията. Ама в краина сметка не всички фирми трябва да имат конкурентно предимство да разполагат с най-добрия възможен персонал с две думи да се оправят......
някой ползвал ли ги е тия?
за 200 зелени ще стана доктор :shock:
 
Да си драсна и моето мнение.Уча специалност, която не можеш да практикуваш без диплома, но никой не може да ме убеди че създаване на добър бизнес ти трябва диплома.А самото образование в България е под всякаква критика - само едно примерче има 200 бройки за моята специалност 1 година бяхме 280, 2 над 300
 
20% са специализирани знания и soft skills, 80% - светоглед и визия (или както се изрази пича от семинара вчера, софтуерът в главата ти, през който минава всичко)
 

Горе